Motywowanie pracowników

Karta MultiSport - sprawdź, dlaczego warto zaoferować ją pracownikom

3 stycznia 2023

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 6 głosów

6 głosów

19 komentarzy
Karta MultiSport - sprawdź, dlaczego warto zaoferować ją pracownikom
Rynek pracy zmienił się do tego stopnia, że sama oferta i możliwość zatrudnienia paradoksalnie nie są największym atutem w ręce pracodawcy. Firmy poszukują nowych sposobów, którymi przyciągnąć mogą potencjalnych pracowników. Popularne są dodatki w postaci pakietów medycznych, ubezpieczeń na życie, zniżek do sklepów z artykułami dziecięcymi, a nawet modne ostatnio dopłaty do cateringu dietetycznego. Nadal jednak najbardziej popularną formą benefitów dla pracownika są karty MultiSport. Ile kosztuje karta MultiSport? Jak zdobyć kartę MultiSport? Sprawdź!

Jak zdobyć kartę MultiSport?

Karta MultiSport należy do nowych form premiowania pracownika. Mimo że użytkowana jest w Polsce już od kilku lat, nadal cieszy się największą popularnością wśród form benefitów oferowanych przez pracodawcę. Przynależy do dodatkowych świadczeń, jakie pracodawca może zaproponować pracownikowi. Wiele grup zawodowych może liczyć na świadczenia w postaci finansowanych przez firmę kursów, konferencji branżowych, szkoleń lub po prostu w wypłacanych premiach bądź udzielanych deputatach. Deputaty zdarzają się jednak coraz rzadziej. Kojarzą się z byłym systemem, z reliktami PRL. Dzisiaj funkcjonują przede wszystkim w górnictwie jako węgiel dla pracowników kopalni. Nastał czas nowych gratyfikacji pracowników.

Jak zdobyć kartę MultiSport? Kartę benefit możesz otrzymać, pracując w firmie, która ją zapewnia. Uzyskać ją można bowiem wyłącznie od pracodawcy. Warto więc sprawdzić lub zapytać, czy twój pracodawca podpisał umowę z dystrubutorem kart.

Przedsiębiorcy starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom pracowników, dostosowują się do rynkowych reguł, zwłaszcza, że poziom bezrobocia w Polsce kształtuje się na rekordowo niskim poziomie. GUS podał uśredniony wynik bezrobocia w Polsce na marzec, który wynosił 6,6 procent. Oczywiście wynik nie jest adekwatny w ujęciu do województw, miast i gmin, ale odzwierciedla ogólną tendencję, pokazującą, że w najbliższej perspektywie sama możliwość podjęcia pracy w danej firmie nie będzie największym przywilejem. Coraz więcej pracodawców zdaje się rozumieć zachodzące zmiany. Między innymi poprzez oferowanie benefitów np. w postaci kart Multisport.

Jak wygląda karta MultiSport? Benefit System Multisport

Karta benefit przypomina standardową kartę płatniczą, kartę kredytową. Wykonana jest z plastiku, przybiera prostokątny kształt z zaokrąglonymi krawędziami, idealnie mieści się w portfelu wśród innych dokumentów takich jak dowód osobisty, prawo jazdy, czy karty płatnicze. Na awersie karty, w centralnym punkcie zobaczymy napis „MultiSport” umieszczony na białym tle w kształcie poziomej klepsydry. Pod napisem wyróżniony został rodzaj karty. Na środku, w tle odnajdziemy sylwetkę kobiety, wykonującej ćwiczenie sportowe. Wszystkie informacje umieszczone zostały na różnych odcieniach szarości. W lewym górnym rogu widnieje logo „Benefit systems”. W dolnej części karty nadrukowane zostały adres strony internetowej benefitsystem.pl oraz numer infolinii.

Karta MultiSport – modny benefit
MultiSport, czyli specjalna karta uprawniająca do bezpłatnego lub częściowo płatnego korzystania z obiektów sportowych i nie tylko, przynależała na początku istnienia wyłącznie do dużych firm. Kojarzona była z korporacjami, w których pracowały setki ludzi. Dzisiaj całkowicie się to zmieniło. Karta MultiSport stała się popularna nawet w niewielkich firmach, zatrudniających od dziesięciu osób.

Rewers karty Multisport przypomina bardziej kartę płatniczą. Mamy biały pasek przeznaczony do złożenia ręcznego, czytelnego podpisu, a poniżej elektroniczny chip podobny do tego, jaki znajdziemy np. na karcie zdrowia. Po prawej wpisano nasze dane osobowe, czyli Imię i Nazwisko oraz nazwę firmy, w której pracujemy. Poniżej znajduje się ważna informacja — wielocyfrowy numer karty. Posługujemy się nim w przypadku, gdy obsługa danego obiektu sportowego prowadzi tradycyjną ewidencję użytkowników. Często możemy być poproszeni np. w siłowni, czy w recepcji basenu o podanie numeru karty multisport i złożenie podpisu obecności. Na rewersie ponownie znajdziemy logo Benefit system MulstiSport oraz następującą informację: „Karta jest własnością Benefit Systems. Regulamin użytkownika karty znajduje się na stronie www.benefitsystems.pl. Karta ważna jest wyłącznie za okazaniem dowodu tożsamości.

Szukasz pracy?

Praca przy pakowaniu /Пакування

SGP APT Sp. z o.o.

 • Kostrzyn nad Odrą
Dodana
Dodana
Dodana

Projektant / Projektantka - LEROY MERLIN - Zgorzelec

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

 • Zgorzelec
Dodana

Pracownik magazynu w Heerlen – PRACA IDEALNA NA WAKACJE

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

 • Holandia
 • 58-65 zł / h
Dodana

Karta Multisport cena 2023

Karta Multisport należy do firmy Benefitsystems dostarczającej pracodawcom pakiety dodatkowe, które mogą zostać zaoferowane pracownikom. Hasło firmy to „Aktywnie po pracy”. Główną ideą programów dedykowanych pracownikom, jest umożliwienie i zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego po pracy, tak aby polepszać samopoczucie poprzez sport i rozrywkę. Aktualnie w ofercie Benefitsystems pracodawca może znaleźć m.in. Benefitlunch, Multibilet, Multikafeteria, Multiteatr oraz omawiany pakiet Multisport.

Karta MultiSport cena 2023
Ile kosztuje karta MultiSport? Finansowanie programu MultiSport zależy w głównej mierze od możliwości firmy. Może zostać sfinansowana z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, ze środków obrotowych firmy, środków pracownika, czyli płatności i indywidualnej lub miesięcznych potrąceń z pensji. Z racji tego, że karta benefit jest programem abonamentowym, na jej cenę składa się wiele czynników. Przede wszystkim zależy od liczby osób zgłoszonych do programu oraz procentowego podziału kosztu miesięcznego karty między pracodawcą a pracownikiem.
 

Pracodawca może w całości pokryć koszty karty Multisport lub zaoferować ją pracownikom z partycypacją kosztów ponoszonych w stosunku 50/50. Proporcje mogą być oczywiście inne w zależności od zawartej umowy.

Podsumowując: ile dokładnie może kosztować karta MultiSport? Jeśli jesteś pracownikiem, a Twój pracodawca jest na tyle hojny, że pokryje w całości opłatę za korzystanie z karty Multisport, będziesz mógł za darmo odwiedzać ośrodki sportowe wyznaczone w ofercie. Jeśli pracodawca pokrywa koszt karty Multisport w części, zakres cenowy może być różny, ponieważ uzależniony jest od liczebności grupy osób, które chcą korzystać z tego rodzaju benefitu. Zależy to też od rodzaju karty, czyli zakresu możliwości, jakie oferuje. Średnio możemy więc w takim przypadku płacić za kartę między 30 zł a 120 zł miesięcznie. Twój pracodawca, decydując się na karty Multisport w firmie, powinien zadbać o przekazanie konkretnej informacji o ponoszonych przez pracownika kosztach. Poza tym otrzymasz też regulamin usług Benefitsystems oraz będziesz mógł wyrazić zgodę na potrącanie opłaty za użytkowanie Multisport z twojego wynagrodzenia.

Na zdjęciu mężczyzna w trakcie treningu

Karta MultiSport Plus jest najbardziej korzystna. W jej ofercie zawiera się dostęp do ponad 4700 punktów sportowych na terenie całego kraju i 25 dyscyplin sportowych. Najważniejszym atutem tej kary jest możliwość kilkukrotnego korzystania z usług tego samego dnia. Jest to największy atut tej karty. Karta MultiSport Classic posiada mniej obiektów i tylko jednorazowe wejście do obiektu sportowego w ciągu dnia. Co to oznacza? Jeśli na przykład korzystamy z siłowni i lubimy po ciężkim treningu zażywać kąpieli w jacuzzi lub spędzać czas w saunie, nie uda nam się pogodzić tych usług w jednym dniu. Dlatego dla osób, które uprawiają sport bardzo często lepszym wyborem będzie karta MultiSport Plus. MultiSport Light natomiast uprawnia do korzystania z obiektów sportowych zgodnie z liczbą zapisanych w umowie wejść.

Benefit system przygotował też ofertę dla dzieci pracowników. Możemy skorzystać z karty MultiSport Kids, Aqua. Dzieci na pewno ucieszą takie atrakcje jak basen, lodowisko, ścianka wspinaczkowe, sztuki walki, taniec, grota solna, czy parki linowe. Karty Kids przeznaczone są dla dzieci do 15 roku życia.

Rodzaje kart MultiSport
Benefit system oferuje trzy główne rodzaje kart MultiSport. Są to:
 • MultiSport Plus
 • MultiSport Classic
 • MultiSport Light

Karta MultiSport Plus – ile razy dziennie?

Wersja karty benefit MultiSport Plus cechuje się możliwością nieograniczonego korzystania z obiektów, które obejmuje ofera. Wiąże się to z tym, że posiadacz karty może korzystać z usług-sportowo rekreacyjnych każdego dnia dowolną ilość razy. W przypadku wersji MultiSport Plus nie są nałożone żadne ograniczenia, jeśli chodzi o ilość wejść na obiekty sportowe.

Karta multisport dla osoby towarzyszącej

Jest możliwość zamówienia karty MultiSport dla osoby towarzyszącej. Warto o tym wiedzieć, pamiętając, że pakiety MultiSport są zarezerwowane wyłącznie dla firm. Nie możemy nabyć karty jako osoba prywatna. Jeśli więc nasz pracodawca nie zapewnia benefitów sportowych, zapytanie znajomych, czy w firmach, w których pracują, jest możliwość korzystania w MultiSport, będzie dobrym pomysłem. Karta MultiSport dla osoby towarzyszącej zapewnia takie same usługi, co normalna karta pracownika. Z tego typu karty, jako osoba towarzysząca, skorzystamy jednak wyłącznie, jeśli nasz znajomy będzie posiadał własną kartę typu „Pracownik”.

Jak działa karta MultiSport?

Karta benefit działa od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego, w którym została opłacona. Spośród dostępnej w serwisie listy obiektów sportowych, wybieramy usługi, z których zamierzamy skorzystać i sprawdzamy regulamin. Trzeba pamiętać, że niektóre obiekty sportowe nie oddają wszystkich usług dla użytkowników MultiSport. Zdarzają się sytuacje, że np. skorzystamy z basenu, natomiast sauna w tym samym ośrodku będzie już dla nas niedostępna. Dlatego lepiej wcześniej sprawdzić wskazany obiekt. Na miejscu, zazwyczaj w recepcji danego ośrodka treningowego, pokazujemy kartę MultiSport wraz z dowodem tożsamości. To bardzo ważne, aby zidentyfikować posiadacza karty, ponieważ nie możemy jej użyczać osobom trzecim. Dowodem tożsamości może być: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, karta pobytu, legitymacje szkolne, studenckie. Identyfikator służbowy nie wchodzi jednak w grę. Aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat jak działa karta MultiSport, warto zajrzeć na oficjalną stronę projektu.

Na zdjęciu dwie kobiety podczas treningu

E-multisport

W zarządzaniu twoją kartą benefitów może pomóc ci platforma e-multisport: emultisport.pl

Karta multisport cena dla osoby prywatnej?

To bardzo częste pytanie, pojawiające się w Internecie. Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie ma jednak możliwości, by nabyć kartę MultiSport jako osoba prywatna. Nie poznamy więc ceny karty multisport dla osoby prywatnej. Możemy jednak spróbować otrzymać kartę jako osoba towarzysząca. Będziemy wtedy mieli takie same możliwości co pracownik, który dostał kartę w ramach programu benefitów od swojego pracodawcy.

Obiekty MultiSport
Jedną z zalet, jakie posiada karta benefit jest możliwość dostępu do wielu obiektów i korzystania z różnych aktywności na terenie całego kraju. Oto niektóre obiekty MultiSport:
 • Basen letni
 • Parki linowe
 • Grota solna
 • Taniec
 • Tenis stołowy
 • Sauna
 • Siłownia
 • Zajęcia finess
 • Ścianka wspinaczkowa

Jak sprawdzić, czy karta MultiSport jest aktywna?

Posiadanie karty MultiSport wiąże się z opłacaniem przez pracodawcę, a niekiedy również przez pracowników, comiesięcznego abonamentu. Od karty benefit można się odwołać. Jeśli jednak nie masz pewności, jak sprawdzić czy karta Multi Sport jest aktywna wystarczy w wyszukiwarce użyć wyrażenia "Sprawdź datę aktywacji karty" i użyć panelu stworzego przez zespół MultiSport. Kluczową informacją, którą musisz podać jest numer karty sportowej (bez spacji) podany na odwrocie twojej karty.

Karta MultiSport koszt dla pracodawcy

Pracodawca zastanawiający się nad wprowadzeniem do swojej firmy oferty karty MultiSport, powinien wziąć pod uwagę fakt, że udział w programie benefitów może zaliczyć do ponoszonych kosztów. Jest to zakup równoznaczny z innymi kosztami na rzecz pracowników. Abonament opłacamy w ciągu jednego miesiąca, co można wliczyć w poczet miesięcznych wydatków firmy. Dodatkowym atutem Benefit Systems jest sposób dostosowania elastycznej oferty odpowiadającej możliwościom firmy. Wystarczy umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy lub poznać ofertę mailowo.

Każdy pracodawca powinien sam oszacować, jakie benefity najlepiej sprawdzą się w jego firmie. Natomiast z perspektywy pracownika ważne jest, aby chęć korzystania np. Z kart MultiSport, po prostu zgłosić pracodawcy. Tylko wyrażone na głos potrzeby mogą zaowocować obopólnymi korzyściami.

Artykuł został opracowany przez ekspertów serwisu pozyczkowy-portal.pl.

To może Cię również zainteresować

Karta Multisport - przydatne informacje

Najczęściej zadawane pytania

Jak zdobyć kartę MultiSport?

Zdobycie karty MultiSport jest możliwe tylko wtedy, gdy pracownik zatrudnia się w firmie, w której pracodawca zapewnia tę kartę lub gdy inna osoba ma możliwość uzyskać kartę dla osoby towarzyszącej.

Jakie są rodzaje kart MultiSport?

Firma Benefit system, która przedstawia przedsiębiorcom ofertę kart sportowych, oferuje trzy główne rozwiązania. Są to MultiSport Plus, MultiSport Classic oraz MultiActive

Jakie obiekty obejmuje karta MultiSport?

Posiadanie karty MultiSport gwarantuje wejście na teren m.in. takich obiektów jak basen, parki linowe, siłownia, sauna lub grota solna.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

19 komentarzy

Damian

Damian

Uważam, że karta Multisport Plus jest naprawdę warta swojej ceny. Dostęp do tak dużej liczby obiektów sportowych oraz możliwość korzystania z nich kilkukrotnie w ciągu dnia to świetne rozwiązanie dla osób aktywnych fizycznie.
Maniek

Maniek

Chciałabym, żeby moja przyszła firma oferowała takie karty benefitów jak Multisport. To na pewno byłby miły dodatek do pensji i zachęta do pracy w takiej firmie. Mam nadzieję, że oferta Benefit Systems będzie się rozszerzać.
Ubajt

Ubajt

Uważam, że oferowanie kart Multisport to świetny sposób na zmotywowanie pracowników do aktywnego spędzania wolnego czasu, co może pozytywnie wpłynąć na ich efektywność w pracy. Zdecydowanie jest to korzystna inwestycja.
Angela Merkel

Angela Merkel

Właśnie zastanawiałam się, jak zdobyć kartę Multisport. Cieszę się, że artykuł przybliżył mi te informacje i teraz będę mogła zwrócić się z prośbą do pracodawców o podjęcie współpracy z Benefit Systems.
brat

brat

Cieszę się, że moja firma oferuje karty Multisport. Dzięki temu mogę aktywnie spędzać wolny czas po pracy, poprawiając swoje samopoczucie i kondycję fizyczną. Zdecydowanie polecam!
podwyżka prawie 50%

podwyżka prawie 50%

Bez powiadomienia podwyżka o 38 zł na karcie light, prawie 50% niestety to już lekka przesada trzeba się pożegnać.
Robert

Robert

22zł podwyżki za kartę na marzec. Już się zaczyna...
Maja K.

Maja K.

dzien dobry karta MultisposrtPlus to super sprawa - płacę 160 zł. miesięcznie jako osoba towarzysząca i mogę w moim mieście wejść na basen (1,5 godz.), 2 siłownie bez ograniczen czasowych, klub taneczny (bez ograniczeń ilości zajęć). Po pracy jestem aktywna fizycznie codziennie (2 wejścia). Gdybym chciała za to wszystko płacić koszt wyniósłby ok. 460 zł. (karnet 200 zł klub taneczny+karnet siłownia 140 zł. + karnet basen 120 zł. z limitem czasu). Rachunek jest prosty! Poza tym mogę korzystać z karty na terenie całego kraju. Dla osób chcących zachować kondycję jak najdłużej - bardzo ważna rzecz, dla pracodawcy - powinna być jeszcze ważniejsza, bo zdrowy pracownik, to DOBRY pracownik. Nieprawdaż??
Adam

Adam

Dla osób 60+ tez jest bardzo ważna taka karta. Aktywizacji ruchowa w tym wieku chroni przed późniejszą demencją. Pomaga w dużo lepszej kondycji utrzymać nie tylko cialo, ale również i mózg.
Kon

Kon

Moim zdaniem super sprawa, zważywszy że bardzo dużo podróżujemy po kraju i bardzo chętnie byśmy po pracy korzystali z takich usług. Niestety ja posiadam kartę na siłownię ale nie wszędzie są w danym mieście owe siłownię
Grzegorz

Grzegorz

To prawda, że ​​niektórzy ludzie potrzebują nagród, aby wykonać zadania, ale takie nagrody bardzo szybko tracą efekt.
Jadźka

Jadźka

Straszny banał ta karta. Owszem może ktoś to wykorzystuje ale według mnie po co taka karta np. dla osoby 60plus żeby to wyglądało nie wiem, że firma dba... ????
Maggy

Maggy

Jako szef więc nie tylko klepaj po plecach, ale doceniaj wartość sprawy i potwierdź znaczenie tego postu. Ludzie nienawidzą poczucia bycia tylko nieznacznym trybikiem w przekładni - lub (co gorsza) koła zapasowego.
Ikra

Ikra

Istnieje kilka powodów, dla których motywacja pracowników jest ważna. Głównie dlatego, że pozwala zarządowi osiągnąć cele firmy. Karty Multisport są bardzo ciekawe.
Wizar

Wizar

Chociaż oczywiście pieniądze i korzyści są ważne, badanie wykazało, że nie znajdują się one na szczycie listy czynników motywujących. Karty dla wielu są bardzo ciekawe.
menago

menago

Aby kształtować i utrzymywać zainteresowanie pracowników sumienną realizacją zadań i osiąganiem wspólnych celów firmy, współcześni menedżerowie łączą różne metody motywowania pracowników.
Irena

Irena

Wiem, że u nas korzystają dziewczyny z karty Multisport. Jak widzę w ogłoszeniach o pracę wielu pracodawców takie coś dodaje i nie wiem czy to jest motywacja juz?
Edi_dm

Edi_dm

W Katowicach możemy skorzystać z nawet wielu obiektów. Chodzimy z pracy trzy razy w tygodniu i dla nas to fajna sprawa bo nie trzeba płacić. Wiem jednak, że ci co nie chodzą to ich to nie motywuje.
ukrainka w PL

ukrainka w PL

Zauważyłem, że ta karta jest bardzo popularna. Żona to wykorzystuje. Z dodatków jakie im jeszcze zapewniają to zniżki na konkretne marki sklepów oraz korzyści finansowe dodatkowe.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.