Karta Multisport - przydatne informacje

Karta Multisport - przydatne informacje
Obecnie pracodawcy coraz częściej dostrzegają, że zrelaksowany i zdrowy pracownik jest bardziej efektywny w pracy i chętniej wykonuje powierzone mu zadania. Jednym ze sposobów, aby zmobilizować pracownika do częstszej aktywności fizycznej jest karta Multisport. Sprawdź, jaka jest cena Karty Multisport oraz ile razy dziennie można użyć Multisport Plus.

Program Benefit Systems, oferujący kartę Multisport, skierowany jest głównie dla firm, które zatrudniają minimum 5 osób. Szczęśliwi posiadacze takiej karty mogą korzystać z bogatej oferty obiektów sportowych i rekreacyjnych na terenie całej Polski. Każdy możne znaleźć coś dla siebie, gdyż karta gwarantuje możliwość skorzystania z ponad 20 różnych dyscyplin sportowych. Oferta występuje w różnych wariantach – niektóre zapewniają określoną liczbę wejść, a inne nieograniczony dostęp.

Karta Multisport – czyli aktywność fizyczna po pracy

Wiadomo, że aktywność fizyczna niesie ze sobą wiele korzyści. Oprócz lepszego stanu zdrowia i samopoczucia zapewnia bardziej efektywną pracę na każdym stanowisku. Praca to także miejsce, w którym często pojawiają się stresujące sytuacje. Udowodniono, że to właśnie sport pozwala szybko oraz skutecznie zredukować napięcie i poprawić nastrój. Wypoczęty pracownik charakteryzuje się także lepszą koncentracją, kreatywnością, zaangażowaniem w wykonywaną pracę oraz dokładniej wykonuje powierzone mu obowiązki. W każdym przedsiębiorstwie można zaobserwować, że pracownicy, którzy regularnie uprawiają sport, są mniej podatni na depresję i wypalenie zawodowe.

Wszystkie korzyści wymienione powyżej dostrzegła firma Benefit Systems, oferując pracodawcom karty Multisport. Każdy zatrudniony w firmie, która wprowadziła kartę benefit Multisport do systemu motywacyjnego dla pracowników, może skorzystać z oferty i wybierać spośród 4000 placówek sportowo-rekreacyjnych, zlokalizowanych w ponad 600 miastach w Polsce.

Rodzaj sportu, godziny uczęszczania, miejsce i intensywność treningów można dostosować do własnych potrzeb. Istnieje możliwość spróbowania swoich sił w różnych dyscyplinach i odkryć swoją ulubioną. Aby sprawdzić, które placówki oferują wstęp dla posiadaczy kart Multisport, można wejść na oficjalną stronę www programu Benefit Systems i zlokalizować te, które najbardziej Cię interesują.

Program oferuje kilka różnych rodzajów kart Multisport do wyboru:

  • Multisport Classic – ma ograniczenie jednej wizyty dziennie w wybranej placówce. Każdy użytkownik karty Multisport Classic może wejść do 2000 obiektów na terenie Polski.
  • Multisport Plus – nie ma żadnych limitów. Dzięki niej posiadamy dostęp do 4000 obiektów na terenie kraju.
  • Multisport Multiactive – posiada ograniczenie na daną ilość wejść w miesiącu. Zapewnia możliwość wejścia do 1700 obiektów sportowych.

Karta Multisport – cena

Wiele osób zastanawia się, jaka jest cena karty Multisport. Niestety nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Cena karty Multisport zależy od liczebności pracowników i grupy, która jest zainteresowana kartą. Im mniejsza liczba osób, tym większe będą koszty, natomiast dla dużych grup oferowane są korzystne zniżki. Opłaty za kartę dokonywane są za pośrednictwem pracodawcy. Zazwyczaj pobiera on określoną kwotę z wypłaty pracownika i dostarcza ją do Benefit Systems.

Przykładowo karta Multisport Plus, która nie ma ograniczenia dotyczącego wejść, kosztuje 160 złotych miesięcznie. W przypadku, jeśli grupa zainteresowanych kartą Multisport jest większa, cena może spaść nawet o 50%. Oprócz dofinansowania ze strony pracodawcy istnieje możliwość współfinansowania przez Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Zdarza się także, że niektóre przedsiębiorstwa finansują kartę w całości.

Karta nabywana jest w formie abonamentu, z którego można zrezygnować z miesięcznym wyprzedzeniem. Aby poznać dokładną cenę i skomponować indywidualną ofertę należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Benefit Systems. Liczba obiektów dostępnych dla posiadaczy karty Multisport i szeroki wybór dyscyplin sportowych jest imponujący i korzystny cenowo. Świadczy o tym również liczba osób korzystających z programu (już prawie 90 tys. użytkowników).

Jaka jest cena Karty Multisport dla osoby prywatnej? Osoba prywatna, która nie posiada zatrudnienia lub jej firma nie korzysta z oferty Multisport ma tylko jedną możliwość – zdobyć kartę dla osoby towarzyszącej. Zazwyczaj trzeba opłacić samemu pełną cenę karty dla osoby towarzyszącej. W przypadku karty dla osoby towarzyszącej wpływ na jej cenę ma wiek użytkownika. Ostateczna kwota jest zazwyczaj o kilkadziesiąt złotych wyższa od karty pracownika.

Jak zdobyć Kartę Multisport?

Karta Multisport skierowana jest dla przedsiębiorstw, które zatrudniają więcej niż 5 osób. Nie jest to program założony dla osób indywidualnych i nie można zakupić jej tylko dla siebie np. na wybranej siłowni.

Na zdjęciu grupa kobiet na zajęciach fitness

Każda karta jest imienna, a okazując ją, trzeba również pokazać dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz złożyć własnoręczny podpis na odwrocie. Dlatego też kupowanie karty od innej osoby nie jest możliwe. Aby zdobyć kartę, trzeba być zatrudnionym w firmie, która w swoim systemie motywacyjnym posiada ofertę Multisport. Możliwe jest także wyrobienie specjalnej Karty Multisport dla osoby towarzyszącej lub dla dziecka do 15 roku życia.

Ile razy dziennie można użyć Multisport Plus oraz Multisport Classic?

Karta Multisport Plus nie ma żadnych limitów i cechuje się tym, że oferuje najwięcej możliwości dla jej użytkowników. Najwiekszą korzyścią używania benefit Multisport Plus jest to, że można jej użyć dowolną liczbę razy w ciągu dnia. Z Kartą Multisport Plus możesz wejść kilkukrotnie w ciągu doby nawet na teren tego samego ośrodka sportowego i korzystać z jego oferty. Porównując, ile razy dziennie można użyć Karty Multisport Classic? Karta Multisport Classic zapewnia możliwość jednorazowego jej użycia w ciągu dnia na danym obiekcie sportowym.

Karta Multisport – dlaczego warto ją mieć?

Posiadanie karty benefit Multisport daje użytkownikowi mnóstwo korzyści. Niektóre z nich to:

  • Zachęta do aktywności fizycznej. Sport pozytywnie wpływa na zdrowie i poprawę samopoczucia. Podczas aktywności fizycznej wydzielają się endorfiny, wzrasta poziom dotlenienia organizmu, odporność oraz poprawa samooceny. Karta Multisport może być dodatkową motywacją, aby częściej korzystać z placówek dostępnych w ofercie.
  • Różne warianty wyboru. Oferta programu Multisport jest bardzo różnorodna, dlatego zarówno fan wspinaczki, pływania, aerobiku, jak i crossfitu znajdzie coś dla siebie.
  • Odkrywanie nowych sportów. Karta oferuje możliwość skorzystania z ponad 25 dyscyplin sportowych. Dzięki temu możemy sprawdzić się w nieznanych dotąd aktywnościach i wybrać te, które lubimy najbardziej.
  • Dostępność. Karta Multisport pozwala ćwiczyć w dowolnej placówce objętej programem oraz dostosowywać godziny treningów do własnych potrzeb. Liczba oraz dostępność ośrodków sportowo-rekreacyjnych, które obejmuje karta Multisport, jest imponująca, dlatego jest w czym wybierać.
  • Regularność. Karta Multisport jest odpowiednia dla wszystkich, którzy mają problem z regularnym uczęszczaniem na treningi. W dowolnie wybranej placówce mamy ustalone plany treningów, więc łatwiej jest się zmotywować, by się na niego wybrać.

Czy pracodawca ma wgląd w Multisport?

Pracodawca zgłasza pracowników chętnych do skorzystania z oferty firmy Benefit Systems i opłacenia abonamentu za wybrany rodzaj Karty benefit Multisport. Nie kontroluje on jednak pracowników pod względem korzystania z obiektów sportowych. Każdy pracownik uprawniony do korzystania z oferty Multisport sam wybiera rodzaje aktywności oraz obiekty.

Multisport a bilety do kina

Firma Benefit Systems posiada również inne oferty, między innymi BenefitLunch czy MultiBilet. Pracodawca, korzystając z Karty MultiBilet, może zapewnić pracownikom dostęp do repertuaru kin w całej Polsce. Niektóre rodzaje karty, to na przykład MultiBilet Plus, MultiBilet Regionalny czy MultiBilet 3D.

Karta Multisport staje się coraz bardziej popularnym sposobem motywowania i nagradzania pracowników. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią aktywność fizyczną lub starają się do niej przekonać. Dzięki karcie można spróbować różnego rodzaju sportów, poprawić swoją kondycję fizyczną i samopoczucie. Ceny wahają się od kilkudziesięciu złotych, czasami są nawet w całości sponsorowane przez pracodawcę, a wybór ośrodków sportowych i aktywności jest ogromny.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest karta Multisport Classic?

Karta Multisport Classic posiada ograniczenie jednej wizyty dziennie w wybranym ośrodku sportowym. Każdy użytkownik karty Multisport Classic może wejść do 2000 ośrodków na terenie całej Polski.

Co to jest karta Multisport Plus?

Karty Multisport Plus nie obejmują żadne limity dotyczące dozwolonej ilości wejść w ciągu jednego dnia. Dzięki niej posiadamy dostęp do 4000 ośrodków sportowych na terenie kraju.

Co to jest karta Multisport Multiactive?

Karta Multisport Multiactive ma ograniczenie na daną ilość wejść w miesiącu na obiekt. Przewiduje możliwość wejścia do 1700 ośrodków sportowych na terenie kraju.
Oceń ten wpis
Karta Multisport - przydatne informacje
Ocena: 4, liczba głosów: 14

Opinie

Plastyk23
2019-12-04, 10:17
Jak widzę wiele firm ma w swojej ofercie te karty, jednak mało kto chyba z tego korzysta. U nas to inaczej się nazywa i może jedna osoba.
Zainteresowany info
2019-08-28, 12:19
Ciekawe co piszecie że pracodawca nie ma wglądu a u mnie w firmie był konkurs w wakacje kto najwięcej razy był na obiektach sportowych z kartą multisport i pracodawca miał dostęp do tych danych to jak to jest???
Merkury
2019-05-13, 15:27
Karty takie są nawet ok ale nie dla wszystkich. Są ludzie, którzy lubią pomagać. Gdy tylko widzą problemy, zajmują się lub robią rzeczy, które muszą być zrobione, niezadane, jakby to było oczywiste.
Wojak
2019-05-08, 15:39
Motywacja pracowników jest bardzo ważna dla każdej firmy ze względu na korzyści, jakie przynosi firmie. W wielu firmach karta multisport spełnia w pewnym sensie ułamek tego zadania.
Ludmiła
2019-05-02, 11:52
Ludzie pozostaną w firmie, jeśli będą mieli powód. Jeśli więc chcesz zachować dobrych ludzi i zmotywować ich, warto rozpocząć program motywacyjny. Karta to ciekawy dodatek.
Asia
2019-04-18, 17:14
Złożoność wymaga uwzględnienia różnych teorii motywacji i podejścia, które zmienia lub łączy kilka rodzajów nagród materialnych i niematerialnych. Dla niektórych taka karta nic nie znaczy.
Danka
2019-04-16, 11:34
Karty Multisport są prawie w każdej korporacji. Sądzę jednak, że to jest dodatek taki se, nie każdy doceni go bo wolałby inny rodzaj motywacji albo najlepiej wzrost wynagrodzenia.
Gaba
2019-04-01, 14:09
Wiele słyszę firm takie karty dodaje. U nas nawet korzystają z tego. Ja nie mam czasu. Szczególnie młode dziewczyny chodzą na fitness i inne programy w tym zawarte.
Al Capone
2019-03-30, 17:19
Dobrze, że wreszcie wiem co to za karta, gdyż zawsze się o tym słyszało, a nie zawsze wiedziało. Spoko napisany tekst. Wiele się można dowiedzieć niby oczywistych spraw.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.