Motywowanie pracowników

Karta Multisport - przydatne informacje

3 stycznia 2023

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 11 głosów

11 głosów

18 komentarzy
Karta Multisport - przydatne informacje
Obecnie pracodawcy coraz częściej dostrzegają, że zrelaksowany i zdrowy pracownik jest bardziej efektywny w pracy i chętniej wykonuje powierzone mu zadania. Jednym ze sposobów, aby zmobilizować pracownika do częstszej aktywności fizycznej jest karta Multisport. Sprawdź, jaka jest cena Karty Multisport oraz ile razy dziennie można użyć Multisport Plus.

Program Benefit Systems, oferujący kartę Multisport, skierowany jest głównie dla firm, które zatrudniają minimum 5 osób. Szczęśliwi posiadacze takiej karty mogą korzystać z bogatej oferty obiektów sportowych i rekreacyjnych na terenie całej Polski. Każdy możne znaleźć coś dla siebie, gdyż karta gwarantuje możliwość skorzystania z ponad 20 różnych dyscyplin sportowych. Oferta występuje w różnych wariantach – niektóre zapewniają określoną liczbę wejść, a inne nieograniczony dostęp.

Karta Multisport – czyli aktywność fizyczna po pracy

Wiadomo, że aktywność fizyczna niesie ze sobą wiele korzyści. Oprócz lepszego stanu zdrowia i samopoczucia zapewnia bardziej efektywną pracę na każdym stanowisku. Praca to także miejsce, w którym często pojawiają się stresujące sytuacje. Udowodniono, że to właśnie sport pozwala szybko oraz skutecznie zredukować napięcie i poprawić nastrój. Wypoczęty pracownik charakteryzuje się także lepszą koncentracją, kreatywnością, zaangażowaniem w wykonywaną pracę oraz dokładniej wykonuje powierzone mu obowiązki. W każdym przedsiębiorstwie można zaobserwować, że pracownicy, którzy regularnie uprawiają sport, są mniej podatni na depresję i wypalenie zawodowe.

Sprawdź dlaczego warto zaoferować Karta MultiSport swoim pracownikom.

Wszystkie korzyści wymienione powyżej dostrzegła firma Benefit Systems, oferując pracodawcom karty Multisport. Każdy zatrudniony w firmie, która wprowadziła kartę benefit Multisport do systemu motywacyjnego dla pracowników, może skorzystać z oferty i wybierać spośród 4700 placówek sportowo-rekreacyjnych, zlokalizowanych w ponad 650 miastach w Polsce.

Rodzaj sportu, godziny uczęszczania, miejsce i intensywność treningów można dostosować do własnych potrzeb. Istnieje możliwość spróbowania swoich sił w różnych dyscyplinach i odkryć swoją ulubioną. Aby sprawdzić, które placówki oferują wstęp dla posiadaczy kart Multisport, można wejść na oficjalną stronę www programu Benefit Systems i zlokalizować te, które najbardziej Cię interesują.

Program oferuje kilka różnych rodzajów kart Multisport do wyboru:

 • Multisport Classic – ma ograniczenie jednej wizyty dziennie w wybranej placówce. Każdy użytkownik karty Multisport Classic może wejść do około 2500 obiektów na terenie Polski.
 • Multisport Plus – nie ma żadnych limitów. Dzięki niej mamy dostęp do 4700 obiektów na terenie kraju.
 • Multisport Light– ma ograniczenie na daną ilość wejść w miesiącu. Zapewnia możliwość wejścia do około 2000 obiektów sportowych.

Karta Multisport – cena

Wiele osób zastanawia się, jaka jest cena karty Multisport. Niestety nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Cena karty Multisport zależy od liczebności pracowników i grupy, która jest zainteresowana kartą. Im mniejsza liczba osób, tym większe będą koszty, natomiast dla dużych grup oferowane są korzystne zniżki. Opłaty za kartę dokonywane są za pośrednictwem pracodawcy. Zazwyczaj pobiera on określoną kwotę z wypłaty pracownika i dostarcza ją do Benefit Systems.

Szukasz pracy?

Inspektor diagnosta ds. nawierzchni i podtorza

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

 • Katowice
Dodana

Inspektor diagnosta ds. nawierzchni i podtorza

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

 • Jaworzno
Dodana

Zbieracz zamówień w Jumbo

Carriere Contracting International Recruitment Polska Sp. z o. o.

 • Holandia
Dodana

Diagnosta ds. nawierzchni i podtorza

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

 • Szczecin
Dodana

Inspektor diagnosta ds. nawierzchni i podtorza

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A

 • Czechowice-Dziedzice
Dodana

Przykładowo karta Multisport Plus, która nie ma ograniczenia dotyczącego wejść, kosztuje 160 złotych miesięcznie. W przypadku, jeśli grupa zainteresowanych kartą Multisport jest większa, cena może spaść nawet o 50%. Oprócz dofinansowania ze strony pracodawcy istnieje możliwość współfinansowania przez Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Zdarza się także, że niektóre przedsiębiorstwa finansują kartę w całości.

Karta nabywana jest w formie abonamentu, z którego można zrezygnować z miesięcznym wyprzedzeniem. Aby poznać dokładną cenę i skomponować indywidualną ofertę należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Benefit Systems. Liczba obiektów dostępnych dla posiadaczy karty Multisport i szeroki wybór dyscyplin sportowych jest imponujący i korzystny cenowo. Świadczy o tym również liczba osób korzystających z programu (ponad milion użytkowników).

Video

Jaka jest cena Karty Multisport dla osoby prywatnej? Osoba prywatna, która nie posiada zatrudnienia lub jej firma nie korzysta z oferty Multisport ma tylko jedną możliwość – zdobyć kartę dla osoby towarzyszącej. Zazwyczaj trzeba opłacić samemu pełną cenę karty dla osoby towarzyszącej. W przypadku karty dla osoby towarzyszącej wpływ na jej cenę ma wiek użytkownika. Ostateczna kwota jest zazwyczaj o kilkadziesiąt złotych wyższa od karty pracownika.

Jak zdobyć Kartę Multisport?

Karta Multisport skierowana jest dla przedsiębiorstw, które zatrudniają więcej niż 5 osób. Nie jest to program założony dla osób indywidualnych i nie można zakupić jej tylko dla siebie np. na wybranej siłowni.

Na zdjęciu grupa kobiet na zajęciach fitness

Każda karta jest imienna, a okazując ją, trzeba również pokazać dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz złożyć własnoręczny podpis na odwrocie. Dlatego też kupowanie karty od innej osoby nie jest możliwe. Aby zdobyć kartę, trzeba być zatrudnionym w firmie, która w swoim systemie motywacyjnym posiada ofertę Multisport. Możliwe jest także wyrobienie specjalnej Karty Multisport dla osoby towarzyszącej lub dla dziecka do 15 roku życia.

Ile razy dziennie można użyć Multisport Plus oraz Multisport Classic?

Karta Multisport Plus nie ma żadnych limitów i cechuje się tym, że oferuje najwięcej możliwości dla jej użytkowników. Najwiekszą korzyścią używania benefit Multisport Plus jest to, że można jej użyć dowolną liczbę razy w ciągu dnia. Z Kartą Multisport Plus możesz wejść kilkukrotnie w ciągu doby nawet na teren tego samego ośrodka sportowego i korzystać z jego oferty. Porównując, ile razy dziennie można użyć Karty Multisport Classic? Karta Multisport Classic zapewnia możliwość jednorazowego jej użycia w ciągu dnia na danym obiekcie sportowym.

Karta Multisport – dlaczego warto ją mieć?

Posiadanie karty benefit Multisport daje użytkownikowi mnóstwo korzyści.

Niektóre z nich to:

 • Zachęta do aktywności fizycznej. Sport pozytywnie wpływa na zdrowie i poprawę samopoczucia. Podczas aktywności fizycznej wydzielają się endorfiny, wzrasta poziom dotlenienia organizmu, odporność oraz poprawa samooceny. Karta Multisport może być dodatkową motywacją, aby częściej korzystać z placówek dostępnych w ofercie.
 • Różne warianty wyboru. Oferta programu Multisport jest bardzo różnorodna, dlatego zarówno fan wspinaczki, pływania, aerobiku, jak i crossfitu znajdzie coś dla siebie.
 • Odkrywanie nowych sportów. Karta oferuje możliwość skorzystania z ponad 25 dyscyplin sportowych. Dzięki temu możemy sprawdzić się w nieznanych dotąd aktywnościach i wybrać te, które lubimy najbardziej.
 • Dostępność. Karta Multisport pozwala ćwiczyć w dowolnej placówce objętej programem oraz dostosowywać godziny treningów do własnych potrzeb. Liczba oraz dostępność ośrodków sportowo-rekreacyjnych, które obejmuje karta Multisport, jest imponująca, dlatego jest w czym wybierać.
 • Regularność. Karta Multisport jest odpowiednia dla wszystkich, którzy mają problem z regularnym uczęszczaniem na treningi. W dowolnie wybranej placówce mamy ustalone plany treningów, więc łatwiej jest się zmotywować, by się na niego wybrać.

Czy pracodawca ma wgląd w Multisport?

Pracodawca zgłasza pracowników chętnych do skorzystania z oferty firmy Benefit Systems i opłacenia abonamentu za wybrany rodzaj Karty benefit Multisport. Nie kontroluje on jednak pracowników pod względem korzystania z obiektów sportowych. Każdy pracownik uprawniony do korzystania z oferty Multisport sam wybiera rodzaje aktywności oraz obiekty.

Multisport a bilety do kina

Firma Benefit Systems posiada również inne oferty, między innymi BenefitLunch czy MultiBilet. Pracodawca, korzystając z Karty MultiBilet, może zapewnić pracownikom dostęp do repertuaru kin w całej Polsce. Niektóre rodzaje karty, to na przykład MultiBilet Plus, MultiBilet Regionalny czy MultiBilet 3D.

Karta Multisport staje się coraz bardziej popularnym sposobem motywowania i nagradzania pracowników. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią aktywność fizyczną lub starają się do niej przekonać. Dzięki karcie można spróbować różnego rodzaju sportów, poprawić swoją kondycję fizyczną i samopoczucie. Ceny wahają się od kilkudziesięciu złotych, czasami są nawet w całości sponsorowane przez pracodawcę, a wybór ośrodków sportowych i aktywności jest ogromny.

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest karta Multisport Classic?

Karta Multisport Classic posiada ograniczenie jednej wizyty dziennie w wybranym ośrodku sportowym. Każdy użytkownik karty Multisport Classic może wejść do 2000 ośrodków na terenie całej Polski.

Co to jest karta Multisport Plus?

Karty Multisport Plus nie obejmują żadne limity dotyczące dozwolonej ilości wejść w ciągu jednego dnia. Dzięki niej posiadamy dostęp do 4000 ośrodków sportowych na terenie kraju.

Co to jest karta Multisport Multiactive?

Karta Multisport Multiactive ma ograniczenie na daną ilość wejść w miesiącu na obiekt. Przewiduje możliwość wejścia do 1700 ośrodków sportowych na terenie kraju.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

18 komentarzy

Basia

Basia

Prowadzę firmę już od kilku lat i muszę przyznać, że karty Multisport to bardzo dobre rozwiązanie, aby zmotywować pracowników do aktywności fizycznej, która jest ważna dla ich zdrowia i samopoczucia. Dodatkowo, lepiej pracują, gdy są bardziej wypoczęci i zrelaksowani. Polecam!
MadziaLena

MadziaLena

Mam możliwość skorzystania z karty Multisport Plus. Czy dobrze rozumiem, że dla dziecka 16 lat mogę zamówić tylko kartę dla osoby towarzyszącej? Mogę zamówić taks kartę tylko dla dziecka, sama jej nie posiadając? Eeech... Szukam w regulaminach i nie do końca to jasne.
Daria

Daria

Cena karty Multisport może wydawać się dość wysoka, ale patrząc na korzyści, które płyną z regularnego uprawiania sportu, to właśnie taka inwestycja w siebie się opłaca. Mam nadzieję, że moja przyszła firma będzie oferować takie benefity dla pracowników...
Ula

Ula

Nie mam obecnie pracy, ale gdy ją znajdę i firma będzie oferować Kartę Multisport to na pewno z niej skorzystam. Aktywność fizyczna to ważna część mojego życia.
Kowalski

Kowalski

Bardzo ciekawy artykuł. Moja firma wprowadziła Kartę Multisport i powiem szczerze, że korzystam z niej regularnie. Po pracy bardzo mnie odpręża i pozwala mi się zrelaksować.
Mimi

Mimi

Karty są do kitu,wchodzić można tylko na godzinę a wypad z dziećmi do aquaparku wiąże się z co godzinnym odbijaniem karty w kasie,porażka.
Damian

Damian

Szkoda, że karta multisport plus od 1 marca jest już jedynie "plusem" z nazwy - np. w Kutnowskim Aquaparku wprowadzili ograniczenia dla posiadaczy tej karty do jednego wejścia na basen dziennie, a weekend jeszcze trzeba dopłacać 5zł.
Ona

Ona

Dla osoby towarzyszącej to duża cena szkoda że nie można sobie na osobę co nie jest zainteresowana korzystania niestety w tej firmie co ja pracuję mają w nosie ludzi wielka firma Solid a ludzi ma gdzieś,dla emerytów i rencistów co mają z nich zyski ,zwykły pracownik ich nie interesuje. Pozdrawiam
Regina

Regina

Jak dla mnie to zbędne - może jakiś mały procent tylko to wykorzystuje, no ale jak widać jest to jeden z popularnych benefitów.
Plastyk23

Plastyk23

Jak widzę wiele firm ma w swojej ofercie te karty, jednak mało kto chyba z tego korzysta. U nas to inaczej się nazywa i może jedna osoba.
Zainteresowany info

Zainteresowany info

Ciekawe co piszecie że pracodawca nie ma wglądu a u mnie w firmie był konkurs w wakacje kto najwięcej razy był na obiektach sportowych z kartą multisport i pracodawca miał dostęp do tych danych to jak to jest???
Merkury

Merkury

Karty takie są nawet ok ale nie dla wszystkich. Są ludzie, którzy lubią pomagać. Gdy tylko widzą problemy, zajmują się lub robią rzeczy, które muszą być zrobione, niezadane, jakby to było oczywiste.
Wojak

Wojak

Motywacja pracowników jest bardzo ważna dla każdej firmy ze względu na korzyści, jakie przynosi firmie. W wielu firmach karta multisport spełnia w pewnym sensie ułamek tego zadania.
Ludmiła

Ludmiła

Ludzie pozostaną w firmie, jeśli będą mieli powód. Jeśli więc chcesz zachować dobrych ludzi i zmotywować ich, warto rozpocząć program motywacyjny. Karta to ciekawy dodatek.
Asia

Asia

Złożoność wymaga uwzględnienia różnych teorii motywacji i podejścia, które zmienia lub łączy kilka rodzajów nagród materialnych i niematerialnych. Dla niektórych taka karta nic nie znaczy.
Danka

Danka

Karty Multisport są prawie w każdej korporacji. Sądzę jednak, że to jest dodatek taki se, nie każdy doceni go bo wolałby inny rodzaj motywacji albo najlepiej wzrost wynagrodzenia.
Gaba

Gaba

Wiele słyszę firm takie karty dodaje. U nas nawet korzystają z tego. Ja nie mam czasu. Szczególnie młode dziewczyny chodzą na fitness i inne programy w tym zawarte.
Al Capone

Al Capone

Dobrze, że wreszcie wiem co to za karta, gdyż zawsze się o tym słyszało, a nie zawsze wiedziało. Spoko napisany tekst. Wiele się można dowiedzieć niby oczywistych spraw.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka