Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 942        SUBSKRYBUJE: 7440
Tematy, które interesują czytelników:  Umowa na czas określony, Mobbing i dyskryminacja, Umowa zlecenie, Mobbing, Przerwa w pracy, Pożegnanie w pracy

Karta Multisport - przydatne informacje

Karta Multisport - przydatne informacje
Obecnie pracodawcy coraz częściej dostrzegają, że zrelaksowany i zdrowy pracownik jest bardziej efektywny w pracy i chętniej wykonuje powierzone mu zadania. Jednym ze sposobów, aby zmobilizować pracownika do częstszej aktywności fizycznej jest karta Multisport.

Program Benefit Systems, oferujący kartę Multisport, skierowany jest głównie dla firm, które zatrudniają minimum 5 osób. Szczęśliwi posiadacze takiej karty mogą korzystać z bogatej oferty obiektów sportowych i rekreacyjnych na terenie całej Polski. Każdy możne znaleźć coś dla siebie, gdyż karta gwarantuje możliwość skorzystania z ponad 20 różnych dyscyplin sportowych. Oferta występuje w różnych wariantach – niektóre zapewniają określoną liczbę wejść, a inne nieograniczony dostęp. 
 

Karta Multisport – czyli aktywność fizyczna po pracy
 

Wiadomo, że aktywność fizyczna niesie ze sobą wiele korzyści. Oprócz lepszego stanu zdrowia i samopoczucia zapewnia bardziej efektywną pracę na każdym stanowisku. Praca to także miejsce, w którym często pojawiają się stresujące sytuacje. Udowodniono, że to właśnie sport pozwala szybko oraz skutecznie zredukować napięcie i poprawić nastrój. Wypoczęty pracownik charakteryzuje się także lepszą koncentracją, kreatywnością, zaangażowaniem w wykonywaną pracę oraz dokładniej wykonuje powierzone mu obowiązki. W każdym przedsiębiorstwie można zaobserwować, że pracownicy, którzy regularnie uprawiają sport są mniej podatni na depresję i wypalenie zawodowe.

Wszystkie korzyści wymienione powyżej dostrzegła firma Benefit Systems, oferując pracodawcom karty Multisport. Każdy zatrudniony w firmie, która wprowadziła kartę Multisport do systemu motywacyjnego dla pracowników, może skorzystać z oferty i wybierać spośród 4000 placówek sportowo-rekreacyjnych, zlokalizowanych w ponad 600 miastach w Polsce. Rodzaj sportu, godziny uczęszczania, miejsce i intensywność treningów można dostosować do własnych potrzeb. Istnieje możliwość spróbowania swoich sił w różnych dyscyplinach i odkryć swoją ulubioną. Aby sprawdzić, które placówki oferują wstęp dla posiadaczy kart Multisport można wejść na oficjalną stronę www programu Benefit Systems i zlokalizować te, które najbardziej Cię interesują.

Program oferuje kilka różnych rodzajów kart Multisport do wyboru:

● Multisport classic – ma ograniczenie jednej wizyty dziennie w wybranej placówce. Każdy użytkownik karty Multisport classic może wejść do 2000 obiektów na terenie Polski.

● Multisport plus – nie ma żadnych limitów. Dzięki niej posiadamy dostęp do 4000 obiektów na terenie kraju.

● Multisport multiactive – posiada ograniczenie na daną ilość wejść w miesiącu. Zapewnia możliwość wejścia do 1700 obiektów sportowych.
 

Karta Multisport – cena
 

Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje karta Multisport. Niestety nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Cena zależy od liczebności pracowników i grupy, która jest zainteresowana kartą. Im mniejsza liczba osób, tym większe będą koszty, natomiast dla dużych grup oferowane są korzystne zniżki. Opłaty za kartę dokonywane są za pośrednictwem pracodawcy. Zazwyczaj pobiera on określoną kwotę z wypłaty pracownika i dostarcza ją do Benefit Systems. Przykładowo karta Multisport Plus, która nie ma ograniczenia dotyczącego wejść kosztuje 160 złotych miesięcznie. W przypadku, jeśli grupa zainteresowanych kartą Multisport jest większa cena może spaść nawet o 50%. Oprócz dofinansowania ze strony pracodawcy, istnieje możliwość współfinansowania przez Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Zdarza się także, że niektóre przedsiębiorstwa finansują kartę w całości.

Karta nabywana jest w formie abonamentu, z którego można zrezygnować z miesięcznym wyprzedzeniem. Aby poznać dokładną cenę i skomponować indywidualną ofertę należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej Benefit Systems. Liczba obiektów dostępnych dla posiadaczy karty Multisport i szeroki wybór dyscyplin sportowych jest imponujący i korzystny cenowo. Świadczy o tym również liczba osób korzystających z programu (już prawie 90 tys. użytkowników). 
 

Jak zdobyć Kartę Multisport?
 

Karta Multisport skierowana jest dla przedsiębiorstw, które zatrudniają więcej niż 5 osób. Nie jest to program założony dla osób indywidualnych i nie można zakupić jej tylko dla siebie np. na wybranej siłowni.

Każda karta jest imienna, a okazując ją trzeba również pokazać dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz złożyć własnoręczny podpis na odwrocie. Dlatego też kupowanie karty od innej osoby nie jest możliwe. Aby zdobyć kartę trzeba być zatrudnionym w firmie, która w swoim systemie motywacyjnym posiada ofertę Multisport.

Możliwe jest także wyrobienie specjalnej karty dla osoby towarzyszącej lub dla dziecka do 15 roku życia. W przypadku karty dla osoby towarzyszącej wpływ na jej cenę ma wiek użytkownika. Ostateczna kwota jest zazwyczaj o kilkadziesiąt złotych wyższa od karty pracownika.
 

Karta Multisport - dlaczego warto ją mieć?
 

Posiadanie karty Multisport daje użytkownikowi mnóstwo korzyści. Niektóre z nich to:

  • Zachęta do aktywności fizycznej

Sport pozytywnie wpływa na zdrowie i poprawę samopoczucia. Podczas aktywności fizycznej wydzielają się endorfiny, wzrasta poziom dotlenienia organizmu, odporność oraz poprawa samooceny. Karta Multisport może być dodatkową motywacją, aby częściej korzystać z placówek dostępnych w ofercie.

  • Różne warianty wyboru

Oferta programu Multisport jest bardzo różnorodna, dlatego zarówno fan wspinaczki, pływania, aerobiku czy crossfitu znajdzie coś dla siebie.

  • Odkrywanie nowych sportów

Karta oferuje możliwość skorzystania z ponad 25 dyscyplin sportowych. Dzięki temu możemy sprawdzić się w nieznanych dotąd aktywnościach i wybrać te, które lubimy najbardziej.

  • Dostępność

Karta Multisport pozwala ćwiczyć w dowolnej placówce objętej programem oraz dostosowywać godziny treningów do własnych potrzeb. Liczba oraz dostępność ośrodków sportowo-rekreacyjnych, które obejmuje karta Multisport jest imponująca, dlatego jest w czym wybierać.

  • Regularność

Karta Multisport jest odpowiednia dla wszystkich, którzy mają problem z regularnym uczęszczaniem na treningi. W dowolnie wybranej placówce mamy ustalone plany treningów, więc łatwiej jest się zmotywować, by się na niego wybrać.

Karta Multisport staje się coraz bardziej popularnym sposobem motywowania i nagradzania pracowników. Jest to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią aktywność fizyczną lub starają się do niej przekonać. Dzięki karcie można spróbować różnego rodzaju sportów, poprawić swoją kondycję fizyczną i samopoczucie. Ceny wahają się od kilkudziesięciu złotych, czasami są nawet w całości sponsorowane przez pracodawcę, a wybór ośrodków sportowych i aktywności jest ogromny.
Oceń ten wpis
Karta Multisport - przydatne informacje
Ocena: 3.7, liczba głosów: 10

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.