Motywowanie pracowników

Imprezy integracyjne - pomysły na imprezę firmową

10 sierpnia 2023

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 28 głosów

28 głosów

9 komentarzy
Imprezy integracyjne - pomysły na imprezę firmową
Szukasz pomysłów na imprezę firmową? Odkryj wyjątkowe atrakcje i miejsca na imprezy integracyjne. Zainspiruj się i zorganizuj niezapomniane wydarzenie!

Wstęp

Pomysł na szkolenia i imprezy integracyjne przyjął się i w naszym kraju. Zachodnie firmy zdecydowanie w dalszym ciągu wiodą prym w ich organizowaniu, ale są one coraz popularniejsze również u nas. Motywy ich przygotowywania są jednak różne. Większość krajowych firm po prostu nie chce odstawać od kontrahentów z pozostałej części Europy zwłaszcza, jeżeli zatrudnia wysokich specjalistów. Z drugiej strony, można wskazać, że takie imprezy rzeczywiście pozwalają na budowanie więzi pomiędzy pracownikami w firmie. Mimo trudnej sytuacji na rynku wiele przedsiębiorstw wcale nie skąpi pieniędzy. Czy to zatem wyłącznie moda, czy może jednak konkretne korzyści? Dlaczego pracodawcy decydują się na organizowanie takich wydarzeń?

Imprezy firmowe

Impreza integracyjna w praktyce może budzić kontrowersje. Zadanie pracowników sprowadza się do dobrej zabawy, ale gdzieś w tym wszystkim pojawia się również baczne oko szefa. Najczęściej bierze on udział w imprezie, choć rzadko się zdarza, aby rzeczywiście bawił się on tak samo dobrze jak jego pracownicy. Gdy zaś obserwuje, to pracownicy, rzecz jasna, naturalni wcale nie są. Tworzone są zatem pozory i u części pracowników budzi to opór. Tak jednak wyglądają klasyczne imprezy integracyjne. Bo trzeba wiedzieć, że z roku na rok zmieniają się one coraz bardziej. Przykład? Popularne są aktualnie takie, których głównym celem jest działanie na rzecz lokalnej społeczności. Wówczas pracownicy pracują na rzecz szkół, sprzątają okolicę czy własnymi siłami remontują park. Firma zaś zyskuje na wizerunku.

Najlepsze pomysły na imprezę firmową

Planowanie imprezy firmowej może być złożonym zadaniem, ale z odpowiednimi pomysłami i wsparciem, można zorganizować wyjątkowe wydarzenie. Niektóre z najlepszych pomysłów na imprezy integracyjne obejmują tematyczne przyjęcia, takie jak bal maskowy czy wieczór kasyna, warsztaty gotowania, gdzie uczestnicy mogą współpracować nad przygotowaniem pysznego posiłku, czy wyścigi gokartów, które promują zdrową rywalizację. Aktywne atrakcje, takie jak wspinaczka czy rafting, mogą dodatkowo zintegrować zespół i zwiększyć poziom adrenaliny. Wybór odpowiednich atrakcji i miejsca zależy od charakteru twojego zespołu i celów wydarzenia. Wybierając takie opcje, zawsze pamiętaj o korzyściach imprez firmowych dla pracowników i stawiaj ich potrzeby i komfort na pierwszym miejscu.

Lokal na imprezę integracyjną

Szukasz pracy?

Praca ogólnobudowlana

Franciszek Filipiak Zakład Usługowo Handlowy

  • Ostrowiec Świętokrzyski
Dodana
Aplikuj bez CV

Spawacz TIG!!! BERLIN

Rübsam Fachkräfte GmbH & Co.KG

  • Niemcy
Dodana
Dodana

Sortowanie paczek** TYGODNIÓWKI**24zł/h* WYRY

TWG Polska Sp. z o.o.

  • Mikołów
  • 24-25 zł / h
Dodana

Operator wózka widłowego

Atus Group sp. z o.o. Sp. k.

  • Sadkowa Góra
Dodana

Wybór odpowiedniego lokalu na imprezę integracyjną to kluczowy aspekt organizacji wydarzenia. Miejsce na imprezę firmową powinno odzwierciedlać charakter i kulturę firmy, jednocześnie zapewniając komfort i bezpieczeństwo uczestnikom. Jeśli planujesz imprezę firmową na świeżym powietrzu, zastanów się nad malowniczym miejscem nad jeziorem lub w parku, które dostarczy niezapomnianych widoków i atrakcji na imprezy. Dla bardziej formalnych i luksusowych opcji, rozważ wynajęcie eleganckiego hotelu lub restauracji z dostępem do prywatnych sal balowych. W każdym przypadku współpraca z profesjonalną firmą organizującą imprezy, która może dostosować lokal do twoich potrzeb i zaoferować niezwykłe atrakcje integracyjne, jest kluczowa dla sukcesu wydarzenia. Pamiętaj, że unikalna impreza firmowa zaczyna się od wyjątkowego miejsca.

Korzyści z organizowania imprez firmowych

Z punktu widzenia specjalistów korzyści z imprez integracyjnych są bardzo wyraźne i to zwłaszcza wtedy, gdy zespół jest nowy. W takim przypadku osoby dopiero przyjęte do pracy mają możliwość się poznać, zaś w firmie jest lepsza atmosfera. Co więcej, w takiej sytuacji impreza może być zorganizowana tuż obok szkolenia. To, które pracownicy byliby zobowiązani odbyć siedząc przy swoich biurkach, można zorganizować w bardziej sprzyjających warunkach. Duże pole ma przy tym sam zainteresowany pracownik może wyłącznie poprzestać na zabawie, może też skoncentrować się na budowaniu przydatnych znajomości.

Jak często organizować imprezy firmowe?

To pytanie również często zadają sobie pracodawcy. Okazuje się, że nie ma uniwersalnej odpowiedzi, wszystko zaś zależy wyłącznie od tego, jak atmosferę w pracy ocenia szef. Warto pamiętać, że im częściej jednak pracownicy odejdą od biurek, tym bardziej będą zmotywowani do pracy. Dzięki wyjazdom rzadziej dochodzi do konfliktów w zakładzie pracy, lepiej też funkcjonują poszczególne działy. To istotne zwłaszcza, gdy mowa o dużych, prężnie działających i rozwijających się firmach. Tu wyjazd integracyjny nie powinien być postrzegany jako wydatek, ale inwestycja, która zwróci się w postaci oddanych pracowników zadowolonych ze swojego życia zawodowego.

Wyjazdy integracyjne dla firm

Aktualnie na rynku działają firmy, które specjalizują się w organizowaniu imprez integracyjnych. Część takich może być ciekawa i nietypowa. Pracownicy, dla przykładu, muszą noc spędzić w... ręcznie wybudowanych szałasach w środku lasu. Choć to rozwiązania ekstremalne, to jednak pozwalają nie tylko się dobrze bawić, ale jednocześnie wspólnie pracować. Takie wyjazdy, gdy niezbędne jest zmierzenie się z trudnościami, zbliżają pracowników. Wiedzą oni, że mogą na siebie liczyć, orientują się też, kto jest w czym dobry. A trzeba pamiętać, że umiejętność pracy w grupie jest niezwykle ważna, jeżeli firma ma odnotowywać zysk i wciąż się rozwijać. 

Inwestowanie w imprezy integracyjne i wyjazdy firmowe jest kluczem do budowania silnych, spójnych zespołów, które przyczyniają się do sukcesu firmy.

Budowanie relacji zespołu

Budowanie silnych i spójnych zespołów to klucz do sukcesu w każdym przedsiębiorstwie. Imprezy integracyjne, wyjazdy i eventy firmowe mogą być fantastycznym narzędziem do osiągnięcia tego celu. Wyjazdy integracyjne dla firm, zwłaszcza te na świeżym powietrzu, oferują różnorodne i aktywne atrakcje, które promują współpracę, rozwijają umiejętności komunikacji i wzmacniają więzi między kolegami z pracy. To nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do rozwijania umiejętności interpersonalnych, które są nieocenione w codziennym życiu zawodowym. Luksusowe atrakcje na imprezy firmowe oraz taneczne i kulinarne atrakcje dodają wyjątkowego smaku każdemu wydarzeniu i sprawiają, że staje się ono naprawdę unikalne. Wybierając firmę organizującą imprezy, upewnij się, że oferuje ona pełną organizację imprez, abyś mógł się skupić na budowaniu relacji i cieszyć się czasem z zespołem.

Inne propozycje na imprezę firmową

Propozycja Opis Koszt
Turniej Bowlingowy Zorganizuj turniej bowlingu dla całej firmy. Średni
Gala Kolacja Elegancka kolacja w wykwintnej restauracji. Wysoki
Grill na świeżym powietrzu Zorganizuj grill na świeżym powietrzu z różnymi grami i atrakcjami. Niski
Dzień Wolontariatu Spróbuj czegoś innego, zorganizuj dzień wolontariatu dla pracowników. Niski

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są najlepsze atrakcje na imprezy firmowe?

Niektóre z popularnych atrakcji to wspinaczka, gokarty, warsztaty gotowania, bal maskowy i wieczór kasyna.

Jak wybrać lokal na imprezę integracyjną?

Lokal powinien odzwierciedlać charakter firmy, oferować komfort i bezpieczeństwo. Wybór może obejmować hotele, parki lub malownicze miejsca nad jeziorem.

Czy organizacja imprezy firmowej na świeżym powietrzu jest dobrym pomysłem?

Tak, imprezy na świeżym powietrzu mogą oferować niezapomniane widoki i atrakcje, zwiększając integrację i zadowolenie zespołu.

Co można osiągnąć dzięki imprezom integracyjnym?

Imprezy integracyjne wzmacniają więzi między kolegami, rozwijają umiejętności interpersonalne i promują zdrową rywalizację.

Gdzie znaleźć firmę organizującą imprezy firmowe?

Wyszukując lokalnych firm specjalizujących się w organizacji imprez firmowych, można znaleźć profesjonalistów oferujących różnorodne pakiety zgodne z potrzebami zespołu.

9 komentarzy

Iza

Iza

Nie każdy doceni takie coś. Lepszą motywacją są sprawy bardziej finansowe oraz inne korzyści.
Asia

Asia

Nie dla wszystkich to jest fajne. Ja odbębniam takie coś przy okazji sztucznych świąt. Już by lepiej ten fundusz jaki nakładają dawali na coś praktycznego lub koperty.
Reden

Reden

Dostosuj nagrodę dla osoby. Zacznij od osobistych preferencji danej osoby i nagradzaj ją w sposób, który uważa za wartościowy. Aby nie pozwolić, aby efekt uznania opierał się na spekulacji, musisz zapytać swoich pracowników, co najbardziej cenią.
Bibelot

Bibelot

Bez zmotywowanego miejsca pracy firmy mogłyby znaleźć się w bardzo ryzykownej sytuacji. Rozwiązaniem tej sytuacji oczywiście może być impreza integracyjna itp.
Migas

Migas

Technologia zmieniła sposób działania przedsiębiorstw, a także zmieniła sposób, w jaki pracujemy - lub sposób, w jaki możemy pracować. Jeśli pracownicy są w stanie (i spodziewali się) sprawdzić pocztę e-mail w swoich telefonach lub zakończyć projekty na swoich laptopach w domu, rozsądne jest, aby chcieli podobnej elastyczności ze strony pracodawców, jeśli chodzi o planowanie. Wyjazdy integracyjne z kolei w danym zespole także są dość korzystne.
Jawor

Jawor

Pod motywacją rozumiem pojawienie się lub stworzenie wewnętrznych czynników, które skłaniają do wykonywania pracy. Motywacja jest wywoływana przez samoświadomość osoby i jest produktem aktywności umysłowej. Imprezy mogą być skuteczne.
Sally

Sally

Premia za odmianę można nazwać procentem. Ten rodzaj promocji jest często powszechny w dziedzinie handlu i usług. Gdy uzupełnianie portfela pracownika bezpośrednio zależy od ilości sprzedanych towarów, dokłada on więcej wysiłku. Imprezy czasami też są ok.
Wiola

Wiola

Integracja jest zawsze dobra. Wiele firm posiada takie środki ale nie wszystkie. U nas to się sprawwdziło, ale większość znajomych twierdzi, że nie mieli nigdy takich wyjazdów.
Olimp

Olimp

Jeżeli firma posiada środki na wyjazd integracyjny to ok. Dobrze tylko zrealizować jakieś atrakcje poza piciem alkoholu, by wszyscy czuli się dobrze. Nie każdy potrafi się tak bawić.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka