Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 30662        SUBSKRYBUJE: 7500
Tematy, które interesują czytelników:  Kara porządkowa, Wykształcenie w CV

3 powody, dla których rekrutację warto powierzyć specjalistom

3 powody, dla których rekrutację warto powierzyć specjalistom
Agencje doradztwa personalnego działają na rynku od wielu lat. Czy poszukując pracownika powinieneś zdecydować się na współpracę z takim podmiotem? Poznaj korzyści wynikające z takiej współpracy.

Poszukiwanie pracowników jest bardzo żmudne – z pewnością masz tego świadomość, jeżeli chociaż raz potrzebowałeś dodatkowej pary rąk do pracy. Poza skonstruowaniem ogłoszenia i jego zamieszczeniem na różnych portalach ogłoszeniowych, konieczne jest też zapoznanie się z otrzymanymi aplikacjami i zorganizowanie rozmów kwalifikacyjnych. Wszystko to może sparaliżować działanie firmy. Z tego względu dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z agencji doradztwa personalnego. Poznaj 3 powody, dla których powinieneś zdecydować się na taką opcję.


1) Firmy rekrutacyjne wiedzą, gdzie szukać pracowników

Jako pracodawca zainteresowany zatrudnieniem pracownika masz ograniczoną możliwość poszukiwania – sprowadza się ona do zamieszczanie oferty pracy na portalach z ogłoszeniami i/lub w mediach społecznościowych. Każda szanująca się agencja doradztwa personalnego od pierwszych dni swojego istnienia tworzy własną bazę potencjalnych pracowników. W ten sposób mogą szybciej niż ty dotrzeć do osób zainteresowanych zatrudnieniem, które będą spełniać twoje oczekiwania.

Ponieważ pracownicy agencji doradztwa personalnego wiedzą, że klientom zależy na znalezieniu solidnych osób, przeprowadzają dokładny wywiad, wypytując pracodawcę, kogo poszukuje. W ten sposób są w stanie zaproponować kandydatury osób spełniających oczekiwania właściciela firmy.


2) Otrzymujesz gwarancję

Być może nigdy o tym nie słyszałeś, ale korzystając z pomocy agencji zatrudnienia, faktycznie otrzymujesz gwarancję na świadczone przez nią usługi. Efekt? Jeżeli pracownik zrezygnuje np. po miesiącu pracy, to będziesz mógł liczyć, że agencja przeprowadzi rekrutację raz jeszcze, nie wystawiając ci kolejnego rachunku. Takie rozwiązanie jest sprawiedliwe i korzystne.

Jako pracodawca zainteresowany skorzystaniem z usług agencji doradztwa personalnego, musisz również wiedzieć, że pracownicy takiego podmiotu przedstawią ci np. 3 kandydatury z dziesiątek czy setek otrzymanych aplikacji. Ostateczna decyzja należy do ciebie – to ty decydujesz, kogo zatrudnisz. Dodatkowym plusem jest otrzymanie od specjalistów informacji o poszczególnych kandydatach i ich spostrzeżeń, które mogą być bardzo istotne dla ciebie.


3) Oszczędność czasu i pieniędzy

Decydując się skorzystać z pomocy agencji doradztwa personalnego, nie musisz zmieniać swoich dotychczasowych planów – możesz wykonywać swoje dotychczasowe zadania. W praktyce oszczędzasz sporo czasu – spotkasz się jedynie z np. 3 najlepszymi potencjalnymi pracownikami, których w procesie rekrutacji wyłonili specjaliści.

Poza oszczędnością czasu, nie można zapomnieć również o oszczędności pieniędzy. W sieci działa wiele portali specjalizujących się w zamieszczaniu ofert pracy. Problem jednak w tym, że musisz liczyć się z konieczności opłacenia promowania umieszczonego ogłoszenia, jeżeli chcesz, aby jego treść dotarła do naprawdę szerokiego grona potencjalnych pracowników. Agencje doradztwa personalnego najczęściej wykupują pakiety płatnych ogłoszeń, dzięki czemu mogą promować ogłoszenia każdego klienta na różnych portalach.

Oceń ten wpis
3 powody, dla których rekrutację warto powierzyć specjalistom
Ocena: 4.5, liczba głosów: 5

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.