!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Absurdalne pomysły na biznes? Niektóre odnoszą spory sukces!

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 14 głosów

14 głosów

6 komentarzy

Absurdalne pomysły na biznes? Niektóre odnoszą spory sukces!
Szukając pomysłu na biznes, analizujemy lokalny rynek. Sprawdzamy, czy i jaką konkurencję będziemy mieć, jeżeli zdecydujemy się działać w danej branży. Takie działania są naturalne i w pełni zrozumiałe – któż bowiem chciałby stracić czas i pieniądze?

Eksperci również nie mają wątpliwości, że dokładne poznanie rynku to podstawa. Jak pokazuje jednak praktyka, pomysł na biznes nie zawsze musi być… racjonalny. Na świecie można wskazać milionerów, którzy dorobili się pokaźnego majątku bez biznesplanów, pomocy doradców czy skrupulatnej analizie rynków. Prezentujemy 5 oryginalny, dochodowych i absurdalnych pomysłów na biznes.


5. Doggles, czyli gogle dla psów

Okulary przeciwsłoneczne to niezwykły wynalazek, który doceniamy głównie latem. Czemu jednak tylko ludzie mieliby z nich korzystać? Skoro znaleźli się chętni na ubranka dla psów, to pomysłodawcy Doggles, czyli gogli dla psów, nie mieli wątpliwości, że zarobią. Nie pomylili się, a ilość sprzedanych produktów zaskoczyła ich samych. Dziś Doggles można zakupić nie tylko w internecie, lecz także dobrze zaopatrzonych sklepach stacjonarnych.


4. Funkybod – obejdzie się bez siłowni

Idealnie umięśniona sylwetka? Aby taką uzyskać, trzeba miesięcy spędzonych na siłowni. Alternatywa? Proszę bardzo, oto Funkybod, czyli specjalna koszulka imitująca… mięśnie. Pomysłodawca, czyli Arshad Bhunoo, nie narzeka na zainteresowanie swoim produktem. Co ważne, koszulka została tak zaprojektowana, aby użytkownik prezentował się możliwie najbardziej naturalnie. Klientów nie brakuje, a pomysłodawca twierdzi, że w przyszłości pojawią się kolejne produkty poprawiające wygląd sylwetki.


3. List do Świętego Mikołaja

Przed świętami chętniej i częściej otwieramy portfel. Powód jest oczywisty – każdy z nas marzy o wyjątkowym odpoczynku w gronie rodziny. Pod choinką obowiązkowo muszą pojawić się prezenty, a najmłodszych dobrze utwierdzić w przekonaniu, że na czas dostarczył je właśnie Święty Mikołaj. Zarówno w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, jak i Polsce rodzice mogą zamówić list dla swojego dziecka od Świętego Mikołaja i jego pomocników. Koszt jest niewielki, a radość ogromna. Ten biznes, choć dla wielu okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, jest jednak tylko sezonowy.


2. Bo bez kawy się nie da…

Dla jednych dzień zaczyna się od herbaty, dla innych od kawy. Można zaryzykować, że miłośników tego drugiego napoju jest na świecie więcej. W zależności od naszych preferencji, do kubka wsypujemy jedną, dwie lub nawet trzy łyżeczki kawy. Ci, którzy lubią z rana dostarczyć do organizmu solidnej dawki kofeiny, powinni wypróbować Death Wish Coffe. To, jak twierdzą pomysłodawcy produktu, to „najmocniejsza kawa na świecie”. Ponieważ miłośników czarnego płynu nie brakuje, dorobili się on również sporego majątku na sprzedaży wyselekcjonowanych ziarenek kawy.


1. Jeszcze za życia w… niebie

Są ludzie, którzy jeszcze za życia rezerwują miejsce na grób na wybranym cmentarzu, są również tacy, którzy kupują miejsce w… niebie. To właśnie umożliwia jednak z amerykańskich firm. Na stworzonej stronie internetowej proponuje nabycie rezerwacji w niebie, informując przy tym, że nie trafią tam wszyscy, bo… liczba miejsc jest ograniczona. Czy trzeba dodawać, że witryną, a dokładniej oferowanym produktem, interesują się ludzie z całego świata i wdrożenie tego pomysłu w praktyce okazało się intratne również pod względem finansowym?

Podziel się

6 komentarzy

Paweł Lenart

Paweł Lenart

Czasami z pozoru dziwny pomysł może stać się strzałem dziesiątkę.
Frogger

Frogger

Wszystko w temacie pomysłów na biznes zostało opisane. Jednak zauważyłem, że czasami takie absurdalne pomysły przynoszą o dziwo sukces.
Roll77

Roll77

Oczywiście konieczne jest, aby firma miała również swoją siedzibę. Najważniejszy jest jednak pomysł, ale ekspansja wiąże się z rozszerzaniem swoich działań w tym zakresie.
studeent

studeent

Absurdalne pomysły na biznes? Niektóre odnoszą spory sukces! ARTYKUŁ dla fachowców- ciekawy....
Mrówa

Mrówa

Zastosuj swoje umiejętności w zupełnie nowej dziedzinie. Wiele firm i branż robi rzeczy w jeden sposób, ponieważ zawsze tak było. W takich przypadkach świeży zestaw oczu z nowej perspektywy może mieć ogromne znaczenie.
Cypis

Cypis

Jakość jest ważna w biznesie! W towarach lub usługach - to nie ma znaczenia! Nigdy nie zaczynaj biznesu, jeśli twoja oferta jakości jest gorsza niż na rynku. Z pomysłami tak samo.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.