Własna firma

Absurdalne pomysły na biznes? Niektóre odnoszą spory sukces!

2 października 2023

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 14 głosów

14 głosów

6 komentarzy
Absurdalne pomysły na biznes? Niektóre odnoszą spory sukces!
Zainspiruj się 5 nietypowymi pomysłami na biznes i dowiedz się, jak założyć i rozwijać własną firmę. Odkryj kluczowe aspekty biznesplanu i analizy rynku.

Planujesz założyć firmę, ale obawiasz się, że Twój pomysł jest zbyt nieszablonowy? Przedstawiamy 5 firm, których produkty zdecydowanie odbiegają od przeciętności. A jeśli poczujesz się zainspirowany, na końcu artykułu znajdziesz informacje, które pomogą Ci zaplanować rozpoczęcie własnej działalności.

5 nietypowych pomysłów na biznes

Produkty dla dzieci, zwierząt, żywych i... no właśnie. Wiele osób czujnie wypatruje niszy i jest gotowych szybko ją zapełnić. Jeśli dziś coś wydaje Ci się absurdalne pamiętaj, jeszcze 200 lat temu rower uchodził za dziwną ekstrawagancję. Dziś jeździ na nim prawie cały świat!

Gotowy na poznanie produktów, które na pewno Cię zaskoczą?

Doggles, czyli gogle dla psów

Okulary przeciwsłoneczne to niezwykły wynalazek, który doceniamy głównie latem. Czemu jednak tylko ludzie mieliby z nich korzystać? Skoro znaleźli się chętni na ubranka dla psów, to pomysłodawcy Doggles, czyli gogli dla psów, nie mieli wątpliwości, że zarobią. Nie pomylili się!  Ilość sprzedanych produktów zaskoczyła ich samych. Dziś Doggles można zakupić nie tylko w internecie, lecz także dobrze zaopatrzonych sklepach stacjonarnych.

Źródło obrazka: https://woof.doggles.com/

Funkybod – obejdzie się bez siłowni

Idealnie umięśniona sylwetka? Aby taką uzyskać potrzeba miesięcy spędzonych na siłowni. Czy na pewno? Oto Funkybod, czyli specjalna koszulka imitująca mięśnie. Pomysłodawca, czyli Arshad Bhunoo, nie narzeka na zainteresowanie swoim produktem. Co ważne, koszulka została tak zaprojektowana, aby użytkownik prezentował się możliwie najbardziej naturalnie. Klientów nie brakuje, a pomysłodawca twierdzi, że w przyszłości pojawią się kolejne produkty poprawiające wygląd sylwetki.

List do Świętego Mikołaja

Przed świętami chętniej i częściej otwieramy portfel. Powód jest oczywisty – każdy z nas marzy o wyjątkowym odpoczynku w gronie rodziny. Pod choinką obowiązkowo muszą pojawić się prezenty, a najmłodszych dobrze utwierdzić w przekonaniu, że na czas dostarczył je właśnie Święty Mikołaj. Zarówno w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, jak i Polsce rodzice mogą zamówić list dla swojego dziecka od Świętego Mikołaja i jego pomocników. Koszt jest niewielki, a radość ogromna. Ten biznes, choć dla wielu okazał się prawdziwym strzałem w dziesiątkę, jest jednak tylko sezonowy.

"Niektórzy szukają wyróżników dla biznesu. A co, gdyby cały biznes mógł być swoim wyróżnikiem? Czasem warto postawić na awangardę i nie bać się działać!"

Death Wish Coffe

Szukasz pracy?

Praca przy pakowaniu /Пакування

SGP APT Sp. z o.o.

  • Kostrzyn nad Odrą
Dodana
Dodana
Dodana

Pracownik produkcji montażu -> 2 zmiany!

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Łódź
  • 4 550-6 000 zł / mc
Dodana

Montaż -> na wakacje, bądź na dłużej!

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Łódź
  • 4 550-6 000 zł / mc
Dodana

Dla jednych dzień zaczyna się od herbaty, dla innych od kawy. Można zaryzykować, że miłośników tego drugiego napoju jest na świecie więcej. W zależności od naszych preferencji, do kubka wsypujemy jedną, dwie lub nawet trzy łyżeczki kawy. Ci, którzy lubią z rana dostarczyć do organizmu solidnej dawki kofeiny, powinni wypróbować Death Wish Coffe. Jak twierdzą pomysłodawcy produktu, to najmocniejsza kawa na świecie. Ponieważ miłośników czarnego płynu nie brakuje,  właściciele marki zbili majątek na sprzedaży wyselekcjonowanych ziarenek kawy.

Jeszcze za życia w… niebie

Są ludzie, którzy jeszcze za życia rezerwują miejsce na grób na wybranym cmentarzu, są również tacy, którzy kupują miejsce w niebie. To właśnie umożliwia jedna z amerykańskich firm. Na stworzonej stronie internetowej proponuje nabycie rezerwacji w niebie. Informuje przy tym, że nie trafią tam wszyscy, bo liczba miejsc jest ograniczona. Czy trzeba dodawać, że oferowanym produktem interesują się ludzie z całego świata i wdrożenie tego pomysłu w praktyce okazało się intratne również pod względem finansowym?

Jak znaleźć pomysł na biznes?

Szukając pomysłu na biznes, ważne jest, aby skoncentrować się na tym, co naprawdę Cię pasjonuje. Kluczem do sukcesu jest połączenie Twojej pasji z odpowiednią niszą rynkową. Jeśli już masz świetny pomysł, ważne jest, aby nie skupiać się jedynie na nim, ale także przeprowadzić staranną analizę i zrozumieć, jakie są rzeczywiste potrzeby Twoich potencjalnych klientów. Często najbardziej nietrafione pomysły, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się absurdalne, okazują się być najbardziej dochodowe.

Na podstawie wcześniejszych przykładów przygotowaliśmy tabelę. Być pomoże Ci w odkryciu Twojego własnego klucza do sukcesu.

 

Pomysł na biznes Klucz do sukcesu Opis
Doggles – gogle dla psów Rozpoznanie niszowego rynku Gogle dla psów, które zyskały popularność i dostępne są w sklepach stacjonarnych oraz online
Funkybod – koszulka imitująca mięśnie Innowacyjność produktu Koszulka, która poprawia sylwetkę i sprawia, że wygląda się bardziej umięśnionym
List do Świętego Mikołaja Sezonowość i sentyment Osobisty list od Świętego Mikołaja dla dzieci, dostępny w okresie świątecznym
Death Wish Coffee – mocna kawa Zaspokajanie specyficznych potrzeb klientów Ekstremalnie mocna kawa dla prawdziwych miłośników tego napoju
Rezerwacja miejsca w niebie Oryginalność i wyjątkowość oferty Online rezerwacja miejsca w niebie, oferowana jako unikalny produkt

SWOT – przeanalizuj szanse i zagrożenia

Identyfikacja swoich mocnych i słabych stron jest kluczowa dla sukcesu Twojego przedsięwzięcia. Podejdź do analizy realistycznie. Pomocne będą następujące pytania:

  • jak dużą masz konkurencję?
  • Na jakim rynku planujesz działać?
  • Czy znasz się na marketingu?
  • Czy na Twoje usługi będzie popyt?

 Bądź kreatywny, myśl innowacyjnie, ale jednocześnie utrzymuj realistyczne oczekiwania. Przede wszystkim, upewnij się, że masz dobrze przemyślany biznesplan, który pomoże Ci skupić się na Twoim celu i osiągnąć sukces. Analiza SWOT to narzędzie, które pomoże Ci nie tylko dobrze przemyśleć, ale także przygotować się do rozpoczęcia działania.

Źródło obrazka: https://biznesplany24.pl/

Jak założyć firmę?

Dobrze przeprowadzona analiza rynku pomoże Ci uniknąć potencjalnych przeszkód i wyzwań, które mogą stanąć na Twojej drodze do sukcesu. Dzięki niej będziesz w stanie lepiej dostosować swój produkt lub usługę do potrzeb rynku i zwiększyć swoje szanse na sukces. 

Analiza zrobiona? Świetnie! Zanim założysz firmę, zastanów się, na jakich zasadach możesz rozliczać podatki, czy będziesz płatnikiem VAT, jakich kodów PKD potrzebujesz. Po zebraniu niezbędnych danych firmę bezpłatnie zarejestrujesz na stronie CEIDG.

Video

 

 

 

Najczęściej zadawane pytania

Jakie są oryginalne pomysły na biznes?

Niektóre oryginalne pomysły na biznes to gogle dla psów, koszulki imitujące mięśnie, osobiste listy od Świętego Mikołaja, mocna kawa czy online rezerwacje miejsca w niebie.

Co jest potrzebne do założenia własnej firmy?

Potrzebujesz pomysłu na biznes, planu biznesowego, zrozumienia rynku i gotowości do pracy. Ważne jest również zrozumienie przepisów prawnych i zasad działalności gospodarczej.

Jakie są pomysły na działalność gospodarczą?

Pomysły na działalność gospodarczą mogą obejmować różne dziedziny, od usług online, poprzez handel detaliczny, po innowacyjne produkty. Kluczowe jest znalezienie niszy rynkowej, której można sprostać.

Na czym polega analiza rynku?

Analiza rynku to proces badania dynamiki, rozmiaru i konkurencji na konkretnym rynku. Pomaga zrozumieć trendy, potrzeby klientów oraz identyfikować możliwości i zagrożenia.

Czy biznesplan jest konieczny?

Biznesplan jest istotnym narzędziem pomagającym w planowaniu działalności, zrozumieniu rynku i przyciąganiu inwestorów. Choć niektóre firmy odniosły sukces bez formalnego biznesplanu, zwykle jest to kluczowy element sukcesu.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Anna Różak

Copywriterka, autorka głównie dla branży HR. Piszę o rekrutacji, benefitach pracowniczych, jestem na bieżąco ze zmianami w prawie pracy.

Prywatnie mnóstwo czytam i opiekuję się najpiękniejszym kundelkiem po tej stronie Wisły.

6 komentarzy

Paweł Lenart

Paweł Lenart

Czasami z pozoru dziwny pomysł może stać się strzałem dziesiątkę.
Frogger

Frogger

Wszystko w temacie pomysłów na biznes zostało opisane. Jednak zauważyłem, że czasami takie absurdalne pomysły przynoszą o dziwo sukces.
Roll77

Roll77

Oczywiście konieczne jest, aby firma miała również swoją siedzibę. Najważniejszy jest jednak pomysł, ale ekspansja wiąże się z rozszerzaniem swoich działań w tym zakresie.
studeent

studeent

Absurdalne pomysły na biznes? Niektóre odnoszą spory sukces! ARTYKUŁ dla fachowców- ciekawy....
Mrówa

Mrówa

Zastosuj swoje umiejętności w zupełnie nowej dziedzinie. Wiele firm i branż robi rzeczy w jeden sposób, ponieważ zawsze tak było. W takich przypadkach świeży zestaw oczu z nowej perspektywy może mieć ogromne znaczenie.
Cypis

Cypis

Jakość jest ważna w biznesie! W towarach lub usługach - to nie ma znaczenia! Nigdy nie zaczynaj biznesu, jeśli twoja oferta jakości jest gorsza niż na rynku. Z pomysłami tak samo.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.