Czy to Twoja firma?

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu praca

Bolesławiec

W sercu malowniczego Bolesławca, przy ulicy Cichej 7, znajduje się miejsce, które od lat stanowi filar wsparcia dla mieszkańców naszego miasta – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Jesteśmy instytucją, która z pasją i zaangażowaniem podchodzi do misji wspierania osób znajdujących się w potrzebie, oferując szeroki zakres świadczeń pieniężnych i niepieniężnych.

Nasza działalność koncentruje się na dostarczaniu pomocy tym, którzy stoją przed wyzwaniami życiowymi, a nasze usługi są dostosowane do aktualnych potrzeb społecznych. W szczególności, w obliczu rosnących kosztów życia, przyznajemy dodatek osłonowy, który jest odpowiedzią na potrzeby mniej zamożnych gospodarstw domowych, pomagając im w zrównoważeniu wydatków na energię, gaz i żywność.

Jesteśmy również otwarci i gotowi do niesienia pomocy naszym sąsiadom z Ukrainy, realizując zadania ustawowe związane z ich wsparciem. Nasze usługi świadczone są w języku polskim, co pozwala na efektywną komunikację i szybką pomoc.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bolesławcu każda osoba potrzebująca wsparcia jest traktowana z szacunkiem i empatią. Rozumiemy, że każdy przypadek jest inny i wymaga indywidualnego podejścia, dlatego zawsze staramy się znaleźć najlepsze rozwiązania dla naszych podopiecznych.

Chociaż nie możemy podzielić się pełną historią naszej organizacji ani szczegółami dotyczącymi naszej pozycji rynkowej czy wartości, które wyznajemy, to nasze codzienne działania są najlepszym świadectwem naszego zaangażowania w budowanie silnej, wspierającej się społeczności.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bolesławcu jesteśmy dumni z tego, że możemy być częścią życia naszego miasta, oferując pomocną dłoń tym, którzy jej najbardziej potrzebują. Zapraszamy do kontaktu i korzystania z naszych usług – razem tworzymy lepsze jutro dla wszystkich mieszkańców Bolesławca.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu najczęściej poszukuje kandydatów
- w kategoriach zawodowych:
sektor publiczny / służby mundurowe medycyna / farmacja / zdrowie prawo i administracja państwowa

Oferty pracy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu

Obecnie pracodawca nie ma aktywnych ofert pracy.

Praca alert - powiadomienia

Praca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu

Mapa Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu

Siedziba główna

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu poszukuje najczęściej pracowników na stanowiska

Statystyki odwiedzin opublikowanych ogłoszeń i profilu pracodawcy

Odwiedziny w ostatnich 12 miesiącach

Profil firmy:
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu
najczęściej odwiedzają kandydaci z miast:

  1. Wrocław
  2. Bielsko-Biała
  3. Piła
  4. Strzelin
  5. Warszawa

Data aktualizacji: 01.04.2024

Praca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu - oferty archiwalne

  • Pracownik socjalny

    • Bolesławiec
    • umowa o pracę
    • pełny etat
    • Zakres obowiązków

      1. Realizowanie pracy socjalnej, w tym także przez wykorzystanie narzędzia pracy jakim jest kontrakt socjalny zawierany z klientem/rodziną w celu rozwiązania ich problemów życiowych;
      2. Przeprowadzanie wywiadów środowiskowych w miejscu zamieszkania osoby/rodziny;
      3. Udzielanie informacji, wskazówek i pomocy osobom będącym w trudnej sytuacji życiowej, skutecznie wykorzystując w tym celu obowiązujące przepisy prawa;
      4. Pomoc w uzyskaniu poradnictwa dot. możliwości rozwiązywania problemów oraz uzyskania pomocy realizowanej przez inne instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe, a także wspieranie w uzyskaniu pomocy;
      5. Podejmowanie współpracy i współdziałanie z innymi specjalistami, a także innymi podmiotami (organizacjami i instytucjami) w celu przeciwdziałania i ograniczania patologii i skutków negatywnych zjawisk społecznych oraz łagodzenie skutków ubóstwa;
      6. Podejmowanie interwencji socjalnych w sytuacjach patologicznych, kryzysowych, zdarzeniach losowych, klęsk żywiołowych i ekologicznych;
      7. Organizowanie i uczestniczenie w projektach socjalnych (np.: zabawa karnawałowa dla dzieci z ubogich rodzin, ogniska integracyjne i imprezy kulturalne i okolicznościowe dla wybranych grup społecznych, itp.);
      8. Wprowadzanie i systematyczne uaktualnianie danych dot. klienta/rodziny do systemu komputerowego, w tym także pracę socjalną i kontrakt socjalny;
      9. Prowadzenie obowiązującej w Ośrodku dokumentacji.

      Wymagania

      • Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)
      • Inne wymagania: Wykształcenie zgodne z ustawą z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej 2007r. (Dz. U. 2021r., poz.2268), znajomość i umiejętność stosowania przepisów ustawy o pomocy społecznej, znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego w zakresie przygotowania postanowień i decyzji. dodatkowe: dobra znajomość i obsługa komputera, umiejętność interpretowania przepisów prawnych, umiejętność pracy w zespole, komunikatywność, dokładność i systematyczność.

      Oferujemy

      • Wynagrodzenie brutto: od 3 010 PLN
      • Opis wynagrodzenia: + dodatek dla pracowników socjalnych + dodatek za wieloletnią pracę.
      • System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Pracodawcy w Bolesławcu