Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Scanfil Poland Mysłowice - kontraktowy producent urządzeń elektronicznych

20 sierpnia 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 11 głosów

11 głosów

12 komentarzy
Scanfil Poland Mysłowice - kontraktowy producent urządzeń elektronicznych
Codziennie korzystamy z urządzeń elektronicznych takich, jak bankomaty, paczkomaty czy oczyszczacze powietrza. Zazwyczaj producenci specjalistycznych sprzętów wykorzystywanych m.in. w przemyśle i biznesie nie tworzą samodzielnie linii produkcyjnych. Zamiast tego korzystają z usług producentów kontraktowych takich, jak Scanfil Poland Mysłowice.

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Mysłowicach należy do międzynarodowej Grupy Scanfil, która od przeszło 40 lat zajmuje się produkcją kontraktową oraz dostawą systemów na potrzeby branży elektronicznej. Polski oddział Scanfil w Mysłowicach skupia się na integracji urządzeń opartych na metalowych obudowach i zintegrowanych systemach. Firma zaopatruje w produkty klientów reprezentujących rozmaite gałęzie przemysłu.

Scanfil Poland Mysłowice, jako część międzynarodowego koncernu, zwraca na siebie uwagę nie tylko klientów, ale także potencjalnych pracowników. Warto przyjrzeć się nieco bliżej tej firmie — sprawdzić czym dokładnie się zajmuje oraz co ma do zaoferowania kandydatom do pracy.

Historia Grupy Scanfil

Zanim omówimy działalność Scanfil Poland Mysłowice warto zapoznać się z historią całego koncernu wywodzącego się z Finlandii. W 1976 roku Jorma J. Takanen założył w Sievi firmę Scanfil Oy. Początkowo przedsiębiorstwo produkcyjne mieszczące się w garażu, zajmowało się produkcją elementów mechanicznych do obróbki blach w przemyśle.

Video

W 1980 roku przedsiębiorstwo rozszerzyło działalność o produkcję i testowanie elektroniki, stając się tym samym producentem kontraktowym elektroniki oraz mechaniki. Następna dekada przyniosła dynamiczny rozwój i zdobycie pozycji jednego z liderów rynku w regionie. Lata 90. minionego stulecia to kolejne sukcesy oraz budowa pierwszego zakładu w nowym miejscu, jakim było Oulu. Firmie udało się zwiększyć obrót z 5 mln euro do ponad 220 mln euro.

Przemiany rynku w nowym milenium umożliwiły firmie dalszy rozwój. W efekcie powstała pierwsza zagraniczna spółka na Węgrzech, a od 2002 roku Scanfil Plc. było notowane na giełdzie. Firma umocniła swoją obecność także na rynku chińskim i estońskim.

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

W 2005 roku firma pierwszy raz zatrudniała więcej pracowników poza Finlandią niż w kraju pochodzenia. Grupa Scanfil ciągle się rozwijała, a działalność inwestycyjną prowadzono pod nazwą Sievi Capital Plc. Przedsiębiorstwo z czasem przestawiło się na produkcję elektroniki profesjonalnej. Największe inwestycje przeprowadzono w latach 2013-2015. To właśnie wtedy do Grupy Scanfil dołączyła niemiecka firma Schaltex Systems GmbH oraz szwedzki PartnerTech AB. Przeprowadzone transakcje pozwoliły zwiększyć ilość zakładów i zatrudnienie pracowników. Właśnie w tym okresie częścią koncernu stał się zakład w Mysłowicach. Tym samym na mapie Polski pojawił się Scanfil Poland w Mysłowicach. W 2019 roku Grupa przejęła także operacje biznesowe niemieckiej firmy HASEC-Elektronics GmbH.

Działalność firmy Scanfil Poland Mysłowice

Scanfil Poland Mysłowice pełni rolę kontraktowego wykonawcy produkującego urządzenia na zlecenie klientów reprezentujących różne branże. Polski zakład produkcyjny w Mysłowicach specjalizuje się głównie w tworzeniu sprzętu bazującego na metalowych obudowach.

Linie produkcyjne w Mysłowicach opuszczają takie urządzenia, jak bankomaty, paczkomaty, oczyszczacze powietrza, aparatura medyczna, windy, pralki przemysłowe, czy urządzenia do segregacji i utylizacji opakowań zwrotnych. Przedsiębiorstwo musi dynamicznie dostosowywać linie produkcyjne do wykonywanych projektów.

Wiele koncernów korzysta z usług producentów kontraktowych. Scanfil Poland Mysłowice dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu całej grupy jest w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym projektom. Firma stawia na współpracę ze stabilnymi dużymi koncernami będącymi międzynarodowymi liderami w swoich branżach i sektorach. Długoletnia współpraca i profesjonalne podejście owocuje sukcesywnym wzrostem zamówieniem i rozwojem firmy, który można obserwować szczególnie w ostatnich kilku latach.

Zakład w Mysłowicach spełnia wymagania biznesu EMS (Electronics Manufacturing Services).

Może również pochwalić się normami:

 • jakości ISO 9001;
 • bezpieczeństwa ISO 45001;
 • środowiska ISO 14001;
 • wyrobów medycznych ISO 13485;
 • spawalnictwa ISO 3834.

Koncern w 2020 roku odnotował obrót na poziomie 595,3 mln euro. Grupa zatrudnia obecnie 3 200 pracowników, a ilość zakładów produkcyjnych na całym świecie to 10 fabryk. Grupa Scanfil działa w naszym kraju pod nazwą Scanfil Poland Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo posiada jeden zakład produkcyjny w Mysłowicach oraz drugi rozbudowany oddział zlokalizowany w Sieradzu.

Praca w firmie Scanfil Poland Mysłowice

Scanfil Poland Mysłowice przyciąga uwagę potencjalnych pracowników z kilku powodów. Jednym z nich jest niewątpliwie przynależność do dużego międzynarodowego koncernu. Jednak znacznie ciekawszym magnesem dla pracowników wydaje się sama działalność firmy, która w swoich zakładach produkuje urządzenia różnych rodzajów, a z których to prawie każdy z nas korzysta na co dzień.

Działalność na zasadzie producenta kontraktowego oznacza różnorodne projekty i dużą dynamikę pracy, co szczególnie ambitnym osobom daje spore możliwości rozwoju. Udział w międzynarodowych projektach oraz produkcja urządzeń na potrzeby różnych branż wydają się być bardzo interesujące. Co Scanfil Poland Mysłowice ma do zaoferowania kandydatom do pracy?

Scanfil Poland Mysłowice na swojej stronie internetowej https://careersmyslowice.scanfil.com/ daje do zrozumienia, że tworzy przyjazne środowisko dla pracowników chcących się rozwijać i poszerzać swoje kompetencje. Do zalet pracy w tym przedsiębiorstwie ma należeć między innymi możliwość poszerzania kompetencji i rozwój poprzez udział w wielu międzynarodowych projektach. Firma ma również rozwinięte procesy rekrutacji wewnętrznych. Ciągłe doskonalenie procesów i nastawienie na jakość sprzyjają rozwojowi nie tylko organizacji, ale i rozwojowi każdego pracownika, który jest nim zainteresowany.

Firma nieustannie poszerza ofertę benefitów pracowniczych, oferując swoim pracownikom coraz szerszy wachlarz bonusów:

 • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
 • premie i nagrody;
 • dodatki stażowe i jubileuszowe;
 • możliwość rozwoju i awansu;
 • szkolenia i certyfikacje;
 • nauka języka angielskiego w pełni finansowana przez pracodawcę;
 • system zgłaszania usprawnień z nagrodami (Kaizen);
 • pakiet socjalny ZFŚS (m.in. „wczasy pod gruszą”, dofinansowanie świąteczne, upominki i bony dla dzieci pracowników);
 • prywatna opieka medyczna w atrakcyjnej cenie;
 • ubezpieczenie grupowe na preferencyjnych warunkach;
 • dofinansowanie do karty sportowej lub biletów do kina;
 • karty vendingowe z comiesięcznym dofinansowaniem do ciepłych i zimnych napojów i przekąsek oraz kanapek;
 • system poleceń pracowników z gratyfikacją finansową;
 • coroczna ankieta badająca opinie pracowników na temat warunków pracy – każdy z pracowników na wpływ na zmianę warunków na lepsze.

Osoby poszukujące pracy mogą znaleźć aktualne oferty na stronie:

a także na portalach zajmujących się rynkiem pracy. Najnowsze wakaty w Scanfil Poland Mysłowice znajdziesz m.in. w portalu Aplikuj.pl:

Firma poszukuje obecnie pracowników produkcyjnych na stanowiska takie, jak: Operator CNC, Operator montażu, Elektromonter/ Elektryk, Operator wózka widłowego, Brygadzista; jak również na stanowiska w obszarze inżynieryjno-biurowym: Inżynier Produktu, Inżynier jakości dostawców, Inżynier ds. wycen.

Scanfil Poland Mysłowice pozwala pracownikom na rozwój kariery w jednym z kilku departamentów:

 • Sukces Klienta & rozwój biznesu;
 • Sprzedaż & wsparcie klienta;
 • Technologia & inżynieria;
 • Jakość;
 • Łańcuch dostaw;
 • Produkcja;
 • Finanse i Księgowość;
 • Zasoby ludzkie & komunikacja;
 • IT;
 • BHP.

Firma organizuje również cyklicznie rekrutacje na płatne staże – warto śledzić na bieżąco ich stronę Kariery: https://careersmyslowice.scanfil.com/

Jak widać, firma oferuje możliwości budowania kariery nie tylko na hali produkcyjnej, ale także w innych obszarach. Dzięki temu wiele osób ma możliwość znalezienia interesującego zatrudnienia w Scanfil Poland Mysłowice. Jeżeli akurat nie ma interesującej Cię oferty, to warto wysłać spontaniczną aplikację na adres internetowy: rekrutacja.myslowice@scanfil.com.

To, co zwraca uwagę w sieci, to fakt, iż można znaleźć różnorodne ogłoszenia o pracę w tej firmie – od wakatów na stanowiska produkcyjne do wakatów w zespołach inżynieryjnych. Mając na uwadze to, że liczba pracowników tej firmy sukcesywnie rośnie, można dojść do wniosku, że zakład w Mysłowicach bardzo intensywnie się rozwija. Dołączenie do firmy w okresie tak intensywnego wzrostu to okazja do tego, by mieć wpływ na to, jaki kształt będzie przybierał i w jakim kierunku będzie przebiegał dalszy rozwój firmy.

Kontakt z firmą Scanfil Poland Mysłowice

Osoby zainteresowane pracą w Scanfil Poland Mysłowice mają możliwość kontaktowania się z przedsiębiorstwem za pośrednictwem adresu mailowego rekrutacja.myslowice@scanfil.com. W pozostałych sprawach można korzystać z ogólnodostępnych danych kontaktowych:

Scanfil Poland Sp. z o.o.

Brzezińska 59,

41-404 Mysłowice

tel. 32 746 79 00

Dane kontaktowe do Zespołu Rekrutacji również znajdują się na ich głównej stronie Kariery:

https://careersmyslowice.scanfil.com/

Strona Grupy Scanfil na Linkedin:

Rozwijająca się strona Scanfil Poland Mysłowice na Linkedin:

Scanfil Poland Mysłowice jest częścią międzynarodowego koncernu zajmującego się produkcją kontraktową opartą na długoletniej współpracy z dużymi międzynarodowymi klientami. Oznacza to, że pracownicy firmy mają możliwość brania udziału w różnorodnych projektach oraz czerpania wiedzy z doświadczeń dużej grupy kapitałowej.

Z pewnością osoby zainteresowane zatrudnieniem w firmie produkującej urządzenia elektroniczne powinny sprawdzić, co to przedsiębiorstwo ma do zaoferowania. Niewykluczone, że zwiążą się z Scanfil Poland Mysłowice na dłużej. Szczególnie, że firma bardzo mocno się rozwija i ma stabilną sytuację rynkową, pomimo trudnych dla wielu innych firm pandemicznych czasów. Widać zatem, że strategia rozwojowa Grupy Scanfil zapewniła pracownikom nie tylko bezpieczeństwo i stabilność, ale również możliwość prężnego rozwoju.

Podsumowanie:
 • Scanfil Poland Mysłowice to kontraktowy producent urządzeń na zlecenie klientów z różnych branż, specjalizujący się w tworzeniu sprzętu bazującego na metalowych obudowach.
 • Zakład w Mysłowicach spełnia wymagania biznesu EMS i współpracuje z dużymi międzynarodowymi koncernami, co owocuje sukcesywnym wzrostem zamówień i rozwojem firmy.
 • Praca w firmie Scanfil Poland Mysłowice daje możliwości rozwoju i uczestniczenia w międzynarodowych projektach, co jest szczególnie ciekawe dla ambitnych pracowników.
 • Firma tworzy przyjazne środowisko dla pracowników chcących się rozwijać i poszerzać swoje kompetencje, co informuje na swojej stronie internetowej dla kandydatów do pracy.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

12 komentarzy

Volvo

Volvo

Praca w Scanfil Poland to także różnorodność kulturowa, bo firma przyciąga pracowników z różnych krajów. To bardzo cenna lekcja tolerancji i wzajemnego szacunku.
Daniel

Daniel

Produkcja urządzeń medycznych - brzmi ciekawie. W obecnym czasie warto zastanowić się nad pracą w medycynie, a Scanfil Poland ma wiele produktów z tej kategorii.
Jędrek

Jędrek

Dostęp do szkoleń i możliwości rozwoju są tu na prawdę spore. Jeśli ktoś jest ambitny, to w Scanfil Poland może naprawdę wiele zdziałać.
Rajmund

Rajmund

Dynamiczna praca, rozwijające projekty - trochę mnie to przeraża, ale jednocześnie wydaje się bardzo ciekawe!
Jolanta

Jolanta

Firma stawia na wysoką jakość pracy i produktów. To przekłada się też na traktowanie pracowników z szacunkiem i zaufaniem.
Ola1

Ola1

Fajnie, że na ich stronie internetowej można znaleźć oferty pracy. Na pewno warto tam aplikować, bo Scanfil Poland to solidna firma z dobrą renomą.
Alicja

Alicja

Firma wykonuje sporo ciekawych projektów, a produkowane urządzenia często znane są z codziennego użytku - bankomaty, windy, pralki przemysłowe czy paczkomaty. To daje poczucie, że robimy coś ważnego.
Elżbieta Moskalczyk

Elżbieta Moskalczyk

Ciekawe, czy odbywają się tam staże czy praktyki? Zawsze chciałam pracować w takiej firmie, jak Scanfil Poland. Można by się wiele nauczyć.
studemt Jarek

studemt Jarek

Jako pracodawca z wieloletnim doświadczeniem wiem, że najważniejsza w pracy jest atmosfera i ludzie. A w Scanfil Poland panuje naprawdę dobra atmosfera, a ludzie są ambitni, dynamiczni i profesjonalni.
Jakub

Jakub

Pracuję w Scanfil Poland już kilka lat i muszę powiedzieć, że to naprawdę dobra firma. Dużo projektów, duża dynamika pracy, ale też sporo możliwości rozwoju i szkoleń.
Jurto

Jurto

Interesujące, że firma działa globalnie, ale jednocześnie ma zakład w Polsce. Ciekawe, czy szukają pracowników? Obiecało by to spore możliwości rozwoju kariery...
Adam

Adam

Wszystko ciekawie opisane. Firma jak widać posiada dobre zarządzanie. Po takim opisie staje się bardzo atrakcyjna.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.