Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Klimas Wkręt-met - od rodzinnej firmy do lidera w branży budowlanej

25 maja 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 13 głosów

13 głosów

5 komentarzy
Praca Klimas Wkręt-met - od rodzinnej firmy do lidera w branży budowlanej
Klimas Wkręt-met to wiodący polski producent technik zamocowań, który w 2020 roku obchodzi 30-lecie działalności. Powstała w 1990 roku rodzinna firma zatrudnia dziś łącznie 700 pracowników i cieszy się ogromnym uznaniem na rynku nie tylko w kraju, ale i za granicą. 

Firma Wkręt-met powstała na gruncie rodzinnej tradycji, działalności zapoczątkowanej jeszcze w 1978 roku, opartej na produkcji elementów z tworzyw sztucznych. Niegdyś niewielki zakład założony przez małżeństwo Joannę i Wojciecha Klimasów z kilkoma maszynami produkcyjnymi i stosunkowo małą przestrzenią magazynową, w ciągu ostatnich trzech dekad stopniowo stał się krajowym potentatem o najbardziej innowacyjnym w Europie wyposażeniu.

Dziś pracodawca Wkręt-met jest więc jednym z największych podmiotów na rodzimym rynku materiałów budowlanych. Swój sukces marka zawdzięcza przede wszystkim wysokiej jakości produktom oraz rozwojowym inwestycjom w nowe technologie i sprzęty, które tworzą zaplecze produkcyjne spełniające najwyższe europejskie standardy.

Logotyp firmy Wkręt-met

Działalność firmy Wkręt-met

Spółka Wkręt-met projektuje i wytwarza zamocowania przeznaczone dla całej branży budowlanej. Firma samodzielnie prowadzi działania zarówno w zakresie tworzenia i dystrybucji wyrobów, jak i testowania, sprzedaży czy logistyki i transportu, a nawet promocji i marketingu. Oprócz wielko- powierzchniowych zakładów produkcyjnych i specjalistycznych maszyn dysponuje zaawansowanym laboratorium, które umożliwia pełną kontrolę jakości towarów na każdym etapie produkcji.

Jednocześnie pod względem zarządzania i troski o każdą sferę działalności, firma Klimas Wkręt-met nadal czerpie przede wszystkim z doświadczeń firmy rodzinnej, rozwijającej się dzięki sumiennej pracy, długofalowemu i odpowiedzialnemu podejściu do każdego przedsięwzięcia.

W czynniku rodzinności, z którym utożsamiamy naszą firmę, zawieramy nie tylko potencjał wizerunkowy. Firmy rodzinne stanowią poważną siłę gospodarczą, zarówno ze względu na ich ilość, jak również dlatego, że mają większą od innych zdolność przetrwania w czasach kryzysu. Jako właściciele mamy poczucie odpowiedzialności wobec pokoleń, które firmę tworzyły, a także wobec następców. (...) A ponieważ jesteśmy ukierunkowani na wielopokoleniową działalność, budujemy struktury w oparciu o długofalowe działania.
- wypowiedź prezesa firmy, Wojciech Klimasa ze strony Wkręt-met (dostęp: 19.05.2020)

Klimas Wkręt-met opracował skuteczny system merchandisingowy i rozbudował swoją sieć handlową tak, aby wyroby można było nabyć w tysiącach punktów sprzedaży na terenie całej Polski. Wychodząc naprzeciw potrzebom klienta, stworzono również platformę sprzedażową online, w której można składać zamówienia przez internet.

Sukcesy branżowe spółki Wkręt-met

Firma Wkręt-met jest jednym z najbardziej cenionych w Polsce i Europie producentów zamocowań w branży budowlanej. W firmie funkcjonuje Zintegrowany System Zarządzania, który już w 2004 r. uzyskał certyfikat ISO 9001. W 2017 r. wdrożono także System Zarządzania Energii spełniający normę ISO 50001. Jako pierwsza firma w Polsce, Wkręt-met otrzymał ponadto certyfikat zgodności Systemu Zarządzania BHP zgodny z wymaganiami normy ISO 45001, wydany przez TUV-Nord Polska. Certyfikaty te potwierdzają wysoki poziom optymalizacji i doskonalenia procesów z zachowaniem, a co za tym idzie, bardzo wysoką jakość usług wyrobów. 

Innowacyjność rozwiązań i rozwój firmy Wkręt-met z dbałością o środowisko naturalne są doceniane nie tylko przez licznych partnerów i klientów, ale także organizacje i instytucje zajmujące się sektorem budowlanym gospodarki.

Spółka otrzymała przez lata działalności bardzo wiele wyróżnień i nagród, by wymienić tylko kilka najważniejszych z przełomu 2019-2020 r.:

 • Ranking Diamenty Forbes 20202. miejsce wśród firm z przychodami powyżej 250 mln zł w woj. śląskim, 19. miejsce w rankingu ogólnopolskim.
 • Ranking Najcenniejsze Polskie Firmy Rodzinne miesięcznik Forbes – 8. miejsce w woj. śląskim
 • Medal Europejski od Business Centre Club.
 • Redakcja miesięcznika Builder, nagroda Osobowość Branży 2019 dla Prezesa Zarządu Klimas Kręt-met oraz Budowlana Firma Roku 2019 dla przedsiębiorstwa.
 • Nagroda Kreator Budownictwa Roku 2019, Złota Budowlana Marka Roku 2019 w kategorii Zamocowania Budowlane (po raz 8.), Złoty Chambion Rankingu (po raz 4.).

Praca w firmie Wkręt-met

Szukasz pracy?

Doradca Klienta- umowa zlecenie

PeoplePro

 • Biała Podlaska
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Kierownik Elektromarketu

PeoplePro

 • Szczecin
Dodana

Obecnie istnieją cztery duże zakłady produkcyjne Wkręt-met zlokalizowane w okolicy Częstochowy. Ponadto wielu pracowników zatrudnionych jest poza oddziałami produkcyjnymi: w sklepach firmowych w Warszawie i Częstochowie, a także biurach Centrali i oddziałów lokalnych spółki.

Gdzie zatrudnia pracowników Klimas Wkręt-met
W zależności od stanowiska możliwe miejsca pracy to:
 • Zakład produkcyjny nr 1 przy Centrali Klimas Wkręt-met w Kuźnicy Kiedrzyńskiej (Mykanów),
 • Zakład produkcyjny nr 2,3,4, Magazyn Centralny; Biuro Obsługi Klienta; Wanaty k. Częstochowy,
 • Sklep firmowy – Warszawa,
 • Sklep firmowy – Częstochowa
 • Biuro Obsługi Klienta Centrala Klimas Wkręt-met w Kuźnicy Kiedrzyńskiej.

Firma regularnie poszukuje nowych pracowników, a informacje o wakatach zamieszcza na swojej stronie w zakładce poświęconej karierze i ofertom pracy. Można tam znaleźć informacje o aktywnych rekrutacjach i stanowiskach, na które poszukiwani są kandydaci. Na stronie spółki znajdziemy także szczegóły dotyczące zasad rekrutacji i programów pracowniczych funkcjonujących w firmie.

Video

Opinie zatrudnionych we Wkręt-met

Zdanie pracowników i byłych zatrudnionych na temat pracy w tej spółce można znaleźć na stronach z opiniami przedsiębiorstw, forach internetowych, a także w mediach społecznościowych. Komentarze na temat warunków zatrudnienia w firmie Wkręt-met, a przede wszystkim płac i formalności, są zwykle pozytywne. Opinie negatywne można spotkać w odniesieniu do konkretnych zespołów w działach lub relacji z przełożonymi, co jednak w wielu firmach jest postrzegane przez pracowników subiektywnie.

Byli pracownicy cenią w firmie możliwość korzystania z nowoczesnych, profesjonalnych sprzętów i narzędzi, atrakcyjne miejsce pracy i dostęp do zaawansowanych technologii. Podkreślają jednocześnie, zwłaszcza na stanowiskach produkcyjnych, mocny nacisk zarządu na dyscyplinę i optymalizację pracy i jej efektów. Według zatrudnionych pracownicy mają szansę na wysokie zarobki, o ile pracują intensywnie i osiągają określone cele.

Opinie internautów-pracowników na temat firmy Wkręt-met, wyżej: portal GoWork.pl, niżej opinia ze strony Absolvent.pl.

Jak wynika z komentarzy zatrudnionych, w ostatnim czasie zarządzanie i wewnętrzna organizacja pracy we Wkręt-met uległy poprawie w stosunku do lat wcześniejszych. Według opinii rotacja pracowników firmy poza kadrą kierowniczą jest wysoka, jednocześnie wiele jest też osób zatrudnionych od kilku, a nawet kilkunastu lat.

Rekrutacja w Klimas Wkręt-met

Jak podaje na stronie spółka, rekrutacja do pracy w firmie Klimas Wkręt-met prowadzona jest przez cały rok na różne stanowiska w zależności od zapotrzebowania i standardowo obejmuje kilka etapów:

 1. Zbieranie aplikacji.
 2. Selekcja zgłoszeń.
 3. Kontakt telefoniczny z wybranymi kandydatami.
 4. Rozmowa rekrutacyjna (spotkanie).
 5. Informacja zwrotna. 

Powyższe części procesu rekrutacyjnego mogą się nieco różnić w zależności od stanowiska i oczekiwań wobec kandydatów, dlatego zawsze dokładne informacje zawarte są w poszczególnych ofertach pracy Klimas Wkręt-met. Każdy nowo zatrudniony zostaje wdrożony i przygotowany do pracy – poznaje swoje obowiązki, a w razie potrzeby odbywa także szkolenie pod okiem doświadczonych pracowników.

Możliwości dla kandydatów
Spółka Wkręt-met oprócz standardowego zatrudnienia na umowie o pracę prowadzi także programy umożliwiające start w zawodzie młodzieży i studentom, a także przekwalifikowanie się osobom bezrobotnym. W tym celu oferuje praktyki, staże i uczestniczy w lokalnych i regionalnych targach pracy.

Firma wzięła również udział w programie Akcja Rekrutacja (dostęp: 19.05.2020), w którym przedstawiane są informacje o firmach prowadzących rekrutacje, obowiązkach pracowników i codzienności w pracy na danym stanowisku.

Na ogłoszenia o pracę w firmie można aplikować poprzez ogłoszenia zamieszczone na stronie. Po kliknięciu w jedno ze stanowisk, na które poszukiwani są pracownicy, wyświetla się pełna treść oferty oraz przycisk do aplikowania online.

Sprawdź listę aktualnych ofert pracy na stronie firmy Klimas Wkręt-met (dostęp: 19.05.2020).

Jak skontaktować się z pracodawcą Wkręt-met?

Jeśli jesteś kandydatem do pracy, najlepiej sprawdzić aktualne oferty pracy firmy właśnie w poświęconej temu sekcji na stronie (odnośnik powyżej), pojawiają się niekiedy także na portalu pracuj.pl. Przedsiębiorcy zainteresowani partnerstwem, współpracą bądź złożeniem zamówienia mogą się skontaktować poprzez osobny formularz również dostępny na stronie. Firma podaje również ogólne dane dla zainteresowanych, pod którymi można się skontaktować w sprawie wszelkich pytań. 

Infolinia Klimas Wkręt-met (aktywna od 8.00 do 16:00): 

 • 801 477 477
 • 34 326 13 00

E-mail:  office@wkret-met.com 

Adres korespondencyjny: Wanaty k. Częstochowy, ul. Warszawska 2 42-260, Kamienica Polska.

Kanały social media firmy Klimas Wkręt-met:

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/Klimas-Wkret-Met/

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCdJLvMFekrCZ0pUnLwloS8w

 

 

https://www.linkedin.com/company/klimas-wkr%C4%99t-met-sp-z-o-o-/

 

 

Główna siedziba firmy:

ul. Wincentego Witosa 170/176
42-233 Kuźnica Kiedrzyńska
Województwo śląskie

Dane rejestru przedsiębiorców o firmie Wkręt-met

Według informacji z Krajowego Rejestru Sądowego firma należy do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, której organem reprezentującym jest zarząd. Najważniejsze dane gospodarcze na temat firmy zamieszczamy na poniższej tabeli (źródło: krs-online.pl, dostęp 19.05.2020):

WKRĘT MET SP Z O O
Członkowie reprezentacji Klimas Wojciech – Prezes Zarządu
Klimas Joanna Maria – Zastępca Prezesa Zarządu
REGON

151544639

KRS 0000168164
NIP 5732408654
Kapitał zakładowy 5 000,00 zł
Forma prawna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Adres ul. Wincentego Witosa 135/137
42-233 Kuźnica Kiedrzyńska
woj. śląskie

 

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

Pinio

Pinio

Jako pracodawca doceniam wysoką jakość wyrobów Wkręt-met oraz skuteczny system merchandisingowy, który pozwala na szeroką dystrybucję produktów. Firma ta zdecydowanie jest jednym z liderów w branży budowlanej.
zawiedziona

zawiedziona

Nowoczesne rozwiązania technologiczne w firmie Wkręt-met to dla mnie duży plus. Liczę na to, że firma będzie dążyć w kierunku coraz bardziej ekologicznych i zrównoważonych rozwiązań.
Aldona

Aldona

Cieszę się, że firma Wkręt-met regularnie poszukuje nowych pracowników. Mam nadzieję, że wkrótce uda mi się znaleźć pracę w tej renomowanej firmie.
puzon

puzon

Pracuję w Wkręt-met już kilka lat i muszę przyznać, że firma robi ogromny postęp w dziedzinie nowych technologii i rozwiązań. Praca jest wymagająca, ale zarobki są odpowiednie do poziomu zaangażowania.
Denmark

Denmark

Na papierze firma wygląda dobrze. Tylko praktyka pozwoli nam na opinię o nich. Dlatego szukam opinii ludzi mających z pacą u nich kontakt.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.