Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A. - wiodący producent konstrukcji stalowych

7 kwietnia 2021

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 3 głosy

3 głosy

2 komentarze

Praca Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A. - wiodący producent konstrukcji stalowych
Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A. jest ważną częścią Grupy Kapitałowej MZ (Mostostal Zabrze). Ta znana w całej Polsce śląska firma to jeden z liderów wśród producentów konstrukcji stalowych w branży a w tym roku obchodzi już 75-lecie swojego istnienia. Praca w tym miejscu stanowi okazję do sprawdzenia swoich umiejętności w realizacji najbardziej wymagających projektów.

Mostostal to grupa kapitałowa składająca się ze spółek oferujących usługi budowlane zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jej tradycje sięgają 1945 roku, a od 1994 roku jest notowana na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Oprócz interesującego pracodawcy, jakim jest Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A., w skład grupy wchodzą firmy:

 • Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe S.A.,
 • Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.,
 • Mostostal Zabrze Bibrohut S.A.

Wśród dotychczasowych klientów marki Mostostal Zabrze można wymienić między innymi: PGE, LOTOS, PKN Orlen, Liebherr, Guardian Industries, GM Opel, KGHM czy BASF. Koncern niejednokrotnie udowodnił doskonałe przygotowanie do realizacji specjalistycznych inwestycji obejmujących budowę obiektów komercyjnych, użyteczności publicznej, a także przemysłowych w sektorze energetycznym, chemicznym czy hutniczym. Grupa posiada też zagraniczne biuro techniczne w niemieckim Essen. Zdobywanie doświadczenia w jednej ze spółek jest szansą na rozwój kariery w obrębie całej Grupy Kapitałowej.

Video

Spółka Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A. aż 95% produkcji przeznacza na eksport, między innymi do Niemiec (Manitowoc Crane Group, Linde Material Handling, Schalke Locomotives, Liebherr Werk Ehingen), Francji (Alstom Transports), Czech (Linde Pohony) czy Francji (Alston Transport). Rail Polska to krajowy partner spółki. W 2010 roku Mostostal Konstrukcje Przemysłowe otrzymał wyróżnienie w rankingu Diamenty Forbesa.

Szukasz pracy?
Dodana

Księgowa/Księgowy

ZESSTOS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

 • Częstochowa
Dodana
Polecana

Regionalny Manager Sprzedaży OZE

ZESSTOS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

 • Częstochowa
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana
Dodana

Działalność Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A.

Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe to spółka wyspecjalizowana w produkcji konstrukcji stalowych, do których można zaliczyć między innymi: ramy i nadwozia lokomotyw, wózki kolejowe, podzespoły, podwozia i nadwozia dźwigów samojezdnych, a także podpory do wysięgników. Przedsiębiorstwo może się pochwalić zdolnościami produkcyjnymi na poziomie około 700 ton w skali miesiąca.

Praca na produkcji w Mostostal Zabrze
Praca w dziale produkcji w tym zakładzie może być realizowana na różnych stanowiskach i polegać m.in. na obsłudze maszyn specjalistycznych takich jak: prasa krawędziowa, walcarka trójwałowa, frezarka karuzelowa, spawarka półautomatyczna, wytaczarka pozioma, strugarki, nożyce gilotynowe, automaty do cięcia tlenem w systemie CNC, centrum obróbcze sterowane komputerowo, linie śrutownicze, kabina lakiernicza i wiele innych.

Wymieniony sprzęt pozwala realizować produkcję i wykonywać usługi obróbki skrawaniem oraz ochrony antykorozyjnej. Możliwe jest zatem przetwarzanie blach i profili hutniczych. Same konstrukcje stalowe mogą mieć do 22 ton przy maksymalnych wymiarach gabarytowych 2,5 x 3,5 x 16 m. Ich przekazanie klientowi wymaga organizacji transportu wielkogabarytowego.

Laboratorium w MZ Konstrukcje Przemysłowe S.A.

W strukturach zakładu od kilkudziesięciu lat działa specjalistyczne laboratorium zakładowe dające zatrudnienie czołowym, wykwalifikowanym specjalistom. Jednostka cieszy się renomą w całym kraju, co przekłada się na liczbę zleceń wykraczających poza obręb spółki i grupy kapitałowej.

Praca w laboratorium Mostostalu Zabrze wymaga odpowiednich kwalifikacji – wiąże się z przeprowadzaniem badań m.in. nieniszczących i niszczących, radiograficznych, ultradźwiękowych, wizualnych, penetracyjnych, wytrzymałościowych czy metalograficznych. W zależności od charakteru badania i potrzeb klienta prace są wykonywane na miejscu lub w terenie. 

Pracownik w laboratorium

Centrum Szkoleniowe Mostostal Konstrukcje Przemysłowe

Od 2019 roku w zabrzańskim zakładzie MZKP działa centrum szkoleniowe, przede wszystkim dla spawaczy i monterów. Dzięki przemyślanemu programowi nauczania wdrożenie niezbędnych kompetencji jest możliwe w trakcie 4-tygodniowego szkolenia, po którym pracownicy otrzymują umowę o pracę wraz z wynagrodzeniem.

To dobre rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które chcą podjąć pracę w firmie Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe, ale nie posiadają odpowiednich kwalifikacji. Po odbyciu szkolenia mają nie tylko wiedzę i praktyczne umiejętności, ale także zapewnione od razu miejsce pracy.

Kariera w Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A.

Aktualne oferty pracy w Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A. można znaleźć na stronie firmy w specjalnej zakładce: https://kariera.mz.pl/poznaj-nas/mostostal-zabrze-konstrukcje-przemyslowe-s-a/, która jest automatycznie aktualizowana poprzez system eRecruiter. Ponadto aktualne ogłoszenia o pracę firma zamieszcza na naszym portalu – można je znaleźć na liście ofert oraz w profilu firmy. Znajdują się tam szczegółowe informacje na temat stanowiska pracy (zadania, oczekiwania, korzyści) i miejsca jego wykonywania (Zabrze, Gliwice, Kędzierzyn-Koźle itd.).

W jednym miejscu są prezentowane oferty do potencjalnych pracowników różnych spółek z Grupy Kapitałowej Mostostal Zabrze. Aby aplikować na wybrane stanowisko, wystarczy nacisnąć przycisk „Aplikuj” i wypełnić formularz, do którego przekieruje nas strona. Należy w nim podać:

 • podstawowe dane personalne,
 • dane kontaktowe,
 • plik z CV,
 • zakres oczekiwanego wynagrodzenia miesięcznego brutto.

Następnie wystarczy zaznaczyć zgody na przetwarzanie danych zgodnie z wytycznymi RODO. Na podstawie przesłanych informacji firma kontaktuje się z wybranymi kandydatami, umawiając indywidualnie kolejne etapy rekrutacji w Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A.

Jaka praca w spółce Mostostal Zabrze?

W zakładach należących do Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe można liczyć na zatrudnienie m.in. w charakterze ślusarza, technologa czy spawacza. Poszukiwani są zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni pracownicy, którzy aspirują na wyższe stanowiska. Warto śledzić również aktualne oferty pracy pod kątem wakatów związanych z kontrolą jakości czy pracą administracyjną. Niektóre stanowiska produkcyjne są skierowane do pracowników dysponujących odpowiednimi uprawnieniami.

Co trzeba umieć, aby dostać pracę? W przypadku spawaczy przydają się uprawnienia ponadpodstawowe (TIG141, MAG135), obsługi palnika gazowego i suwnicy z poziomu 0. Kandydat do pracy jako ślusarz powinien umieć obsługiwać ten sam sprzęt, a do tego mieć uprawnienia hakowe i kompetencje pozwalające odczytać rysunek techniczny.  Warto podkreślić, że oprócz umowy o pracę i możliwości rozwoju w trakcie realizacji projektów wybrani pracownicy Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe otrzymują możliwość odbywania studiów podyplomowych i kursów językowych.

Robotnik podczas spawania

Większe wymagania dotyczą między innymi stanowisk w sekcji technologicznej, gdzie trzeba wykazać się zarówno doświadczeniem oraz  wykształceniem, jak i kompetencjami w obsłudze specjalistycznego oprogramowania czy znajomością języka obcego. Mostostal Zabrze zachęca potencjalnych pracowników atrakcyjnym wynagrodzeniem i okazją do nabycia szerokiego doświadczenia w wymagających projektach.

Międzynarodowy zasięg działania spółki sprawia, że praca w strukturach Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe może być ważnym punktem CV niezależnie od stanowiska. Z uwagi na lokalizację w firmie pracują nie tylko mieszkańcy Zabrza, ale również nieodległych miast i małych miejscowości w aglomeracji śląskiej. Główne plusy, jakie widzą byli lub obecni pracownicy firmy to:

 • polski kapitał,
 • stabilność i renoma firmy,
 • wzajemna pomoc i wsparcie nowych pracowników.

Każdego roku spółka zatrudnia nowych pracowników, zarówno na skutek rozwoju, jak i ze względu na typową rotację na stanowiskach produkcyjnych. Samo przedsiębiorstwo podaje, że w 2010 r. przy udziale Krajowej Izby Gospodarczej wprowadziło standard tzw. Zatrudnienia Fair Play, który umożliwia budowanie i utrzymywanie profesjonalnego systemu zarządzania zasobami ludzkimi. Jak to wygląda w praktyce?

Jak skontaktować się z Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe?

Jeżeli poszukujesz pracy i chcesz się dowiedzieć, jakie są aktualne oferty pracy, najlepiej odwiedzić podaną wyżej stronę firmy. Jeśli natomiast z innych powodów chcesz się skontaktować z firmą Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe Spółka Akcyjna, możesz użyć poniższych danych:

Nr telefonu +48 32 271 84 21/6

Adres e-mail rekrutacja@mz.pl.

Główna siedziba firmy:

ul. Mikulczycka 15

41-800 Zabrze

Województwo śląskie

Firma prowadzi również swoje kanały w social mediach, gdzie publikuje informacje o sukcesach i rozwoju przedsiębiorstwa. Poniżej znajdziesz odnośniki do stron na portalach społecznościowych grupy Mostostal Zabrze Konstrukcje Stalowe:

 

Podziel się

2 komentarze

colombo

colombo

Dlatego im więcej opini tym lepiej dla wszystkich. Marka wiodąca jednak jak na tylu pracowników opinie będą różne.
colombo

colombo

Sytuacja nie jest taka jak jak opisujecie jak się porozmawia z tymi co tam pracowali lub pracują to głowa boli

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka