Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca CMC Poland w Zawierciu - siła tradycji i globalny zasięg

9 czerwca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 8 głosów

8 głosów

11 komentarzy
Praca CMC Poland w Zawierciu - siła tradycji i globalny zasięg
Tradycja huty CMC Poland w Zawierciu sięga 1897 roku. Na przestrzeni lat zakład wypracował pozycję lidera polskich hut, dostarczając wyroby mające zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle, rolnictwie czy energetyce. Spółka koncentruje się nie tylko na obsłudze rynku krajowego, ale również poszerza zbyt o kolejne państwa.

Pracodawca CMC Poland w Zawierciu

Firma CMC Poland, która ma swoją główną siedzibę w Zawierciu, zajmuje się produkcją, a także sprzedażą i dystrybucją wyrobów hutniczych wysokiej jakości. Dawniej działające pod nazwą Huta Zawiercie przedsiębiorstwo w 2003 roku dołączyło do Commercial Metals Company i do dziś jako CMC Poland sp. z o.o. produkuje wyroby gorąco walcowane długie. Stosowany jest wsad z własnej, elektrycznej stalowni. Do produkcji stali wykorzystuje się złom stalowy. Aby realizować główne założenia, spółka korzysta ze Zintegrowanego Systemu Zarządzania (ISO 9001, 14001, PN-N 18001), a także systemu SAP.

CMC Poland logotyp i zdjęcie huty

Działająca na całym świecie firma CMC Commercial Metals istnieje od 1915 roku i należy do elitarnego grona Fortune 500, czyli do grupy największych amerykańskich przedsiębiorstw. Jest uznawana za prekursora standardów, które odmieniły oblicze i sposób funkcjonowania branży hutniczej. Oprócz oddziałów w Polsce posiada europejskie zakłady w Niemczech, Włoszech, Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech.

Polityka firmy zakłada nieustanny rozwój technologiczny wraz z wyznaczaniem najwyższych standardów w dziedzinie produkcji, troski o bezpieczeństwo pracowników i ochronę środowiska.

Działalność CMC Poland Sp. z o.o.

Praca w Hucie CMC Poland zlokalizowanej w Zawierciu wiąże się z zaawansowaną technologicznie produkcją wielu elementów mających zastosowanie w rozmaitych gałęziach przemysłu. Zalicza się do nich między innymi walcówka – gładka w kręgach, żebrowana w kręgach oraz gładka i żebrowana prostowana. Gamę wyrobów huty Zawiercie uzupełniają też pręty zbrojeniowe żebrowane i okrągłe oraz płaskowniki. Pełen katalog obejmuje różne gatunki i rozmiary produktów, w związku z czym da się je ściśle dostosować do potrzeb wielu branż – od energetyki po rolnictwo, od przemysłu po budownictwo.

Spółka CMC Poland specjalizuje się także w procesie recyklingu metali, skupując złom wykorzystywany następnie do produkcji. Firma zajmuje się fabrykacją siatek, słupków ogrodzeniowych, zbrojeń do nawierzchni betonowych, jak również świadczeniem usług zaawansowanej, specjalistycznej obróbki cieplnej, a nawet dostarczaniem materiałów do celu zdobnictwa.

Szkło z Huty Zawiercie na elewacji Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

Szkło z Huty Zawiercie jako element elewacji Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Źródło: Wikipedia.pl.

Warto podkreślić, że przedsiębiorstwo CMC Poland dostarcza produkty budowlane – między innymi szalunki do betonu, stal konstrukcyjną, ściany prefabrykowane czy wyroby z betonu. Firma może pochwalić się między innymi certyfikatami TUV, aprobatami technicznymi IBDiM, atestami CE czy Krajowymi Certyfikatami Zgodności.

Historia huty w Zawierciu

Praca w hucie w Zawierciu jest okazją do zetknięcia się z ponad 120-letnią historią wyjątkowego zakładu, który powstał w 1897 roku na skutek zawiązania Towarzystwa Akcyjnego Sosnowieckich Fabryk Rur i Żelaza. Dynamiczny rozwój obiektu przypadł na lata PRL, gdy huta została znacjonalizowana. W 2003 roku większościowy pakiet akcji w firmie przejęła spółka Commercial Metals AG. Wówczas rozpoczął się nowy etap w dziejach zawierciańskiej huty, która stała się liderem rynku i dziś wyznacza kierunek dla całej branży, zapewniając atrakcyjne zatrudnienie dla wielu pracowników i specjalistów z całego regionu.

Praca w CMC Poland

Szukasz pracy?

Pracownik produkcji

JOBME S.A.

 • 4 500-5 500 zł / mc
 • Kraków
Dodana

Pracownik produkcji

JOBME S.A.

 • Tarnów
Dodana

Pracownik fizyczny do rozładunku kontenerów

Domino Polska Sp. z o. o.

 • Bieruń
Dodana
Dodana

Główną, globalną siedzibą marki CMC jest Irving w amerykańskim stanie Teksas. Huta w Zawierciu to jeden z ważniejszych ośrodków działalności koncernu, stanowiący interesujące miejsce na terenie naszego kraju do rozwijania kariery zawodowej w produkcji i przemyśle.

CMC Poland rekrutuje pracowników nie tylko utalentowanych, ale też ambitnych. Oczekuje się od nich utożsamiania się z wartościami spółki, takimi jak bezpieczeństwo, ochrona środowiska, rzetelność wobec klientów czy samodoskonalenie. Wymagane jest przestrzeganie etyki i pełne zaangażowanie w budowanie sukcesu firmy. W zamian można liczyć na pozytywną atmosferę i dobre warunki zatrudnienia oraz wsparcie dla rozwoju osobistego.

Polska spółka CMC zatrudnia około 2000 pracowników. W Zawierciu na pełen etat mogą liczyć między innymi zbrojarze, członkowie załogi huty, handlowcy, kontrolerzy jakości oraz specjaliści w zakresie kadr, prawa, IT, finansów, BHP czy logistyki.

Miejsca pracy w CMC Poland
Do CMC Poland należy główna huta w Zawierciu produkująca długie wyroby stalowe, kilkanaście zakładów trudniących się skupem i recyklingiem złomu, a także kilka zakładów przeznaczonych do przetwórstwa stali. Łącznie CMC Poland zatrudnia ponad 2 tys. pracowników, przy czym około 1,7 tys. osób pracuje w Zawierciu.

Rekrutacja w CMC Poland

Warto obserwować komunikaty spółki i ogłoszenia pojawiające się w Internecie, żeby odpowiedzieć na konkretną ofertę pracy. Szczegółowe informacje o sposobie rekrutacji i wymaganych od kandydatów cechach można znaleźć w zakładce Kariera na stronie pracodawcy CMC Poland. Jednocześnie aktualne oferty pracy pojawiają się na naszym portalu, na listach ogłoszeń oraz widoczne są w profilu firmy.

Jeżeli zachęca Cię praca w CMC Poland, ale nie są aktualnie prowadzone rekrutacje na interesujące Cię stanowisko, w każdej chwili możesz wziąć udział w tzw. rekrutacji spontanicznej, wypełniając formularz na stronie. Wystarczy w nim podać:

 • dane personalne,
 • datę urodzenia,
 • dane kontaktowe,
 • poziom wykształcenia,
 • doświadczenie zawodowe i uprawnienia,
 • poziom znajomości języka obcego,
 • dyspozycyjność,
 • lokalizację.

Do formularza należy dołączyć plik z CV i wymagane zgody przy klauzulach RODO. Firma kontaktuje się z kandydatami, których umiejętności i doświadczenie pasują do oczekiwanego profilu na danym stanowisku.

Kolejnym etapem rekrutacji w CMC Poland jest bezpośrednie spotkanie w podanym terminie i miejscu. W rozmowie biorą udział zarówno przedstawiciele działu HR, jak i pionu, który ma zatrudnić kandydata. Pozwala to na lepsze poznanie mocnych stron potencjalnych pracowników i sprzyja jeszcze bardziej merytorycznej rozmowie o podjęciu pracy na danym stanowisku.

Wszyscy kandydaci, z którymi odbyło się spotkanie rekrutacyjne, mogą liczyć na odpowiedź zwrotną niezależnie od tego, czy jest pozytywna, czy negatywna. CMC Poland podkreśla, że w procesie zatrudnienia obowiązuje równość szans – nie ma mowy o jakimkolwiek wykluczeniu, między innymi ze względu na rasę, wyznanie, wiek, niepełnosprawność czy orientację seksualną.

Praca dla studentów w CMC Poland Sp. z o.o.

Firma daje możliwość rozwoju zawodowego i zdobywania kwalifikacji nie tylko doświadczonym pracownikom. CMC Poland Sp. z o.o. jest czynnie zaangażowane w kształcenie uczniów i studentów w kierunku specjalizacji pożądanych na rynku pracy. W tym celu przedsiębiorstwo współpracuje ze szkołami średnimi, a także Politechniką Śląską, Politechniką Częstochowską i AGH w Krakowie. Studenci mogą odbywać praktyki zawodowe w zakładach CMC Poland i zdobywać cenne doświadczenie w firmie przemysłowej.

Wnętrze zakładu przemysłowego

Zdjęcie pochodzi z profilu firmy CMC Poland Sp. z o.o. w Aplikuj.pl

Ponadto CMC sponsoruje programy stypendialne dla uczniów i studentów kształcących się w systemie dualnym na terenie zakładów firmy. Istnieje także możliwość realizowania praktyk wakacyjnych i stażów przemysłowych w CMC Poland. Chętni uczniowie i studenci mogą dzięki temu pod okiem specjalistów poznawać tajniki produkcji stali i obsługi standardowych procesów w pracy dla branży hutniczej. 

Benefity pracownicze w CMC Poland

Ugruntowaną pozycję w branży firma zawdzięcza nie tylko odpowiednim sprzętom i dopracowanym do perfekcji procesom produkcji, ale przede wszystkim wykwalifikowanej i lojalnej grupie pracowników. Dlatego zapewnia swoim specjalistom odpowiednie warunki pracy, a także dodatki do wypłaty oraz pozapłacowe. Benefity oferowane przez CMC Poland sp. z o.o. to m.in.:

 • pakiet prywatnej opieki medycznej świadczonej przez firmę Medicover,
 • system premii kwartalnych, uznaniowych, urlopowych i świątecznych,
 • dodatki zmianowe,
 • świadczenia rodzinne, 
 • karta multisport,
 • grupowe ubezpieczenie na życie,
 • imprezy integracyjne dla pracowników.

Zatrudnieni w dawnej Hucie Zawiercie mają przy tym także możliwości rozwoju w strukturach firmy, a na co dzień okazję poznawania najnowszych technologii i korzystania z zaawansowanych, innowacyjnych technik i sprzętów przemysłu hutniczego.

Jak skontaktować się z CMC Poland Sp. z o. o.

Więcej na temat przedsiębiorstwa i jego historii możesz dowiedzieć się na stronie firmy. Aby natomiast skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą CMC Poland, skorzystaj z formularza na stronie: https://www.cmc.com/pl/global/contact/contact.

Adres siedziby firmy:

ul. Józefa Piłsudskiego 82

42-400 Zawiercie

Województwo śląskie

Kanały social media firmy Klimas Wkręt-met:

Facebook ikona

 

LinkedIn ikona

 

 

https://www.facebook.com/commercialmetals/

 

 

 

https://www.linkedin.com/company/commercial-metals-company/

 

Szczegółowe dane przedsiębiorstwa CMC Poland Sp. z o.o.

Według informacji z Rejestru Przedsiębiorców KRS firma została przekształcona ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której organem reprezentującym jest zarząd. Najważniejsze dane gospodarcze na temat firmy zamieszczamy na poniższej tabeli (źródło: ekrs.ms.gov.pl, dostęp 09.06.2020):

CMC POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Członkowie reprezentacji Klimas Wojciech – Prezes Zarządu
Klimas Joanna Maria – Zastępca Prezesa Zarządu
REGON

272819315

KRS 0000443829
NIP 6490001173
Kapitał zakładowy 5 000,00 zł
Forma prawna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Siedziba firmy kraj POLSKA, woj. ŚLĄSKIE, powiat ZAWIERCIAŃSKI, gmina ZAWIERCIE, miejsc. ZAWIERCIE
Adres ul. PIŁSUDSKIEGO, nr 82, lok. ---, miejsc. ZAWIERCIE, kod 42-400, poczta ZAWIERCIE, kraj POLSKA
Określenie okoliczności powstania Przekształcenie
Opis sposobu powstania spółki oraz informacja o uchwale Przekształcenie Spółki Akcyjnej CMC Zawiercie S.A. Z/S W Spółkę CMC Poland Spółka z o.o. Z/S w Zawierciu. 
01.10.2012 r. Uchwała NR 32/2012 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia CMC
Zawiercie S.A. Z/S w Zawierciu
Dane wspólników CMC International Finance S.A.R.L.
Posiadane przez wspólników udziały 863.020 udziałów o łącznej wysokości 118.233.740,00 ZŁ
Wysokość kapitału zakładowego 118 233 740,00 ZŁ
Nazwa organu uprawnionego do reprezentowania podmiotu Zarząd spółki
Sposób reprezentacji podmiotu Do składania oświadczeń woli i podpiswania w imieniu spółki wymagane jest współdziałanie dwóch członków zarządu albo jednego członka zarządu łącznie z prokurentem
Członkowie zarządu

Prezes zarządu KOZICZ JERZY ANDRZEJ
Wiceprezes zarządu WIĘCŁAWIK WOJCIECH
Członek zarządu FLAK TOMASZ
Członek zarządu GUZY ADAM
Członek zarządu APOSTEL KRZYŻANIAK DOROTA
Członek zarządu KULESZA MARCIN ANDRZEJ
Członek zarządu CZECZKO JOLANTA
Członek zarządu BIEŃ TOMASZEWSKA MONIKA KSYMENA
Członek zarządu KALETA BARBARA EWA

Podsumowanie:
 • CMC Poland, część międzynarodowej firmy hutniczej CMC Commercial Metals istniejącej od 1915 roku, prowadzi zaawansowaną technologicznie produkcję elementów stosowanych w różnych gałęziach przemysłu, obejmującą szeroką gamę produktów.
 • Huta CMC Poland w Zawierciu może pochwalić się 120-letnią historią i dynamicznym rozwojem, stając się liderem rynku.
 • Firma specjalizuje się również w recyklingu metali, fabrykacji siatek, słupków ogrodzeniowych, zbrojeń do nawierzchni betonowych oraz zaawansowanej obróbce cieplnej, zatrudniając około 2000 pracowników.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Specjalista ds. marketingu, redaktor, copywriter i dziennikarz. Ma ponad 10 lat doświadczenia. Poza pisaniem i korektą zajmuje się zarządzaniem i optymalizacją treści, a także planowaniem i realizacją kampanii marketingowych oraz projektów link outreach na potrzeby SEO.

11 komentarzy

sport

sport

Praca w CMC Poland to dla mnie spełnienie marzeń. Mogę pracować w najlepszych warunkach i rozwijać swoje umiejętności. Polecam tę firmę każdemu, kto szuka stabilnej pracy i wspaniałych możliwości rozwoju.
Roman Kwatery

Roman Kwatery

Cieszę się, że nasza firma jest tak ceniona i uznawana na rynku. Staramy się zawsze zapewnić najlepsze produkty i warunki pracy dla naszych klientów i pracowników.
Zeon Nowak

Zeon Nowak

Właśnie złożyłam swoje CV do CMC Poland. Mam nadzieję, że zostanę zauważona i będę mieć szanse na pracę w tak profesjonalnej firmie.
Sabo

Sabo

Bardzo fajnie, że CMC Poland oferuje tak wiele różnych produktów budowlanych. To na pewno jest dobrze dla klientów i daje wiele możliwości dla pracowników.
Referent

Referent

Jako pracodawca w CMC Poland staram się zawsze słuchać swoich pracowników i zapewniać im najlepsze warunki pracy. Cieszy mnie fakt, że nasi pracownicy są zadowoleni z miejsca, w którym pracują.
Wanda

Wanda

Firma CMC Poland daje swoim pracownikom wiele możliwości rozwoju, zarówno w dziedzinie technicznej, jak i kierowniczej. Mogę polecić tę firmę każdemu, kto szuka dobrego miejsca pracy.
Katarzyna

Katarzyna

Bardzo interesująca oferta pracy w CMC Poland. Podoba mi się ich podejście do rozwoju technologicznego i dbałości o środowisko. Z pewnością złożę tam swoje CV, może uda mi się dołączyć do tak renomowanej firmy.
Atarax

Atarax

Jako pracodawca w CMC Poland staram się zawsze zapewnić najlepsze warunki pracy dla swoich pracowników. Stawiamy na rozwój technologiczny i dbałość o środowisko, jednocześnie dostarczając produkty wysokiej jakości dla klientów.
Edek

Edek

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że pracuję w CMC Poland. Firma dba o swoich pracowników, zapewniając im dobre warunki zatrudnienia i atmosferę pracy. Mogę rozwijać swoje umiejętności i czuję się doceniony.
MichZo≥ś

MichZo≥ś

Bardzo cieszy mnie informacja o tym, że CMC Poland zatrudnia tylu pracowników i daje im możliwość rozwoju. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się dołączyć do tej firmy i zacząć pracować tam na pełen etat.
Gaura

Gaura

Skuteczność firmy to jedno, a realny klimat pracy dla ludzi w firmie to drugie. Ludzie powinni się tu wypowiedzieć, co tu pracują.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.