Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca CMC Poland w Zawierciu - siła tradycji i globalny zasięg

9 czerwca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 8 głosów

8 głosów

1 komentarz

Praca CMC Poland w Zawierciu - siła tradycji i globalny zasięg
Tradycja huty CMC Poland w Zawierciu sięga 1897 roku. Na przestrzeni lat zakład wypracował pozycję lidera polskich hut, dostarczając wyroby mające zastosowanie w szeroko pojętym przemyśle, rolnictwie czy energetyce. Spółka koncentruje się nie tylko na obsłudze rynku krajowego, ale również poszerza zbyt o kolejne państwa.

Pracodawca CMC Poland w Zawierciu

Firma CMC Poland, która ma swoją główną siedzibę w Zawierciu, zajmuje się produkcją, a także sprzedażą i dystrybucją wyrobów hutniczych wysokiej jakości. Dawniej działające pod nazwą Huta Zawiercie przedsiębiorstwo w 2003 roku dołączyło do Commercial Metals Company i do dziś jako CMC Poland sp. z o.o. produkuje wyroby gorąco walcowane długie. Stosowany jest wsad z własnej, elektrycznej stalowni. Do produkcji stali wykorzystuje się złom stalowy. Aby realizować główne założenia, spółka korzysta ze Zintegrowanego Systemu Zarządzania (ISO 9001, 14001, PN-N 18001), a także systemu SAP.

CMC Poland logotyp i zdjęcie huty

Działająca na całym świecie firma CMC Commercial Metals istnieje od 1915 roku i należy do elitarnego grona Fortune 500, czyli do grupy największych amerykańskich przedsiębiorstw. Jest uznawana za prekursora standardów, które odmieniły oblicze i sposób funkcjonowania branży hutniczej. Oprócz oddziałów w Polsce posiada europejskie zakłady w Niemczech, Włoszech, Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech.

Polityka firmy zakłada nieustanny rozwój technologiczny wraz z wyznaczaniem najwyższych standardów w dziedzinie produkcji, troski o bezpieczeństwo pracowników i ochronę środowiska.

Działalność CMC Poland Sp. z o.o.

Praca w Hucie CMC Poland zlokalizowanej w Zawierciu wiąże się z zaawansowaną technologicznie produkcją wielu elementów mających zastosowanie w rozmaitych gałęziach przemysłu. Zalicza się do nich między innymi walcówka – gładka w kręgach, żebrowana w kręgach oraz gładka i żebrowana prostowana. Gamę wyrobów huty Zawiercie uzupełniają też pręty zbrojeniowe żebrowane i okrągłe oraz płaskowniki. Pełen katalog obejmuje różne gatunki i rozmiary produktów, w związku z czym da się je ściśle dostosować do potrzeb wielu branż – od energetyki po rolnictwo, od przemysłu po budownictwo.

Spółka CMC Poland specjalizuje się także w procesie recyklingu metali, skupując złom wykorzystywany następnie do produkcji. Firma zajmuje się fabrykacją siatek, słupków ogrodzeniowych, zbrojeń do nawierzchni betonowych, jak również świadczeniem usług zaawansowanej, specjalistycznej obróbki cieplnej, a nawet dostarczaniem materiałów do celu zdobnictwa.

Szkło z Huty Zawiercie na elewacji Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach

Szkło z Huty Zawiercie jako element elewacji Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Źródło: Wikipedia.pl.

Warto podkreślić, że przedsiębiorstwo CMC Poland dostarcza produkty budowlane – między innymi szalunki do betonu, stal konstrukcyjną, ściany prefabrykowane czy wyroby z betonu. Firma może pochwalić się między innymi certyfikatami TUV, aprobatami technicznymi IBDiM, atestami CE czy Krajowymi Certyfikatami Zgodności.

Historia huty w Zawierciu

Praca w hucie w Zawierciu jest okazją do zetknięcia się z ponad 120-letnią historią wyjątkowego zakładu, który powstał w 1897 roku na skutek zawiązania Towarzystwa Akcyjnego Sosnowieckich Fabryk Rur i Żelaza. Dynamiczny rozwój obiektu przypadł na lata PRL, gdy huta została znacjonalizowana. W 2003 roku większościowy pakiet akcji w firmie przejęła spółka Commercial Metals AG. Wówczas rozpoczął się nowy etap w dziejach zawierciańskiej huty, która stała się liderem rynku i dziś wyznacza kierunek dla całej branży, zapewniając atrakcyjne zatrudnienie dla wielu pracowników i specjalistów z całego regionu.

Praca w CMC Poland

Szukasz pracy?

Kierownik apteki

Galen Spółka Jawna Jolanta Talik, Marek Stolarczyk

 • Kraków
Dodana

Ślusarz Narzędziowy

Prosperplast 1 Sp. z o.o.

 • Rybarzowice
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana

Kucharz Crystal Mountain 5* Wisła

Hotel Crystal Mountain*****

 • Wisła
Dodana

Magister farmacji Cieszyn

Galen Spółka Jawna Jolanta Talik, Marek Stolarczyk

 • Cieszyn
Dodana

Główną, globalną siedzibą marki CMC jest Irving w amerykańskim stanie Teksas. Huta w Zawierciu to jeden z ważniejszych ośrodków działalności koncernu, stanowiący interesujące miejsce na terenie naszego kraju do rozwijania kariery zawodowej w produkcji i przemyśle.

CMC Poland rekrutuje pracowników nie tylko utalentowanych, ale też ambitnych. Oczekuje się od nich utożsamiania się z wartościami spółki, takimi jak bezpieczeństwo, ochrona środowiska, rzetelność wobec klientów czy samodoskonalenie. Wymagane jest przestrzeganie etyki i pełne zaangażowanie w budowanie sukcesu firmy. W zamian można liczyć na pozytywną atmosferę i dobre warunki zatrudnienia oraz wsparcie dla rozwoju osobistego.

Polska spółka CMC zatrudnia około 2000 pracowników. W Zawierciu na pełen etat mogą liczyć między innymi zbrojarze, członkowie załogi huty, handlowcy, kontrolerzy jakości oraz specjaliści w zakresie kadr, prawa, IT, finansów, BHP czy logistyki.

Miejsca pracy w CMC Poland
Do CMC Poland należy główna huta w Zawierciu produkująca długie wyroby stalowe, kilkanaście zakładów trudniących się skupem i recyklingiem złomu, a także kilka zakładów przeznaczonych do przetwórstwa stali. Łącznie CMC Poland zatrudnia ponad 2 tys. pracowników, przy czym około 1,7 tys. osób pracuje w Zawierciu.

Rekrutacja w CMC Poland

Warto obserwować komunikaty spółki i ogłoszenia pojawiające się w Internecie, żeby odpowiedzieć na konkretną ofertę pracy. Szczegółowe informacje o sposobie rekrutacji i wymaganych od kandydatów cechach można znaleźć w zakładce Kariera na stronie pracodawcy CMC Poland. Jednocześnie aktualne oferty pracy pojawiają się na naszym portalu, na listach ogłoszeń oraz widoczne są w profilu firmy.

Jeżeli zachęca Cię praca w CMC Poland, ale nie są aktualnie prowadzone rekrutacje na interesujące Cię stanowisko, w każdej chwili możesz wziąć udział w tzw. rekrutacji spontanicznej, wypełniając formularz na stronie. Wystarczy w nim podać:

 • dane personalne,
 • datę urodzenia,
 • dane kontaktowe,
 • poziom wykształcenia,
 • doświadczenie zawodowe i uprawnienia,
 • poziom znajomości języka obcego,
 • dyspozycyjność,
 • lokalizację.

Do formularza należy dołączyć plik z CV i wymagane zgody przy klauzulach RODO. Firma kontaktuje się z kandydatami, których umiejętności i doświadczenie pasują do oczekiwanego profilu na danym stanowisku.

Kolejnym etapem rekrutacji w CMC Poland jest bezpośrednie spotkanie w podanym terminie i miejscu. W rozmowie biorą udział zarówno przedstawiciele działu HR, jak i pionu, który ma zatrudnić kandydata. Pozwala to na lepsze poznanie mocnych stron potencjalnych pracowników i sprzyja jeszcze bardziej merytorycznej rozmowie o podjęciu pracy na danym stanowisku.

Wszyscy kandydaci, z którymi odbyło się spotkanie rekrutacyjne, mogą liczyć na odpowiedź zwrotną niezależnie od tego, czy jest pozytywna, czy negatywna. CMC Poland podkreśla, że w procesie zatrudnienia obowiązuje równość szans – nie ma mowy o jakimkolwiek wykluczeniu, między innymi ze względu na rasę, wyznanie, wiek, niepełnosprawność czy orientację seksualną.

Praca dla studentów w CMC Poland Sp. z o.o.

Firma daje możliwość rozwoju zawodowego i zdobywania kwalifikacji nie tylko doświadczonym pracownikom. CMC Poland Sp. z o.o. jest czynnie zaangażowane w kształcenie uczniów i studentów w kierunku specjalizacji pożądanych na rynku pracy. W tym celu przedsiębiorstwo współpracuje ze szkołami średnimi, a także Politechniką Śląską, Politechniką Częstochowską i AGH w Krakowie. Studenci mogą odbywać praktyki zawodowe w zakładach CMC Poland i zdobywać cenne doświadczenie w firmie przemysłowej.

Wnętrze zakładu przemysłowego

Zdjęcie pochodzi z profilu firmy CMC Poland Sp. z o.o. w Aplikuj.pl

Ponadto CMC sponsoruje programy stypendialne dla uczniów i studentów kształcących się w systemie dualnym na terenie zakładów firmy. Istnieje także możliwość realizowania praktyk wakacyjnych i stażów przemysłowych w CMC Poland. Chętni uczniowie i studenci mogą dzięki temu pod okiem specjalistów poznawać tajniki produkcji stali i obsługi standardowych procesów w pracy dla branży hutniczej. 

Benefity pracownicze w CMC Poland

Ugruntowaną pozycję w branży firma zawdzięcza nie tylko odpowiednim sprzętom i dopracowanym do perfekcji procesom produkcji, ale przede wszystkim wykwalifikowanej i lojalnej grupie pracowników. Dlatego zapewnia swoim specjalistom odpowiednie warunki pracy, a także dodatki do wypłaty oraz pozapłacowe. Benefity oferowane przez CMC Poland sp. z o.o. to m.in.:

 • pakiet prywatnej opieki medycznej świadczonej przez firmę Medicover,
 • system premii kwartalnych, uznaniowych, urlopowych i świątecznych,
 • dodatki zmianowe,
 • świadczenia rodzinne, 
 • karta multisport,
 • grupowe ubezpieczenie na życie,
 • imprezy integracyjne dla pracowników.

Zatrudnieni w dawnej Hucie Zawiercie mają przy tym także możliwości rozwoju w strukturach firmy, a na co dzień okazję poznawania najnowszych technologii i korzystania z zaawansowanych, innowacyjnych technik i sprzętów przemysłu hutniczego.

Jak skontaktować się z CMC Poland Sp. z o. o.

Więcej na temat przedsiębiorstwa i jego historii możesz dowiedzieć się na stronie firmy. Aby natomiast skontaktować się bezpośrednio z pracodawcą CMC Poland, skorzystaj z formularza na stronie: https://www.cmc.com/pl/global/contact/contact.

Adres siedziby firmy:

ul. Józefa Piłsudskiego 82

42-400 Zawiercie

Województwo śląskie

Kanały social media firmy Klimas Wkręt-met:

Facebook ikona

 

LinkedIn ikona

 

 

https://www.facebook.com/commercialmetals/

 

 

 

https://www.linkedin.com/company/commercial-metals-company/

 

Szczegółowe dane przedsiębiorstwa CMC Poland Sp. z o.o.

Według informacji z Rejestru Przedsiębiorców KRS firma została przekształcona ze spółki akcyjnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której organem reprezentującym jest zarząd. Najważniejsze dane gospodarcze na temat firmy zamieszczamy na poniższej tabeli (źródło: ekrs.ms.gov.pl, dostęp 09.06.2020):

CMC POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Członkowie reprezentacji Klimas Wojciech – Prezes Zarządu
Klimas Joanna Maria – Zastępca Prezesa Zarządu
REGON

272819315

KRS 0000443829
NIP 6490001173
Kapitał zakładowy 5 000,00 zł
Forma prawna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Siedziba firmy kraj POLSKA, woj. ŚLĄSKIE, powiat ZAWIERCIAŃSKI, gmina ZAWIERCIE, miejsc. ZAWIERCIE
Adres ul. PIŁSUDSKIEGO, nr 82, lok. ---, miejsc. ZAWIERCIE, kod 42-400, poczta ZAWIERCIE, kraj POLSKA
Określenie okoliczności powstania Przekształcenie
Opis sposobu powstania spółki oraz informacja o uchwale Przekształcenie Spółki Akcyjnej CMC Zawiercie S.A. Z/S W Spółkę CMC Poland Spółka z o.o. Z/S w Zawierciu. 
01.10.2012 r. Uchwała NR 32/2012 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia CMC
Zawiercie S.A. Z/S w Zawierciu
Dane wspólników CMC International Finance S.A.R.L.
Posiadane przez wspólników udziały 863.020 udziałów o łącznej wysokości 118.233.740,00 ZŁ
Wysokość kapitału zakładowego 118 233 740,00 ZŁ
Nazwa organu uprawnionego do reprezentowania podmiotu Zarząd spółki
Sposób reprezentacji podmiotu Do składania oświadczeń woli i podpiswania w imieniu spółki wymagane jest współdziałanie dwóch członków zarządu albo jednego członka zarządu łącznie z prokurentem
Członkowie zarządu

Prezes zarządu KOZICZ JERZY ANDRZEJ
Wiceprezes zarządu WIĘCŁAWIK WOJCIECH
Członek zarządu FLAK TOMASZ
Członek zarządu GUZY ADAM
Członek zarządu APOSTEL KRZYŻANIAK DOROTA
Członek zarządu KULESZA MARCIN ANDRZEJ
Członek zarządu CZECZKO JOLANTA
Członek zarządu BIEŃ TOMASZEWSKA MONIKA KSYMENA
Członek zarządu KALETA BARBARA EWA

Podziel się

1 komentarz

Gaura

Gaura

Skuteczność firmy to jedno, a realny klimat pracy dla ludzi w firmie to drugie. Ludzie powinni się tu wypowiedzieć, co tu pracują.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka