Śląski deweloper, który podbija Polskę - praca Murapol SA

Śląski deweloper, który podbija Polskę - praca Murapol SA
19 lat na rynku deweloperskim, 15 miast i niemal 16 tysięcy mieszkań to liczby, które doskonale opisują prężnie działającą spółkę Murapol. Jedna z największych firm na Śląsku zatrudnia prawie 500 osób w całej Polsce i regularnie szuka nowych. Kto i gdzie może znaleźć w niej pracę?

Murapol działa na polskim rynku deweloperskim od 2001 roku. Ma na swoim koncie 65 zrealizowanych inwestycji z 285 budynkami i niemal 16 tysiącami mieszkań. Firma chwali się wykorzystywaniem nowoczesnych rozwiązań wysokiej jakości, pakietem antysmogowym oraz troską o ekologię.

Strategia spółki Murapol opiera się na dywersyfikacji – jej inwestycje zlokalizowane są zarówno w największych miastach Polski, jak i mniejszych miejscowościach. Łącznie to 15 miast w całym kraju.

Murapol logo

Inwestycje Murapol

Spółka różnicuje swoje projekty pod kątem klienta. Oferta mieszkaniowa jest skierowana do odbiorców o różnych oczekiwaniach. Niektóre budynki zostały wyposażone w rozwiązania technologii smart home oraz nowoczesne, antysmogowe filtry powietrza. Marka zbudowała też osiedle Murapol Parki Warszawy, w którym priorytetem były rozwiązania ekologiczne, co zostało potwierdzone certyfikatem BREEAM. Ostatnio Murapol postanowił sprawdzić też zainteresowanie segmentu klientów premium, oferując im apartamenty w Katowicach, gdzie mieszkańcy mają na przykład własną stację do ładowania aut elektrycznych.
 

Murapol w liczbach grafika

Działalność firmy Murapol w liczbach. Źródło: murapol.pl

Spółka nie ogranicza się jednak do inwestycji mieszkaniowych. Jej osiedla zawierają również lokale usługowe – zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem. Co więcej, Murapol testuje również nowy segment rynku – apartamenty inwestycyjne. Pierwsze tego typu osiedle firmy powstało już w Warszawie, na Pradze-Południe.

Murapol historia firmy

A jak to wszystko się zaczęło? Firma została założona w Bielsku-Białej w 2001 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. To tam powstały najstarsze inwestycje spółki. Pierwszy oddział zamiejscowy Murapol pojawił się w 2004 roku w Krakowie. 2007 rok to natomiast czas przekształcenia firmy w spółkę akcyjną i wejścia na rynki deweleperskie we Wrocławiu i w Tychach. Pięć lat później firma po raz pierwszy zawiera z klientami ponad 1000 umów, by dwa lata poźniej niemal podwoić tę liczbę, a za kolejne 12 miesięcy, w 2015 roku, osiągnąć najlepszy wynik ze wszystkich spółek deweloperskich w Polsce, sprzedając 2400 mieszkań. Ta liczba zresztą rokrocznie rośnie aż do roku 2017, od kiedy utrzymuje się na pułapie sprzedaży około 3500-3700 lokali.

Warto wiedziećWraz ze zwiększeniem sprzedaży i realizacją coraz większej liczby zamówień Murapol otwierał kolejne oddziały w różnych częściach Polski, w takich miastach jak Gdańsk, Katowice, Warszawa, Wieliczka, Poznań, Toruń, Siewierz, Gdynia czy Łódź, a nawet zaczyna inwestować za granicą – w 2016 roku w Berlinie, a w 2017 w Edynburgu.

Marketing i sponsoring Murapol

Murapol to firma bardzo dbająca o swój marketing, która raz na jakiś czas zatrudnia znaną i lubianą osobę w roli swojego ambasadora czy ambasadorki Murapol. W 2016 roku taką funkcję pełniła aktorka Magdalena Różdżka, trzy lata później wybrano Andrzeja Bargiela, narciarza, który jako pierwszy zjechał z K2. Gwiazdy są widoczne w spocie reklamowym i na wszelkich materiałach promocyjnych, można je też spotkać na niektórych wydarzeniach firmy.

Niewątpliwie ważnym wydarzeniem była też realizacja telewizyjnego programu „Bitwa o dom” na wybudowanym przez firmę osiedlu na warszawskiej Białołęce w 2014 roku.

Czy wiesz, że...Przez 6 lat spółka Murapol była współwłaścicielem i głównym sponsorem klubu piłkarskiego Podbeskidzie Bielsko-Biała, a w 2018 roku została sponsorem strategicznym klubu Widzew Łódź.

Inicjatywy marketingowe spółki często łączą się ze sponsoringiem. W 2019 roku Murapol sfinansował piłkarzom Wisły Kraków wyjazd na trening do Turcji, zostając tym samym partnerem klubu. Marka sponsoruje też międzynarodowy turniej piłkarski dla dzieci Murapol Cup w Krakowie, na którym występują młodzi zawodnicy takich klubów jak Manchester United, Borussia Dortmund, Dynamo Kijów czy Legia Warszawa.

Ponadto spółka jest sponsorem ekstraligowej drużyny rugby RC Orkan Sochaczew i klubu hokejowego Infinitas KTH z Krynicy-Zdroju. Angażowała się też w tworzenie profesjonalnych tras rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej.

Praca Murapol 

Aktualnie prawie dwudziestoletnia spółka Murapol zatrudnia już niemal 500 pracowników w całej Polsce, zajmujących się całą gamą zawodów z rynku nieruchomości i dziedzin pokrewnych. Są to architekci, kierownicy kontraktu, inżynierowie i specjaliści techniczni, ale również osoby odpowiedzialne za sprzedaż nieruchomości, marketing, public relations, human resources, IT czy administrację, zarządcy nieruchomości, analitycy finansowi, księgowi, prawnicy i wielu innych profesjonalistów.

Murapol polecenia

Źródło: Pracownicy Murapol. Źródło: Murapol dla biznes.newseria.pl

Murapol jako pracodawca chwali sobie politykę równych szans, informując, że prawie połowę całego zespołu i większość kadry kierowniczej stanowią kobiety. 

Biura sprzedaży i biura budowy powstają przy każdej inwestycji firmy, a więc praca w Murapol może dotyczyć wszystkich miast, jakie spółka obejmuje swoimi usługami, natomiast prace koncepcyjne odbywają się tylko w czterech pracowniach architektonicznych w Polsce. Firma niestety nie podaje na swojej stronie ich lokalizacji, ale według ogłoszeń architekci mogą zostać zatrudnieni w Warszawie, Wrocławiu i Bielsku-Białej.

Rekrutacja i oferty pracy Murapol

Spółka chętnie zatrudnia ekspertów, ale nie zawsze wymaga doświadczenia – organizuje też płatne programy stażowe w Murapol. Przede wszystkim jednak deklaruje troskę o rozwój swoich pracowników – oferuje szkolenia zawodowe i wsparcie przy podjęciu studiów związanych z pracą. W dalszej perspektywie może się to wiązać z awansem.

Poza tym Murapol oferuje pracownikom takie korzyści zatrudnienia, jak systemy premiowe i motywacyjne, pakiet medyczny, karty Multisport oraz możliwość współfinansowanego ubezpieczenia. Wśród benefitów pozapłacowych w Murapol warto też wymienić atrakcyjne imprezy integracyjne organizowane co roku dla zatrudnionych, które łączą w sobie aktywną rozrywkę z przestrzenią do nawiązania lepszych kontaktów między pracownikami na różnych stanowiskach.

Pracownicy Murapol na rowerach

Pracownicy firmy Murapol podczas wyjazdu integracyjnego. Źródło: murapol.pl

Aby dołączyć do grona pracowników spółki, trzeba oczywiści najpierw postarać się o zatrudnienie. Proces rekrutacji w Murapol przebiega standardowo. Do rozmowy o pracę warto przygotować się na sprawdzanie kandydata pod kątem umiejętności i doświadczenia, firma ceni bowiem profesjonalizm i współpracę z fachowcami. Docenia w szczególności ambitnych kandydatów, którzy są gotowi rozwijać się i zdobywać nowe kompetencje przy realizacji projektów.

Szczegółowe, aktualne oferty pracy Murapol można znaleźć na stronie internetowej spółki w zakładce Kariera. Nabór odbywa się przez portale rekrutacyjne. Wiele ofert pochodzi od innych spółek należących do grupy Murapol, takich jak:

  • Murapol Architects Drive sp. z o.o. (potocznie „MAD”, pracownia projektowa),
  • Partner S.A. (generalny wykonawca robót budowlanych),
  • Cross-Bud sp. z o.o. (hurtownia materiałów budowlanych),
  • Home Credit Group Finanse i Nieruchomości sp. z o.o. (kompleksowa obsługa procesów sprzedażowych oraz doradztwo kredytowe),
  • Major Facility Management sp. z o.o. (działania posprzedażowe, współpraca ze wspólnotami mieszkaniowymi),
  • Murapol Centrum Usług Wspólnych sp. z o.o. (usługi z zakresu księgowości i finansów, kontrolingu, HR, IT oraz administracji).

Kontakt do spółki Murapol

Firma na stronie internetowej w zakładce Kontakt podaje tylko dane kontaktowe do sekretariatu, biur regionalnych i kilku działów, istotnych dla klientów, kontrahentów lub mediów. W razie wątpliwości w sprawie rekrutacji należy kontaktować się bezpośrednio ze spółką, która opublikowała ogłoszenie w portalu, lub z sekretariatem Murapol.

Dane kontaktowe: 

e-mail: sekretariat@murapol.pl
tel. 33 819 33 33, fax. 33 829 46 66
adres korespondencyjny:
ul. Partyzantów 49, 43-300 Bielsko-Biała

Murapol siedziba

Deweloper Murapol SA w Krajowym Rejestrze Sądowym

Murapol Spółka Akcyjna, zarejestrowana w Bielsku-Białej, przy ul. Partyzantów 49 (kod pocztowy 43-300), działa od 2001 roku. Poniżej podajemy podstawowe dane firmy Murapol z KRS:

Nazwa:    MURAPOL SPÓŁKA AKCYJNA
Rejestr:    Rejestr Przedsiębiorców
REGON: 072695687
NIP: 5471932616
KRS: 0000275523
Członkowie reprezentacji:

  • Kołodziej Leszek Tomasz – Członek Zarządu
  • Sapota Michał Karol – Prezes Zarządu
  • Iskra Nikodem Kamil – Wiceprezes Zarządu
Oceń ten wpis
Śląski deweloper, który podbija Polskę - praca Murapol SA
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.