Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Śląski deweloper, który podbija Polskę - praca Murapol SA

10 sierpnia 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 12 głosów

12 głosów

1 komentarz

Śląski deweloper, który podbija Polskę - praca Murapol SA
19 lat na rynku deweloperskim, 15 miast i niemal 16 tysięcy mieszkań to liczby, które doskonale opisują prężnie działającą spółkę Murapol. Jedna z największych firm na Śląsku zatrudnia prawie 500 osób w całej Polsce i regularnie szuka nowych. Kto i gdzie może znaleźć w niej pracę?

Murapol działa na polskim rynku deweloperskim od 2001 roku. Ma na swoim koncie 65 zrealizowanych inwestycji z 285 budynkami i niemal 16 tysiącami mieszkań. Firma chwali się wykorzystywaniem nowoczesnych rozwiązań wysokiej jakości, pakietem antysmogowym oraz troską o ekologię.

Strategia spółki Murapol opiera się na dywersyfikacji – jej inwestycje zlokalizowane są zarówno w największych miastach Polski, jak i mniejszych miejscowościach. Łącznie to 15 miast w całym kraju.

Murapol logo

Inwestycje Murapol

Spółka różnicuje swoje projekty pod kątem klienta. Oferta mieszkaniowa jest skierowana do odbiorców o różnych oczekiwaniach. Niektóre budynki zostały wyposażone w rozwiązania technologii smart home oraz nowoczesne, antysmogowe filtry powietrza. Marka zbudowała też osiedle Murapol Parki Warszawy, w którym priorytetem były rozwiązania ekologiczne, co zostało potwierdzone certyfikatem BREEAM. Ostatnio Murapol postanowił sprawdzić też zainteresowanie segmentu klientów premium, oferując im apartamenty w Katowicach, gdzie mieszkańcy mają na przykład własną stację do ładowania aut elektrycznych.
 

Murapol w liczbach grafika

Działalność firmy Murapol w liczbach. Źródło: murapol.pl

Spółka nie ogranicza się jednak do inwestycji mieszkaniowych. Jej osiedla zawierają również lokale usługowe – zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem. Co więcej, Murapol testuje również nowy segment rynku – apartamenty inwestycyjne. Pierwsze tego typu osiedle firmy powstało już w Warszawie, na Pradze-Południe.

Murapol historia firmy

A jak to wszystko się zaczęło? Firma została założona w Bielsku-Białej w 2001 roku jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. To tam powstały najstarsze inwestycje spółki. Pierwszy oddział zamiejscowy Murapol pojawił się w 2004 roku w Krakowie. 2007 rok to natomiast czas przekształcenia firmy w spółkę akcyjną i wejścia na rynki deweleperskie we Wrocławiu i w Tychach. Pięć lat później firma po raz pierwszy zawiera z klientami ponad 1000 umów, by dwa lata poźniej niemal podwoić tę liczbę, a za kolejne 12 miesięcy, w 2015 roku, osiągnąć najlepszy wynik ze wszystkich spółek deweloperskich w Polsce, sprzedając 2400 mieszkań. Ta liczba zresztą rokrocznie rośnie aż do roku 2017, od kiedy utrzymuje się na pułapie sprzedaży około 3500-3700 lokali.

Warto wiedzieć
Wraz ze zwiększeniem sprzedaży i realizacją coraz większej liczby zamówień Murapol otwierał kolejne oddziały w różnych częściach Polski, w takich miastach jak Gdańsk, Katowice, Warszawa, Wieliczka, Poznań, Toruń, Siewierz, Gdynia czy Łódź, a nawet zaczyna inwestować za granicą – w 2016 roku w Berlinie, a w 2017 w Edynburgu.

Szukasz pracy?
Dodana
Polecana

Spawacz rur (MAG)

workconcept service GmbH

  • Niemcy
Dodana
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana

Marketing i sponsoring Murapol

Murapol to firma bardzo dbająca o swój marketing, która raz na jakiś czas zatrudnia znaną i lubianą osobę w roli swojego ambasadora czy ambasadorki Murapol. W 2016 roku taką funkcję pełniła aktorka Magdalena Różdżka, trzy lata później wybrano Andrzeja Bargiela, narciarza, który jako pierwszy zjechał z K2. Gwiazdy są widoczne w spocie reklamowym i na wszelkich materiałach promocyjnych, można je też spotkać na niektórych wydarzeniach firmy.

Niewątpliwie ważnym wydarzeniem była też realizacja telewizyjnego programu „Bitwa o dom” na wybudowanym przez firmę osiedlu na warszawskiej Białołęce w 2014 roku.

Czy wiesz, że...
Przez 6 lat spółka Murapol była współwłaścicielem i głównym sponsorem klubu piłkarskiego Podbeskidzie Bielsko-Biała, a w 2018 roku została sponsorem strategicznym klubu Widzew Łódź.

Inicjatywy marketingowe spółki często łączą się ze sponsoringiem. W 2019 roku Murapol sfinansował piłkarzom Wisły Kraków wyjazd na trening do Turcji, zostając tym samym partnerem klubu. Marka sponsoruje też międzynarodowy turniej piłkarski dla dzieci Murapol Cup w Krakowie, na którym występują młodzi zawodnicy takich klubów jak Manchester United, Borussia Dortmund, Dynamo Kijów czy Legia Warszawa.

Ponadto spółka jest sponsorem ekstraligowej drużyny rugby RC Orkan Sochaczew i klubu hokejowego Infinitas KTH z Krynicy-Zdroju. Angażowała się też w tworzenie profesjonalnych tras rowerowych Enduro Trails w Bielsku-Białej.

Praca Murapol 

Aktualnie prawie dwudziestoletnia spółka Murapol zatrudnia już niemal 500 pracowników w całej Polsce, zajmujących się całą gamą zawodów z rynku nieruchomości i dziedzin pokrewnych. Są to architekci, kierownicy kontraktu, inżynierowie i specjaliści techniczni, ale również osoby odpowiedzialne za sprzedaż nieruchomości, marketing, public relations, human resources, IT czy administrację, zarządcy nieruchomości, analitycy finansowi, księgowi, prawnicy i wielu innych profesjonalistów.

Murapol polecenia

Źródło: Pracownicy Murapol. Źródło: Murapol dla biznes.newseria.pl

Murapol jako pracodawca chwali sobie politykę równych szans, informując, że prawie połowę całego zespołu i większość kadry kierowniczej stanowią kobiety. 

Biura sprzedaży i biura budowy powstają przy każdej inwestycji firmy, a więc praca w Murapol może dotyczyć wszystkich miast, jakie spółka obejmuje swoimi usługami, natomiast prace koncepcyjne odbywają się tylko w czterech pracowniach architektonicznych w Polsce. Firma niestety nie podaje na swojej stronie ich lokalizacji, ale według ogłoszeń architekci mogą zostać zatrudnieni w Warszawie, Wrocławiu i Bielsku-Białej.

Rekrutacja i oferty pracy Murapol

Spółka chętnie zatrudnia ekspertów, ale nie zawsze wymaga doświadczenia – organizuje też płatne programy stażowe w Murapol. Przede wszystkim jednak deklaruje troskę o rozwój swoich pracowników – oferuje szkolenia zawodowe i wsparcie przy podjęciu studiów związanych z pracą. W dalszej perspektywie może się to wiązać z awansem.

Poza tym Murapol oferuje pracownikom takie korzyści zatrudnienia, jak systemy premiowe i motywacyjne, pakiet medyczny, karty Multisport oraz możliwość współfinansowanego ubezpieczenia. Wśród benefitów pozapłacowych w Murapol warto też wymienić atrakcyjne imprezy integracyjne organizowane co roku dla zatrudnionych, które łączą w sobie aktywną rozrywkę z przestrzenią do nawiązania lepszych kontaktów między pracownikami na różnych stanowiskach.

Pracownicy Murapol na rowerach

Pracownicy firmy Murapol podczas wyjazdu integracyjnego. Źródło: murapol.pl

Aby dołączyć do grona pracowników spółki, trzeba oczywiści najpierw postarać się o zatrudnienie. Proces rekrutacji w Murapol przebiega standardowo. Do rozmowy o pracę warto przygotować się na sprawdzanie kandydata pod kątem umiejętności i doświadczenia, firma ceni bowiem profesjonalizm i współpracę z fachowcami. Docenia w szczególności ambitnych kandydatów, którzy są gotowi rozwijać się i zdobywać nowe kompetencje przy realizacji projektów.

Szczegółowe, aktualne oferty pracy Murapol można znaleźć na stronie internetowej spółki w zakładce Kariera. Nabór odbywa się przez portale rekrutacyjne. Wiele ofert pochodzi od innych spółek należących do grupy Murapol, takich jak:

  • Murapol Architects Drive sp. z o.o. (potocznie „MAD”, pracownia projektowa),
  • Partner S.A. (generalny wykonawca robót budowlanych),
  • Cross-Bud sp. z o.o. (hurtownia materiałów budowlanych),
  • Home Credit Group Finanse i Nieruchomości sp. z o.o. (kompleksowa obsługa procesów sprzedażowych oraz doradztwo kredytowe),
  • Major Facility Management sp. z o.o. (działania posprzedażowe, współpraca ze wspólnotami mieszkaniowymi),
  • Murapol Centrum Usług Wspólnych sp. z o.o. (usługi z zakresu księgowości i finansów, kontrolingu, HR, IT oraz administracji).

Video

Kontakt do spółki Murapol

Firma na stronie internetowej w zakładce Kontakt podaje tylko dane kontaktowe do sekretariatu, biur regionalnych i kilku działów, istotnych dla klientów, kontrahentów lub mediów. W razie wątpliwości w sprawie rekrutacji należy kontaktować się bezpośrednio ze spółką, która opublikowała ogłoszenie w portalu, lub z sekretariatem Murapol.

Dane kontaktowe: 

e-mail: sekretariat@murapol.pl
tel. 33 819 33 33, fax. 33 829 46 66
adres korespondencyjny:
ul. Partyzantów 49, 43-300 Bielsko-Biała

Murapol siedziba

Deweloper Murapol SA w Krajowym Rejestrze Sądowym

Murapol Spółka Akcyjna, zarejestrowana w Bielsku-Białej, przy ul. Partyzantów 49 (kod pocztowy 43-300), działa od 2001 roku. Poniżej podajemy podstawowe dane firmy Murapol z KRS:

Nazwa:    MURAPOL SPÓŁKA AKCYJNA
Rejestr:    Rejestr Przedsiębiorców
REGON: 072695687
NIP: 5471932616
KRS: 0000275523
Członkowie reprezentacji:

  • Kołodziej Leszek Tomasz – Członek Zarządu
  • Sapota Michał Karol – Prezes Zarządu
  • Iskra Nikodem Kamil – Wiceprezes Zarządu
Podziel się

1 komentarz

Romanowicz

Romanowicz

Marka jest bardzo znana w Polsce i nie tylko. To wielki gracz w kraju i na Śląsku ma wiele oddziałów, gdzie można aplikować.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka