Praca AKE Robotics - dla specjalistów automatyki i robotyki przemysłowej

Praca AKE Robotics - dla specjalistów automatyki i robotyki przemysłowej
Automatyzacja procesów produkcyjnych jest jednym z najważniejszych tendencji w przemyśle. Aby zwiększyć efektywność przedsiębiorstwa poprzez wykorzystanie stanowisk zrobotyzowanych, należy powierzyć kompleksową modernizację zakładu wykwalifikowanym specjalistom. Właśnie tym zajmuje się firma AKE Robotics, w której można znaleźć interesującą pracę.

Główna siedziba spółki AKE Robotics jest zlokalizowana w Bielsku-Białej, choć duża część obowiązków spoczywa też na pracownikach oddziału w Katowicach. Praca dla tej firmy jest okazją do praktycznego zmierzenia się z nowymi wyzwaniami stojącymi przed sektorem produkcyjnym. Dzięki indywidualnemu podejściu do każdego projektu pracownicy przedsiębiorstwa efektywnie rozwijają swoje kompetencje. 

Firma AKE Robotics od wielu lat specjalizuje się w kompleksowym wdrażaniu robotyki w obiektach przemysłowych, począwszy od etapu koncepcyjnego, po montaż i serwis. W tym artykule podpowiemy, czym zajmują się pracownicy firmy i jakie są warunki zatrudnienia w zakładzie.

AKE Robotics logo

Działalność AKE Robotics Sp. z o.o.

Robotyzacja procesów produkcyjnych wiąże się z pracami na kilku polach, dlatego konieczna jest współpraca zarówno pracowników fizycznych (m.in. monterów, serwisantów), jak i inżynierów oraz projektantów. Całościowe podejście do automatyzacji i robotyzacji AKE Robotics obejmuje:

 • prace koncepcyjne i projektowe,
 • dostawę i montaż,
 • uruchomienie i wdrożenie,
 • modernizację i serwis

Fachowcy firmy przyczyniają się do programowania i modernizowania wielu stanowisk, na których z powodzeniem można stosować nowoczesne roboty Yaskawa, Kuka, Fanuc czy ABB. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu specjaliści AKE Robotics są w stanie zaproponować implementację technologii, które zagwarantują maksimum efektywności pracy niezależnie od specyfiki i przedmiotu działalności danego zakładu produkcyjnego.

AKE Robotics grafika

Firma AKE Robotics w liczbach. Źródło: ake-robotics.pl

Nowoczesne technologie i profesjonalizm w AKE Robotics

Wysokie standardy firmy w połączeniu z zastosowaniem nowoczesnych technologii oznaczają mniejsze ryzyko występowania awarii i błędów. To możliwe chociażby dzięki cyfrowej symulacji. Usługi AKE Robotics obejmują ponadto programowanie sterowników PLC (marek Yaskawa Control, Siemens, Phoenix Contact i Allan-Bradley) oraz badania cyklu produkcyjnego i sekwencji operacyjnej.

Firma z Bielska-Białej stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo użytkowania i działania aplikacji zrobotyzowanych, dlatego tak ważne są odpowiednia konstrukcja, jakość materiałów i specjalistyczna wiedza ekspertów pracujących nad poszczególnymi projektami. Przedsiębiorstwo może pochwalić się także realizacją programowania dla takich marek Volkswagen, Mercedes-Benz, Porsche czy BMW. Ma na koncie także współpracę z Mahle, Bagramet, Rockwool czy Gestamp.

Czy wiesz, że...Marka prowadzi własną fundację AKE Robotics, której celem jest udoskonalanie nowych technologii, edukacja i przeciwdziałanie dyskryminacji osób niepełnosprawnych. Jednym z efektów działalności fundacji jest projekt drukowanej dłoni 3D sterowanej mięśniami przedramienia.

AKE Robotics praca i kariera

Na robotyzację świadczoną przez AKE Robotics składają się między innymi takie procesy przemysłowe jak cięcie, montaż, spawanie, zgrzewanie, dozowanie, paletyzacja, lakierowanie, przenoszenie czy obróbka ścierna. Realizując konkretne zlecenie, jako pracownik AKE Robotics stajesz przed szansą poznania branży od środka i jednocześnie zdobycia kompetencji zawodowych wykraczających poza zajmowane stanowisko – będziesz miał okazję uczestniczyć w ciekawych projektach i wspólnie z innymi specjalistami doskonalić robotyzację procesów przemysłowych.

Oprócz stabilnej pracy i atrakcyjnych warunków zatrudnienia warto wspomnieć o dodatkowych działaniach AKE Robotics, takich jak różne inicjatywy integracyjne dla pracowników oraz wspieranie różnych akcji charytatywnych.

Warto podkreślić, że w obrębie spółki funkcjonuje AKE Training Center, czyli centrum szkoleniowe. Firma w jego ramach oferuje autorskie szkolenia z programowania i obsługi stanowisk zrobotyzowanych. Do ich przeprowadzania angażowani są specjaliści, którzy łączą fachową wiedzę ze świadomością, jak należy przekazywać ją innym.

Centrum szkoleniowe AKE Robotics

Centrum szkoleniowe AKE Robotics. Źródło: ake-robotics.pl.

Rekrutacja w AKE Robotics sp. z o.o. 

Zasady rekrutacji w firmie AKE Robotics są bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę internetową spółki i znaleźć zakładkę „Kariera”. Tam znajdują się podstrony dotyczące konkretnych stanowisk. Aby aplikować na jedno z nich, wystarczy wysłać e-mail z CV na adres rekrutacja@ake-robotics.pl. Firma z siedzibą w Bielsku-Białej oferuje pracownikom m.in.:

 • pomoc prawną,
 • wsparcie nauki języka obcego,
 • prywatną opiekę medyczną,
 • ubezpieczenie grupowe.

Proces rekrutacji w AKE Robotics przebiega standardowo, po selekcji CV rekruterzy kontaktują się z wybranymi kandydatami. Następnie przeprowadzana jest rozmowa o pracę, umożliwiająca sprawdzenie wiedzy i doświadczenia aplikującego. Im bardziej wymagające stanowisko, tym bardziej specjalistycznych pytań trzeba spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej w AKE Robotics. Następnie, jeśli kandydat pomyślnie przejdzie wszystkie etapy rekrutacji, otrzymuje ofertę zatrudnienia.

Poniżej znajdziesz krótką charakterystykę wybranych stanowisk w spółce, o które można się ubiegać poprzez aplikowanie do AKE Robotics w Bielsku-Białej.

Oferty pracy w AKE Robotics sp. z o.o.

Firma jest na rynku znana i ceniona, dlatego często przy realizacji nowych zleceń potrzebuje więcej rąk do pracy. Zatrudnienie można znaleźć w kilku obszarach działalności, dlatego warto śledzić portale ogłoszeniowe a przede wszystkim stronę firmową. To właśnie tam, w zakładce Kariera, pojawiają się aktualne oferty pracy AKE Robotics wraz ze szczegółowymi informacjami na temat stanowiska i wymagań.

Przykładowo obecnie firma poszukuje pracowników na wakaty:

 • Programista robotów online jest odpowiedzialny za przebieg wielu etapów realizacji zlecenia dla klientów firmy AKE Robotics, począwszy od poszukiwania najlepszych rozwiązań, po uruchomienie urządzeń na miejscu. Praca wiąże się więc z podróżami, czasami nawet do odległych państw. Stanowisko wymaga wykształcenia technicznego (ukończonych studiów lub technikum), np. na kierunku mechatronika lub robotyka.
 • Programista robotów offline również ma sporo zadań przy realizacji projektów, między innymi przygotowuje symulacje i dokumentację techniczną. W tym przypadku oprócz wykształcenia kluczowym atutem jest znajomość specjalistycznego oprogramowania, np. RobCAD czy Roboguide.
 • Inżynier serwisu – zgodnie z nazwą stanowiska – interweniuje w razie zgłoszenia klientów, co wymaga częstego podróżowania. Dzięki nabywaniu kolejnych praktycznych umiejętności jest w stanie modyfikować i konfigurować oprogramowanie w trakcie serwisu. Dokonuje też kompleksowych przeglądów, przeprowadza analizy i często współpracuje z pozostałymi działami firmy.

Pracownik AKE Robotics

Inżynier AKE Robotics podczas pracy. Źródło: ake-robotics.pl

 • Programista PLC to stanowisko o wysokim stopniu specjalizacji. Dobrze sprawdzają się na nim osoby znające środowiska TIA Portal, STEP 7 czy WinCC, które dysponują nie tylko technicznym wykształceniem, ale również uprawnieniami SEP czy umiejętnością czytania dokumentacji elektrycznej. Praca w tym charakterze oznacza około 80% czasu spędzanego w delegacji, a jedynie 20% w biurze.
 • Projektant układów sterowania skupia się na elektrycznych aspektach projektu wdrożeniowego, korzystając z oprogramowania EPLAN Electric P8. W ramach codziennej pracy nadzoruje montaż, przeprowadza odbiory czy projektuje szafy sterownicze. Wymaga to stosownych uprawnień i znajomości wspomnianego środowiska EPLAN lub podobnego.
 • Konstruktor mechanik to specjalista, który w firmie AKE Robotics przygotowuje kosztorysy, nadzoruje mechaniczną stronę wdrażania technologii czy zajmuje się projektowaniem przy użyciu środowiska CATIA / SOLID WORKS. Aby otrzymać pracę na tym stanowisku, należy legitymować się między innymi wyższym wykształceniem technicznym w kierunku mechanika lub mechatronika.
 • Elektryk powinien mieć wykształcenie techniczne jako elektryk, mechatronik lub elektrotechnik. Posiada uprawnienia SEP do 1 kV i prawo jazdy kategorii B, umie czytać schematy elektryczne i ma już doświadczenie na podobnym stanowisku. Co ciekawe, oferty są skierowane do osób zainteresowanych zarówno zagranicznymi delegacjami, jak i pracą na miejscu. W AKE Robotics znajdzie się też praca dla mechaników.

Warto śledzić publikacje na stronie i w mediach społecznościowych firmy AKE Robotics. Jest to bardzo dynamiczna, działająca globalnie i nowocześnie spółka, która najlepszym, najambitniejszym pracownikom gwarantuje atrakcyjne warunki zatrudnienia. 

AKE Robotics opinie o pracodawcy

Poza tym, że spółka odnosi spore sukcesy w branży, prowadzi fundację i jest obecna na różnych wydarzeniach branżowych (targi, konferencje), jest przede wszystkim chwalonym pracodawcą. O pracy w AKE Robotics zatrudnieni w większości wypowiadają się pozytywnie.

AKE Robotics opinie

Opinie pracowników o AKE Robotics. Źródło: portal GoWork.pl.

Pracownicy podkreślają główne zalety zatrudnienia w spółce, takie jak satysfakcjonujące wynagrodzenie, kompleksowe szkolenie wdrożeniowe i dobra atmosfera w pracy. Wśród opinii o pracy AKE Robotics trudno znaleźć nieprzychylne komentarze, pracodawca jest określany jako uczciwy, rzetelny i godny polecenia.

Jak skontaktować się z AKE Robotics sp. z o.o.

Jeżeli chcesz nawiązać kontakt z firmą AKE Robotics, wyślij wiadomość e-mail na poniższy adres lub zatelefonować na podany nr:

e-mail: office@ake-robotics.pl
tel.: 32 722 60 28

Główna siedziba firmy:
ul. Kolista 105H
43-300 Bielsko-Biała
Województwo śląskie

Poniżej podajemy również podstawowe informacje rejestrowe na temat AKE Robotics w KRS dostępne w rejestrze przedsiębiorców:

Nazwa: AKE ROBOTICS SP Z O O
REGON: 241641695
NIP: 5472124574
KRS: 0000362925
Członkowie reprezentacji: Schneider Uwe – Prezes Zarządu, Siuda Monika Agnieszka – Wiceprezes Zarządu
Forma Prawna: SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Data powstania: 2010-07-01

Oceń ten wpis
Praca AKE Robotics - dla specjalistów automatyki i robotyki przemysłowej
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.