Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Extral sp. z o. o. - praca w odpowiedzialnej społecznie firmie stawiającej na jakość

30 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 8 głosów

8 głosów

5 komentarzy
Extral sp. z o. o. - praca w odpowiedzialnej społecznie firmie stawiającej na jakość
Extral to znajdująca się w Żorach prasownia aluminium o szerokim wachlarzu usług dodatkowych. Pracują w niej więc specjaliści z bardzo różnych dziedzin. Dla spółki ważne jest, by jej działania dawały wysokiej jakości produkty, ograniczając jednocześnie negatywny wpływ na środowisko, oraz by motywować i wspierać w rozwoju swoich pracowników. W jaki sposób? Zachęcamy do lektury naszego artykułu.

W 2008 roku Grupa Kapitałowa Pruszyński zdecydowała się na nową inwestycję i zbudowała nowoczesną prasownię profili aluminiowych – tak w Żorach na Śląsku powstała firma Extral, która od stycznia 2009 roku produkuje kształtowniki aluminiowe sprzedawane klientom z całej Europy.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Ekstral została założona w Jastrzębsko-Żorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, co w połączeniu z funduszami grupy kapitałowej umożliwiło jej od samego początku duże inwestycje zarówno w nowe technologie, jak i specjalistów umiejących je jak najlepiej wykorzystać.

Logo Extral

Działalność firmy Extral

Profile aluminiowe, choć mogą wydawać się wąską specjalizacją, mają bardzo wiele zastosowań. Używa się ich w takich branżach, jak budownictwo, elektrotechnika, inżynieria, automotive, lotnictwo, transport, a nawet wyposażenie wnętrz czy reklama. Aluminium daje bowiem dużą swobodę w tworzeniu nowych rozwiązań przy stosunkowo niewielkich kosztach i łatwości jego zastosowania. Extral korzysta z wysokiej klasy stopów aluminium od certyfikowanych dostawców, by mieć pewność odpowiedniej i powtarzalnej jakości wyrobów.

Asortyment wyrobów aluminiowych wyciskanych obejmuje pręty, rury oraz kształtowniki i profile. W ofercie spółki znajdziemy zarówno profile standardowe, jak i specjalne, dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, wyprodukowane na podstawie otrzymanej dokumentacji technicznej. Nowoczesny park maszynowy Extral, prasy najnowszej generacji oraz doświadczony zespół umożliwiają realizację nawet bardzo skomplikowanych zleceń. Profile tworzone na zamówienie zwykle poddawane są obróbce mechanicznej i powierzchniowej. Firma zapewnia także pomoc ekspertów, którzy doradzą zarówno podczas projektowania kształtu i doboru parametrów produktu, jak i przy wyborze materiału.

Warto wiedzieć!
Standardowe profile aluminiowe mają od 3 do 7,5 metra, ale Extral na zamówienie jest w stanie wyprodukować dowolne mające między 2 a 16 metrów długości.

Usługi Extral

Oferta prasowni Extral to nie tylko produkty, ale również szereg usług z nimi związanych. Wśród nich są takie związane z fabrykacją, między innymi:

 • cięcie precyzyjne – także w cyklu automatycznym, na piłach tarczowych o różnych średnicach i grubości oraz 3D pod różnymi kątami (w pochyle i obrocie);
 • obróbka mechaniczna – frezowanie powierzchni i otworów, grawerowanie, wiercenie oraz gwintowanie otworów, docinanie końców profili przy użyciu tnącej głowicy kątowej, wykonywanie podcięć końców profili;
 • thermal break – łączenie profili aluminiowych listwami poliamidowymi;
 • wykrawanie otworów – w cyklu automatycznym powtarzającej się sekwencji otworów (w tych samych lub różnych pozycjach na profilu), a także wykrawanie pojedynczych otworów przy użyciu pras mimośrodowych lub pneumatycznych.

Równie szeroka jest oferta obróbki powierzchniowej, która obejmuje:

Szukasz pracy?
Dodana

Kierowca kat. B Kraków od zaraz

INNOVATIVE TRANSPORTS CARS sp. z o.o.

 • Kraków
 • 4 242-9 081 zł / mc
Dodana
Aplikuj bez CV

Projektant Konstrukcji Budowlanych

SMART-HR

 • Mińsk Mazowiecki
Dodana

Pracownik Sklepu Świat Prasy - Kluczbork

Świat Prasy Spółka Akcyjna

 • Kluczbork
Dodana
 • anodowanie – zwiększające odporność aluminium na korozję, jednocześnie umożliwiające dobranie odpowiedniego koloru z szerokiej palety barw;
 • śrutowanie – usuwające zanieczyszczenia i dające efekt chropowatej powierzchni;
 • lakierowaie proszkowe – umożliwiające uzyskanie powłoki matowej, połyskującej lub strukturalnej w wielu kolorach, także specjalnych;
 • szczotkowanie – różne rodzaje, w tym szczotkowanie usuwające jedynie drobne uszkodzenia, satynowanie, szczotkowanie strukturalne, z możliwością dobrania faktury;
 • dekor (we współpracy z poddostawcami) – umożliwiające przeniesienie na profil wybranego wzoru;
 • inox – stal nierdzewna.
Pracownik w Extral

Pracownik przy maszynie w zakładzie Extral sp. z o.o. Źródło: rybnik.com.pl

Extral ma także szereg pomniejszych usług dodatkowych różnego rodzaju, jak obróbka wibrościerna, gratowanie końców profili na gratownicach szczotkowych, nanoszenie nadruków przy użyciu przemysłowej drukarki atramentowej, znakowanie profili różnymi metodami, oklejanie folią zabezpieczającą czy pakowanie w rękawy foliowe.

Spółka Extral oferuje również kompletację komponentów razem z ich pakowaniem według indywidualnych wymagań i etykietowaniem z odpowiednimi kodami kreskowymi.

CSR spółki Extral

Extral promuje się jako firma odpowiedzialna, dbająca o klienta i środowisko. Może się pochwalić polityką zrównoważonego przemysłu, dzięki której wdrożono System Zarządzania Jakością zgodny z normą EN ISO 9001:2015 oraz System Zarządzania Środowiskiem zgodny ze standardem EN ISO 14001:2015.

Oprócz optymalizacji produkcji, czyli zmniejszania zużycia energii, gazu, wody czy materiałów opakowaniowych przy utrzymaniu ilości i jakości wyrobów, firma stara się ograniczać emisję zanieczyszczeń. Zdobyła nawet certyfikat SOCOTEC.

Złom

W 2015 roku spółka uruchomiła własny skup złomu aluminiowego Extral, który zajmuje się recyklingiem tego materiału. Skup przyjmuje złom już posegregowany wedłu stopów – najczęściej są to po prostu odpady technologiczne, zarówno własne, jak i klientów.

Praca Extral Sp. z o.o.

Extral chce zatrudniać najlepszych – osoby, które będą wspierać rozwój firmy, wychodzić naprzeciw potrzebom klientów i tym samym napędzać konkurencyjność marki na rynku. Jednak za wysokimi wymaganiami i zasadą zaangażowania stoi także system motywacyjny, czyli szereg benefitów dla pracowników Extral oraz ich dzieci. Są to m.in.: system premii, dofinansowania do wyjazdów dla dzieci i wyprawek szkolnych, karty do automatów żywieniowych z comiesięcznym doładowaniem, możliwość wykupienia karty Multisport, wszelkiego rodzaju imprezy integracyjne i świąteczne, możliwość udziału w szkoleniach czy kursach językowych, a także cykliczna akcja "gadżetomania".

Gadżetomania wyjaśnienie

Źródło: extral.com/kariera

Aktualnie pracę w Extral mogą znaleźć specjaliści do spraw fabrykacji, jakości, wdrażania projektów oraz utrzymania ruchu, projektanci, konstruktorzy, sprzedawcy, logistycy, a także ludzie odpowiedzialni za administrację i marketing.

Firma Extral zatrudnia już ponad 330 osób i stale się rozwija. Każdego roku pojawia się więcej pracowników i powiększane są hale produkcyjne i biurowe. Przez cały czas przeprowadzane są rekrutacje, a w większości stanowisk wymagania stawiane kandydatom nie są bardzo wygórowane. Najważniejsze są chęci do pracy, zaangażowanie i dynamizm w działaniu. W pracy dla Extral mile widziane są umiejętność szybkiego uczenia się oraz dyspozycyjność, ponieważ większość zatrudnionych pracuje w systemie 3 zmianowym w 4 brygadówce.

Każdy zatrudniony w Extralu posiada swój identyfikator, który jednocześnie funkcjonuje jako przedpłacona karta do automatów żywieniowych. Wszyscy pracownicy mają także dostęp do platformy MyBenefit, w której pracownik sam decyduje, na jakie dodatki pozapłacowe przeznaczy punkty otrzymane od pracodawcy. 

Video

Rekrutacja Extral, opinie o pracodawcy

Jak wspomnieliśmy, rekrutacje na różne stanowiska w firmie są praktycznie ciągłe, gdyż ciągły rozwój wymaga zatrudniania dodatkowych rąk do pracy. Mimo to zatrudnieni w Extral stale mają dużo pracy, dlatego jest to pracodawca atrakcyjny głównie dla tych, którzy są pracowici i dyspozycyjni. Dobre warunki zatrudnienia wynagradzają pracownikom wady pracy fizycznej, na produkcji czy obróbce. Pracownicy Extral sp. z o.o. podkreślają, że praca odbywa się w trybie ciągłym, zadań nie brakuje, a niekiedy nawet wykonuje się nadgodziny, co jest korzystne dla osób, które potrzebują dodatkowego zarobku.

Ogłoszenia o wakatach spółka umieszcza na swojej stronie w zakładce Kariera, niekiedy aktualne oferty pracy w Extral zamieszczane są również w popularnych portalach ogłoszeniowych. Na swojej stronie firma zachęca także do zgłaszania się w trybie rekrutacji spontanicznej. Aplikacje kandydatów, zawierające CV oraz list motywacyjny, należy przesyłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną – dane kontaktowe podajemy poniżej. W razie dodatkowych pytań najlepiej zadzwonić na podany na stronie numer telefonu.

Pracownik w zakładzie Extral

Kontakt z firmą Extral

Jeżeli chcesz złożyć CV lub zapytać o dostępne miejsca pracy, najlepiej kontaktować z firmą telefonicznie lub e-mailowo. Dane kontaktowe w sprawie rekrutacji to:

ul. Wygoda 2, 44-240 Żory
tel: +48 32 787 91 00
e-mail: rekrutacja@extral.com

Jeśli masz wątpliwości lub zapytania do firmy w innych sprawach, poniżej podajemy ogólny kontakt – do administracji firmy:

tel.: +48 32 787 91 00, fax.: +48 32 787 91 01
e-mail: info@extral.com

Jeśli natomiast interesują Cię dane kontaktowe do osób z konkretnego działu, znajdziesz je na stronie internetowej firmy w zakładce Kontakt.

Extral Sp. z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Spółka Extral z siedzibą w Żorach widnieje w KRS od 2007 roku. Poniżej najważniejsze dane z krajowego rejestru przedsiębiorców:

REGON: 141217747
NIP: 5342375148
KRS: 0000294931
Członkowie reprezentacji: Pruszyński Andrzej – Prezes Zarządu

Podsumowanie:
  • Ekstral jest firmą z Jastrzębsko-Żorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która inwestuje w nowe technologie i specjalistów w dziedzinie wytwarzania profili aluminiowych.
  • Firma oferuje szeroki asortyment wyrobów, w tym profile standardowe i specjalne.
  • Extral oferuje szereg usług w zakresie obróbki mechanicznej i powierzchniowej, a także działa jako firma odpowiedzialna społecznie i ekologicznie, posiadając certyfikaty zgodne z normami EN ISO 9001:2015 i EN ISO 14001:2015.
  • Firma stara się zatrudniać najlepszych pracowników, oferując im system motywacyjny i szereg benefitów, np. dla ich dzieci.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

Samar

Samar

Z przyjemnością czytam o Extralu, zwłaszcza że jest to nasz potencjalny partner biznesowy. Widzę, że to firma nowoczesna, innowacyjna i dbająca o jakość swoich wyrobów. Cieszę się, że mamy szansę z nimi współpracować.
prac. Dariusz

prac. Dariusz

Bardzo interesujący artykuł o Extralu. Wydaje się, że to świetne miejsce do pracy dla osób z branży technicznej i produkcyjnej. Słyszałem, że firma oferuje szereg benefitów dla pracowników, co na pewno zachęca do aplikowania.
Nela

Nela

Czytam o Extralu i od razu chciałbym tam pracować! Widzę, że to nowoczesna firma, która dba o środowisko i inwestuje w innowacyjne technologie. Mam nadzieję, że uda mi się tam znaleźć pracę.
Asia.

Asia.

Jestem zadowolony z pracy w Extralu - nowoczesne maszyny, fachowy zespół i duże możliwości rozwoju. Dodatkowo firma dba o swoich pracowników, oferując szereg benefitów. Polecam!
Tola

Tola

Firmy opisane w każdym województwie jak się tutaj pojawią to będą bardzo ciekawą rzeczą w dziale porady przed aplikacją.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.