Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Indyk Śląsk sp. z o. o. - nieustanny rozwój i nowe technologie w trudnym przemyśle spożywczym

30 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 20 głosów

20 głosów

4 komentarze
Praca Indyk Śląsk sp. z o. o. - nieustanny rozwój i nowe technologie w trudnym przemyśle spożywczym
Indyk Śląsk sp. z o. o. zajmuje się hodowlą indyków, przetwórstwem i sprzedażą mięsa. Firma powstała w 1997 roku i do dziś intensywnie się rozwija. Zakład w Wieszowej zatrudnia aktualnie ponad 250 osób. Gdzie szukać ofert pracy w Indyk Śląsk? Sprawdź w naszym artykule.

Indyk Śląsk to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością obecna na polskim rynku spożywczym od 1997 roku. Początkowo gospodarstwo rolne zajmowało się hodowlą indyka, by z czasem otworzyć także własną ubojnię i dział sprzedaży hurtowej. W 2004 roku firma Indyk Śląsk otrzymała pozwolenie na handel na rynkach państw członkowskich Unii Europejskiej. Dziś spółka eksportuje mięso do wielu państw z całego świata.

Siedziba firmy, jak i wszystkie jej zakłady, znajduje się w Wieszowej, przy ulicy Wolności 21. Można tam również odwiedzić sklep firmowy Indyk Śląsk, w którym sprzedawane są świeże mięso indycze i wędliny, a także podstawowe produkty spożywcze.

Indyk Śląsk logo

Działalność Indyk Śląsk

W ofercie Indyk Śląsk znajdziemy pełny asortyment elementów indyczych – firma jednak koncentruje się na tym jednym rodzaju mięsa i nie sprzedaje innych gatunków drobiu. Zakład zapewnia realizację zamówień w ciągu 24 godzin od momentu jego złożenia.

Firma Indyk Śląsk rozwija się na polskim rynku od 1997 roku. Powstała z lokalnego gospodarstwa rolnego, skupionego na hodowli indyka rzeźnego. Z czasem rozpoczęto ubój oraz hurtową sprzedaż mięsa z indyka, by w kolejnych latach jeszcze bardziej usprawniać usługi i prężnie działać na rynku.

Indycze nogi

Spółka samodzielnie hoduje indyki, ale ze względu na zapotrzebowanie rynku i większe możliwości przetwórcze firmy skupuje również drób od innych hodowców. Zwraca przy tym bardzo uwagę na jakość oferowanych jej produktów, by do klienta końcowego dostarczyć zawsze równie dobre mięso. Indyk Śląsk wciąż nawiązuje nowe współprace w tym zakresie i promuje taką możliwość na swojej stronie internetowej.

Indyk Śląsk jakość produktów

Spółka dba o jakość, zarówno produktów, jak i pracy zakładu. Dlatego nieustannie inwestuje w nowe rozwiązania, które usprawniają technologię produkcji oraz poprawiają jej efekt końcowy. Szczególną uwagę Indyk Śląsk poświęca zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego zwierzętom, którymi opiekują się wyspecjalizowani eksperci.

Firma wdrożyła rówież system HACCP (ang. Hazard Analysis and Critical Control Points), służący do zapewnienia bezpieczeństwa żywności przez identyfikację i szacowanie skali zagrożeń obecnych w toku całej produkcji oraz oczywiście ich eliminację lub ograniczenie. Dziś HACCP, uznawany za najskuteczniejsze rozwiązanie gwarantujące ochronę żywności przed zanieczyszczeniem, jest obowiązkowy w całej Unii Europejskiej.

Certyfikaty Indyk Śląsk
Firma Indyk Śląsk może się pochwalić szeregiem certyfikatów, potwierdzających jej troskę o jakość:
 • IFS Food (na poziomie wyższym),
 • BRC Global Standard for Food SAfety,
 • Halal quality standard certyficate,
 • Certyfikat wiarygodności biznesowej (w 2010 roku, nadawany za wysoką ocenę stabilności firmy według D&B Poland).

Flota Indyk Śląsk

Indyk Śląsk organizuje samodzielnie także logistykę i w ten sposób jest w stanie lepiej dopasować się do potrzeb swoich klientów. Ma własny tabor samochodowy, złożony z kilkudziesięciu pojazdów dostosowanych do transportu surowego mięsa. A zatem, choć najwięcej miejsc pracy Indyk Śląsk oferuje przy hodowli, produkcji i pakowaniu towaru, zatrudnia również wielu kierowców odpowiedzialnych za dostarczenie zamówień sprawnie i bezpiecznie.

Szukasz pracy?
Dodana

Zbieranie zamówień w Holandii.

GRUPA CONTRAIN

 • Holandia
 • 8 000-11 000 zł / mc
Dodana

Praca w Holandii - Pielęgnacja kwiatów - Praca od zaraz

GRUPA CONTRAIN

 • Holandia
 • 8 000-11 000 zł / mc
Dodana

Mechanik - monter - Szwecja

Baltix.se sp. z o.o.

 • Szwecja
Dodana

Praca na produkcji karmy dla zwierząt

GRUPA CONTRAIN

 • Holandia
 • 8 000-11 000 zł / mc
Dodana

Również w tym przypadku spółka zainwestowała w technologię, dzięki czemu ma pełną kontrolę nad flotą i transportowanym przez nią towarem oraz stały kontakt z kierowcą. Praca działu logistyki jest optymalizowana, tak by transport był ekonomiczny, terminowy, ale przede wszystkim bezpieczny.

Ciężarówka Indyk Śląsk

Ciężarówka Indyk Śląsk w trasie. Źródło: www.flickr.com/photos/magicv8m

Sklep firmowy Indyk Śląsk

W Wieszowej, pod tym samym adresem, pod którym znajdują się zakłady i zarejestrowana jest firma, zlokalizowany jest również wspomniany już sklep firmowy Indyk Śląsk

Klient dostanie tam pełny asortyment marki, czyli świeże elementy z indyka, jak i inne artykuły spożywcze, między innymi wędliny, sery, pieczywo czy napoje.

Sklep jest czynny od godziny 7.00 do 15.00 w poniedziałki, do 16.00 od wtorku do piątku oraz do 12.00 w soboty. Pracownicy Indyk Śląsk dokładają starań, aby w sklepie zawsze dostępne były popularne towary chętnie kupowane przez miejscowych klientów.

Sklep Indyk Śląsk

Praca Indyk Śląsk

Samodzielność w zakresie uboju i rozbioru drobiu daje firmie pełną kontrolę nad wszystkimi procesami i przez to pewność co do jakości wyrobów, które przekazywane są konsumentom – a jak wiadomo, mięso jest towarem, który wymaga dużej ostrożności.

Z tego powodu Indyk Śląsk zatrudnia szereg specjalistów i technologów, monitorujących sytuację, a także inwestuje w systemy, które ich w tym wspierają, by móc reagować jak najszybciej na ewentualne błędy lub problemy, a przede wszystkim wykluczyć ze sprzedaży niepełnowartościowe produkty. Linie produkcyjne zakładu są wyposażone w jedne z najnowocześniejszych maszyn, a pracownicy są regularnie szkoleni z ich obsługi, by mogli wydajnie i wygodnie z nich korzystać.

Pracę całego przedsiębiorstwa można obejrzeć na filmie promocyjnym w portalu YouTube:

Video

Obecnie spółka Indyk Śląsk zatrudnia ponad 250 osób. Na swojej stronie internetowej pisze: „Tak szybki i niebywały rozwój firmy INDYK-ŚLĄSK nie byłby możliwy bez zaangażowania pracujących w niej ludzi. Kapitał ludzki stanowi integralną część naszego przedsiębiorstwa” (źródło: www.indyk-slask.pl, 10.06.2020). Dlatego deklaruje dbałość o warunki zatrudnienia, by móc zatrzymać u siebie wartościowych specjalistów oraz z łatwością pozyskiwać nowych. Firma ceni profesjonalizm i chce wydobywać z pracowników pełen potencjał dla obopólnych korzyści. Stawia na model, w którym wszyscy czują się współodpowiedzialni za rozwój firmy i realizację podjętych decyzji.

Rekrutacja w Indyk Śląsk opinie

Kogo może poszukiwać spółka? Przedsiębiorstwo ma rozbudowaną strukturę – pracę znajdzie tam wielu specjalistów. Wśród nich są między innymi technolodzy żywności, sprzedawcy, logistycy, kierowcy, pracownicy produkcji i magazynów, ale zapewne także osoby odpowiedzialne za administrację, księgowość czy marketing. Wymagania wobec kandydatów do pracy w Indyk Śląsk zależą od stanowiska, w niektórych przypadkach nie jest wymagane doświadczenie – można zostać zatrudnionym z przyuczeniem (np. na dział produkcji).

Aktualne oferty pracy Indyk Śląsk można znaleźć zarówno na stronie firmy (zakładka Praca http://www.indyk-slask.pl/praca_indyk_slask_wieszowa,10,1), jak i w popularnych portalach ogłoszeniowych. W ogłoszeniach podawane są wymogi oraz oferowane warunki zatrudnienia, choć o szczegółach dowiedzieć się można więcej poprzez bezpośredni kontakt z firmą. Proces rekrutacji w Indyk Śląsk przebiega standardowo, w przypadku stanowisk wymagających wyższych kwalifikacji rekrutacja jest kilkuetapowa.

Indyk Śląsk opinie o pracodawcy
Zakłady produkcyjne w całej Polsce często spotykają się z negatywnymi komentarzami w sieci w związku ze sporą liczbą pracowników i związanymi z tym problemami np. konfliktami w zespołach. O ile jednak przy tym warunki zatrudnienia są zadowalające, wiele osób pracuje w zakładzie latami.

Jeśli chodzi o Indyk Śląsk, zatrudnieni zwykle chwalą sobie firmę, choć nieraz zaznaczają, że jest ona wymagająca. Zaangażowanie i pracowitość są tu konieczne, by utrzymać wysoką motywację do pracy.

Jeśli więc jesteś zainteresowany zatrudnieniem w Indyk Śląsk, odwiedzaj stronę firmy i zakładkę praca, zapoznaj się z opisami zadań, najważniejszymi wymaganiami oraz danymi kontaktowymi do kierowniczki działu kadr i płac. Możesz więc zadzwonić lub wysłać e-mail z prośbą o szczegóły. Pamiętaj, żeby dookreślić, którym stanowiskiem jesteś zainteresowany! Kandydatom często to umyka, a rekruterom taka informacja bardzo ułatwia pracę. Do wiadomości przesyłanej pocztą elektroniczną najlepiej załączyć od razu swoje CV.

Kontakt do firmy Indyk Śląsk

W sprawie rekrutacji należy kontaktować się z kierownikiem działu kadr i płac:

Izabela Rybok
Kierownik Działu Kadr i Płac
tel.: +48 665 654 757, +48 32 273 70 68 wew. 216
e-mail: izabela.rybok@indyk-slask.pl

Jeśli chciałbyś skontaktować się z działem handlowym, dane do odpowiednich osób znajdują się na stronie internetowej firmy w zakładce Kontakt. O inne sprawy najlepiej pytać w sekretariacie.

Sekretariat:
tel. +48 32 375 09 32, +48 32 273 70 68, +48 665 654 221
e-mail: sekretariat@indyk-slask.pl

Adres firmy: 
Indyk-Śląsk Sp. z o.o.
ul. Wolności 21, 42-672 Wieszowa

Siedziba Indyk Śląsk

Siedziba Indyk Śląsk w Wieszowej. Źródło: open-bud.pl

Indyk Śląsk sp. z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Indyk Śląsk sp. z o.o. widnieje w KRS od 2004 r. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje o firmie z krajowego Rejestru Przedsiębiorców:

REGON: 240241781
NIP: 6452387029
KRS: 0000232526
Sąd Rejonowy w Gliwicach
Członkowie reprezentacji: Wojtacha Rafał Józef – Prezes Zarządu

Podsumowanie:
 • Indyk Śląsk to firma specjalizująca się w produkcji mięsa indyczego i wędlin z indyka, która działa na polskim rynku od 1997 roku.
 • Firma posiada własne zakłady i realizuje zamówienia w ciągu 24 godzin od momentu ich złożenia, a także inwestuje w nowe rozwiązania i technologie, dbając o jakość swoich produktów i pracowników.
 • Indyk Śląsk organizuje samodzielnie logistykę i ma własny tabor samochodowy dostosowany do transportu mięsa, oraz prowadzi sklep firmowy, w którym można kupić świeże mięso indycze i inne artykuły spożywcze.
 • Firma zatrudnia ponad 250 pracowników, którzy stanowią integralną część jej przedsiębiorstwa, a Indyk Śląsk deklaruje dbałość o ich warunki zatrudnienia oraz stałą potrzebę pozyskiwania nowych specjalistów.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

4 komentarze

Banier

Banier

Słyszałem, że Indyk Śląsk to firma, która oferuje wiele miejsc pracy. Może i ja spróbuję tam znaleźć zatrudnienie. Fajnie, że firma skupia się na jakości i inwestuje w nowe technologie. Na pewno skorzysta na tym jakość jej produktów i zadowolenie klientów.
Kleopatra

Kleopatra

Pracuję w Indyk Śląsk od kilku lat i cieszę się, że firma stawia na rozwój i inwestuje w nowoczesne rozwiązania. Mamy tu dobre warunki pracy, a pracodawca dba o nas, tak byśmy mogli wydajnie i bezpiecznie wykonywać swoje obowiązki. Zawsze też daje nam pełną informację na temat jakości produkowanych przez nas wyrobów, co jest bardzo ważne dla nas, jako dla specjalistów.
Nadia

Nadia

Bardzo cieszy mnie fakt, że firma Indyk Śląsk skupia się na jakości swoich produktów i inwestuje w nowe technologie. Pracownicy są regularnie szkoleni, co przekłada się na ich wysoką jakość pracy. Jestem zadowolony, że mogę zatrudniać takich pracowników i oferować klientom produkty na najwyższym poziomie.
Radek

Radek

Pracownicy tej firmy znający z nimi doświadczenia jak tutaj są powinni opisać swoje wrażenia z tym związane - w ten sposób będzie można porównać to wszystko.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka