Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o. - Twój wkład w rozwój branży automotive

28 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 19 głosów

19 głosów

5 komentarzy
Praca Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o. - Twój wkład w rozwój branży automotive
Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL to centrum badawczo-rozwojowe z szeroką ofertą dedykowaną branży automotive. Firma współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi i uczelniami technicznymi oraz należy do klastrów wspierających rozwój nowoczesnych technologii w Polsce. Zatrudnia wielu ekspertów, ale oferuje również praktyki i staże.

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL zajmuje się pracami badawczo-rozwojowymi, projektowaniem oraz produkcją, zwykle dla branży motoryzacyjnej. Instytut na rynku obecny jest aż od 1972 roku, najpierw stworzony jako Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Samochodów Małolitrażowych, by po usamodzielnieniu początkiem lat dziewięćdziesiątych i prywatyzacji pracowniczej zostać w 2010 roku spółką z ograniczoną odpowiedzialnością pod dzisiejszą nazwą. Jej klientami są zarówno sami producenci samochodów, jak i zakłady z nimi współpracujące, zajmujące się produkcją części.

Dziś zlokalizowane w Bielsku-Białej przedsiębiorstwo ma 83 tysiące metrów kwadratowych i zatrudnia 400 osób, wśród których jest wielu naukowców.

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL działalność

Oferta firmy BOSMAL to szeroki wachlarz usług projektowych i badawczych. Pozwala na to wysoko wykwalifikowana kadra oraz solidne, nowoczesne zaplecze technologiczne – nowoczesna aparatura badawczo-pomiarowa, która pozwala projektować i testować zupełnie nowe rozwiązania.

Dzięki temu Instytut BOSMAL oferuje kompleksową obsługę projektowo-produkcyjną – od pomysłu, przez tworzenie prototypu, po produkcję przetestowanego, dopracowanego elementu.

Bosmal logo

W ramach projektowania firma wykonuje zadania z zakresu konstrukcji rozwojowych, obliczeń inżynierskich, przygotowuje modele 3D, pełną dokumentację rysunkową i symulacje. To etap, na którym wykonuje się też obliczenia wytrzymałościowe konstrukcji oraz odpowiednie analizy (np. liniowe, nieliniowe, dynamiczne, drgań własnych, coupled field). Wzornictwo przemysłowe w BOSMAL nie ogranicza się tu jednak tylko do części i zespołów samochodowych, ale obejmuje również narzędzia technologiczno-produkcyjne czy kontrolno-pomiarowe, w ten sposób wspierając automatyzację produkcji.

Na kolejnym etapie powstaje model lub prototyp przyrządu lub urządzenia wraz z walidacją CMM (validation of the software of coordinate measuring machines). Po testach kolejnych wersji i ostatecznym dopracowaniu projektu jest on wdrażany do produkcji, także w krótkich seriach.

Video

Szukasz pracy?

Regionalny Koordynator Windykacji_Szczecin

PROFI CREDIT Polska S.A.

 • Szczecin
Dodana

Księgowy/a

Coral Travel Poland

 • Warszawa
Dodana
Dodana

Młodsza księgowa/Młodszy księgowy

Coral Travel Poland

 • Warszawa
Dodana

Mechanik / Elektromechanik

Aptiv Services Poland S.A./ Jeleśnia

 • Jeleśnia
Dodana

Oferta badawcza Bosmal

Dzięki dobrze wyposażonemu parkowi technologicznemu Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL może zaoferować wiele różnych rozwiązań, między innymi w zakresie obróbki (frezowanie, toczenie, szlifowanie, elektrodrążenie drutowe, spawanie).

Eksperci Instytutu BOSMAL służą pomocą w ramach nadzoru konstrukcyjnego bieżącej produkcji, usprawnianiu i optymalizowaniu jej, a także proponowaniu takiej modyfikacji elementów, by rozwiązać dotychczasowe problemy z konstrukcją lub dostosować je do wymagań rynkowych.

Przedsiębiorstwo przeprowadza też wiele rodzajów badań pojazdów i ich elementów. Są to m.in.:

 • badania silników i układów oczyszczania spalin – możliwość sprawdzenia silników samochodowych, przemysłowych, wyczynowych, do pojazdów off-road, motocyklowych, napędów hybrydowych i silników morskich,
 • badania i pomiary drogowe – m.in. pomiary stanowiskowe, dynamiczne lub przebiegowe różnych typów pojazdów, badania zużycia i funkcjonalności części, paliw, płynów czy smarów,
 • badania części i zespołów samochodowych – w tym funkcjonalne, wytrzymałościowe i zmęczeniowe, nie tylko dla branży motoryzacyjnej,
 • badania nad POC, testy starzeniowe reaktorów katalitycznych, badania cząstek stałych,
 • badania materiałów – chemiczne i fizykochemiczne, tworzyw, metali,
 • badania elektrotechniczne i elektroniczne,
 • badania optyczne,
 • badania wibracyjne, wibroakustyczne (NVH) i tensometryczne,
 • badania trwałościowe, wytrzymałościowe, zmęczeniowe i funkcjonalne wszystkich najważniejszych elementów pojazdów,
 • i wiele innych.

Praca w Instytucie Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL

Instytut zatrudnia około 400 osób, z czego 17 z tytułem profesora lub doktora oraz 270 inżynierów i magistrów. Dodatkowo przedsiębiorstwo aktywnie uczestniczy w procesie kształcenia, organizując w BOSMAL praktyki i staże dla studentów, a także wspólnie z Politechniką Śląską prowadząc studia dualne, w programie których dużą część czasu stanowią płatne praktyki – właśnie w Instytucie.

Warto wiedzieć!
Najlepsi praktykanci mogą znaleźć w Instytucie Bosmal stałą pracę – a warto, bo spółka oferuje rozwój zawodowy, ciekawe projekty, w tym wiele innowacyjnych, które przyczyniają się do rozwoju branży motoryzacyjnej.

Przedsiębiorstwo zatrudnia jednak nie tylko studentów, ale i wykwalifikowanych specjalistów. Aktualnie otwarte nabory można znaleźć na stronie internetowej firmy w zakładce Kariera. Zgłaszać się należy przez formularz z krótką ankietą, do której dodaje się CV i list motywacyjny.

Na tej samej podstronie jest również link do aplikacji dla osób zainteresowanych stażem lub praktykami w BOSMALu. Jeśli nie ma tam interesującej Cę propozycji, możesz przesłać tak zwaną aplikację spontaniczną – wtedy możesz liczyć na kontakt ze strony firmy, kiedy ruszy nabór na odpowiednie dla ciebie stanowisko.

Rekrutacja BOSMAL 

A jak wygląda rekrutacja w BOSMAL? Proces składa się ze standardowych etapów. Po zebraniu zgłoszeń rekruterzy wybierają aplikacje, które spełniają podstawowe kryteria, po czym dzwonią do kandydatów, by dopytać o niektóre punkty z CV, wstępnie sprawdzić znajomość języka obcego, jeśli jest wymagany, oraz umówić się na rozmowę w firmie. To spotkanie będzie służyć weryfikacji wiedzy i kompetencji niezbędnych do pracy w BOSMAL na danym stanowisku, ale też wyjaśnieniu wszystkich jego wątpliwości. Przed ostateczną decyzją, o której kandydat będzie informowany telefonicznie bez względu na wynik, może pojawić się potrzeba jeszcze jednej wizyty w siedzibie spółki.

Aktualne oferty pracy w BOSMAL można znaleźć na stronie instytutu we wspomnianej zakładce, a także w popularnych portalach ogłoszeniowych. Według firmy największą zaletą zatrudnienia są interesujące projekty i ogromne możliwości rozwoju w pracy pod okiem doświadczonych specjalistów.

Video

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL opinie o pracodawcy

Z komentarzy, jakie można poczytać w sieci Instytut BOSMAL ma opinię dobrego pracodawcy. Pracownicy cenią sobie przede wszystkim pozytywną atmosferę, wsparcie współpracowników, a także możliwość zdobywania cennej wiedzy i doświadczenia. Na plus jest również uczestnictwo firmy w różnych wydarzeniach branżowych i targach oraz nowoczesne narzędzia i technologie wykorzystywane w pracy. Z drugiej strony pracownicy BOSMAL wskazują na takie aspekty jak wysoka odpowiedzialność za wykonywaną pracę i złożone procedury, które obowiązują w zakładzie.

Kontakt ze spółką BOSMAL

Instytut nie podaje danych kontaktowych do osób związanych z rekrutacją, najlepiej więc kierować aplikacje i ewentualne pytania na dane kontaktowe podawane przez firmę w poszczególnych ogłoszeniach o pracę. Zapytania można także kierować do sekretariatu firmy BOSMAL (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Poniżej podajemy najbardziej przydatne dane.

Dane kontaktowe BOSMAL
tel.: 33 81 30 539
e-mail: bosmal@bosmal.com.pl
adres korespondencyjny: ul. Sarni Stok 93, 43-300 Bielsko-Biała

Poza tym na podstronie Kontakt w witrynie Instytutu znajdziemy dane różnych działów, z którymi można skontaktować się w różnych celach związanych z działalnością i usługami firmy.

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o. o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o., zarejestrowana w Bielsku-Białej (ul. Sarni Stok 93, 43-300 Bielsko-Biała), widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym od 2004 roku. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje na temat firmy dostępne publicznie w Rejestrze Przedsiębiorców:

REGON: 072907563
NIP: 5472013159
KRS: 0000221979
Członkowie reprezentacji:

 • Świątek Antoni Tadeusz – Prezes
 • Trybus Wojciech Marek – Zastępca Prezesa
 • Stojecki Arkadiusz Jakub – Zastępca Prezesa Zarządu
Podsumowanie:
 • Przedsiębiorstwo BOSMAL oferuje szeroki wachlarz usług projektowo-produkcyjnych oraz badań i pomiarów pojazdów i ich elementów, wykonując m.in. obliczenia wytrzymałościowe, symulacje, testy trwałościowe i zmęczeniowe, badania materiałów i wytrzymałościowe wszystkich najważniejszych elementów pojazdów.
 • Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL zatrudnia około 400 osób, w tym wiele naukowców, i aktywnie uczestniczy w procesie kształcenia, organizując praktyki i staże dla studentów oraz prowadząc studia dualne wraz z Politechniką Śląską.
 • Firma prowadzi nabory na różne stanowiska, a proces rekrutacji składa się z wyboru aplikacji spełniających kryteria, rozmów weryfikujących wiedzę i umiejętności kandydata oraz wyjaśnienia wątpliwości dotyczących stanowiska.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

Escobar

Escobar

Jako konkurencja BOSMALu, muszę przyznać że to naprawdę solidna firma. Mają dobrze wykształconą kadrę i nowoczesne zaplecze technologiczne, co pozwala na realizację różnorodnych projektów. To przykład świetnego pracodawcy, który dba o rozwój swoich pracowników i angażuje się w kształcenie młodych ludzi.
Leszek

Leszek

Właśnie złożyłem aplikację do BOSMALu i czekam na odpowiedź. W ofercie pracy pojawiło się stanowisko w dziale projektowym i bardzo mi na nim zależy. Mam nadzieję, że zostanę zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną.
internautka Marysia

internautka Marysia

BOSMAL to firma, której warto spróbować swoich sił. Mają szeroką ofertę badań i projektów, co daje duże szanse na znalezienie pracy właśnie dla siebie. Co więcej, firma angażuje się w kształcenie studentów - to naprawdę cenne, że pracodawcy wspierają rozwój młodych ludzi.
Stażysta

Stażysta

Jestem zadowolony z pracy w BOSMALu. Firma oferuje wiele różnych projektów i badań, co pozwala na rozwijanie swoich umiejętności. Dodatkowo atmosfera w pracy jest bardzo dobra, zawsze można liczyć na pomoc ze strony kolegów czy przełożonych.
Adela

Adela

Dobrze poznać oficjalne informacje o firmie w jakiej potencjalnie chciałoby się podjąć pracę. Dlatego korzystne są takie opisy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka