!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o. - Twój wkład w rozwój branży automotive

28 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 19 głosów

19 głosów

1 komentarz

Praca Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o. - Twój wkład w rozwój branży automotive
Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL to centrum badawczo-rozwojowe z szeroką ofertą dedykowaną branży automotive. Firma współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi i uczelniami technicznymi oraz należy do klastrów wspierających rozwój nowoczesnych technologii w Polsce. Zatrudnia wielu ekspertów, ale oferuje również praktyki i staże.

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL zajmuje się pracami badawczo-rozwojowymi, projektowaniem oraz produkcją, zwykle dla branży motoryzacyjnej. Instytut na rynku obecny jest aż od 1972 roku, najpierw stworzony jako Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Samochodów Małolitrażowych, by po usamodzielnieniu początkiem lat dziewięćdziesiątych i prywatyzacji pracowniczej zostać w 2010 roku spółką z ograniczoną odpowiedzialnością pod dzisiejszą nazwą. Jej klientami są zarówno sami producenci samochodów, jak i zakłady z nimi współpracujące, zajmujące się produkcją części.

Dziś zlokalizowane w Bielsku-Białej przedsiębiorstwo ma 83 tysiące metrów kwadratowych i zatrudnia 400 osób, wśród których jest wielu naukowców.

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL działalność

Oferta firmy BOSMAL to szeroki wachlarz usług projektowych i badawczych. Pozwala na to wysoko wykwalifikowana kadra oraz solidne, nowoczesne zaplecze technologiczne – nowoczesna aparatura badawczo-pomiarowa, która pozwala projektować i testować zupełnie nowe rozwiązania.

Dzięki temu Instytut BOSMAL oferuje kompleksową obsługę projektowo-produkcyjną – od pomysłu, przez tworzenie prototypu, po produkcję przetestowanego, dopracowanego elementu.

Bosmal logo

W ramach projektowania firma wykonuje zadania z zakresu konstrukcji rozwojowych, obliczeń inżynierskich, przygotowuje modele 3D, pełną dokumentację rysunkową i symulacje. To etap, na którym wykonuje się też obliczenia wytrzymałościowe konstrukcji oraz odpowiednie analizy (np. liniowe, nieliniowe, dynamiczne, drgań własnych, coupled field). Wzornictwo przemysłowe w BOSMAL nie ogranicza się tu jednak tylko do części i zespołów samochodowych, ale obejmuje również narzędzia technologiczno-produkcyjne czy kontrolno-pomiarowe, w ten sposób wspierając automatyzację produkcji.

Na kolejnym etapie powstaje model lub prototyp przyrządu lub urządzenia wraz z walidacją CMM (validation of the software of coordinate measuring machines). Po testach kolejnych wersji i ostatecznym dopracowaniu projektu jest on wdrażany do produkcji, także w krótkich seriach.

Video

Oferta badawcza Bosmal

Dzięki dobrze wyposażonemu parkowi technologicznemu Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL może zaoferować wiele różnych rozwiązań, między innymi w zakresie obróbki (frezowanie, toczenie, szlifowanie, elektrodrążenie drutowe, spawanie).

Eksperci Instytutu BOSMAL służą pomocą w ramach nadzoru konstrukcyjnego bieżącej produkcji, usprawnianiu i optymalizowaniu jej, a także proponowaniu takiej modyfikacji elementów, by rozwiązać dotychczasowe problemy z konstrukcją lub dostosować je do wymagań rynkowych.

Przedsiębiorstwo przeprowadza też wiele rodzajów badań pojazdów i ich elementów. Są to m.in.:

 • badania silników i układów oczyszczania spalin – możliwość sprawdzenia silników samochodowych, przemysłowych, wyczynowych, do pojazdów off-road, motocyklowych, napędów hybrydowych i silników morskich,
 • badania i pomiary drogowe – m.in. pomiary stanowiskowe, dynamiczne lub przebiegowe różnych typów pojazdów, badania zużycia i funkcjonalności części, paliw, płynów czy smarów,
 • badania części i zespołów samochodowych – w tym funkcjonalne, wytrzymałościowe i zmęczeniowe, nie tylko dla branży motoryzacyjnej,
 • badania nad POC, testy starzeniowe reaktorów katalitycznych, badania cząstek stałych,
 • badania materiałów – chemiczne i fizykochemiczne, tworzyw, metali,
 • badania elektrotechniczne i elektroniczne,
 • badania optyczne,
 • badania wibracyjne, wibroakustyczne (NVH) i tensometryczne,
 • badania trwałościowe, wytrzymałościowe, zmęczeniowe i funkcjonalne wszystkich najważniejszych elementów pojazdów,
 • i wiele innych.

Praca w Instytucie Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL

Instytut zatrudnia około 400 osób, z czego 17 z tytułem profesora lub doktora oraz 270 inżynierów i magistrów. Dodatkowo przedsiębiorstwo aktywnie uczestniczy w procesie kształcenia, organizując w BOSMAL praktyki i staże dla studentów, a także wspólnie z Politechniką Śląską prowadząc studia dualne, w programie których dużą część czasu stanowią płatne praktyki – właśnie w Instytucie.

Warto wiedzieć!
Najlepsi praktykanci mogą znaleźć w Instytucie Bosmal stałą pracę – a warto, bo spółka oferuje rozwój zawodowy, ciekawe projekty, w tym wiele innowacyjnych, które przyczyniają się do rozwoju branży motoryzacyjnej.

Przedsiębiorstwo zatrudnia jednak nie tylko studentów, ale i wykwalifikowanych specjalistów. Aktualnie otwarte nabory można znaleźć na stronie internetowej firmy w zakładce Kariera. Zgłaszać się należy przez formularz z krótką ankietą, do której dodaje się CV i list motywacyjny.

Na tej samej podstronie jest również link do aplikacji dla osób zainteresowanych stażem lub praktykami w BOSMALu. Jeśli nie ma tam interesującej Cę propozycji, możesz przesłać tak zwaną aplikację spontaniczną – wtedy możesz liczyć na kontakt ze strony firmy, kiedy ruszy nabór na odpowiednie dla ciebie stanowisko.

Rekrutacja BOSMAL 

A jak wygląda rekrutacja w BOSMAL? Proces składa się ze standardowych etapów. Po zebraniu zgłoszeń rekruterzy wybierają aplikacje, które spełniają podstawowe kryteria, po czym dzwonią do kandydatów, by dopytać o niektóre punkty z CV, wstępnie sprawdzić znajomość języka obcego, jeśli jest wymagany, oraz umówić się na rozmowę w firmie. To spotkanie będzie służyć weryfikacji wiedzy i kompetencji niezbędnych do pracy w BOSMAL na danym stanowisku, ale też wyjaśnieniu wszystkich jego wątpliwości. Przed ostateczną decyzją, o której kandydat będzie informowany telefonicznie bez względu na wynik, może pojawić się potrzeba jeszcze jednej wizyty w siedzibie spółki.

Aktualne oferty pracy w BOSMAL można znaleźć na stronie instytutu we wspomnianej zakładce, a także w popularnych portalach ogłoszeniowych. Według firmy największą zaletą zatrudnienia są interesujące projekty i ogromne możliwości rozwoju w pracy pod okiem doświadczonych specjalistów.

Video

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL opinie o pracodawcy

Z komentarzy, jakie można poczytać w sieci Instytut BOSMAL ma opinię dobrego pracodawcy. Pracownicy cenią sobie przede wszystkim pozytywną atmosferę, wsparcie współpracowników, a także możliwość zdobywania cennej wiedzy i doświadczenia. Na plus jest również uczestnictwo firmy w różnych wydarzeniach branżowych i targach oraz nowoczesne narzędzia i technologie wykorzystywane w pracy. Z drugiej strony pracownicy BOSMAL wskazują na takie aspekty jak wysoka odpowiedzialność za wykonywaną pracę i złożone procedury, które obowiązują w zakładzie.

Kontakt ze spółką BOSMAL

Instytut nie podaje danych kontaktowych do osób związanych z rekrutacją, najlepiej więc kierować aplikacje i ewentualne pytania na dane kontaktowe podawane przez firmę w poszczególnych ogłoszeniach o pracę. Zapytania można także kierować do sekretariatu firmy BOSMAL (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Poniżej podajemy najbardziej przydatne dane.

Dane kontaktowe BOSMAL
tel.: 33 81 30 539
e-mail: bosmal@bosmal.com.pl
adres korespondencyjny: ul. Sarni Stok 93, 43-300 Bielsko-Biała

Poza tym na podstronie Kontakt w witrynie Instytutu znajdziemy dane różnych działów, z którymi można skontaktować się w różnych celach związanych z działalnością i usługami firmy.

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o. o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o., zarejestrowana w Bielsku-Białej (ul. Sarni Stok 93, 43-300 Bielsko-Biała), widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym od 2004 roku. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje na temat firmy dostępne publicznie w Rejestrze Przedsiębiorców:

REGON: 072907563
NIP: 5472013159
KRS: 0000221979
Członkowie reprezentacji:

 • Świątek Antoni Tadeusz – Prezes
 • Trybus Wojciech Marek – Zastępca Prezesa
 • Stojecki Arkadiusz Jakub – Zastępca Prezesa Zarządu
Podziel się

1 komentarz

Adela

Adela

Dobrze poznać oficjalne informacje o firmie w jakiej potencjalnie chciałoby się podjąć pracę. Dlatego korzystne są takie opisy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.