Praca Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o. - Twój wkład w rozwój branży automotive

Praca Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o. - Twój wkład w rozwój branży automotive
Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL to centrum badawczo-rozwojowe z szeroką ofertą dedykowaną branży automotive. Firma współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi i uczelniami technicznymi oraz należy do klastrów wspierających rozwój nowoczesnych technologii w Polsce. Zatrudnia wielu ekspertów, ale oferuje również praktyki i staże.

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL zajmuje się pracami badawczo-rozwojowymi, projektowaniem oraz produkcją, zwykle dla branży motoryzacyjnej. Instytut na rynku obecny jest aż od 1972 roku, najpierw stworzony jako Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Samochodów Małolitrażowych, by po usamodzielnieniu początkiem lat dziewięćdziesiątych i prywatyzacji pracowniczej zostać w 2010 roku spółką z ograniczoną odpowiedzialnością pod dzisiejszą nazwą. Jej klientami są zarówno sami producenci samochodów, jak i zakłady z nimi współpracujące, zajmujące się produkcją części.

Dziś zlokalizowane w Bielsku-Białej przedsiębiorstwo ma 83 tysiące metrów kwadratowych i zatrudnia 400 osób, wśród których jest wielu naukowców.

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL działalność

Oferta firmy BOSMAL to szeroki wachlarz usług projektowych i badawczych. Pozwala na to wysoko wykwalifikowana kadra oraz solidne, nowoczesne zaplecze technologiczne – nowoczesna aparatura badawczo-pomiarowa, która pozwala projektować i testować zupełnie nowe rozwiązania.

Dzięki temu Instytut BOSMAL oferuje kompleksową obsługę projektowo-produkcyjną – od pomysłu, przez tworzenie prototypu, po produkcję przetestowanego, dopracowanego elementu.

Bosmal logo

W ramach projektowania firma wykonuje zadania z zakresu konstrukcji rozwojowych, obliczeń inżynierskich, przygotowuje modele 3D, pełną dokumentację rysunkową i symulacje. To etap, na którym wykonuje się też obliczenia wytrzymałościowe konstrukcji oraz odpowiednie analizy (np. liniowe, nieliniowe, dynamiczne, drgań własnych, coupled field). Wzornictwo przemysłowe w BOSMAL nie ogranicza się tu jednak tylko do części i zespołów samochodowych, ale obejmuje również narzędzia technologiczno-produkcyjne czy kontrolno-pomiarowe, w ten sposób wspierając automatyzację produkcji.

Na kolejnym etapie powstaje model lub prototyp przyrządu lub urządzenia wraz z walidacją CMM (validation of the software of coordinate measuring machines). Po testach kolejnych wersji i ostatecznym dopracowaniu projektu jest on wdrażany do produkcji, także w krótkich seriach.

Oferta badawcza Bosmal

Dzięki dobrze wyposażonemu parkowi technologicznemu Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL może zaoferować wiele różnych rozwiązań, między innymi w zakresie obróbki (frezowanie, toczenie, szlifowanie, elektrodrążenie drutowe, spawanie).

Eksperci Instytutu BOSMAL służą pomocą w ramach nadzoru konstrukcyjnego bieżącej produkcji, usprawnianiu i optymalizowaniu jej, a także proponowaniu takiej modyfikacji elementów, by rozwiązać dotychczasowe problemy z konstrukcją lub dostosować je do wymagań rynkowych.

Przedsiębiorstwo przeprowadza też wiele rodzajów badań pojazdów i ich elementów. Są to m.in.:

 • badania silników i układów oczyszczania spalin – możliwość sprawdzenia silników samochodowych, przemysłowych, wyczynowych, do pojazdów off-road, motocyklowych, napędów hybrydowych i silników morskich,
 • badania i pomiary drogowe – m.in. pomiary stanowiskowe, dynamiczne lub przebiegowe różnych typów pojazdów, badania zużycia i funkcjonalności części, paliw, płynów czy smarów,
 • badania części i zespołów samochodowych – w tym funkcjonalne, wytrzymałościowe i zmęczeniowe, nie tylko dla branży motoryzacyjnej,
 • badania nad POC, testy starzeniowe reaktorów katalitycznych, badania cząstek stałych,
 • badania materiałów – chemiczne i fizykochemiczne, tworzyw, metali,
 • badania elektrotechniczne i elektroniczne,
 • badania optyczne,
 • badania wibracyjne, wibroakustyczne (NVH) i tensometryczne,
 • badania trwałościowe, wytrzymałościowe, zmęczeniowe i funkcjonalne wszystkich najważniejszych elementów pojazdów,
 • i wiele innych.

Praca w Instytucie Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL

Instytut zatrudnia około 400 osób, z czego 17 z tytułem profesora lub doktora oraz 270 inżynierów i magistrów. Dodatkowo przedsiębiorstwo aktywnie uczestniczy w procesie kształcenia, organizując w BOSMAL praktyki i staże dla studentów, a także wspólnie z Politechniką Śląską prowadząc studia dualne, w programie których dużą część czasu stanowią płatne praktyki – właśnie w Instytucie.

Warto wiedzieć!Najlepsi praktykanci mogą znaleźć w Instytucie Bosmal stałą pracę – a warto, bo spółka oferuje rozwój zawodowy, ciekawe projekty, w tym wiele innowacyjnych, które przyczyniają się do rozwoju branży motoryzacyjnej.

Przedsiębiorstwo zatrudnia jednak nie tylko studentów, ale i wykwalifikowanych specjalistów. Aktualnie otwarte nabory można znaleźć na stronie internetowej firmy w zakładce Kariera. Zgłaszać się należy przez formularz z krótką ankietą, do której dodaje się CV i list motywacyjny.

Na tej samej podstronie jest również link do aplikacji dla osób zainteresowanych stażem lub praktykami w BOSMALu. Jeśli nie ma tam interesującej Cę propozycji, możesz przesłać tak zwaną aplikację spontaniczną – wtedy możesz liczyć na kontakt ze strony firmy, kiedy ruszy nabór na odpowiednie dla ciebie stanowisko.

Rekrutacja BOSMAL 

A jak wygląda rekrutacja w BOSMAL? Proces składa się ze standardowych etapów. Po zebraniu zgłoszeń rekruterzy wybierają aplikacje, które spełniają podstawowe kryteria, po czym dzwonią do kandydatów, by dopytać o niektóre punkty z CV, wstępnie sprawdzić znajomość języka obcego, jeśli jest wymagany, oraz umówić się na rozmowę w firmie. To spotkanie będzie służyć weryfikacji wiedzy i kompetencji niezbędnych do pracy w BOSMAL na danym stanowisku, ale też wyjaśnieniu wszystkich jego wątpliwości. Przed ostateczną decyzją, o której kandydat będzie informowany telefonicznie bez względu na wynik, może pojawić się potrzeba jeszcze jednej wizyty w siedzibie spółki.

Aktualne oferty pracy w BOSMAL można znaleźć na stronie instytutu we wspomnianej zakładce, a także w popularnych portalach ogłoszeniowych. Według firmy największą zaletą zatrudnienia są interesujące projekty i ogromne możliwości rozwoju w pracy pod okiem doświadczonych specjalistów.

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL opinie o pracodawcy

Z komentarzy, jakie można poczytać w sieci Instytut BOSMAL ma opinię dobrego pracodawcy. Pracownicy cenią sobie przede wszystkim pozytywną atmosferę, wsparcie współpracowników, a także możliwość zdobywania cennej wiedzy i doświadczenia. Na plus jest również uczestnictwo firmy w różnych wydarzeniach branżowych i targach oraz nowoczesne narzędzia i technologie wykorzystywane w pracy. Z drugiej strony pracownicy BOSMAL wskazują na takie aspekty jak wysoka odpowiedzialność za wykonywaną pracę i złożone procedury, które obowiązują w zakładzie.

Kontakt ze spółką BOSMAL

Instytut nie podaje danych kontaktowych do osób związanych z rekrutacją, najlepiej więc kierować aplikacje i ewentualne pytania na dane kontaktowe podawane przez firmę w poszczególnych ogłoszeniach o pracę. Zapytania można także kierować do sekretariatu firmy BOSMAL (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00). Poniżej podajemy najbardziej przydatne dane.

Dane kontaktowe BOSMALtel.: 33 81 30 539
e-mail: bosmal@bosmal.com.pl
adres korespondencyjny: ul. Sarni Stok 93, 43-300 Bielsko-Biała

Poza tym na podstronie Kontakt w witrynie Instytutu znajdziemy dane różnych działów, z którymi można skontaktować się w różnych celach związanych z działalnością i usługami firmy.

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o. o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o., zarejestrowana w Bielsku-Białej (ul. Sarni Stok 93, 43-300 Bielsko-Biała), widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym od 2004 roku. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje na temat firmy dostępne publicznie w Rejestrze Przedsiębiorców:

REGON: 072907563
NIP: 5472013159
KRS: 0000221979
Członkowie reprezentacji:

 • Świątek Antoni Tadeusz – Prezes
 • Trybus Wojciech Marek – Zastępca Prezesa
 • Stojecki Arkadiusz Jakub – Zastępca Prezesa Zarządu
Oceń ten wpis
Praca Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji BOSMAL Sp. z o.o. - Twój wkład w rozwój branży automotive
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.