Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca PHU Larix Sp. z o. o. - pracodawca z tradycją, ceniony przez lokalną społeczność

28 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 10 głosów

10 głosów

5 komentarzy
Praca PHU Larix Sp. z o. o. - pracodawca z tradycją, ceniony przez lokalną społeczność
Jeżeli mieszkasz na Śląsku i szukasz pracy w firmie związanej z budową dróg, a jednocześnie niedawno założyłeś rodzinę, warto zwrócić uwagę na firmę Larix, która w 2019 roku uruchomiła przyzakładowy żłobek. To duże przedsiębiorstwo z siedzibą w Lublińcu ma bardzo szeroki zakres działań, których się podejmuje – warto więc sprawdzić, kogo aktualnie poszukuje.

Firma Larix obecna jest na polskim rynku już od 1986 roku, choć najpierw działała pod szyldem PHU LARIX Janusz Sowa. Została jednak przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i jak taka widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym od 2007 roku.

Początkowo działalność firmy PHU Larix Sp. z o. o. skupiała się wokół zakładania i utrzymywania terenów zieleni miejskiej, z czasem jednak przedsiębiorstwo uzupełniało swoją ofertę o kolejne zadania. Wraz z rozwojem firmy rozbudowywało oraz unowocześniało się jej wyposażenie – dziś spółka posiada specjalistyczne sprzęty i maszyny, między innymi walec, układarkę mas bitumicznych, koparkę, koparko-ładowarkę, ładowarkę, równiarkę oraz posypywarkę.

PHU Larix logo firmy

Również grono pracowników PHU Larix było przez lata poszerzane o kolejnych wyspecjalizowanych profesjonalistów, dzięki którym przedsiębiorstwo mogło podejmować się coraz bardziej wymagających zleceń.

Działalność PHU Larix Sp. z o. o.

Aktualnie firma Larix Sp. z o.o. zajmuje się wszelkimi pracami związanymi z budową, rozbudową, modernizacją oraz remontami dróg, w tym także samych nawierzchni, jak również zapewnia dodatkową infrastrukturę, taką jak bariery zabezpieczające, pobocza, przepusty, a nawet mosty. Może to być też drobniejsza infrastruktura socjalna, na przykład ławki, wiaty czy kosze na śmieci przy terenach rekreacyjnych. Przedsiębiorstwo Larix oferuje zimowe utrzymanie dróg, zapewniając przy tym o wysokiej jakości obsłudze.

Warto wiedzieć!
W 2019 roku PHU Larix z myślą o potrzebach pracowników i lokalnej społeczności stworzyła Żłobek Autobusik w Lublińcu dla dzieci do lat 3. Nowoczesna placówka zapewnia najmłodszym troskliwą i kompetentną opiekę.

Na stronie internetowej spółka nie zdradza zbyt wiele szczegółów, natomiast według Polskiej Klasyfikacji Działalności jej zadania obejmują też zagospodarowanie zieleni, wykonywanie wykopów, specjalistycznych robót budowlanych i różnego rodzaju instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych oraz budowlanych. Co więcej, firma Larix przygotowuje również projekty drogowe i pokrewne wraz ze wszystkimi potrzebnymi działaniami między innymi w zakresie geodezji czy kartografii, dzięki czemu wykonuje kompleksowe zlecenia w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

PHU Larix Sp. z o. o. w przetargach publicznych

Spółka regularnie bierze udział w przetargach publicznych, co w branży budownictwa drogowego nie jest bardzo zaskakujące – prawdopodobnie większość dużych zleceń pochodzi właśnie od instytucji państwowych różnego szczebla: Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wojewódzkich oraz Powiatowych Zarządów Dróg.

Szukasz pracy?

Pomocnik montera rusztowań

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Niemcy
Dodana

Pomocnik montera rusztowań

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Zabrze
Dodana
Dodana
Aplikuj bez CV
Dodana
Dodana

Zgodnie za statystykami portalu egospodarka.pl (opartymi na danych publikowanych przez Urząd Zamówień Publicznych w Biuletynie Zamówień Publicznych) w latach 2015-2017 liczba udzielonych PHU Larix zamówień publicznych wyniosła aż 202 przez 68 różnych zamawiających, a ich wartość łącznie została oszacowana na ponad 140 milionów złotych. Najczęściej spółce Larix zamówień udzielał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Diagram zamówienia publiczne firmy PHU Larix

Źródło: e-gospodarka.pl

Zwykle są to przetargi dotyczące robót budowlanych i drogowych różnego rodzaju: robót w zakresie nawierzchni dróg, naprawy dróg lub ich budowy, a także przygotowania terenu pod budowę. Poza Opolem pracownicy Larix działali w takich miastach jak Częstochowa, Strzelce Opolskie, Katowice i Wieluń.

Najbardziej wartościowym przetargiem spółki były roboty związane z przebudową drogi gminnej (ul. Częstochowskiej w Lublińcu). Jego koszt szacowany był na ponad 7 milionów złotych.

Dodatkowe inicjatywy Larix – Żłobek Przyzakładowy Autobusik

Dla pracowników mających dzieci dużą pomocą może być wspierana z funduszy Unii Europejskiej inicjatywa przedsiębiorstwa, o której wspomnieliśmy wyżej. Żłobek przy zakładzie pracy, dostępny również dla dzieci z niepełnosprawnościami, stanowi spore wsparcie dla rodziców, ale także miejsca pracy np. dla wykwalifikowanych opiekunek. Żłobek Autobusik reklamuje się jako najnowocześniejszy żłobek na Śląsku, dbający o prawidłowy rozwój dzieci i zapewniający codzienne lekcje języków obcych.

O 2020 roku dodatkowo poszerzono placówkę o Niepubliczne Przedszkole Kolorowa Sowa, w którym mogą spędzać czas na kreatywnych i edukacyjnych zabawach dzieci starsze dzieci.

Firmie zależało na zwiększeniu dostępności do usług opiekuńczych nad dziećmi do lat trzech dla swoich pracowników, jednak placówka dostępna jest także dla innych zainteresowanych. Osoby zatrudnione w PHU Larix Sp. z o. o. mają pierwszeństwo przy zapisach, ale w żłobku jest aż 200 miejsc – aktualne informacje na temat rekrutacji najlepiej sprawdzać na stronie internetowej placówki: https://autobusik.eu.

Zdjęcie sali w żłobku Autobusik

Sala pobytowa w Przyzakładowym Żłobku Autobusik. Źródło: https://www.facebook.com/pg/zlobekautobusik/

PHU Larix Sp. z o. o. praca

Spółka nie zdradza szczegółów dotyczących jej struktury, można się jednak domyślać, że jak wiele dużych przedsiębiorstw, ma własne działy finansowy, prawniczy, administracyjny czy też osoby odpowiedzialne za udział w przetargach. PHP Larix zatrudnia jednak przede wszystkim osoby do pracy na stanowiskach technicznych i okołobudowlanych: od kierowców ciężarówek, przez pracowników drogowych oraz operatorów maszyn tego typu, po kierowników budowy.

W zależności od zapotrzebowania do pracy w PHP Larix zatrudnia się na umowie zlecenie lub umowie o pracę. Im większe zamówienie, tym więcej pracowników jest przyjmowanych na okres prac. Osoby, które się sprawdzą oraz fachowo wywiązują z obowiązków, mogą liczyć na stałą pracę przy kolejnych realizacjach wykonywanych przez firmę.

Rekrutacja w PHU Larix

Ogłoszenia o pracę w Larix można znaleźć w specjalnej zakładce Praca na stronie firmowej. Dostępne tam są krótkie informacje o wakatach i dane kontaktowe do rekrutera. Aktualne oferty pracy w Larix można znaleźć również w serwisach ogłoszeniowych, pojawiają się także w bazie ofert udostępnianej przez Powiatowy Urząd Pracy.

Warto wiedzieć!
Zarówno w tych ofertach, jak i w tych publikowanych przez spółkę na portalach ogłoszeniowych, pracodawca preferuje u kandydatów kontakt bezpośredni – telefoniczny lub spotkanie w zakładzie.

Pracodawca PHU Larix nie podaje na stronie szczegółowych wymagań dotyczących konkretnych stanowisk, należy więc szukać ich w poszczególnych ogłoszeniach o pracę. Firma obiecuje korzystne warunki zatrudnienia i możliwość zdobywania nowych uprawnień. Zainteresowanych kandydatów odsyła do kontaktu z panią Patrycją Olczyk pod numerem tel. 34 353 16 76 wew. 25.

Natomiast osoby zainteresowane pracą w zakładowym żłobku powinny szukać informacji na temat wakatów na stronie placówki (witryna autobusik.eu w zakładce Kariera/Oferty pracy). Tu rekrutacją zajmuje się dyrektorka przedszkola. CV należy kierować na adres: dyrektor@autobusik.eu lub złożyć je osobiście w sekretariacie (ul. Niegolewskich 5 w Lublińcu, w godz. 7.30-15.30).

Pracodawca PHU Larix opinie

W internecie można znaleźć różne opinie na temat pracy budowlanej w tej firmie. Wiele osób zwraca uwagę na to, że jest ciężka i wymagająca, a zmiany długie, ale zarobki temu wysiłkowi odpowiadają, a wypłata zawsze jest na czas. Dodatkowo w brygadach panuje dobra atmosfera, a ludzie zatrudnieni w Larix pomagają sobie przy pracy i są ze sobą zżyci.

Fachowcy podkreślają, że uczciwe i solidne wykonywanie obowiązków jest doceniane przez pracodawcę, przy czym praca w PHU Larix to zdecydowanie odpowiednie miejsce głównie dla osób, które nie boją się pracy fizycznej.

Larix <a href=opinia pracownika" src="https://www.aplikuj.pl/userfiles/_CMS_/porady/larixopinie.png" style="width: 1010px; height: 193px;" />

Opinia pracownika o PHU Larix. Źródło: gowork.pl

Dodatkowe informacje i kontakt do PHU Larix Sp. z o.o.

Chcesz skontaktować się ze spółką PHU Larix? Jeżeli masz pytania związane z rekrutacją, najlepiej kontaktować się bezpośrednio z działem kadr. Zakładka Kontakt na stronie odsyła do Patrycji Olczyk:

tel. 34 353 16 76 wew. 25
e-mail: patrycja.olczyk@larix-lubliniec.eu

Poza tym na stronie znajdziemy dane kontaktowe do działu księgowości, przetargów, logistyki, osób odpowiedzialnych za rozliczenia, zamówienia materiałów i dostawy soli drogowej oraz kierowników budów. W innych sprawach najlepiej kontaktować się z sekretariatem.

tel. 34 353 16 76, fax.: wew. 29
e-mail: larix.biuro@matrixpc.pl
Adres korespondencyjny: ul. Klonowa 11, 42-700 Lubliniec

W sprawie zatrudnienia w żłobku osobą kontaktową będzie dyrektorka lub sekretariat.

Agnieszka Stelmaszczyk
dyrektor@autobusik.eu
Sekretariat (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30)
tel. 729 870 079

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Larix Sp. z o. o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Larix, zarejestrowana w Lublińcu przy ul. Klonowej 11 (42-700), widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym od 2007 roku. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje na temat firmy.

REGON: 240865033
NIP: 5751839378
KRS: 0000288548
Członkowie reprezentacji: Sowa Janusz Marian – Prezes Zarządu

Podsumowanie:
  • Firma PHU Larix Sp. z o. o. pierwotnie zajmująca się utrzymywaniem terenów zieleni miejskiej, obecnie oferuje szeroki zakres usług związanych z budową i modernizacją dróg oraz infrastrukturą miejską.
  • Dzięki posiadaniu specjalistycznych maszyn i wykwalifikowanej kadry pracowników, firma Larix może realizować coraz bardziej skomplikowane projekty, włączając w to kompleksowe zlecenia w formule "zaprojektuj i wybuduj".
  • Spółka regularnie bierze udział w przetargach publicznych na roboty budowlane i drogowe o wartości ponad 140 milionów złotych.
  • Firma Larix inwestuje też w dodatkowe inicjatywy, takie jak Żłobek Przyzakładowy Autobusik, który ma na celu zwiększenie dostępności do usług opiekuńczych nad dziećmi do lat trzech dla pracowników i nie tylko.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Patryk

Patryk

Zawsze chętnie słucham o firmach, które zatrudniają w dziedzinie budowlanej i infrastrukturalnej. Mam nadzieję, że PHU Larix zaoferuje jakieś możliwości zatrudnienia także w mojej okolicy.
Pajdo

Pajdo

Jako właściciel małej firmy w branży budowlanej bardzo podziwiam rozwój PHU Larix. To naprawdę imponujące, jak wiele zleceń i prac udaje się im wykonać.
Kamil

Kamil

Cieszy mnie fakt, że PHU Larix Sp. z o. o. oferuje tak wiele różnorodnych prac w dziedzinie budowlanej oraz infrastrukturalnej. Na pewno będę się starał o pracę u nich.
Kerim

Kerim

Pracuję w PHU Larix i jestem zadowolony z warunków pracy oraz profesjonalizmu firmy. Firma stale się rozwija i inwestuje w nowoczesne maszyny, co pozytywnie wpływa na jakość wykonywanych robót.
Danuta

Danuta

Potwierdzam, że to znana z Lubińca marka - bardzo ciekawie opisana firma. Ciekawe czy brali oni sami w tym udział?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.