Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Wawrosz sp. j. Wielomarkowy dealer samochodowy

27 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 20 głosów

20 głosów

5 komentarzy
Praca Wawrosz sp. j. Wielomarkowy dealer samochodowy
Jednym z najbardziej znanych wielomarkowych dealerów samochodowych na Śląsku jest od wielu lat spółka Wawrosz z siedzibą w Bielsku-Białej. Z racji szerokiego zasięgu działalności firma jest uważana nie tylko za dobre miejsce do zakupu pojazdu, ale również za atrakcyjnego pracodawcę związanego przede wszystkim z branżą motoryzacyjną.

Dla osób zainteresowanych pracą związaną z motoryzacją i diagnostyką samochodową to jedno z ciekawszych miejsc zatrudnienia na terenie województwa śląskiego. Firma Wawrosz aktywnie działa na rynku od 1996 roku. Aktualnie prowadzi pięć salonów zlokalizowanych w:

 • Bielsku-Białej,
 • Gliwicach,
 • Katowicach,
 • Oświęcimiu,
 • Strumieniu.

Przedsiębiorstwo konsekwentnie rozwija się w kilku kierunkach – od komisu używanych aut, przez autoryzowany serwis marek Chevrolet i Saab, po sprzedaż w salonach Opel, Subaru i Hyundai. Dowiedz się więcej o tej firmie, prowadzonych w niej rekrutacjach i warunkach zatrudnienia z kolejnych części tego artykułu.

Logotyp Wawrosz

Działalność Wawrosz sp. j.

Z racji szerokiego zakresu działalności w firmie Wawrosz mogą znaleźć zatrudnienie pracownicy o różnych kwalifikacjach i planach zawodowych, choć oczywiście główny filar działań spółki skupia się wokół sprzedaży i serwisu samochodów. Przedsiębiorstwo jest:

 • autoryzowanym dealerem marek Opel, Subaru, Yamaha, Hyundai,
 • właścicielem hotelu/SPA Jawor,
 • sprzedawcą używanych samochodów,
 • wielomarkowym serwisem samochodowym (przede wszystkim Honda),
 • blacharnią i lakiernią,
 • stacją kontroli pojazdów,
 • właścicielem sklepu internetowego.

Pracując w ramach autoryzowanego salonu, np. marki Opel, możesz przekonać się, jak wymagającym zajęciem jest obsługa zarówno klientów indywidualnych, jak i flotowych. Jeśli chodzi o branżę motoryzacyjną na Śląsku, Wawrosz to jeden z najbardziej znanych dealerów, stosujący nowoczesne rozwiązania i dbający o wysoką jakość obsługi. Klientom przy zakupach może pomóc m.in. konfigurator służący do wyboru idealnego modelu samochodu osobowego lub dostawczego. Na korzyść przemawia też doświadczenie – przykładowo Wawrosz jako przedstawiciel marki Subaru rozwija się od 2001 roku.

Zdjęcie salonu Wawrosz

Źródło: wawrosz.opel.com.pl

Firmę kojarzą nie tylko dotychczasowi, miejscowi klienci. Zainteresowanie siecią salonów samochodowych może mieć związek z chęcią odbycia jazdy próbnej w Wawrosz. Sprzedawcy zatrudnieni w spółce pomagają też przy wyborze leasingu czy optymalnej formy serwisu. Doświadczenie zespołu w serwisowaniu aut jest bardzo duże i wynika z dobrej dostępności części zamiennych, jak również inwestycji w optymalny sprzęt.

Czy Wawrosz oferuje tylko nowe samochody prosto z salonu? Wręcz przeciwnie – firma pomaga w znajdowaniu aut z drugiej ręki, ale w dobrym stanie. Na najlepsze ceny można liczyć między innymi na stronie Wawrosz Używane lub na koncie OTOMOTO firmy.

Spółka Wawrosz – nie tylko auta

Przedsiębiorstwo z województwa śląskiego dobrze radzi sobie też w sprzedaży akcesoriów i ubrań dla motocyklistów. Wspiera także w wyborze optymalnego ubezpieczenia komunikacyjnego, aby ograniczyć liczbę dodatkowych formalności i oszczędzić czas przy zakupie samochodu.

W ramach kompleksowej obsługi klientów do powyższych dochodzą inne obszary działalności, takie jak lakiernia i blacharnia. Na pomoc fachowców można liczyć także w stacji kontroli pojazdów. Firma Wawrosz sprzedaje także oryginalne części i akcesoria do pojazdów marki Opel.

Warto wiedzieć!
Co ciekawe, Od 2005 roku spółka Wawrosz rozwija SPA HOTEL Jawor**** w Jaworzu. Aby prosperował zgodnie z oczekiwaniami, obiekt zatrudnia wykwalifikowanych, profesjonalnych pracowników.

Rekrutacja Wawrosz

Kandydaturę do pracy w firmie Wawrosz można złożyć w każdej chwili. Zostanie ona rozpoznana w możliwie szybkim tempie. Firma zastrzega sobie możliwość kontaktu wyłącznie z wybranymi kandydatami. Praca dla Wawrosz może być interesującym punktem w CV. Jeśli szukasz doświadczenia w branży motoryzacyjnej na Podbeskidziu i całym Śląsku, możesz poszukać zatrudnienia w jednym z oddziałów spółki, żeby spróbować i zmierzyć się z nowym wyzwaniem, na przykład w handlu lub serwisie samochodowym. Popularność takich marek jak Opel czy po prostu zaufanie do firmy, która radzi sobie na wielu polach, przekłada się na atrakcyjność spółki Wawrosz jako pracodawcy.

Aktualne ogłoszenia o pracę w spółce Wawrosz pojawiają się przede wszystkim na oficjalnej stronie firmy, a dokładnie w zakładce Praca. W obrębie firmy istnieje zapotrzebowanie na doświadczenie i kwalifikacje takich fachowców jak:

 • magazynierzy,
 • sprzedawcy samochodów i części zamiennych,
 • diagności samochodowi,
 • elektromechanicy i mechanicy,
 • sprzedawcy flotowi.
Pracownicy serwisu

Źródło: Wawrosz.com

W celu złożenia kandydatury należy przesłać CV i list motywacyjny na adres praca@wawrosz.com. Od pracowników wymaga się między innymi doświadczenia na podobnym stanowisku, wykształcenia, motoryzacyjnej pasji czy prawa jazdy kategorii B. Wśród atutów pracodawca wskazuje nie tylko na możliwości rozwoju i stabilne zatrudnienie, ale też szansę zdobywania kolejnych kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach oraz pozytywną atmosferę pracy. Szczegółów na temat ofert pracy w firmie Wawrosz warto szukać między innymi na wskazanej wyżej stronie.

Jak skontaktować się ze spółką Wawrosz?

Najlepszym sposobem na zdobycie konkretnych informacji w sprawie pracy w spółce Wawrosz jest sprawdzenie danych kontaktowych na jednej ze stron, np. SPA & Hotel Jawor czy Wawrosz Opel. W sprawach rekrutacji warto kontaktować się na podany wyżej adres mailowy, na który kierowane są aplikacje. 

Główna siedziba firmy:

ul. Warszawska 158
43-300 Bielsko-Biała
Województwo śląskie

Najważniejsze informacje rejestrowe o spółce Wawrosz z KRS:

Nazwa "WAWROSZ" SPÓŁKA JAWNA
Numer KRS 0000003577
NIP 5470053203
REGON 07041228300000
Miejscowość BIELSKO-BIAŁA
Województwo ŚLĄSKIE
Forma prawna SPÓŁKA JAWNA
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców 2001-03-20
Członkowie reprezentacji

WAWROSZ ANDRZEJ PIOTR 

WAWROSZ JERZY KAROL

Podsumowanie:
 • Przedsiębiorstwo Wawrosz sp. j. jest autoryzowanym dealerem marek Opel, Subaru, Yamaha, Hyundai i sprzedawcą używanych samochodów.
 • Firma oferuje również usługi serwisowe, blacharnię i lakiernię, stację kontroli pojazdów oraz sprzedaż akcesoriów i ubrań dla motocyklistów.
 • Firma Wawrosz poszukuje pracowników z różnymi kwalifikacjami, takimi jak magazynierzy, sprzedawcy, diagności samochodowi i mechanicy.
 • Osoby zainteresowane pracą w firmie Wawrosz mogą składać aplikacje na adres praca@wawrosz.com, a pracodawca oferuje między innymi stabilne zatrudnienie, możliwości rozwoju oraz pozytywną atmosferę pracy.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

Wacek

Wacek

Bardzo interesujący przypadek jak firma może się na przestrzenie lat rozwijać tak bardzo i mieć zmozę przez to zaoferować pracę dla tylu ludzi. Warto brać z nich przykład jako pracodawca.
Ulka

Ulka

Jestem na etapie poszukiwania pracy i Wawrosz wygląda dla mnie atrakcyjnie szczególnie w kwestii możliwości zdobycia doświadczenia w branży motoryzacyjnej. Ciekawią mnie szczególnie ich szkolenia dla pracowników no i to ,że poszukują różnych specjalistów.
Tik Tok

Tik Tok

Mój kolega pracuje w tejj just chwili w Wawrosz i z tego co mi powiedział, to bardzo dobry pracodawca w branży motoryzacyjnej. Ja ostatnio złożyłem tam swoją aplikację, mam nadzieję, że uda mi sie dołączyć do ich zespołu!
Sta

Sta

Pracuję w firmie Wawrosz od kilku lat i zdecydowanie mogę polećić to miejsce jako pracodawcę. Szkolenia, stabilne zatrudnienie i super atmosfera z ekipą. Dowodem tego jest to, że mam zamiar kontynuować tu swoją pracę. :)
Filip

Filip

Nie znam firmy poza tym co tutaj przeczytałem. Jakie są najczęstsze wakaty w firmie? CO potrzeba od siebie i jakie gaże?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.