Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Spedycja i handel surowcami - Praca LAJON sp. j. ze Świętoszowic

24 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 17 głosów

17 głosów

12 komentarzy
Spedycja i handel surowcami - Praca LAJON sp. j. ze Świętoszowic
Firma LAJON Tadeusz Zając Spółka Jawna z siedzibą w Świętoszowicach zajmuje się z jednej strony transportem i spedycją, a z drugiej sprzedażą węgla, koksu i kruszywa. Oferuje również usługi napraw TIR-ów. Tym samym jest przedsiębiorstwem o bardzo szerokim polu działania, a dzięki temu otwartym na pracowników o różnych kwalifikacjach i doświadczeniach zawodowych.

Zasięg firmy obejmuje przede wszystkim rynek ogólnopolski, ale i zagraniczny. Z uwagi na stabilną pozycję na rynku, lokalizację i charakter pracy zatrudnienie w spółce LAJON interesuje nie tylko mieszkańców Świętoszowic, gminy Zbrosławice czy powiatu tarnogórskiego.

Firma współpracuje z przewoźnikami krajowymi i międzynarodowymi. Zarówno w obszarze spedycji, jak i handlu surowcami, celem jest satysfakcja klientów reprezentujących różne branże. Potwierdzeniem jakości i skuteczności w biznesie są między innymi tytuły „Gazeli Biznesu” przyznawane przez redakcję „Pulsu Biznesu”.

Ciężarówka z logo LAJON ma budzić pozytywne skojarzenia, podobnie jak CV pracowników zatrudnionych właśnie w tym przedsiębiorstwie. W poniższym artykule prezentujemy szerzej obszar działalności spółki, a także informacje związane z rekrutacją do pracy.

Zdjęcie firma LAJON

Siedziba firmy LAJON w Świętoszowicach. Źródło: http://lajon.com.pl/.

Działalność firmy LAJON

Cztery główne punkty w ofercie spółki LAJON to:

 • transport i spedycja,
 • sprzedaż węgla,
 • sprzedaż kruszyw,
 • serwis TIR.

Usługi transportowe są świadczone przy wykorzystaniu taboru składającego się z ciągników siodłowych MAN i Mercedes. Spółka dysponuje naczepami samowyładowczymi, plandekowymi oraz „walking floor”. Procesy spedycyjne są realizowane nawet przy bardzo dużym stopniu skomplikowania zlecenia.

Jeśli chodzi o ciężarówki, firma ze Świętoszowic prowadzi własny serwis (LAJON Truck Service) zarówno samochodów, jak i naczep. Jako potencjalny pracownik tego działu masz do dyspozycji nowoczesny sprzęt służący do napraw i diagnostyki. Z doświadczenia i fachowości serwisantów firmy korzystają przede wszystkim przedsiębiorstwa dysponujące własną flotą pojazdów.

Warto wiedzieć!
Firma LAJON jest również autoryzowanym dystrybutorem węgla, miału węglowego i koksu różnych klas i rodzajów z oferty:
 • Polskiej Grupy Górniczej,
 • GK LW Bogdanki,
 • Katowickiego Holdingu Węglowego.
Szukasz pracy?

Projektant / Projektantka - LEROY MERLIN - Zgorzelec

Leroy Merlin Polska Sp. z o.o.

 • Zgorzelec
Dodana
Dodana

Pracownik produkcji montażu -> 2 zmiany!

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Łódź
 • 4 550-6 000 zł / mc
Dodana
Dodana

Pracownik produkcji

SGP GROUP

 • Nowa Sól
Dodana

Ważnym atutem firmy jest w tym aspekcie posiadanie własnych samochodów, które są dostosowane właśnie do przewożenia węgla, miału i koksu. Dla firmy ze Śląska liczy się fachowa sprzedaż nawet najbardziej wymagającym klientom, dlatego od handlowców oczekuje się doświadczenia i pełnego zaangażowania.

LAJON sprzedaje też wiele kruszyw wykorzystywanych przez firmy budowlane czy przemysł. Chodzi o tak niezbędne produkty jak jakościowe paski, żwiry czy kruszywa – od bazaltu i granitu, przez amfibolit i sjenit, po melafir, dolomit oraz wapień. W celu dostarczenia klientowi dokładnie tego, czego i ile potrzebuje, można skorzystać zarówno z transportu drogowego i łączonego z koleją.

Rekrutacja LAJON

Jeżeli szukasz aktualnych i sprawdzonych informacji na temat ofert pracy w LAJON, odwiedź oficjalną stronę firmy, a konkretnie jej podstronę pod adresem http://lajon.com.pl/oferty-pracy. Warto mieć również na uwadze ogłoszenia pojawiające się na portalach z anonsami rekrutacyjnymi. Sposobem na kontakt w sprawie rekrutacji jest skorzystanie z dostępnych przy konkretnych anonsach danych – telefonów i adresów e-mail. Porces rekrutacji w LAJON jest przeprowadzany standardowo na podstawie dokumentów aplikacyjnych i rozmowy z kandydatem.

Jakich stanowisk dotyczą ogłoszenia o pracę w firmie LAJON? Często pojawiają się ogłoszenia skierowane do kierowcy posiadającego prawo jazdy kategorii C+E, które uprawnia do kierowania pojazdem o DMC 3,5 t z przyczepą lub zespołem pojazdów z ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym. Zarówno do pracy na zagranicznych trasach, jak i polskich konieczna jest karta kierowcy.

Ciężarówka LAJON w drodze

Ciężarówka i kierowca firmy LAJON na autostradzie A4. Źródło: forum.trucksfoto.pl

Praca w firmie LAJON

Jako pracownik LAJON sp. j. możesz być związany z takimi działami jak spedycja międzynarodowa, spedycja krajowa, sprzedaż węgla, sprzedaż kruszyw czy serwis TIR (warsztat). Firmę z ponad 20-letnim doświadczeniem na rynku tworzy także dział księgowy i sekretariat. Mimo wszystko zdecydowaną większość zasobów ludzkich firmy stanowią przewoźnicy.

Pracodawca LAJON w swoich ogłoszeniach oferuje swoim potencjalnym pracownikom stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia wraz z terminową wypłatą wynagrodzenia. Kierowcy mogą liczyć na diety, ubezpieczenia czy szansę sprawdzenia się przy wymagających projektach transportowych za kierownicą bezpiecznych, nowoczesnych ciężarówek. Współpraca może być wieloletnia, stanowiąc ważny impuls rozwojowy w karierze zawodowej.

Jak dostać pracę w LAJON sp. j.?
W firmie LAJON ceni się przede wszystkim rzetelność, odpowiedzialność oraz pracowitość i ambicję. Biorąc pod uwagę, że spółka specjalizuje się w kilku dziedzinach, nie tylko usługach spedycyjnych i transportowych, miej na oku nie tylko ogłoszenia dla kierowców, ale również inne oferty pojawiające się w Internecie.

LAJON Tadeusz Zając Spółka Jawna – dodatkowe informacje

Szukając bezpośredniego kontaktu ze spółką, należy napisać wiadomość e-mail na adres sekretariat@lajon.com.pl lub zadzwonić pod numer telefonu +48 32 234 16 16.

Główna siedziba firmy:
ul. Cegielniana 10
42-675 Świętoszowice
Województwo śląskie

Przedsiębiorstwo działa na rynku od lat, stale rozwija flotę oraz usprawnia usługi. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje rejestrowe na temat firmy LAJON:

Nazwa "LAJON" TADEUSZ ZAJĄC SPÓŁKA JAWNA
Rejestr  Rejestr Przedsiębiorców
Numer KRS 0000256160
NIP 6312237040
REGON 27652315500000
Forma prawna   SPÓŁKA JAWNA 
Adres CEGIELNIANA 10, Świętoszowice 42-675
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców  2006-05-04
Podsumowanie:
 • Firma LAJON oferuje szeroki zakres usług związanych z transportem, spedycją oraz sprzedażą surowców budowlanych i energetycznych.
 • Firma dysponuje własnym taborow samochodowym, który jest wykorzystywany do transportu węgla, miału i koksu, a także do przewozu kruszyw.
 • Proces rekrutacji w LAJON jest standardowy i obejmuje ocenę dokumentów aplikacyjnych oraz rozmowę kwalifikacyjną z kandydatem.
 • Firma oferuje swoim pracownikom stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia, a kierowcy mają możliwość sprawdzenia się w wymagających projektach transportowych za kierownicą nowoczesnych ciężarówek.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

12 komentarzy

Kasia

Kasia

Jestem zainteresowana pracą w LAJON, ponieważ uważam, że jest to firma z dobrą reputacją. Mam nadzieję, że świetna atmosfera w pracy oraz zarobki będą już niedługo u mnie na porządku dziennym.
Bogdan

Bogdan

Jestem bardzo zadowolona, że firma LAJON szuka nowych pracowników nawet w okresie trudnym dla rynku pracy. To daje nadzieję na poprawę sytuacji dla osób, które właśnie szukają pracy.
Tetris

Tetris

Uważam, że kierowcy w LAJON są bardzo doceniani za swoją ciężką pracę i wkład w sukces firmy. Dobrze wynagradzana praca oraz atrakcyjne diety to ważne czynniki motywujące nas do wykonywania naszych obowiązków na najwyższym poziomie.
Kama

Kama

Firma LAJON to godny polecenia pracodawca. Ich flota pojazdów jest świetnie przygotowana do przewozu każdego typu towarów. Mają też doświadczonych pracowników, którzy wiedzą, jak szybko i sprawnie zrealizować zlecenie.
kierowca

kierowca

LAJON ma wiele ofert pracy dla osób zarówno z doświadczeniem, jak i bez. Dla mnie to doskonała okazja, żeby znaleźć pracę w branży transportowej, zwłaszcza, że firma ta jest ceniona przez klientów i konkurentów.
wojak

wojak

Jako osoba szukająca pracy, zwróciłam uwagę na oferty LAJON i chciałabym tam pracować. Firma ta ma świetną opinię i oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia. Jestem pewna, że mogłabym wiele się nauczyć pracując w takiej firmie.
Anna

Anna

Jestem zatrudniony w dziale serwisu TIR i muszę powiedzieć, że LAJON zapewnia nam nowoczesny sprzęt oraz narzędzia, które umożliwiają nam skuteczną naprawę pojazdów. To dobra firma dla pracowników, którzy chcą w swoim zawodzie się rozwijać.
Jaga

Jaga

Jako pracodawca w branży transportowej, uważam LAJON za wzorową firmę. Mają bardzo dobre podejście do klientów, co przekłada się na ich sukces w biznesie. Zatrudnieni w niej ludzie są młodzi, pracowici i posiadają odpowiednie kwalifikacje.
Ala

Ala

Pewnie, że warto zwrócić uwagę na oferty pracy w LAJON. Firma ta ma wiele do zaoferowania swoim pracownikom, zarówno w kwestii stabilizacji finansowej, jak i fachowych szkoleń. Dzięki temu, można stale się rozwijać zawodowo.
Lajla

Lajla

Jako osoba bezrobotna, bardzo cieszy mnie fakt, że firma LAJON prowadzi rekrutacje na różne stanowiska. Ogłoszenia za pośrednictwem internetowych portali poszukiwania pracy ułatwiają mi znalezienie odpowiedniej oferty i zdobycie pracy.
Dizzy Dice

Dizzy Dice

Jestem pracownikiem LAJON już od kilku lat i uważam, że firma ta zapewnia stabilne warunki zatrudnienia i rozwój kariery zawodowej. Wszyscy pracownicy są potraktowani w sposób sprawiedliwy, co motywuje nas do ciężkiej pracy każdego dnia.
Ksenia

Ksenia

Wszystko zależy na jakim stanowisku się pracuje. Firma jest rozwojowa ale chyba nie jest to dla wszystkich.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.