Praca Prymus S.A. - perspektywy i doświadczenie w spółce z siedzibą w Tychach

Praca Prymus S.A. - perspektywy i doświadczenie w spółce z siedzibą w Tychach
Prymus S.A. to firma z siedzibą w Tychach, która działa w trzech obszarach – dystrybucyjnym, produkcyjnym i finansowym. U tego pracodawcy nie brakuje wyzwań ani perspektywicznych stanowisk. Spółka rozwija się dynamicznie i warto być częścią jej zespołu.

Przedsiębiorstwo działa jako Prymus Surowce, Prymus Deco i Prymus Finanse. Na każdym z tych pól spółka odnosi sukcesy i zamierza się dalej rozwijać, o czym transparentnie komunikuje na swojej stronie internetowej. Wchodząc na stronę główną, zapoznasz się z wypunktowanymi celami strategicznymi. To ważne, żeby wiedzieć, w którą stronę zmierza potencjalny pracodawca.

Prymus S.A. odpowiada między innymi za dystrybucję surowców wykorzystywanych w przetwórstwie chemicznym, ale także wytwarza gotowe elementy architektury wnętrz stosowane w budownictwie.

Prymus SA logo

Firma dostarcza takie produkty jak tarasy z WPC, a przy tym wspiera klientów w ramach oferty leasingowej. Już z tego faktu wynika istotna zależność dla osoby, która rozważa aplikację do pracy w Prymus S.A. z Tychów: firmie potrzebni są specjaliści z różnych dziedzin – od inżynierii produkcyjnej, po sprzedaż produktów finansowych.

Historia przedsiębiorstwa Prymus S.A.

Wszystko zaczęło się w 1994 roku, kiedy na rynku pojawiła się PHU ZEW-ABAT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, handlująca między innymi artykułami przemysłowymi i paliwami. Od początku firma zajmowała się też produkcją materiałów budowlanych i stolarki, wraz ze świadczeniem usług remontowo-budowlanych.

W 2003 roku przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na Prymus, stopniowo zwiększając kapitał zakładowy. Od 2011 roku jest to spółka akcyjna. Rok później jej akcje trafiły na rynek NewConnect. W 2015 i 2019 roku powstały spółki celowe, które dotychczasową działalność właścicieli Prymus rozszerzyły o branżę deweloperską.

Działalność Prymus infografika

Prymus Surowce

Od wielu lat spółka z Tych skupia się na dystrybucji obejmującej zasięgiem Polskę i kraje Unii Europejskiej. Przedmiotem sprzedaży Prymus Surowce są:

 • dyspersje,
 • plastyfikatory,
 • tworzywa sztuczne,
 • kleje.

Firma handluje surowcami, które znajdują zastosowanie w przetwórstwie plastiku, przemyśle tekstylnym i papierniczym, jak również przy produkowaniu chemii budowlanej. Prymus S.A. odpowiada m.in. za dystrybucję słowackich klejów i dyspersji Duslo Duvilax.

Prymus Deco

Interesuje Cię architektura ogrodowa i aranżacja wnętrz? To ważny aspekt, jeżeli zamierzasz starać się o pracę związaną z projektem Prymus Deco. Specjaliści od wykończeń i projektanci mogą zdobywać spore doświadczenie przy realizacji zamówień licznych klientów firmy.

Produkty Prymus DecoFirma Prymus dostarcza na rynek między innymi:
 • deski tarasowe i listwy wykończeniowe WPC,
 • profesjonalne zestawy montażowe,
 • klej hybrydowy i hydroizolację hybrydową,
 • deski, dystanse, słupki i ceowniki ogrodzeniowe,
 • ręcznie postarzane, dębowe deski podłogowe,
 • ekologiczne pokrycia podłogowe.

Produkty cechuje wysoka trwałość, wysmakowana estetyka i troska o każdy detal. Spółka stoi na straży wysokich standardów, które konsekwentnie wzmacniają markę Prymus.

Prymus Finanse

W 2011 roku Prymus S.A. wprowadziła do oferty leasing dla firm, dzięki któremu na korzystnych warunkach można użytkować samochód – bez zbędnych formalności, z pełnym ubezpieczeniem, na atrakcyjnych warunkach finansowych i z możliwością wpisania najmu w koszty uzyskania przychodu.

Jeśli chodzi o rynek finansowy, istotna jest również obecność spółki Prymus na rynku akcji NewConnect, umożliwiającym finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw. To jeden z powodów, dzięki którym firma  nieustannie się rozwija, zyskuje uznanie i otwiera na wsparcie inwestorów. Przy tym  firma podkreśla swoją odpowiedzialność społeczną i politykę etyczną działań, którą określa wewnętrzny Kodeks Etyki Biznesu Prymus S.A

Dokument przyznania wyróżnienia Diamenty Forbesa dla Prymus SA
Dokument przyznania nagrody Diamentów Forbesa dla Prymat SA. Źródło: facebook.com

Prężny rozwój przy dbałości o jakość wyrobów i transparentną politykę firmy doceniają liczne podmioty branżowe. Prymus może się pochwalić wyróżnieniami i nagrodami, takimi jak m.in.: 

 • Certyfikat Wiarygodności Biznesowej przyznawany przez Bisnode Polska Sp. z o.o.
 • Diamenty Forbesa (kilkakrotnie)
 • Gepardy Biznesu (kilkakrotnie)
 • Gazele Biznesu (kilkakrotnie)
 • Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Praca Prymus S.A.

W sieci trudno znaleźć krytyczne opinie na temat pracodawcy Prymus SA. Zarobki są zadowalające, a realizacje ciekawe i różnorodne, dlatego też rotacja pracowników spółki nie jest wysoka. Rzetelna praca w Prymus SA to stabilne zatrudnienie, dodatki i możliwość zdobywania cennego doświadczenia w firmie z tradycjami. Ponadto pracownicy mają możliwość uczestnictwa w różnych wydarzeniach branżowych, na których pojawia się Prymus: targach, konferencjach itp.

Stoisko i pracownicy Prymus SA na Targach
Stoisko Prymus S.A. na Targach 4DesignDays 2020 w Katowicach. Źródło: facebook.com

Z roku na rok pracownicy zwracają uwagę na coraz więcej czynników wyróżniających daną firmę wśród konkurencji. Oprócz oczywistych kryteriów, jak wysokość pensji, perspektywy zawodowe czy lokalizacja firmy i atmosfera w niej panująca, bierze się pod uwagę na przykład zaangażowanie przedsiębiorstwa w różne obszary życia społecznego.

Społeczna odpowiedzialność spółki Prymus stoi na wysokim poziomie. Choć to dystrybutor chemii budowlanej, dba o możliwie jak najskuteczniejszą ochronę środowiska naturalnego, między innymi świadomie gospodarując odpadami czy zasobami. Firma szczególną wagę przykłada także do polityki BHP w miejscu pracy, aby zapewniać zatrudnionym maksimum bezpieczeństwa.

Kariera w Prymus SA

Rozważasz aplikację do pracy w firmie, która została wyróżniona między innymi „Gazelą Biznesu” czy „Diamentem Forbesa”? Ofert pracy w Prymus S.A. szukaj przez Internet, przede wszystkim na stronach z lokalnymi ogłoszeniami. Warto śledzić pojawiające się anonse, w których znajdziesz szczegółowe informacje o wakatach, między innymi na temat zakresu obowiązków, oczekiwań, wysokości pensji czy dodatkowych benefitów w firmie.

Z racji szerokiego spektrum działalności Prymus jest miejscem pracy dla fachowców z wielu niekiedy pozornie niezwiązanych ze sobą branż.

Jak skontaktować się z Prymus Spółka Akcyjna

Szukając bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorstwem Prymus, napisz e-mail na adres prymus@prymus.net.pl lub zadzwoń pod numer telefonu do biura +48 32 216 96 44.

Główna siedziba firmy:
ul. Turyńska 101
43-100 Tychy
Województwo śląskie

Dane gospodarcze i giełdowe na temat Prymus SA (źródło: https://notowania.pb.pl/instrument/PLPRMUS00013/prymus):

Nazwa spółki: Prymus SA
Prezes:    Kobosko Ewa
Sektor: chemikalia
EKD:   sprzedaż hurtowa wyrobów chemicznych
Liczba akcji: 9 500 021
Zatrudnienie:  6 (2018r.) - spółka
(r.) - grupa
Audytor:   KPW Audyt sp. z o.o.
NIP:   9540009883
KRS:  0000395229
EKD:   46,75
Ticker GPW: PRS
ISIN:  PLPRMUS00013
Oceń ten wpis
Praca Prymus S.A. - perspektywy i doświadczenie w spółce z siedzibą w Tychach
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.