Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Prymus S.A. - perspektywy i doświadczenie w spółce z siedzibą w Tychach

22 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 7 głosów

7 głosów

14 komentarzy
Praca Prymus S.A. - perspektywy i doświadczenie w spółce z siedzibą w Tychach
Prymus S.A. to firma z siedzibą w Tychach, która działa w trzech obszarach – dystrybucyjnym, produkcyjnym i finansowym. U tego pracodawcy nie brakuje wyzwań ani perspektywicznych stanowisk. Spółka rozwija się dynamicznie i warto być częścią jej zespołu.

Przedsiębiorstwo działa jako Prymus Surowce, Prymus Deco i Prymus Finanse. Na każdym z tych pól spółka odnosi sukcesy i zamierza się dalej rozwijać, o czym transparentnie komunikuje na swojej stronie internetowej. Wchodząc na stronę główną, zapoznasz się z wypunktowanymi celami strategicznymi. To ważne, żeby wiedzieć, w którą stronę zmierza potencjalny pracodawca.

Prymus S.A. odpowiada między innymi za dystrybucję surowców wykorzystywanych w przetwórstwie chemicznym, ale także wytwarza gotowe elementy architektury wnętrz stosowane w budownictwie.

Prymus SA logo

Firma dostarcza takie produkty jak tarasy z WPC, a przy tym wspiera klientów w ramach oferty leasingowej. Już z tego faktu wynika istotna zależność dla osoby, która rozważa aplikację do pracy w Prymus S.A. z Tychów: firmie potrzebni są specjaliści z różnych dziedzin – od inżynierii produkcyjnej, po sprzedaż produktów finansowych.

Historia przedsiębiorstwa Prymus S.A.

Wszystko zaczęło się w 1994 roku, kiedy na rynku pojawiła się PHU ZEW-ABAT Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, handlująca między innymi artykułami przemysłowymi i paliwami. Od początku firma zajmowała się też produkcją materiałów budowlanych i stolarki, wraz ze świadczeniem usług remontowo-budowlanych.

W 2003 roku przedsiębiorstwo zmieniło nazwę na Prymus, stopniowo zwiększając kapitał zakładowy. Od 2011 roku jest to spółka akcyjna. Rok później jej akcje trafiły na rynek NewConnect. W 2015 i 2019 roku powstały spółki celowe, które dotychczasową działalność właścicieli Prymus rozszerzyły o branżę deweloperską.

Działalność Prymus infografika

Prymus Surowce

Od wielu lat spółka z Tych skupia się na dystrybucji obejmującej zasięgiem Polskę i kraje Unii Europejskiej. Przedmiotem sprzedaży Prymus Surowce są:

 • dyspersje,
 • plastyfikatory,
 • tworzywa sztuczne,
 • kleje.
Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Firma handluje surowcami, które znajdują zastosowanie w przetwórstwie plastiku, przemyśle tekstylnym i papierniczym, jak również przy produkowaniu chemii budowlanej. Prymus S.A. odpowiada m.in. za dystrybucję słowackich klejów i dyspersji Duslo Duvilax.

Prymus Deco

Interesuje Cię architektura ogrodowa i aranżacja wnętrz? To ważny aspekt, jeżeli zamierzasz starać się o pracę związaną z projektem Prymus Deco. Specjaliści od wykończeń i projektanci mogą zdobywać spore doświadczenie przy realizacji zamówień licznych klientów firmy.

Produkty Prymus Deco
Firma Prymus dostarcza na rynek między innymi:
 • deski tarasowe i listwy wykończeniowe WPC,
 • profesjonalne zestawy montażowe,
 • klej hybrydowy i hydroizolację hybrydową,
 • deski, dystanse, słupki i ceowniki ogrodzeniowe,
 • ręcznie postarzane, dębowe deski podłogowe,
 • ekologiczne pokrycia podłogowe.

Produkty cechuje wysoka trwałość, wysmakowana estetyka i troska o każdy detal. Spółka stoi na straży wysokich standardów, które konsekwentnie wzmacniają markę Prymus.

Prymus Finanse

W 2011 roku Prymus S.A. wprowadziła do oferty leasing dla firm, dzięki któremu na korzystnych warunkach można użytkować samochód – bez zbędnych formalności, z pełnym ubezpieczeniem, na atrakcyjnych warunkach finansowych i z możliwością wpisania najmu w koszty uzyskania przychodu.

Jeśli chodzi o rynek finansowy, istotna jest również obecność spółki Prymus na rynku akcji NewConnect, umożliwiającym finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw. To jeden z powodów, dzięki którym firma  nieustannie się rozwija, zyskuje uznanie i otwiera na wsparcie inwestorów. Przy tym  firma podkreśla swoją odpowiedzialność społeczną i politykę etyczną działań, którą określa wewnętrzny Kodeks Etyki Biznesu Prymus S.A

Dokument przyznania wyróżnienia Diamenty Forbesa dla Prymus SA
Dokument przyznania nagrody Diamentów Forbesa dla Prymat SA. Źródło: facebook.com

Prężny rozwój przy dbałości o jakość wyrobów i transparentną politykę firmy doceniają liczne podmioty branżowe. Prymus może się pochwalić wyróżnieniami i nagrodami, takimi jak m.in.: 

 • Certyfikat Wiarygodności Biznesowej przyznawany przez Bisnode Polska Sp. z o.o.
 • Diamenty Forbesa (kilkakrotnie)
 • Gepardy Biznesu (kilkakrotnie)
 • Gazele Biznesu (kilkakrotnie)
 • Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Praca Prymus S.A.

W sieci trudno znaleźć krytyczne opinie na temat pracodawcy Prymus SA. Zarobki są zadowalające, a realizacje ciekawe i różnorodne, dlatego też rotacja pracowników spółki nie jest wysoka. Rzetelna praca w Prymus SA to stabilne zatrudnienie, dodatki i możliwość zdobywania cennego doświadczenia w firmie z tradycjami. Ponadto pracownicy mają możliwość uczestnictwa w różnych wydarzeniach branżowych, na których pojawia się Prymus: targach, konferencjach itp.

Stoisko i pracownicy Prymus SA na Targach
Stoisko Prymus S.A. na Targach 4DesignDays 2020 w Katowicach. Źródło: facebook.com

Z roku na rok pracownicy zwracają uwagę na coraz więcej czynników wyróżniających daną firmę wśród konkurencji. Oprócz oczywistych kryteriów, jak wysokość pensji, perspektywy zawodowe czy lokalizacja firmy i atmosfera w niej panująca, bierze się pod uwagę na przykład zaangażowanie przedsiębiorstwa w różne obszary życia społecznego.

Społeczna odpowiedzialność spółki Prymus stoi na wysokim poziomie. Choć to dystrybutor chemii budowlanej, dba o możliwie jak najskuteczniejszą ochronę środowiska naturalnego, między innymi świadomie gospodarując odpadami czy zasobami. Firma szczególną wagę przykłada także do polityki BHP w miejscu pracy, aby zapewniać zatrudnionym maksimum bezpieczeństwa.

Kariera w Prymus SA

Rozważasz aplikację do pracy w firmie, która została wyróżniona między innymi „Gazelą Biznesu” czy „Diamentem Forbesa”? Ofert pracy w Prymus S.A. szukaj przez Internet, przede wszystkim na stronach z lokalnymi ogłoszeniami. Warto śledzić pojawiające się anonse, w których znajdziesz szczegółowe informacje o wakatach, między innymi na temat zakresu obowiązków, oczekiwań, wysokości pensji czy dodatkowych benefitów w firmie.

Z racji szerokiego spektrum działalności Prymus jest miejscem pracy dla fachowców z wielu niekiedy pozornie niezwiązanych ze sobą branż.

Jak skontaktować się z Prymus Spółka Akcyjna

Szukając bezpośredniego kontaktu z przedsiębiorstwem Prymus, napisz e-mail na adres prymus@prymus.net.pl lub zadzwoń pod numer telefonu do biura +48 32 216 96 44.

Główna siedziba firmy:
ul. Turyńska 101
43-100 Tychy
Województwo śląskie

Dane gospodarcze i giełdowe na temat Prymus SA (źródło: https://notowania.pb.pl/instrument/PLPRMUS00013/prymus):

Nazwa spółki: Prymus SA
Prezes:    Kobosko Ewa
Sektor: chemikalia
EKD:   sprzedaż hurtowa wyrobów chemicznych
Liczba akcji: 9 500 021
Zatrudnienie:  6 (2018r.) - spółka
(r.) - grupa
Audytor:   KPW Audyt sp. z o.o.
NIP:   9540009883
KRS:  0000395229
EKD:   46,75
Ticker GPW: PRS
ISIN:  PLPRMUS00013
Podsumowanie:
 • Prymus S.A. to firma skupiająca się na dystrybucji surowców wykorzystywanych w przetwórstwie chemicznym oraz produkcji elementów architektury wnętrz, takich jak tarasy z WPC, a także oferująca leasing samochodowy i finansowanie małych i średnich przedsiębiorstw na rynku akcji NewConnect.
 • Firma z Tychów zyskuje uznanie za swoją politykę etyczną, społeczną odpowiedzialność i wysoką jakość wyrobów, co potwierdzają przyznane wyróżnienia takie jak Diamenty Forbesa, Gepardy Biznesu, Certyfikat Wiarygodności Biznesowej, Gazele Biznesu oraz Brylant Polskiej Gospodarki 2019.
 • Zatrudnienie w Prymus S.A. to stabilność, atrakcyjne zarobki, ciekawe realizacje i możliwość zdobywania cennego doświadczenia w firmie z tradycjami, dbającej o bezpieczeństwo pracowników i środowisko naturalne, a także uczestnictwo w różnych wydarzeniach branżowych.
 • Poza specjalistami z dziedziny inżynierii produkcyjnej i sprzedaży produktów finansowych, firma poszukuje również projektantów i specjalistów od wykończeń do pracy w Prymus Deco, co stanowi ważny aspekt dla osób zainteresowanych aplikacją do pracy w tej branży.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Specjalista ds. marketingu, redaktor, copywriter i dziennikarz. Ma ponad 10 lat doświadczenia. Poza pisaniem i korektą zajmuje się zarządzaniem i optymalizacją treści, a także planowaniem i realizacją kampanii marketingowych oraz projektów link outreach na potrzeby SEO.

14 komentarzy

sprzątaczka

sprzątaczka

Bardzo podoba mi się fakt, że Prymus oferuje pracownikom stabilne zatrudnienie i możliwości rozwoju. To ważny czynnik przy poszukiwaniu pracy, bo chcemy czuć się pewnie i mieć szansę na rozwój kariery.
Pracownik fizyczny

Pracownik fizyczny

Cieszy mnie fakt, że Prymus oferuje swoim pracownikom atrakcyjne możliwości rozwoju, takie jak udział w targach czy szkoleniach. Dla mnie to naprawdę ważne, bo dzięki temu czuję się, że rozwijam swoją wiedzę i umiejętności.
kumite

kumite

Bardzo podoba mi się podejście Prymusa do ochrony środowiska naturalnego i dbałość o bezpieczeństwo pracowników. To odzwierciedla się nie tylko w samych produktach, ale także w polityce samej firmy. Mam nadzieję, że coraz więcej przedsiębiorstw będzie stosować podobne podejście.
Nadia23

Nadia23

Jestem dumny, że Prymus został wyróżniony w tak wielu rankingach. To pokazuje, że nasza firma jest jedną z najlepszych w branży. Doceniam każdy sukces naszej spółki, ale zawsze patrzymy w przyszłość i staramy się rozwijać.
Majka

Majka

Bardzo cieszy mnie fakt, że Prymus jest postrzegany tak pozytywnie wśród pracowników i branży. To zapewne oznacza, że dba ona o swoją reputację i inwestuje w dobrych ludzi, co jest dla mnie ważnym aspektem przy wyborze pracodawcy.
Waldemar

Waldemar

Jestem pod wrażeniem, jak wiele daje nam Prymus w kwestii szkoleń i wydarzeń branżowych. To pozwala nam na rozwój zawodowy i nabieranie nowych umiejętności, co z pewnością wpływa pozytywnie na naszą pracę i samopoczucie.
kerl

kerl

Bardzo ciekawa oferta leasingowa dla firm. Jest to dla mnie odkrycie, bo nie wiedziałem, że Prymus oferuje takie usługi. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej takich innowacyjnych rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Hula

Hula

Jestem szczególnie zadowolony z osiągnięć naszej firmy w dziedzinie deweloperskiej. Uważam, że Prymus Deco ma ogromny potencjał i przy okazji daje nam szansę na zdobycie wartościowego doświadczenia.
pracownik

pracownik

Bardzo mi się podoba filozofia Prymusa, który bardzo dba o środowisko naturalne i społeczną odpowiedzialność. Jest to dla mnie ważne kryterium, jeśli chodzi o wybór pracodawcy. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się znaleźć zatrudnienie w takiej firmie.
Magdalena

Magdalena

W Prymusie czuję się jak w rodzinie. Firma dba nie tylko o nasze wynagrodzenie, ale także o nasze bezpieczeństwo i dobre warunki pracy. Z pewnością nie zmieniłbym mojego obecnego zatrudnienia na żadne inne.
gocha

gocha

Cieszę się, że prywatne firmy tak jak Prymus, inwestują w rozwój swojego biznesu i tworzą nowe miejsca pracy. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się znaleźć zatrudnienie w takim stabilnym i profesjonalnym przedsiębiorstwie.
Kamil Nolka

Kamil Nolka

Zarobki w Prymus są naprawdę niezłe, a do tego firma oferuje ciekawe i różnorodne stanowiska. Chętnie bym do nich dołączył, ale niestety nie posiadam wymaganych kwalifikacji. Mam jednak nadzieję, że kiedyś uda mi się zdobyć potrzebne doświadczenie i aplikować na jedno z stanowisk.
Ola Piskorska

Ola Piskorska

Jestem dumny, że pracuję w tak świetnej firmie. Prymus od lat utrzymuje swoją pozycję na rynku dzięki wysokiej jakości swoich produktów, a także dzięki profesjonalnej i odpowiedzialnej pracy całego zespołu. Polecam każdemu, kto szuka stabilnego i satysfakcjonującego zatrudnienia.
Jolka

Jolka

Samo SA pokazuje, że ma się do czynienia z konkretnym graczem na rynku. Praca to nie tylko dobrze wizerunkowo oparta rzecz ale i inne korzyści.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.