Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Polmotors Sp. z o. o. - stabilność i rozwój w cenionej śląskiej firmie

20 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 12 głosów

12 głosów

1 komentarz

Praca Polmotors Sp. z o. o. - stabilność i rozwój w cenionej śląskiej firmie
Polmotors to przedsiębiorstwo produkujące części dla największych firm na rynku motoryzacyjnym. Z jego wyrobów korzysta ponad sto fabryk największych koncernów w Europie i na świecie. Za takim sukcesem firmy stoją zarówno przemyślana strategia oraz inwestycje w nowe technologie, jak i dobrze dobrany zespół ciągle rozwijających się profesjonalistów. Z naszego tekstu dowiesz się, jak możesz do nich dołączyć.

Polmotors to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, produkująca części dla branży motoryzacyjnej. Klientami założonego w 1989 roku przedsiębiorstwa są wiodący gracze na rynku, między innymi Volkswagen, Audi, Seat, Peugeot, Citroen, Opel, Fiat Chrysler Automobiles, Renault czy Suzuki. Towary marki docierają do takich krajów jak Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Rosja, Chiny, Korea Południowa, Indonezja, Australia, Brazylia, Stany Zjednoczone oraz Kanada.

Działalność firmy Polmotors

Przedsiębiorstwo swoim klientom oferuje obsługę kompleksową, w ramach której przechodzi przez wszystkie etapy tworzenia produktu – od jego zaprojektowania (definiowanie charakterystyk produktu, analizy FEM, modelowanie), przez wyproduktowanie prototypu i jego testowanie, aż po optymalizowanie procesów produkcyjnych, zaprojektowanie i skonstruowanie niezbędnych narzędzi, uruchomienie produkcji seryjnej oraz montażu podzespołów. Ofertę Polmotors można podzielić na trzy główne kategorie:

 • struktury i podzespoły karoserii,
 • struktury i podzespoły podwozia oraz
 • podzespoły systemów wewnętrznych.

Wśród swoich priorytetów przedsiębiorstwo wymienia rozwój i implementację zaawansowanych technologii, co wyraźnie przekłada się na jego ofertę i możliwości.

Polmotors logotyp

Działalność Polmotors – działy techniczne firmy

Na strukturę spółki składa się kilka działów odpowiedzialnych za poszczególne etapy projektowania i produkcji podzespołów. Kandydaci do pracy w firmie Polmotors mogą otrzymać zatrudnienie w różnych sektorach działań przedsiębiorstwa, na mniej lub bardziej specjalistycznych stanowiskach w zależności od kompetencji i doświadczenia. Kadra dzieli się na zespoły przydzielone do działów:

 1. Dział badawczy. Dział R&D (research and development) spółki wykorzystuje potencjał własnego zespołu, ale regularnie współpracuje rówież z zewnętrznymi jednostkami naukowo-badawczymi, co dodatkowo poszerza jego możliwości. Komponenty i podzespoły dla klienta projektowane są więc z wykorzystaniem najnowszej wiedzy oraz narzędzi, na przykład z użyciem metod FEM i znajomością nowoczesnych charakterystyk funkcjonalnych produktów.

Warto wiedzieć!
Podczas projektowania elementów eksperci Polmotors zwracają uwagę przede wszystkim na wysoką jakość, ale nie zapominają przy tym o efektywności i optymalizacji produkcji. By efekty działań były jak najbardziej satysfakcjonujące, inżynierowie spółki ściśle współpracują z działem R&D klientów.

Szukasz pracy?
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana
Dodana
Polecana
 1. Narzędziownia. Polmotors posiada również własną narzędziownię, co ułatwia i przyśpiesza propotypowanie dzięki niezależności w zakresie przeprowadzania wielu testów (między innymi funkcjonalnych, dynamicznych czy testu zmiany geometrii). Kiedy wyposażenie firmy nie jest wystarczające, sięga ona do akredytowanych instytucji specjalizujących się w badaniach dla sektora motoryzacji.
 2. Biuro konstrukcyjne. Biuro konstrukcyjne Polmotors zajmuje się natomiast projektami na etapie analizy wykonalności i symulacji procesów. Specjaliści dbają tu o optymalizację kluczowych elementów, które mają istotny wpływ zarówno na jakość produktu, jak i efektywność oraz koszty jego wytwarzania. To w tym dziale konstruowane są również dedykowane narzędzia i urządzenia specjalne, ułatwiające i przyśpieszające pracę.
Zdjęcie z zakładu Polmotors - pracownicy

Źródło: https://polmotors.com.pl/ludzie/

Te rozwiązania najczęściej służą do montażu elementów, kontroli produkcji albo obróbki plastycznej w technologii transferowej lub postępowej, w tym również takiej łączonej od razu z podmontażem (na przykład zagniataniem lub gwintowaniem).

 1. Prototypownia. Własna prototypownia z kolei pozwala spółce na wsparcie klienta w zakresie realizacji nietypowych zamówień, tworzenia oprzyrządowania specjalnego czy też produkowania partii próbnych i prototypów. Spółka inwestuje przy tym w najnowsze technologie – korzysta między innymi z wysokowydajnej obróbki CNC i okrawania laserowego.

Inwestycje technologiczne pozwalają firmie na większą elastyczność wobec klientów i szybką reakcję na ich zmieniające się potrzeby.

 1. Produkcja seryjna. W zakresie produkcji seryjnej firma dysponuje różnymi metodami obróbki mechanicznej i plastycznej, takimi jak tłoczenie postępowe i transferowe, ma także możliwość automatycznego podmontażu elementów oraz ich spajania wybranymi technikami: zgrzewania, spawania, klejenia lub z wykorzystaniem technik specjalnych. Technologie te w Polmotors są dostosowane do wielu zastosowań.

Nagrody i wyróżnienia Polmotors

Potwierdzeniem obrania właściwego kierunku w rozwoju przedsiębiorstwa Polmotors są liczne nagrody i wyróżnienia, które spółka przez lata zdobyła, między innymi Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji, tytuły Przedsiębiorstwa Roku Województwa Śląskiego, Lidera Polskiego Biznesu oraz Diament Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.

Wyróżnienie Business Centre Club dyplom

Nagroda dla Polmotors „Diament Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu” przyznana na Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu 2017 zorganizowanej przez Business Centre Club. Źródło: polmotors.com.pl

Zaangażowanie w budowanie organizacji opartej na najnowszych technologiach potwierdza z kolei certyfikat przynależności do 500 najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw, które Polmotors przyznały sieć naukowa MSN oraz Polska Akademia Nauk.

Polmotors praca i możliwości rozwoju

Innym istotnym dla przedsiębiorstwa aspektem działania jest kapitał ludzki. Spółka uznaje pracowników za kluczowych dla sukcesu poszczególnych przedsięwzięć, jak i całego biznesu, dlatego stara się ich wspierać w rozwoju. Wymaga jednak w zamian pasji, zaangażowania i energii. Specyfika firmy sprawia, że ze względu na zmieniające się projekty praca jest różnorodna, ale przez to też pełna wyzwań. Daje szansę na rozwój i współpracę ze specjalistami, a także możliwość wykorzystywania nowoczesnych technologii.

Ogłoszenia o pracy w Polmotors wystawiane są często, ponieważ z każdym rokiem spółce przybywa projektów do realizacji. Najwięcej ofert pracy dotyczy stanowisk produkcyjnych, na które można się dostać niekiedy bez wysokich kwalifikacji. W tej chwili Polmotors ma dwa zakłady obróbki plastycznej – jeden w Mazańcowicach, a drugi w Bielsku-Białej i to właśnie tam zatrudniani są najczęściej nowy pracownicy.

Produkcja w Polmotors - grafika informacyjna

Źródło: polmotors.com.pl

W zależności od kompetencji i umiejętności możliwe są awanse wewnętrzne lub przeniesienie do innego działu, jeśli pracownik wykaże się taką inicjatywą i odpowiednimi zdolnościami. 

Aktualne ogłoszenia rekrutacyjne można sprawdzić na stronie internetowej firmy w zakładce Ludzie, firma publikuje też ogłoszenia w naszym portalu Aplikuj.pl: wszystkie aktualne oferty pracy są widoczne w profilu pracodawcy Polmotors.

Rekrutacja Polmotors Sp. z o.o.

Polmotors daje możliwość nie tylko odpowiedzi na konkretne wakaty zamieszczane na swojej stronie, ale również aplikacji spontanicznej online, która umożliwia dostanie się do bazy kandydatów bez konieczności regularnego sprawdzania, czy rekrutacja w konkretnym dziale jest akurat otwarta.

W formularzu należy podać podstawowe informacje (dane personalne i kontaktowe, poziom znajomości języka angielskiego, oczekiwania finansowe) oraz dołączyć plik CV. Przy tego typu aplikacji zawsze trzeba pamiętać o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych, żeby firma mogła się z nami skontaktować.

Jak czytamy w ogłoszeniach o pracę, zatrudnieni w Polmotors mają okazję pracować w dobrych warunkach i zdobywać cenne doświadczenie pod okiem specjalistów.

Praca w Polmotors - zalety
Na swojej stronie (polmotors.com.pl) firma podaje, że jej pracownicy mogą liczyć na:
 • Możliwość rozwoju pod okiem specjalistów,
 • Dostęp do nowoczesnych rozwiązań i technologii,
 • Możliwość awansu,
 • Otwarte, elastyczne środowisko pracy,
 • Możliwość uczestnictwa w różnorodnych projektach,
 • Stabilne zatrudnienie.

Warto też pamiętać, że przez lata współpracy spółka Polmotors zbudowała trwałe relacje ze światowymi liderami branży motoryzacyjnej, w związku z czym na niektórych stanowiskach (głównie biurowych) można zdobywać także wiedzę i umiejętności z zakresu biznesowej współpracy międzynarodowej.

Opinie o pracy w Polmotors 

W internecie można znaleźć opinie osób zatrudnionych w tej firmie. Zależą one w dużej mierze od stanowiska i charakteru obowiązków, choć większość pracowników zgodnie twierdzi, że płace i system premiowy są zadowalające. Opinie o pracodawcy Polmotors podkreślają także dostępność dodatków pozapłacowych oraz oczekiwania rzetelnej pracy, za którą otrzymuje się adekwatne wynagrodzenie. Część pracowników zauważa, że praca jest wymagająca, ale daje satysfakcję.

Polmotors opinia o pracodawcy

Komentarz zatrudnionego o pracy w Polmotors. Źródło: portal gowork.pl

Kontakt z firmą Polmotors

Rekrutacja pracowników w Polmotors odbywa się przez formularz umieszczony na stronie internetowej – firma nie podaje innych dróg kontaktu w tej sprawie. Jeśli więc masz jakieś dodatkowe pytania, najlepiej zasięgnąć informacji w sekretariacie, którego dane zamieszczamy poniżej.

e-mail: sekretariat@pm-automotive.com.pl
tel. 33 82 73 900
fax. 33 82 73 901

adres korespondencyjny: Mazańcowice 57, 43-391 Mazańcowice

Polmotors Sp. z o. o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Spółka Polmotors, zarejestrowana w Mazańcowicach (gmina Jasienia, powiat bielski), widnieje w KRS od 2000 roku. Poniżej podstawowe informacje na temat firmy:

REGON: 072850165
NIP: 9372385461
KRS: 0000156358

Podziel się

1 komentarz

kRYSTEK

kRYSTEK

Oferty pracy czasami są widoczne, więc poznałem przeciwnika hhahaha. Teraz tylko dobrze się zaprzetować.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka