Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Szczęśniak Pojazdy Specjalne sp. z o.o. - sprzęt doceniany na całym świecie

14 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 9 głosów

9 głosów

6 komentarzy
Praca Szczęśniak Pojazdy Specjalne sp. z o.o. - sprzęt doceniany na całym świecie
Czy stupięćdziesięcioosobowa śląska firma może wysyłać wyprodukowane pojazdy na cały świat? Na pewno nie każda, jednak spółce Szczęśniak Pojazdy Specjalne się to udało. Ten ceniony producent samochodów specjalistycznych, który jest liderem na rynku Europy środkowo-wschodniej, nieustannie inwestuje w rozwój i innowacje, co pozwala mu także systematycznie zwiększać zatrudnienie.

Firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne sp. z o.o. jest dziś liderem w produkcji pojazdów specjalistycznych nie tylko w Polsce, ale i całej Europie środkowo-wschodniej. Założone w 1992 roku przedsiębiorstwo, wtedy działające pod nazwą Budowa Pojazdów Specjalnych Zbigniew Szczęśniak, początkowo zajmowało się remontami pojazdów pożarniczych – dopiero w 1993 roku powstał pierwszy pojazd specjalny firmy.

Od tego momentu spółka rozwijała się w branży motoryzacyjnej, by dziś produkować już pojazdy dla wszystkich rodzajów służb mundurowych – głównie straży pożarnej, policji i armii – zarówno polskich, jak i zagranicznych. W międzyczasie w 2013 roku przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i zmieniła nazwę na Szczęśniak Pojazdy Specjalne, jednak wciąż funkcjonuje jako firma rodzinna. Wtedy też zmieniono siedzibę przedsiębiorstwa, która aktualnie znajduje się w przy ul. Bestwińskiej 105A w Bielsku-Białej.

Czy wiesz, że...
Łącznie firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne wyprodukowała ponad 2000 pojazdów specjalistycznych, w ostatnich latach powstaje w niej ok. 190 sztuk powyżej 3,5 tony rocznie.

Aż 40% powstających w bielskim zakładzie pojazdów przeznaczonych jest na eksport do ponad 30 krajów Europy, Azji, Afryki i Ameryki Południowej – są wśród nich takie państwa jak Włochy, Wielka Brytania, Azerbejdżan, Wietnam, Filipiny, Arabia Saudyjska, Jordania, Kongo, Kenia czy Rwanda.

Firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne – działalność, oferta

Spółka specjalizuje się w pojazdach specjalnych dla służb mundurowych i cywilnych. W jej portfolio dominują pojazdy pożarnicze różnego typu, które stanowią około 70% całej produkcji firmy. Zwłaszcza w tym sektorze oferta jest bardzo szeroka – poza flagowcem firmy Szczęśniak, którym jest średni samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Iveco Eurocargo ML150E28WS, oferta marki obejmuje lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze, jak i ciężkie specjalne samochody ratownictwa drogowego i technicznego, przyczepy oraz kontenery pożarnicze.

Pozostałe 30% produkcji Szczęśniak Pojazdy Specjalne to właśnie pojazdy specjalistyczne (między innymi mobilne laboratoria, pojazdy łącznościowe i dowodzenia oraz ciężkie samochody warsztatowe) i wojskowe. To, co spółka Szczęśniak prezentuje jako swój najistotniejszy wyróżnik na rynku, to duże możliwości personalizacji projektów, nawet przy produkcji krótkich serii.

Dzięki autorskiemu, opatentowanemu systemowi zabudów modułowych eksperci firmy łatwo mogą skonfigurować pojazdy i dobrać odpowiednie elementy nadwozia, by było ono dostosowane zarówno do potrzeb klienta, jak i specyfiki danego podwozia.

Szczęśniak Pojazdy Specjalne logo

A to nie takie proste, ponieważ spółka Szczęśniak tworzy projekty na podwoziach wszystkich czołowych marek, w tym takich jak Scania, Mercedes, Volvo, Mann albo Renault. Produkuje zarówno lekkie samochody o masie 3,5 tony, jak i ciężki sprzęt, osiągający nawet 46 ton. Dodatkowo system modułowy przyśpiesza prace, a więc skraca nie tylko koszt, ale i czas realizacji zamówienia.

Szukasz pracy?

Specjalista ds. sprzedaży B2B

Amadeusz Krebs iKuchnia

 • Katowice
 • 8 000-12 200 zł / mc
Dodana

Робота для швачки

SGP APT Sp. z o.o.

 • Gorzów Wielkopolski
Dodana

Pracownik Produkcji Palet - 2 Osoby - Bez języka DE

MR JOB Agencja Pracy Tymczasowej Sp. z o.o.

 • Niemcy
 • 10 000-10 500 zł / mc
Dodana

KONSTRUKTOR

Hutchinson Polska

 • Żywiec
Dodana

(PS) Pracownik magazynowy/ magazynier

SGP GROUP

 • Sady
 • 4 500-5 000 zł / mc
Dodana

Szczęśniak Pojazdy Specjalne – szkolenia i serwis

By klient był w pełni zadowolony, a sprzęt wykorzystywany w sposób optymalny i bezpieczny, Szczęśniak Pojazdy Specjalne dla każdego zleceniodawcy organizuje szkolenia przyszłych użytkowników pojazdów.

Gdy jednak coś się zepsuje, system modułowy ułatwia naprawę jego elementów, co dla służb jest bardzo istotne. Dodatkowo firma ma własny serwis, sieć autoryzowanych stacji obsługi, a nawet nowoczesny samochód serwisowy, który umożliwia naprawę w miejscu stacjonowania pojazdu.

Pojazdy firmy Szczęśniak Pojazdy Specjalne

Pojazdy specjalne wyprodukowane przez Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Źródło: plus.dziennikzachodni.pl

Szczęśniak Pojazdy Specjalne – inwestycje w naukę

Co ważne, przedsiębiorstwo nie tylko korzysta z własnych innowacyjnych, opatentowanych już rozwiązań, ale także cały czas zajmuje się również działalnością badawczo-rozwojową, między innymi współpracując z jednostkami naukowymi, takimi jak Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej, oraz uczelniami, na przykład Szkołą Główną Służby Pożarniczej w Krakowie czy Politechnikami Warszawską, Śląską i Krakowską.

Troskę o jakość potwierdzają również nagrody branżowe, wyróżnienia i certyfikaty, którymi firma może się pochwalić. Są wśród nich na przykład nagrody z kilku edycji Międzynarodowej Wystawy Ratownictwa, Zabezpieczenia i Techniki Pożarowej EDURA czy z Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Najwyższe normy produkcji
Spółka otrzymała również specjalistyczne certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz AQAP 2110, potwierdzające wysoką jakość projektowania, systemu zarządzania i spełnianie norm środowiskowych. Szczęśniak Pojazdy Specjalne jest również certyfikowanym dostawcą ONZ i NATO.

Specjaliści spółki mają więc okazję pracować z wykorzystaniem zaawansowanych i nowoczesnych technologii oraz spełniających wysokie wymogi materiałów, odpornych nawet w ekstremalnych okolicznościach. Wszystko to sprawia, że do pracy w Szczęśniak Pojazdy Specjalne chętnie zgłaszają się nie tylko młode osoby świeżo po szkole zawodowej bądź studiach, ale także doświadczeni pracownicy, którzy mają szansę nabyć tu zupełnie nowych umiejętności i współtworzyć wysokiej jakości produkty cenione w kraju i za granicą.

Rekrutacja i praca w Szczęśniak Pojazdy Specjalne

Dzięki intensywnemu rozwojowi w ostatnim czasie obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia około 140 pracowników. W 2018 roku zakład został rozbudowany, a zatrudnienie w ciągu kolejnych dwóch lat wzrosło o około jedną czwartą. Firma zatrudnia wielu pracowników technicznych, operatorów maszyn i inżynierów, ale także specjalistów do spraw serwisu, ekspertów w dziale badawczo-rozwojowym, projektantów, osoby odpowiedzialne za obsługę przed- i posprzedażową pojazdu. Na takie stanowiska zwykle wymagane jest wykształcenie techniczne lub doświadczenie w branży motoryzacyjnej.

Jednak, jak wiele tak dużych przedsiębiorstw, spółka potrzebuje również pracowników biurowych, specjalizujących się między innymi w takich zagadnieniach jak sprzedaż, prawo, administracja, zarządzanie zasobami ludzkimi czy marketing.

Video

Aktualne oferty pracy w Szczęśniak Pojazdy Specjalne wraz ze szczegółowymi wymaganiami oraz korzyściami dla pracownika można znaleźć na portalu Aplikuj.pl w profilu pracodawcy. Można tam znaleźć również opis misji firmy i tego, co oferuje swoim pracownikom. Wśród wymienianych w ogłoszeniach benefitów znajdują się pakiet medyczny i ubezpieczenie grupowe, a także możliwość rozwoju, zdobycia wartościowego doświadczenia oraz pracy z nowymi technologiami.

Jeśli zainteresowała Cię ta firma, wyślij CV na adres e-mail działu kadr (kadry@psszczesniak.pl). Firma zachęca też do osobistego składania aplikacji bezpośrednio w siedzibie firmy w Bielsku-Białej.

Opinie o firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne sp z o.o.

W spółce z Bielska-Białej pracuje ponad setka osób, na niektórych stanowiskach rotacja jest nieznacznie wyższa niż w innych działach. W sieci pracownicy wymieniają jako główne plusy pracodawcy stabilne warunki zatrudnienia, adekwatny system płac i premii, dodatki oraz przejrzyste zasady zakładu pracy. W opiniach o pracodawcy Szczęśniak Pojazdy Specjalne wymieniane minusy dotyczą raczej konfliktów między pracownikami, niż samych warunków pracy. Podkreśla się, że niekiedy pracy jest dużo, co wynika ze specyfiki branży.

Opinia o firmie Szczęśniak Pojazdy Specjalne

Opinia o pracodawcy Szczęśniak Pojazdy Specjalne. Źródło: portal GoldenLine.pl

W internecie można też znaleźć informacje na temat selekcji kandydatów. Rekrutacja w Szczęśniak Pojazdy Specjalne odbywa się standardowo w kilku etapach. Osoby, które odbyły rozmowę o pracę w spółce, wspominają o formularzu, który wypełnia się przed rozmową kwalifikacyjną zawierającym wstępne pytania do kandydata.

Kontakt z firmą Szczęśniak Pojazdy Specjalne sp z o.o.

Chcesz skontaktować się ze spółką Szczęśniak Pojazdy Specjalne? Jeżeli jesteś zainteresowany pracą w tej firmie lub masz jakieś pytania z tym związane, najlepiej wyślij wiadomość na wspomniany już wyżej adres kadry@psszczesniak.pl.

W innych sprawach najlepiej kontaktować się najpierw z sekretariatem firmy.

Sekretariat Szczęśniak Pojazdy Specjalne:

e-mail: biuro@psszczesniak.pl
tel.: +48 33 827 3400, fax: +48 33 818 2614
adres korespondencyjny: ul. Bestwińska 105A 43-346 Bielsko-Biała

Szczęśniak Pojazdy Specjalne sp. z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Spółka Szczęśniak Pojazdy Specjalne, zarejestrowana przy ul. Bestwińskiej 105A w Bielsku-Białej (kod pocztowy 43-346), widnieje w KRS od 2008 roku. Najważniejsze dane firmy:

REGON: 241073251
NIP: 5472099801
KRS: 0000320062

Członkowie reprezentacji: Szczęśniak Grzegorz Zbigniew – Prezes Zarządu.

Podsumowanie:
 • Szczęśniak Pojazdy Specjalne to rodzinną firmę rozwijającą się w branży motoryzacyjnej specjalizującą się w produkcji pojazdów dla służb mundurowych i cywilnych.
 • Firma oferuje szeroki wybór pojazdów pożarniczych, mobilnych laboratoriów, pojazdów łącznościowych i innych pojazdów specjalistycznych oraz wojskowych, którą charakteryzuje duże możliwości personalizacji projektów i opatentowany system zabudów modułowych.
 • Szczęśniak Pojazdy Specjalne zapewnia również szkolenia i serwis dla klientów oraz kontynuuje działalność badawczo-rozwojową i współpracę z jednostkami naukowymi.
 • Zatrudnia około 140 pracowników, w tym techników, operatorów maszyn, inżynierów, ekspertów w dziale badawczo-rozwojowym oraz specialistów do spraw serwisu, projektowania i obsługi przed- i posprzedażowej pojazdu.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

Unryk

Unryk

Jestem pod wrażeniem, jak wiele nagród i wyróżnień zdobyła firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne. To pokazuje, że firma ceni jakość swoich produktów i świetnie wykonuje swoją pracę. To inspirujące dla innych przedsiębiorców w branży.
Aniuś

Aniuś

Cieszę się, że firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne zatrudnia wiele osób z różnymi kwalifikacjami. Mam wykształcenie techniczne i chętnie bym tam pracowała, zwłaszcza z takimi zaawansowanymi technologiami.
Magdalena

Magdalena

Zastanawiam się, czy firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne poszukuje pracowników na stanowiska obsługi klienta. Chętnie bym tam pracowała, bo cenię sobie kulturę pracy i jakość produktów.
HerrFlick

HerrFlick

Bardzo podoba mi się, że firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne inwestuje w rozwój i naukę. To pokazuje, że firma myśli długofalowo i jest skłonna do inwestowania w przyszłość. Jestem dumny, że pracuję dla tak innowacyjnego przedsiębiorstwa.
prawda

prawda

Więcej opinii by się przydało. Bo opis każdy przecież może dodać ech ach...
Obeznany

Obeznany

Taka dobra firma, która współpracuje z SGSP, a nie wie gdzie jest je siedziba xD

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.