Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca ETA Gliwice - modernizacja infrastruktury kolejowej

2 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 3 głosy

3 głosy

5 komentarzy
Praca ETA Gliwice - modernizacja infrastruktury kolejowej
Podstawowa działalność ETA Gliwice Sp. z o.o. skupia się wokół usług budowlanych i modernizacyjnych w branży kolejowej. Jeżeli szukasz wyzwań związanych z nowoczesnym montażem czy pracą projektową, sprawdź oferty i warunki zatrudnienia śląskiego przedsiębiorstwa.

Dzięki środkom pochodzącym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego gliwickie przedsiębiorstwo wykorzystało potencjał i zapotrzebowanie na rynku usług związanych z infrastrukturą kolejową. Ten środek transportu od dekad stanowi istotny element życia społecznego i gospodarczego, ale wciąż trzeba wykonać wiele pracy, aby udoskonalić jakość i efektywność połączeń, nie tylko na Śląsku, lecz w każdym regionie kraju.

Stopniowy rozwój infrastruktury kolejowej jest możliwy m.in. dzięki takim firmom jak ETA Gliwice. Znajdując zatrudnienie w śląskim przedsiębiorstwie, stajesz przed wyjątkową szansą zdobywania zawodowych doświadczeń w branży związanej z kolejnictwem. ETA Gliwice logo firmy

Działalność ETA Gliwice

Gliwicka firma specjalizuje się w robotach budowlano-montażowych w branży kolejowej, szczególnie w zakresie:

 • automatyki (sterowania ruchem),
 • telekomunikacji,
 • elektroenergetyki.

Oprócz tego firma jest w stanie wykonać dokumentację projektową „pod klucz”. Na dotychczasowe doświadczenia spółki składają się zarówno budowy, jak i modernizacje infrastruktury kolejowej w całej Polsce.

Praca dla ETA Gliwice oznacza możliwość nabycia takich umiejętności zawodowych jak wykonywanie przepustów pod torami i drogami czy badania pomiarowe oraz lokalizacyjne urządzeń kablowych.

Usługi montażowe ETA Gliwice
Przedsiębiorstwo podejmuje się też wielu zadań montażowych, które są niezbędne do unowocześniania i prawidłowego funkcjonowania infrastruktury kolejowej. W praktyce oznacza to między innymi instalację:
 • urządzeń służących do sterowania ruchem (stacyjnych i liniowych),
 • zegarów czy urządzeń rozgłoszeniowych,
 • telewizji TVU, np. na peronach,
 • urządzeń elektrycznego ogrzewania rozjazdów (EOR),
 • tras kablowych – światłowodów, zasilaczy czy kabli sterowniczych,
 • oświetlenia.
Szukasz pracy?

Pomocnik montera rusztowań

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • 1 700-2 000 € / mc
 • Kielce
Dodana

Pomocnik montera rusztowań

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • 1 700-2 000 € / mc
 • Szczecin
Dodana

Pomocnik montera rusztowań

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • 1 700-2 000 € / mc
 • Opole
Dodana

Pomocnik montera rusztowań

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • 1 700-2 000 € / mc
 • Rzeszów
Dodana

Operator maszyn - produkcja lodów - hala ciepła

Covebo Work Office

 • 16 € / h
 • Holandia
Dodana

Dużym atutem firmy jest możliwość ścisłego dostosowania oferty do potrzeb konkretnego klienta. Prace są wykonywane wszędzie tam, gdzie jest potrzebne profesjonalne wsparcie doświadczonej i kompetentnej kadry. Aby dołączyć do grona specjalistów ETA Gliwice, należy wykazać się doświadczeniem i niezbędnymi umiejętnościami oraz kwalifikacjami. To niepowtarzalna szansa, aby poznać branżę kolejową od środka, rozwijając się, a przy okazji wspierając ewolucję polskiej infrastruktury kolejowej.

Praca w ETA Gliwice Sp. z o.o.

Spółka zatrudnia osoby na różne stanowiska w zależności od zapotrzebowania, choć w zdecydowanej większości są to prace fizyczne lub specjalistycze. Aktualne oferty pracy w ETA Gliwice pojawiają się na firmowej stronie internetowej – wystarczy przejść do zakładki „Kariera” dostępnej pod adresem http://www.etagliwice.pl/kariera.html. Kandydaci mogą oczekiwać stabilnego zatrudnienia na umowę o pracę lub w ramach kontraktu. Gliwickie przedsiębiorstwo wspiera pracowników w nabywaniu niezbędnych uprawnień. Im wyższe kompetencje i doświadczenie, tym na lepsze warunki finansowe można liczyć.

Przeglądając aktualne oferty, można natrafić na różne ogłoszenia, które są skierowane między innymi do:

 • kierowników projektu,
 • inżynierów budowy,
 • elektromonterów,
 • pracowników ogólnobudowlanych.
Pracownicy ETA Gliwice pracują przy szynach kolejowych

Pracownicy firmy ETA Gliwice przy pracy. Źródło: etagliwice.pl

ETA Gliwice rekrutacja

Każde stanowisko różni się pod względem wykonywanych obowiązków, a co za tym idzie – wymagań na etapie rekrutacji. Kierownicy projektu w ETA Gliwice powinni posiadać nie tylko wyższe wykształcenie techniczne, ale również przynajmniej 3-letnie doświadczenie w roli kierownika budowy (lub na podobnym stanowisku). Trzeba znać procedury FIDIC oraz posiadać szerokie kompetencje związane z koordynacją prac czy sporządzaniem dokumentacji technicznej, nie wspominając o zarządzaniu zespołem pod presją czasu i innych czynników.

Podobne wymagania ETA Gliwice stawia inżynierom budowy, których wykształcenie powinno być wyższe techniczne – o profilu budowlanym. W tym przypadku też bardzo ważne jest doświadczenie na podobnym stanowisku (przynajmniej 2-letnie).

Pracownik ETA Gliwice
Pracownik spółki ETA Gliwice przy pracy. Źródło: etagliwice.pl

Kompetencji zawodowych, ale i wysokiej kultury osobistej czy dobrej organizacji pracy, oczekuje się też od pozostałych pracowników, na przykład elektromonterów. To stanowisko wymaga wykształcenia technicznego i uprawnień SEP, a mile widziane są prawo jazdy kategorii B i doświadczenie w branży kolejowej. Z kolei od pracowników budowlanych nie jest zwykle wymagane wykształcenie, nie potrzeba też uprawnień, jednak konieczna jest praktyka, aby z powodzeniem realizować prace ziemno-kablowe czy przeprowadzać montaże urządzeń telekomunikacyjnych, elektroenergetycznych i służących do sterowania ruchem kolejowym.

Pierwszy etap rekrutacji na każde stanowisko polega na złożeniu aplikacji w formie CV i listu motywacyjnego. Dokumenty należy przesyłać na adres biuro@etagliwice.pl. Firma kontaktuje się z wybranymi kandydatami, z którymi prowadzi dalsze rozmowy o pracy.

Informacje gospodarcze o ETA Gliwice sp. z o.o.

W Krajowym Rejestrze Przedsiębiorców firma zostało zarejestrowane jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością 8 lat temu. Poniżej podajemy udostępnione publicznie dane z KRS na temat ETA Gliwice sp. z o.o.:

Nazwa ETA GLIWICE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Rejestr Rejestr Przedsiębiorców 
Numer KRS 0000414387
Miejscowość GLIWICE
Województwo ŚLĄSKIE
NIP 6312645135
REGON 24288165100000
Forma prawna SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Data wpisu do Rejestru Przedsiębiorców 2012-03-16
Nazwa organu reprezentacji ZARZĄD 
Sposób reprezentacji DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ ROZPORZĄDZANIA PRAWEM I ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE LUB PROKURENT SAMOISTNY
Członkowie reprezentacji  WALCZAK BŁAŻEJ SZCZEPAN - PREZES ZARZĄDU
BANIA GRZEGORZ WOJCIECH - VICE PREZES ZARZĄDU

Jak skontaktować się z ETA Gliwice?

Aby nawiązać kontakt ze spółką ETA Gliwice, nie tylko w sprawie rekrutacji, wystarczy napisać e-mail na jeden z adresów mailowych:

biuro@etagliwice.pl, 
eta.gliwice@gmail.com,

bądź zadzwonić pod numer telefonu +48 32 307 07 74.

Główna siedziba firmy:

ul. Jasna 14
44-100 Gliwice
Województwo śląskie

 

Podsumowanie:
 • ETA Gliwice to firma specjalizująca się w robotach budowlano-montażowych w branży kolejowej, oferująca także opracowywanie dokumentacji projektowej.
 • Firma zatrudnia pracowników na różne stanowiska, w tym kierowników projektów, inżynierów budowy, elektromonterów i pracowników budowlanych.
 • Stabilne zatrudnienie w ETA Gliwice to szansa na rozwój umiejętności zawodowych w branży kolejowej i uzyskanie lepszych warunków finansowych wraz z nabyciem potrzebnych uprawnień.
 • Wymagania na poszczególnych stanowiskach obejmują m.in. doświadczenie w roli kierownika lub inżyniera budowlanego, uprawnienia i praktykę w branży kolejowej.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Wosp

Wosp

Bardzo fajna oferta pracy dla osób z doświadczeniem pracujących w branży kolejowej. Mam nadzieję, że firma w przyszłości zechce również zatrudnić osoby bez doświadczenia na stanowiskach niższego szczebla.
Irka

Irka

Interesująca oferta dla osób z branży kolejowej. ETA Gliwice wydaje się być solidnym i profesjonalnym partnerem. Z chęcią skorzystam z ich usług w przyszłości.
pr. naucz i pr.fiz

pr. naucz i pr.fiz

Wygląda na to, że ETA Gliwice to solidna firma, której warto spróbować aplikować. Wymagania mogą być trudne, ale na pewno warto spróbować zdobyć nowe doświadczenia.
Edek

Edek

Bardzo ciekawa oferta pracy dla osób zainteresowanych branżą kolejową. Fajnie, że firma oferuje stabilne zatrudnienie oraz możliwość zdobycia nowych umiejętności.
Bolonzo

Bolonzo

Strefa ekonomiczna w Gliwicach jest siedzibom wielu firm. Pracując w takiej jak ta z pewnością otrzyma się multum korzyści.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.