Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Auto Partner SA - praca u jednego z największych dystrybutorów części zamiennych w Polsce

1 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 7 głosów

7 głosów

1 komentarz

Auto Partner SA - praca u jednego z największych dystrybutorów części zamiennych w Polsce
Auto Partner SA to duża firma dystrybucyjna w branży motoryzacyjnej z ogromną ofertą części zamiennych. Obecna od 1993 roku na rynku, a od 2016 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka wciąż się rozwija, przez co regularnie poszukuje pracowników. Gdzie można znaleźć oferty pracy Auto Partner? Jak wygląda struktura firmy? Wyjaśniamy poniżej.

Auto Partner to spółka akcyjna zajmująca się importem i dystrybucją części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i motocykli. Firma działa w branży motoryzacyjnej od 1993 roku, dziś obecna jest już na Giełdzie Papierów Wartościowych, a swoje towary sprzedaje w ponad dwudziestu krajach Europy.

Swoja ofertę Auto Partner kieruje przede wszystkim do warsztatów oraz sklepów motoryzacyjnych. Głównym źródłem sprzedaży są kanały elektroniczne, dlatego firma ma wysoko rozwiniętą logistykę dostaw zamówień do klientów z całego kraju.

Auto Partner działalność 

Do kwestii asortymentu w ramach swojej branży firma Auto Partner podchodzi bardzo kompleksowo. Oferta zawiera wszelkie części zamienne do różnych typów samochodów, zarówno osobowych, jak i dostawczych (m.in. elementy układu zawieszenia, kierowniczego, hamulcowego, wydechowego, napędowego), oleje, chemię oraz akcesoria samochodowe (od filtrów oleju, paliwa czy powietrza przez wycieraczki i bezpieczniki, aż po gaśnice, trójkąty ostrzegawcze i skrobaczki do szyb), a także części oraz dodatki motocyklowe. Warsztatom firma oferuje również specjalistyczne oprogramowanie, narzędzia diagnostyczne oraz umowy o współpracy, zapewniające ciągłość dostaw i zniżki. 

Logotyp firmy Auto PartnerTa szeroka oferta jest efektem współpracy spółki Auto Partner z ponad 200 dostawcami z całego świata – zarówno rynkowymi gigantami, jak i małymi firmami. Są wśród nich takie marki, jak ZF Aftermarket [Lemförder, Sachs, TRW], Schaeffler [LuK, INA, FAG], Meyle, Bilstein, Philips, Bosch, Hella, Magneti Marelli czy Nortec. W przypadku niektórych firm (NK, ALCO, MaXgear, Quaro, RYMEC, Meteor, Unior, Triscan i ROOKS) Auto Partner jest jedynym dystrybutorem w Polsce. Pełną listę dostawców można znaleźć na stronie firmy.

Struktura firmy Auto Partner

By skutecznie działać w modelu just-in-time, spółka posiada własne nowoczesne centra logistyczno-dystrybucyjne: w Bieruniu o powierzchni ponad 40 tys. metrów kwadratowych i w Pruszkowie o powierzchni 8,5 tys. metrów kwadratowych, a także ponad 80 oddziałów wyposażonych w dodatkową przestrzeń magazynową (łącznie 48 tys. metrów kwadratowych).

Czy wiesz, że...
Innym ważnym środkiem, pozwalającym firmie Auto Partner działać sprawnie i skutecznie, jest rozbudowana flota samochodowa, która wyrusza do klienta końcowego trzy do nawet pięciu razy dziennie.

Działania promocyjne i CSR w Auto Partner

Auto Partner SA regularnie podejmuje akcje społeczne lub sponsoringowe. Aktualnie jako wyłączny dystrybutor marki MaXgear jest oficjalnym sponsorem zespołu rajdowego TVN TURBO RALLY TEAM w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP), gdzie za kierownicą zasiada dziennikarz Łukasz Byśkiniewicz, a na fotelu pilota – Zbigniew Cieślar.

Innym projektem wspieranym przez markę jest Silesia Automotive – koło naukowe działające na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach. Studenci zaprojektowali i zbudowali bolid wyścigowy klasy Formula Student. Dzięki wsparciu sponsorskiemu na wczesnym etapie grupie udało się stworzyć pierwszy na Górnym Śląsku pojazd tej klasy, który podczas debiutanckich zawodów na Węgrzech uplasował się w połowie stawki. Poza tym spółka Auto Partner m.in. wspiera fundacje opiekujące się zwierzętami, promując na swojej stronie adopcję psów i różne akcje kilku podopiecznych fundacji.

Szukasz pracy?

SUSZARNIOWY (K/M)

AUDIT HR Sp. z o.o.

  • Kostrzyn nad Odrą
Dodana

Monter urządzeń sanitarnych

Rübsam Fachkräfte GmbH & Co.KG

  • Niemcy
Dodana

Hydraulik - Niemcy

Rübsam Fachkräfte GmbH & Co.KG

  • Niemcy
Dodana

Magister Farmacji - Inowrocław

Dr.Max Sp. z o. o.

  • Inowrocław
Dodana

Technik Farmaceutyczny - Łódź

Dr.Max Sp. z o. o.

  • Łódź
Dodana

Video

Rozwój firmy Auto Partner

Auto Partner SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2016 roku. Kursy akcji i wszystkie komunikaty dostępne są na bieżąco na stronie internetowej w zakładce Relacje inwestorskie.

Firma obecna jest na wielu rynkach europejskich, jednak wciąż to sprzedaż w Polsce przynosi jej większość przychodów. Eksport spółki Auto Partner, przede wszystkim na Słowację i do Czech, ale także do Niemiec, Austrii oraz na Łotwę, Litwę i Ukrainę, stanowił w 2018 roku 33% sprzedaży.

Auto Partner sukces w rankingu

Źródło: Strona na Facebooku firmy Auto Partner

Spółka nie przestaje się rozwijać – w planach ma rozbudowę sieci dystrybucyjnej i jej usprawnianie, rozwijanie rozwiązań IT, dalszą ekspansję zagraniczną, a także rozszerzanie asortymentu o nowe marki, w tym także własne, z różnych półek cenowych.

Auto Partner SA praca

Te plany rozwoju przedsiębiorstwa dają perspektywę nowych miejsc pracy, obok 1300 już istniejących, dlatego warto regularnie kontrolować rekrutacje, które ogłaszane są na stronie firmy. W przedsiębiorstwie zatrudnienie znajdują między innymi wyspecjalizowani doradcy klienta, przedstawiciele handlowi, logistycy, kierowcy i pracownicy magazynu. Firma zapewnia przydatne szkolenia i kursy, dofinansowanie do świadczeń pozapłacowych oraz zniżki pracownicze.

Auto Partner o pracownikach Wiemy, że to właśnie pracownik jest najcenniejszym zasobem, dlatego dbamy o jego bieżący rozwój, stawiając jednocześnie na elastyczność i indywidualne podejście. Cenimy sobie inicjatywę, kreatywność oraz zaangażowanie naszych pracowników i potrafimy ich odpowiednio za to wynagrodzić
Bartłomiej Mokry z Auto Partner, w rozmowie na temat przyznania firmie tytułu <strong>Solidny Pracodawca Roku&nbsp;2016</strong>

Rekrutacja Auto Partner

Siedziba firmy i jej największe centrum dystrybucyjne ulokowane są w Bieruniu, ale oddziały przedsiębiorstwa – a z nimi miejsca pracy – znajdują się w kilkudziesięciu miastach całej Polsce. 

Najprościej bieżące rekrutacje znaleźć w zakładce Kariera na stronie internetowej firmy. Oferty można filtrować według regionu lub wyszukiwać konkretne miejsce pracy bądź stanowisko. Aplikacje należy składać przez formularz umieszczony pod ogłoszeniem.

Obecnie firma zatrudnia ponad 1700 pracowników, zarówno na stanowiskach kierowniczych (wyspecjalizowanych doradców klienta, przedstawicieli i dyrektorów), jak i zespołach specjalistów różnych działów. Pracodawca Auto Partner dba o rozwój swoich profesjonalistów, zapewniając im udział w szkoleniach i kursach aktualizujących i poszerzających wiedzę oraz doświadczenie.

Auto Parter - opinia pracownika z portalu gowork

Źródło: gowork.pl

Opinie o pracy w Auto Partner zależą w dużej mierze od stanowiska i miejsca pracy, ale ogólnie w sieci znaleźć liczne pozytywne komentarze zatrudnionych lub byłych pracowników. Do wymienianych najczęściej zalet pracy dla Auto Partner należą: płaca adekwatna do pracy, terminowe i zgodne z ustaleniami wypłaty i dodatki za nadgodziny, pakiet socialny. Wśród negatywnych głosów pojawiają się głównie opinie pracowników niższego szczebla; niektórzy z nich twierdzą, że pracodawca częściej powinien przyznawać podwyżki. 

Chcesz skontaktować się z Auto Partner SA?

Dróg kontaktu z firmą Auto Partner mamy kilka. Jeżeli chcemy się skontaktować z obsługą klienta, to mamy do wyboru telefon lub pocztę elektroniczną.

Obsługa Klienta:

tel. 32 325 15 00
fax: 32 325 15 20
e-mail: autopartner@autopartner.com

Obsługa powinna być dostępna od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 18.00, a w sobotę od godz. 8.00 do 13.00.

Firma nie podaje specjalnych metod kontaktu w sprawie rekrutacji – w tym przypadku kandydat powinien zgłaszać się przez formularz. Jeśli jednak masz dodatkowe pytania, możesz poszukać pomocy pod głównym numerem telefonu lub e-mailem – konsultant powinien pokierować cię dalej lub przekazać twoje pytanie odpowiednim osobom.

Jeśli zależy Ci na kontakcie z konkretnym oddziałem lub zagranicznym reprezentantem marki, dane kontaktowe znajdziesz na stronie internetowej firmy w zakładce Kontakt.

Adres korespondencyjny firmy to:

ul. Ekonomiczna 20

43-150 Bieruń

Social Media Auto Partner

Facebook logo

 

https://www.facebook.com/GrupaAutoPartner/

 

 

 

YouTube Logo

 

https://www.youtube.com/channel/UC3oIhMqZDX9FG8AZTwzq72Q

 

 

 

LinkedIn logo

 

https://www.linkedin.com/company/auto-partner-sa/

 

 

 

Auto Partner SA w Krajowym Rejestrze Sądowym

Spółka widnieje w KRS – od 2007 roku jako spółka akcyjna (wcześniej firma była spółką z ograniczoną odpowiedzialnością). Poniżej najważniejsze dane:

NIP: 634 001 10 17

REGON: 276249079

KRS: 0000291327

Sąd Rejonowy w Katowicach

Członkowie reprezentacji: Janta Piotr – Członek Zarządu, Zwolińska Magdalena – Członek Zarządu, Górecki Aleksander Piotr – Prezes Zarządu, Manowski Andrzej Marcin – Wiceprezes Zarządu

Podziel się

1 komentarz

Fibek22

Fibek22

Fajnie, że jest odnośnik do ofert pracy. Tutaj na aplikuj także można by to dobre podlinkować.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka