Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Auto Partner SA - praca u jednego z największych dystrybutorów części zamiennych w Polsce

1 lipca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 7 głosów

7 głosów

6 komentarzy
Auto Partner SA - praca u jednego z największych dystrybutorów części zamiennych w Polsce
Auto Partner SA to duża firma dystrybucyjna w branży motoryzacyjnej z ogromną ofertą części zamiennych. Obecna od 1993 roku na rynku, a od 2016 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych spółka wciąż się rozwija, przez co regularnie poszukuje pracowników. Gdzie można znaleźć oferty pracy Auto Partner? Jak wygląda struktura firmy? Wyjaśniamy poniżej.

Auto Partner to spółka akcyjna zajmująca się importem i dystrybucją części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i motocykli. Firma działa w branży motoryzacyjnej od 1993 roku, dziś obecna jest już na Giełdzie Papierów Wartościowych, a swoje towary sprzedaje w ponad dwudziestu krajach Europy.

Swoja ofertę Auto Partner kieruje przede wszystkim do warsztatów oraz sklepów motoryzacyjnych. Głównym źródłem sprzedaży są kanały elektroniczne, dlatego firma ma wysoko rozwiniętą logistykę dostaw zamówień do klientów z całego kraju.

Auto Partner działalność 

Do kwestii asortymentu w ramach swojej branży firma Auto Partner podchodzi bardzo kompleksowo. Oferta zawiera wszelkie części zamienne do różnych typów samochodów, zarówno osobowych, jak i dostawczych (m.in. elementy układu zawieszenia, kierowniczego, hamulcowego, wydechowego, napędowego), oleje, chemię oraz akcesoria samochodowe (od filtrów oleju, paliwa czy powietrza przez wycieraczki i bezpieczniki, aż po gaśnice, trójkąty ostrzegawcze i skrobaczki do szyb), a także części oraz dodatki motocyklowe. Warsztatom firma oferuje również specjalistyczne oprogramowanie, narzędzia diagnostyczne oraz umowy o współpracy, zapewniające ciągłość dostaw i zniżki. 

Logotyp firmy Auto PartnerTa szeroka oferta jest efektem współpracy spółki Auto Partner z ponad 200 dostawcami z całego świata – zarówno rynkowymi gigantami, jak i małymi firmami. Są wśród nich takie marki, jak ZF Aftermarket [Lemförder, Sachs, TRW], Schaeffler [LuK, INA, FAG], Meyle, Bilstein, Philips, Bosch, Hella, Magneti Marelli czy Nortec. W przypadku niektórych firm (NK, ALCO, MaXgear, Quaro, RYMEC, Meteor, Unior, Triscan i ROOKS) Auto Partner jest jedynym dystrybutorem w Polsce. Pełną listę dostawców można znaleźć na stronie firmy.

Struktura firmy Auto Partner

By skutecznie działać w modelu just-in-time, spółka posiada własne nowoczesne centra logistyczno-dystrybucyjne: w Bieruniu o powierzchni ponad 40 tys. metrów kwadratowych i w Pruszkowie o powierzchni 8,5 tys. metrów kwadratowych, a także ponad 80 oddziałów wyposażonych w dodatkową przestrzeń magazynową (łącznie 48 tys. metrów kwadratowych).

Czy wiesz, że...
Innym ważnym środkiem, pozwalającym firmie Auto Partner działać sprawnie i skutecznie, jest rozbudowana flota samochodowa, która wyrusza do klienta końcowego trzy do nawet pięciu razy dziennie.

Działania promocyjne i CSR w Auto Partner

Auto Partner SA regularnie podejmuje akcje społeczne lub sponsoringowe. Aktualnie jako wyłączny dystrybutor marki MaXgear jest oficjalnym sponsorem zespołu rajdowego TVN TURBO RALLY TEAM w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP), gdzie za kierownicą zasiada dziennikarz Łukasz Byśkiniewicz, a na fotelu pilota – Zbigniew Cieślar.

Innym projektem wspieranym przez markę jest Silesia Automotive – koło naukowe działające na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach. Studenci zaprojektowali i zbudowali bolid wyścigowy klasy Formula Student. Dzięki wsparciu sponsorskiemu na wczesnym etapie grupie udało się stworzyć pierwszy na Górnym Śląsku pojazd tej klasy, który podczas debiutanckich zawodów na Węgrzech uplasował się w połowie stawki. Poza tym spółka Auto Partner m.in. wspiera fundacje opiekujące się zwierzętami, promując na swojej stronie adopcję psów i różne akcje kilku podopiecznych fundacji.

Szukasz pracy?

(PS) Pracownik produkcji - gastronomia

SGP APT Sp. z o.o.

 • Kostrzyn nad Odrą
Dodana

Sortowanie paczek - Praca od zaraz! - ZMIANY NOCNE

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Wałbrzych
 • 28-30 zł / h
Dodana
Aplikuj bez CV

**Sortowanie paczek** - TYGODNIÓWKI - Warszawa

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Radzymin
 • 30-30 zł / h
Dodana
Aplikuj bez CV

( PS ) Pracownik gospodarczy

SGP APT Sp. z o.o.

 • Kostrzyn nad Odrą
Dodana

Pracownik działu kadr

MAJET

 • Bielsko-Biała
 • 5 000-6 000 zł / mc
Dodana

Video

Rozwój firmy Auto Partner

Auto Partner SA jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2016 roku. Kursy akcji i wszystkie komunikaty dostępne są na bieżąco na stronie internetowej w zakładce Relacje inwestorskie.

Firma obecna jest na wielu rynkach europejskich, jednak wciąż to sprzedaż w Polsce przynosi jej większość przychodów. Eksport spółki Auto Partner, przede wszystkim na Słowację i do Czech, ale także do Niemiec, Austrii oraz na Łotwę, Litwę i Ukrainę, stanowił w 2018 roku 33% sprzedaży.

Auto Partner sukces w rankingu

Źródło: Strona na Facebooku firmy Auto Partner

Spółka nie przestaje się rozwijać – w planach ma rozbudowę sieci dystrybucyjnej i jej usprawnianie, rozwijanie rozwiązań IT, dalszą ekspansję zagraniczną, a także rozszerzanie asortymentu o nowe marki, w tym także własne, z różnych półek cenowych.

Auto Partner SA praca

Te plany rozwoju przedsiębiorstwa dają perspektywę nowych miejsc pracy, obok 1300 już istniejących, dlatego warto regularnie kontrolować rekrutacje, które ogłaszane są na stronie firmy. W przedsiębiorstwie zatrudnienie znajdują między innymi wyspecjalizowani doradcy klienta, przedstawiciele handlowi, logistycy, kierowcy i pracownicy magazynu. Firma zapewnia przydatne szkolenia i kursy, dofinansowanie do świadczeń pozapłacowych oraz zniżki pracownicze.

Auto Partner o pracownikach Wiemy, że to właśnie pracownik jest najcenniejszym zasobem, dlatego dbamy o jego bieżący rozwój, stawiając jednocześnie na elastyczność i indywidualne podejście. Cenimy sobie inicjatywę, kreatywność oraz zaangażowanie naszych pracowników i potrafimy ich odpowiednio za to wynagrodzić
Bartłomiej Mokry z Auto Partner, w rozmowie na temat przyznania firmie tytułu <strong>Solidny Pracodawca Roku&nbsp;2016</strong>

Rekrutacja Auto Partner

Siedziba firmy i jej największe centrum dystrybucyjne ulokowane są w Bieruniu, ale oddziały przedsiębiorstwa – a z nimi miejsca pracy – znajdują się w kilkudziesięciu miastach całej Polsce. 

Najprościej bieżące rekrutacje znaleźć w zakładce Kariera na stronie internetowej firmy. Oferty można filtrować według regionu lub wyszukiwać konkretne miejsce pracy bądź stanowisko. Aplikacje należy składać przez formularz umieszczony pod ogłoszeniem.

Obecnie firma zatrudnia ponad 1700 pracowników, zarówno na stanowiskach kierowniczych (wyspecjalizowanych doradców klienta, przedstawicieli i dyrektorów), jak i zespołach specjalistów różnych działów. Pracodawca Auto Partner dba o rozwój swoich profesjonalistów, zapewniając im udział w szkoleniach i kursach aktualizujących i poszerzających wiedzę oraz doświadczenie.

Auto Parter - opinia pracownika z portalu gowork

Źródło: gowork.pl

Opinie o pracy w Auto Partner zależą w dużej mierze od stanowiska i miejsca pracy, ale ogólnie w sieci znaleźć liczne pozytywne komentarze zatrudnionych lub byłych pracowników. Do wymienianych najczęściej zalet pracy dla Auto Partner należą: płaca adekwatna do pracy, terminowe i zgodne z ustaleniami wypłaty i dodatki za nadgodziny, pakiet socialny. Wśród negatywnych głosów pojawiają się głównie opinie pracowników niższego szczebla; niektórzy z nich twierdzą, że pracodawca częściej powinien przyznawać podwyżki. 

Chcesz skontaktować się z Auto Partner SA?

Dróg kontaktu z firmą Auto Partner mamy kilka. Jeżeli chcemy się skontaktować z obsługą klienta, to mamy do wyboru telefon lub pocztę elektroniczną.

Obsługa Klienta:

tel. 32 325 15 00
fax: 32 325 15 20
e-mail: autopartner@autopartner.com

Obsługa powinna być dostępna od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 18.00, a w sobotę od godz. 8.00 do 13.00.

Firma nie podaje specjalnych metod kontaktu w sprawie rekrutacji – w tym przypadku kandydat powinien zgłaszać się przez formularz. Jeśli jednak masz dodatkowe pytania, możesz poszukać pomocy pod głównym numerem telefonu lub e-mailem – konsultant powinien pokierować cię dalej lub przekazać twoje pytanie odpowiednim osobom.

Jeśli zależy Ci na kontakcie z konkretnym oddziałem lub zagranicznym reprezentantem marki, dane kontaktowe znajdziesz na stronie internetowej firmy w zakładce Kontakt.

Adres korespondencyjny firmy to:

ul. Ekonomiczna 20

43-150 Bieruń

Social Media Auto Partner

Facebook logo

 

https://www.facebook.com/GrupaAutoPartner/

 

 

 

YouTube Logo

 

https://www.youtube.com/channel/UC3oIhMqZDX9FG8AZTwzq72Q

 

 

 

LinkedIn logo

 

https://www.linkedin.com/company/auto-partner-sa/

 

 

 

Auto Partner SA w Krajowym Rejestrze Sądowym

Spółka widnieje w KRS – od 2007 roku jako spółka akcyjna (wcześniej firma była spółką z ograniczoną odpowiedzialnością). Poniżej najważniejsze dane:

NIP: 634 001 10 17

REGON: 276249079

KRS: 0000291327

Sąd Rejonowy w Katowicach

Członkowie reprezentacji: Janta Piotr – Członek Zarządu, Zwolińska Magdalena – Członek Zarządu, Górecki Aleksander Piotr – Prezes Zarządu, Manowski Andrzej Marcin – Wiceprezes Zarządu

Podsumowanie:
 • Auto Partner to firma zajmująca się dystrybucją części samochodowych, akcesoriów i narzędzi diagnostycznych, skierowana głównie do warsztatów i sklepów motoryzacyjnych.
 • Firma ma rozwiniętą logistykę dostaw z ponad 200 dostawcami z całego świata i posiada własne centra logistyczno-dystrybucyjne oraz ponad 80 oddziałów w Polsce.
 • Auto Partner działa społecznie i sponsoringowo, wspierając m.in. koło naukowe zbudującej bolid wyścigowy klasy Formula Student oraz fundacje opiekujące się zwierzętami.
 • Planami firmy są rozbudowa sieci dystrybucyjnej, dalsza ekspansja zagraniczna oraz rozwijanie asortymentu o nowe marki, co z kolei daje perspektywę nowych miejsc pracy.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

daro

daro

Cieszę się, że firma Auto Partner angażuje się w akcje społeczne i społecznie odpowiedzialny biznes. To daje nam pracownikom poczucie, że pracujemy dla firmy, która ma pozytywny wpływ na otaczający nas świat. Dzięki temu czujemy się bardziej związani z pracą i jesteśmy bardziej zaangażowani.
Arkadiusz Kamiński

Arkadiusz Kamiński

Auto Partner wydaje mi się interesującym miejscem pracy, biorąc pod uwagę ich rozbudowaną sieć logistyczną. Ważne, że firma zapewnia szkolenia i kursy, ponieważ sama nie posiadam dużego doświadczenia w pracy w branży motoryzacyjnej. Nie ukrywam, że korzystne zniżki pracownicze też wzbudzają moje zainteresowanie.
Irenka

Irenka

Auto Partner jest godnym polecenia partnerem dla firm z branży motoryzacyjnej. Oferują bardzo szeroki asortyment i wyróżniają się wysoko rozwiniętą logistyką dostaw. Są też elastyczni pod względem kwestii finansowych, co dla mnie jako pracodawcy jest niezwykle ważne.
Jacek

Jacek

Firma Auto Partner wydaje się być miejscem, gdzie pracy nie brakuje. Z jednej strony rozwijają się i poszerzają swoją ofertę, z drugiej strony regularnie ogłaszają rekrutacje. Szkoda tylko, że większość ofert dotyczy prac na terenie Polski, a ja szukam pracy zagranicą.
Marta

Marta

Jako pracownik Auto Partner jestem dumny, że pracuję dla firmy o tak szerokiej i kompleksowej ofercie. Wszystkim klientom możemy zaproponować najlepsze rozwiązania i produkty. Oprócz tego, firma dba o swoich pracowników i zapewnia nam szkolenia oraz korzystne warunki zatrudnienia.
Fibek22

Fibek22

Fajnie, że jest odnośnik do ofert pracy. Tutaj na aplikuj także można by to dobre podlinkować.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.