Twoje wsparcie w rekrutacji

Praca Inter Car II - najstarszy autoryzowany salon i serwis Mercedes-Benz na Górnym Śląsku

Praca Inter Car II - najstarszy autoryzowany salon i serwis Mercedes-Benz na Górnym Śląsku
Inter Car II sp. z o. o. to trzydziestoletnia firma zajmująca się sprowadzaniem do Polski samochodów – początkowo kilku producentów amerykańskich, dziś Mercedes-Benz oraz Volvo jako autoryzowany dealer tych marek. Cztery salony firmy znajdują się w województwach śląskim, dolnośląskim i opolskim. Poza tym spółka zajmuje się między innymi sprzedażą modeli używanych oraz pracami serwisowymi. Kto może starać się o pracę w oddziałach tej firmy? Gdzie znaleźć informacje o rekrutacji? Sprawdź nasze podpowiedzi poniżej!

Inter Car II to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która działa na rynku motoryzacyjnym od 1990 roku. Firma zajmuje się sprzedażą zarówno nowych, jak i używanych samochodów osobowych, kempingowych, dostawczych oraz ciężarowych, a także sprowadzaniem oryginalnych części. Spółka posiada cztery oddziały: w Rudzie Śląskiej, gdzie zarejestrowana jest firma, w Świerklanach koło Rybnika, w Opolu i Bielanach Wrocławskich.

Historia firmy Inter Car

Firma założona przez Erwina Kempę w Zabrzu początkowo zajmowała się importem amerykańskich samochodów do Polski. W swojej historii spółka sprzedawała już samochody Mitsubishi i Dodge, a od 1994 roku aż do 2010 roku była autoryzowanym dealerem marek Chrysler oraz Jeep w Polsce. W roku 2000 do grona tych marek dołączył Mercedes-Benz, którego autoryzowanym dealerem Inter Car jest do dziś.

Po zmianach w amerykańskim koncernie motoryzacyjnym współpraca zakończyła się, a jej miejsce zajęły samochody Volvo, których Inter Car został autoryzowanym dealerem, oraz Citroen (ta współpraca jednak dobiegła już końca). Aktualnie spółka sprzedaje pojazdy Mercedes-Benz i Volvo.

Działalność Inter Car

Głównym trzonem działalności Inter Car jest sprzedaż samochodów – tak nowych, jak i używanych, o różnych zastosowaniach. Firma oferuje bowiem zarówno auta osobowe, kempingowe, jak i dostawcze oraz ciężarowe. Skupia się na dwóch popularnych w naszym kraju markach, których jest autoryzowanym dealerem: Mercedes-Benz i Volvo.

Salony Inter Car w Rudzie Śląskiej i Świerklanach, nazywane Inter-Car Silesia, dedykowane są marce Mercedes-Benz. Oddział z salonami w Opolu (Inter-Car Opole) i Bielanach Wrocławskich (Volvo Car Wrocław-Bielany, dawniej Inter-Car Bielany) sprzedaje natomiast samochody Volvo. Ten ostatni – z Dolnego Śląska – jest największym salonem marki w Polsce. Znajdują się tam nie tylko ekspozycja nowych samochodów i punkt ich sprzedaży, ale również salon samochodów używanych (Volvo Selekt) oraz przebudowany i dostosowany do najnowszych standardów VPS serwis.

Można tam zarówno obejrzeć szeroką gamę dostępnych modeli, jak i wybrać się na jazdę próbną. Salony Mercedesa oferują nawet kredyt oraz leasing na zakup samochodu z pomocą Mercedes-Benz Bank, a także ubezpieczenia w pełnym zakresie za pośrednictwem własnej agencji ubezpieczeniowej.

Serwis Inter Car

W Świerklanach poza salonem i serwisem samochodów osobowych oraz dostawczych zlokalizowana jest również naprawa samochodów ciężarowych, a nawet autobusów. Serwisy Inter Car w swojej ofercie mają naprawy gwarancyjne, jak i pogwaracyjne. Dodatkowo spółka oferuje naprawy powypadkowe, w tym reparacje blacharskie i lakiernicze, które są autoryzowane przez markę Mercedes-Benz.

Warto wiedzieć!Firma obsługuje nie tylko samochody marki Mercedes-Benz i Volvo, ale także pojazdy innych producentów. Ponadto oddział wrocławski ma przy swoim serwisie również stację kontroli pojazdów – można tam przeprowadzić przegląd okresowy i rejestracyjny.

Marketing Inter Car

W ramach działań promocyjnych firma Inter Car skupia się na Mercedesie. Regularnie wydaje własny magazyn „Mercedes Me”, który dostępny jest na stronie oddziału do pobrania w formie aplikacji (dostępnej na systemy Android i iOS) oraz w formacie pdf. Na podstronie dotyczącej magazynu można również przeczytać zajawki dostępnych bezpłatnie artykułów. Redakcja deklaruje, że czasopismo „ma odzwierciedlać zróżnicowane zainteresowania przyjaciół, wielbicieli i klientów świata marki Mercedes-Benz” – można się więc spodziewać różnorodnych treści skupionych wokół samochodów producenta.

Poza tym spółka zaczęła tworzyć podcast pod tytułem „Pół godziny z gwiazdą”, dostępny na wielu kanałach (m.in. YouTube, Spotify, TIDAL), w którym dziennikarze rozmawiają ze swoimi gośćmi na przykład o elektromobilności czy klasycznych modelach marki. Jednym z gości programu był Andrzej Bargiel.

Inter Car praca, praktyki, kształcenie zawodowe

Firma otwarcie deklaruje, że szuka takich pracowników Inter Car, którzy będą zmotywowani i zaangażowani. Często potrzebuje osób wykwalifikowanych w swoim zawodzie. Zatrudnia przedstawicieli handlowych, doradców serwisowych, doradców do spraw likwidacji szkód komunikacyjnych, logistyków, pracowników magazynu, specjalistów od marketingu, obsługi klienta, ubezpieczeń oraz produktów finansowych, a także ekspertów.

Bieżące rekrutacje znajdują się w zakładce Kariera na stronie internetowej oddziałów w Rudzie Śląskiej i Rybniku. Publikowane są oferty bardziej szczegółowe lub widnieje jedynie prośba o kontakt e-mailowy. W takiej sytuacji jeśli zależy Ci na pracy w Inter Car, najlepiej w wiadomości krótko opisać swoje kwalifikacje i załączyć aktualne CV.

Oddziały związane z marką Volvo nie mają sekcji, w której ogłaszają swoje wakaty lub nabory, dlatego proponujemy kontaktować się w sprawie pracy przez formularz albo e-mailowo z konkretnym działem (wszystkie dane dostępne są w zakładce Kontakt – link poniżej).

Jeden z dwóch salonów Inter Car Silesia w Rudzie Śląskiej

Drugi salon Mercedesa w Rudzie Śląskiej. Źródło: dzianimobilni.pl, fot. Mateusz Enenkiel.

Dodatkowo strona salonów Mercedesa oferuje kształcenie zawodowe. Obywa się ono w szkole zawodowej, ale uzupełnione jest o zajęcia odbywające się w różnych działach firmy oraz szkolenia rozwijające umiejętności miękkie, głównie współpracę i komunikację.

Poza kształceniem oferowane są też praktyki w Inter Car, dzięki którym można poznać specyfikę wybranej branży od strony praktycznej. Zainteresowanych taką ofertą odsyłamy do portalu Daimler Career.

Kontakt do Inter Car

Jak już wspominaliśmy, firma ma cztery oddziały, z których każdy ma własne ścieżki kontaktu. W celu udziału w rekrutacji najlepiej kontaktować się na podane we wspomnianej już zakładce Kariera na stronie firmy maile bezpośrednie do rekrutujących. W pozostałych sprawach kontakt z Inter Car jest możliwy pod ogólnymi danymi teleadresowymi, które podajemy je poniżej.

Inter-Car Silesia

e-mail: info@intercar.mercedes-benz.pl

Ruda Śląska: ul. Szyb Barbary 3, 41-709 Ruda Śląska
tel.: +48 32 888 20 00

Świerklany: ul. Żorska 39, 44-266 Świerklany
tel.: +48 32 888 53 01

Volvo Car Wrocław-Bielany

ul. Wrocławska 1, 55-040 Bielany Wrocławskie
tel.: (71) 722 10 00, fax: (71) 722 10 99

Na stronie internetowej firmy w zakładce Kontakt dostępne są także dane kontaktowe do poszczególnych działów i ogólny formularz kontaktowy.

Inter-Car Opole

ul. Wrocławska 152, Teren parku handlowego Karolinka
tel.: 661 540 700, 519 532 133

Na stronie internetowej firmy w zakładce Kontakt dostępne są dodatkowo formularz kontaktowy oraz numery telefonu i adresy e-mail do doradców handlowych sprzedających nowe samochody.

Logotyp Facebook

 

https://www.facebook.com/mercedesintercar/

 

 

Logotyp Instagram

 

https://www.instagram.com/mercedesbenz_intercar/?hl=pl

 

 

Logotyp YouTube

 

https://www.youtube.com/channel/UCoXpnofy8WgxtDhvOyyNiRQ

 

 

Inter Car II Sp. z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Firma Inter Car II widnieje w KRS jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która została zarejestrowana w 24.04.2002 r. Poniżej podajemy również inne dane gospodarcze pobrane z powszechnego Krajowego Rejestru Przedsiębiorców:

NAZWA: INTER-CAR II SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
MIEJSCOWOŚĆ: RUDA ŚLĄSKA
ADRES: UL. SZYB BARBARY 3
REGON: 276651864
NIP: 6482331430
KRS: 0000109156
Nazwa organu reprezentacji: ZARZĄD

Skład zarządu:

Nazwisko Pierwsze imię Drugie imię Funkcja
TABOR KATARZYNA HALINA PREZES ZARZĄDU
KOWALCZYK PIOTR   CZŁONEK ZARZĄDU
PORĘBSKI WOJCIECH TOMASZ CZŁONEK ZARZĄDU
PLUCZAK ALEKSANDRA BARBARA WICEPREZES ZARZĄDU
SZANDROCHA MARCIN   CZŁONEK ZARZĄDU

 

Oceń ten wpis
Praca Inter Car II - najstarszy autoryzowany salon i serwis Mercedes-Benz na Górnym Śląsku
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.