Najwięksi pracodawcy na Śląsku

Praca Prymat sp. z o.o. - lider rynku przypraw z silnym marketingiem

23 czerwca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 11 głosów

11 głosów

5 komentarzy
Praca Prymat sp. z o.o. - lider rynku przypraw z silnym marketingiem
Spółka Prymat jest właścicielem kilku marek, dzięki którym zdobyła wysoką pozycję na rynku polskim oraz europejskim. Bogata oferta z różnych półek cenowych, skierowana zarówno do konsumentów, jak i do klientów biznesowych, wspierana jest intensywnym marketingiem. Strategia ta wydaje się sprawdzać, a firma nieustannie inwestuje w dalszy rozwój. Chciałbyś się przekonać, czy praca przy produkcji przypraw jest dla Ciebie? Z naszego artykułu dowiesz się więcej o firmie oraz gdzie szukać informacji o naborze.

Prymat to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która została liderem polskiego rynku przypraw. Założona w 1983 roku firma wypracowała sobie silną pozycję nie tylko w kraju, ale i w całej Europie. Swoją ofertę kieruje zarówno do klientów prywatnych, branży HoReCa, jak i przemysłu spożywczego. Poza produktami sprzedawanymi pod szyldem Prymat posiada w swoim katalogu także takie marki jak Kucharek, Smak, To Naturalne, Nadir oraz GastroLine.

Produkty Prymat – sprzedaż detaliczna

Początkowo firma Prymat specjalizowała się w produkcji przypraw i koncentratów spożywczych, a także przetworów owocowo-warzywnych. Dziś w katalogu spółki znajdują się między innymi przyprawy jednorodne, mieszanki przypraw, musztardy, marynaty, sosy sałatkowe i dodatki. Przyprawa uniwersalna Kucharek wyprodukowana przez Prymat osiągnęła status najpopularniejszego produktu tego typu w Polsce. To bardzo silna marka w portfolio spółki – przyprawa do potraw, w promocji której spółka kładzie nacisk na wysoką jakość, atrakcyjną cenę i uniwersalne zastosowanie. Jej smak ma być esencją tradycyjnej polskiej kuchni. Przyprawa ma kilka odsłon (np. Smaki wiosny, Smaki lata) i postaci (m.in. kostki rosołowe, przyprawa w płynie) – wciąż jednak to ta podstawowa jest najbardziej znana. Dzięki wysokiej jakości, dobrym produktom firma zyskała stałą, wysoką pozycję w branży, a tym samym jest solidnym pracodawcą zapewniającym stabilne zatrudnienie.

Dystrybucja produktów Prymat na świecie - infografika

Lokalizacje i dystrybucja Grupy Prymat w Polsce i za granicą. Źródło: prymatgroup.pl

Druga silna marka spółki to Prymat, pod którą firma sprzedaje niemal pełny przekrój swojego asortymentu, podkreślając wysoką jakość produktów – aromatyczność przypraw, oryginalność mieszanek przyprawowych czy wyjątkowy smak dodatków i sosów. Chwali się przy tym urozmaicaniem i wzbogacaniem kuchni Polaków.

Natomiast najstarsze logo firmy to Smak. Pod tą nazwą od 1979 roku sprzedawane są produkty oparte na tradycyjnych recepturach: między innymi pakowane chrzany, ogórki, buraczki, pieczarki, warzywa marynowane czy sałatki.

Ostatnia linia spółki Prymat to Nadir, która nastawiona jest na artykuły z półki ekonomicznej. Do niedawna te same produkty były sprzedawane w Polsce pod marką Asta (jako Nadir funkcjonowały w Czechach) – jest to więc na dziś najmniej rozpoznawalne w naszym kraju logo spośród wymienionych.

Pracodawca Prymat – branże i zakres działalności

Pod trzema pierwszymi z tych szyldów spółka oferuje także produkty dedykowane branży HoReCa. W ramach Prymat GastroLine dostaniemy przyprawy i mieszanki przyprawowe oraz dodatki spożywcze. Kucharek GastroLine to, jak nietrudno się domyślić, kilka rodzajów przyprawy uniwersalnej dla gastronomii, natomiast Smak GastroLine odpowiada za dostarczanie hotelom oraz restauracjom różnego rodzaju przetworów warzywnych.

Prymat ma jednak duże możliwości produkcyjne, więc jest otwarty także na współpracę z przemysłem spożywczym. Zapewnia przy tym wsparcie ekspertów podczas doboru odpowiednich artykułów z szerokiego asortymentu firmy, a nawet opracowanie nowych produktów zgodnie z wytycznymi klienta. Prymat oferuje również różnorodne rozwiązania z zakresu pakowania, dostosowane do potrzeb zamawiającego.

Obroty i zatrudnienie firmy Prymat infografika

Dane o obrotach i zatrudnieniu w całej Grupie Prymat. Źródło: prymatgroup.pl

Szukasz pracy?
Dodana

Sortowanie paczek** TYGODNIÓWKI**27,5zł/h* Wyry **

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Mikołów
 • 27-28 zł / h
Dodana
Dodana

MŁODSZY OPERATOR/KA LINII PRODUKCYJNEJ - Zapewniamy bezpłatny transport

Adecco Poland Sp. z o.o.

 • Wadowice
 • 3 750-4 500 zł / mc
Dodana

Zatrudnię Instruktora nauki pływania

FUNDACJA "WSPÓLNYM KROKIEM"

 • Stęszew
 • 30-80 zł / h
Dodana

Wszytko to sprawia, że chętni do pracy w tej firmie mogą znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach działalności Prymat, w zależności od tego, czy w danym dziale jest aktywna rekrutacja.

Praca na produkcji Prymat

Najwięcej miejsc pracy generują zakłady produkcyjne firmy, w których wytwarza się wyroby dystrybuowane na całą Europę i poza kontynent. Spółka Prymat posiada pięć zakładów o łącznej powierzchni produkcyjnej 9600 metrów kwadratowych i powierzchni magazynowej wynoszącej 11350 metrów kwadratowych, gdzie przetwarza kilka tysięcy ton towaru miesięcznie. Regularnie inwestuje zarówno w nowe technologie, rozwój parku maszynowego, jak i nowoczesne systemy zarządzania, budując w ten sposób swoją konkurencyjność.

Warto wiedzieć...
Firma Prymat posiada także własny dział badań, jakości oraz rozwoju, który pracuje nad udoskonalaniem i budowaniem nowej oferty dopasowanej do oczekiwań konsumentów. Specjaliści dbają o zgodność z obowiązującymi normami oraz wysoką jakość produktów.

Prymat dba o wartość nie tylko produktów, ale również i pracy całego przedsiębiorstwa. W tym celu wdrożono w grupie Zintegrowany System Zarządzania w zgodzie ze standardami HACCP, EN ISO 22000, BRC Global Standard for Food oraz IFS. Jednocześnie Prymat zdobył także ważne certyfikaty zgodności z wymogami International Food Standard oraz z brytyjską normą BRC Global Standard for Food Safety.

Silny marketing Prymat

Spółka inwestuje nie tylko w zakłady produkcyjne, ale i marketing. Firma bardzo intensywnie promuje swoją ofertę na billboardach, w internecie oraz przede wszystkim w telewizji. W latach 2007-2011 Prymat był kulinarnym partnerem programów telewizyjnych „Dzień dobry TVN” i „Pytanie na śniadanie”, a pod koniec tego okresu także „Kuchennych rewolucji” i „Ugotowanych”.

W 2013 roku powstał program dedykowany produktom marki Prymat – „Doradca smaku”, który doczekał się dziesięciu edycji i do tej pory jest emitowany na kanale TVN w godzinach największej oglądalności. Jakiś czas później powstał portal o tej samej nazwie, w którym użytkownicy mogą wrócić do nagrań, ale także dodawać własne przepisy i brać udział w licznych konkursach.

Promocja marki opiera się nie tylko na polecaniu produktów. Firma dba także o employer branding, zamieszczając szczegółowe informacje o możliwościach kariery w strukturach spółki na swojej stronie oraz podejmując różne inicjatywy ukazujące firmę "od kuchni" i pracowników Prymat. W 2019 roku firma wzięła udział w "Akcji Rekrutacji" i zaprezentowała codzienność zawodową pracowników marki na kanale YouTube projektu:

Video

Praca w firmie Prymat

Tak duża spółka o bardzo bogatym portfolio z branży spożywczej potrzebuje specjalistów z różnych dziedzin. Firma Prymat poza zakładami produkcyjnymi posiada działy:

 • administracji i prawny,
 • zakupów i sprzedaży (w tym eksportu),
 • finansowy,
 • IT,
 • techniczny,
 • badań, jakości i rozwoju wraz z labolatorium
 • marketingu.

Nie wszyscy specjaliści pracują w siedzibie firmy w Jastrzębiu-Zdroju. Spółka Prymat ma swoje zakłady produkcyjne również w Żorach i Tychach, a przy tym ostatnim znajduje się też biuro. Działy sprzedaży i marketingu (w tym także zespoły specjalistów do spraw public relations) są natomiast zlokalizowane w Krakowie.

Spółka stawia na model, w którym pracownicy różnych szczebli mają partnerskie relacje. Prymat oferuje stabilne warunki zatrudnienia i atrakcyjne świadczenia socjalne. Deklaruje wsparcie w rozwoju zdolnych oraz wykazujących inicjatywę osób poprzez szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, a dla najlepszych nawet częściowe lub całościowe pokrycie kosztów nauki.

Mocne strony pracodawcy Prymat
Jak podaje sama spółka na stronie poświęconej rekrutacji, do głównych zalet pracy w Grupie Prymat należą nie tylko bezpieczeństwo i stabilność zatrudnienia, ale także szerokie możliwości zdobywania wiedzy i doświadczenia od najlepszych ekspertów.

Firma Prymat zapewnia pracownikom szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, umożliwia podnoszenie kwalifikacji, a zaangażowanym i efektywnym osobom także rozwój kariery w strukturach spółki.

Aktualne oferty pracy firmy Prymat można znaleźć na stronie internetowej grupy w zakładce Kariera. Dokumenty rekrutacyjne wraz z klauzulą dotyczącą przetwarzania danych osobowych należy przesyłać e-mailowo na adres kadry@prymat.pl.

Pracodawca Prymat opinie

Renoma branżowa to jedno, a relacje między pracownikami i pracodawcami, to niekiedy inna bajka. Jak o pracy w spółce Prymat wypowiadają się osoby, które były lub są tam zatrudnione? Firma zbiera sporo pozytywnych komentarzy, podkreśla się dobre zarobki w większości działów oraz korzyści wynikające z pracy z dobrymi, znanymi produktami, które bronią się renomą marki.

Opinia o firmie prymat - pracownik

Opinia byłego pracownika na temat pracodawcy Prymat. Źródło: Absolvent.pl

Opinia pracownika o firmie Prymat z GoWork.plOpinia pracownika działu sprzedaży na temat pracodawcy Prymat. Źródło: GoWork.pl

Jak skontaktować się z firmą Prymat?

Podstawowe dane kontaktowe do głównego biura spółki to:

tel.: +48 32 47 33 222, fax: +48 32 47 33 833
e-mail: prymat@prymat.pl

Adres korespondencyjny:

Prymat sp. z o.o.
ul. Chlebowa 14
44-337 Jastrzębie-Zdrój

Dodatkowo na stronie internetowej firmy znajdziemy kontakt dla mediów (tel.: +48 12 252 88 24, e-mail: pr@prymat.pl) oraz do działu eksportu (e-mail: export@prymat.pl), a także adresy, telefony i e-maile do poszczególnych zakładów produkcyjnych – wszystko w zakładce Kontakt.

Prymat sp. z o.o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

Spółka Prymat, zarejestrowana przy ul. Chlebowej 14, 44-337 Jastrzębie-Zdrój, widnieje w KRS od 2001 roku. Najważniejsze dane firmy:

NIP: 633-20-14-478
REGON: 276681517
KRS: 0000059133
Nazwa organu reprezentacji:    Zarząd
Sposób reprezentacji:    Do składania oświadczeń w imieniu spółki w przypadku zarządu wieloosobowego upoważniony jest samodzielnie prezes zarządu albo wymagane jest współdziałanie dwóch innych członków zarządu.

Członek reprezentacji Funkcja
Kasperowicz Radosław Prezes Zarządu
Kopciowski Robert Członek Zarządu
Gałuszka Jan Członek Zarządu
Baczyński Jarosław Członek Zarządu

 

Podsumowanie:
 • Firma Prymat oferuje bogaty asortyment produktów, w tym przyprawy jednorodne, mieszanki przypraw, musztardy, marynaty, sosy sałatkowe i dodatki.
 • Najpopularniejszym produktem Prymatu jest przyprawa uniwersalna Kucharek, której firma kładzie nacisk na wysoką jakość, atrakcyjną cenę i uniwersalne zastosowanie.
 • Prymat posiada pięć zakładów produkcyjnych, oferuje różnorodne możliwości pakowania i jest otwarty na współpracę z przemysłem spożywczym, zapewniając przy tym wsparcie ekspertów podczas doboru produktów.
 • Firma intensywnie promuje swoją ofertę na billboardach, w internecie oraz przede wszystkim w telewizji. Prymat był kulinarnym partnerem programów telewizyjnych „Dzień dobry TVN” i „Pytanie na śniadanie”, a obecnie posiada własny program „Doradca smaku” oraz portal kulinarnej inspiracji.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Onna22

Onna22

Jako pracownik w Prymat, jestem zadowolony z naszych produktów i pracy tutaj. Doceniam, że firma inwestuje w nowe technologie i systemy zarządzania, co pozwala nam pracować bardziej efektywnie. Bardzo lubię też nasze produkty i często polecam je rodzinie i znajomym.
Sluchtern

Sluchtern

Jako osoba bezrobotna, nie mam dobrej opinii na temat firmy Prymat. Wydaje mi się, że ich produkty są zbyt drogie i niezbyt dostępne dla osób o niskim budżecie. Może gdyby Prymat zaczęła produkcję artykułów z półki ekonomicznej już w Polsce, a nie tylko na eksport, to byłoby inaczej.
Dudek

Dudek

Jako osoba poszukująca pracy, jestem zadowolona z faktu, że Prymat generuje wiele miejsc pracy na swoich zakładach produkcyjnych. Miałam okazję zapoznać się z ofertami pracy w tej firmie i wydają się bardzo interesujące. Mam nadzieję, że wkrótce będę mogła dołączyć do grona pracowników Prymat.
Jagoda

Jagoda

Jako pracodawca z wieloletnim stażem w branży spożywczej, uważam, że firma Prymat jest dobrym pracodawcą, który zapewnia stabilne zatrudnienie i stałe możliwości rozwoju. Ich inwestycje w nowe technologie i systemy zarządzania są godne uznania. Dostarczają także wysokiej jakości produkty, na które jak widzę, mają silny marketing.
Bosza

Bosza

Marka bardzo znana co widać w mediach. Ciekawe jak się to odnosi do pracy na rożnych stanowiskach dla pracowników różnych sektorów.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka