Zarobki

Spedytor - zarobki

24 stycznia 2023

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 18 głosów

18 głosów

3 komentarze
Spedytor - zarobki
Rosnąca konsumpcja społeczeństwa prowadzi do rozwoju handlu oraz produkcji. Towary muszą być transportowane, a to podnosi znaczenie firm logistycznych. Jednym z najważniejszych trybów logistyki jest spedytor, czyli osoba odpowiedzialna za organizowanie procesu transportu oraz dbanie o to, aby towary dotarły do celu.

Czy warto w dzisiejszych czasach być spedytorem? Sprawdź czym się zajmuje osoba na tym stanowisku oraz jak dziś wyglądają perspektywy zatrudnienia w branży TSL. Zadania spedytora są bardzo szerokie, a odpowiedzialność ogromna. Właśnie dlatego nie każdy może zostać spedytorem, ponieważ oprócz wykształcenia potrzebne są odpowiednie predyspozycje. Czym dokładnie zajmuje się spedytor i jak nim zostać? Przybliżmy jedno z najważniejszych stanowisk w transporcie i logistyce.

Praca i zawód spedytora- kim jest spedytor?

Spedytor jest osobą odpowiedzialną za całościową organizację procesu transportowego towarów drogą morską, lądową, kolejową lub lotniczą. Jest to także osoba zobowiązana do bezpośredniego kontaktu z klientem, przewoźnikiem, kierowcą, załadowcą i punktem rozładunku. Najprostsza odpowiedź na pytanie, co robi spedytor, to sprawuje opiekę nad przekazaniem towaru z punktu A do punktu B zgodnie z zawartą umową.

Zadania spedytora mogą się od siebie różnić w poszczególnych firmach.

Najczęściej jednak należą do nich:

 • organizacja przewozu ładunków
 • pozyskiwanie klientów
 • dobór odpowiedniego pojazdu
 • ustalenie najkorzystniejszej trasy
 • zaplanowanie ewentualnego doładunku, przeładunku, czy magazynowania towaru
 • zawieranie umów z klientami i przewoźnikami, negocjowanie warunków
 • przygotowanie dokumentów transportowych
 • organizacja odprawy celnej
 • rezerwacja biletów na prom/pociąg
 • wsparcie kierowcy w przypadku ewentualnych awarii i innych nieprzewidzianych trudności na trasie
 • na życzenie zleceniodawcy informowanie go o miejscu położeniu towaru
 • organizacja ubezpieczenia transportu

Kto może zostać spedytorem i jak?

Swoją drogę na stanowisko spedytora można rozpocząć od ukończenia liceum, technikum lub studium o odpowiednim profilu: spedycyjnym, logistycznym, bądź transportowym. Również szkoły wyższe oferują adekwatne kierunki kształcenia w powyższych dziedzinach. Najważniejsze są jednak pewne predyspozycje oraz znajomość języków obcych. W wielu firmach transportowych i logistycznych wciąż przyjmowane są osoby bez kierunkowego wykształcenia. Po przyjęciu obiecujących kandydatów do pracy, organizowane są dla nich szkolenia oraz kursy, które ułatwiają odnalezienie się na stanowisku. Jeśli zastanawiasz się, jak zostać spedytorem, przejrzyj w internecie oferty kursów kompetencyjnych dostępnych dla klientów indywidualnych, którzy chcieliby zyskać kwalifikacje i zwiększyć swoje szanse na rynku.

Zawód technika spedytora wymagania: niezbędne kwalifikacje

Poza posiadaniem tytułu technika spedycji, praca jako spedytor może być łatwiejsza do zdobycia przez osoby posiadające certyfikaty językowe. Niektóre firmy transportowe bardziej niż na kierunek wykształcenia zwracają uwagę na jego poziom i chętniej decydują się na przyjęcie kandydatów po studiach, niezależnie od wydziału. Wysoko ceniona jest bowiem kultura osobista, umiejętność wysławiania się i szybkość przyswajania nowej wiedzy.

Spedycja - co to właściwie jest i ile można zarobić w Polsce?

Pierwszym i najważniejszym pytaniem jest to, czym w ogóle jest spedycja? Odpowiedź jest bardzo prosta. Spedycja jest działalnością polegającą na organizowaniu przewozu towarów. Prosta definicja nie oznacza, że za zawodem spedytora znajdują się łatwe zadania. Wręcz przeciwnie spedytor musi znać się na wielu rzeczach i odpowiada za masę spraw organizacyjnych.

Video

Pracę oraz stanowisko spedytora można sklasyfikować na kilka różnych sposobów wynikających z zakresu działania. Popularnymi specjalizacjami są stanowiska spedytora morskiego czy lotniczego. Najczęściej spotykany podział to jednak funkcja spedytora krajowego lub międzynarodowego. Nazwa stanowiska jasno pokazuje, w jakim dokładnie zakresie pracuje dany spedytor.

Na czym polegają zadania spedytora?

 • Najprościej mówiąc, odpowiada on za organizację bezpiecznego transportu z miejsca odbioru do miejsca docelowego.
 • Zadanie spedytora zaczyna się od pierwszego kontaktu z klientem i zawarcia umowy.
 • W zakresie obowiązków jest negocjowanie cen i możliwie jak najlepsze wykorzystanie zorganizowanych środków transportu.
 • Spedytor musi prowadzić szczegółową dokumentację, wystawiać listy przewozowe oraz rozliczać zlecenia.
 • Spedytor może też samodzielnie wykonać przewóz towaru, co czyni z niego na czas transportu przewoźnika.
 • Standardowo jednak spedytor odpowiada za znalezienie przewoźnika i zlecenie mu przetransportowania towaru.

Szeroki zakres obowiązków stawia przed spedytorem duże wymogi

Wśród ogłoszeń o pracę na spedytora stawiane są różne wymogi. W przypadku najlepiej płatnych ofert pracodawcy wymagają stosownego wykształcenia. W tym wypadku ścieżek edukacji jest kilka. Najlepiej zacząć od technikum spedycyjnego. W przypadku braku odbycia edukacji w takiej szkole można również odbyć nauki w szkołach o kierunkach logistycznych. Na rynku nie brakuje firm organizujących kwalifikacyjne kursy spedycyjne. Takie zajęcia trwają zazwyczaj od kilku dni do kilku tygodni w zależności od ośrodka szkoleniowego i konkretnej oferty. Spedytorem może zostać również absolwent uczelni wyższych, który kształcił się w kierunkach logistyki, transportu bądź zarządzania.

Szukasz pracy?
Zobacz oferty: praca Spedytor

Spedytor Międzynarodowy ze znajomością j. włoskiego

HEGELMANN TRANSPORTE SP. Z O.O.

 • Częstochowa
Dodana

Spedytor/Dyspozytor

SMART-HR

 • Pilica
Dodana

Spedytor międzynarodowy

Centralna Baza Ofert Pracy

 • Poznań
Dodana

Spedytor

TK TRANS TOMASZ KAMIŃSKI

 • Kościerzyna
Dodana

Spedytor międzynarodowy

Centralna Baza Ofert Pracy

 • Poznań
Dodana

To nie koniec wymagań stawianych spedytorom. Każda osoba na takim stanowisku powinna być obeznana w rynku i znać się na cenach w transporcie. Powinna także być na bieżąco zaznajomiona z przepisami dotyczącymi transportu ze szczególnym uwzględnieniem rewirów, w jakich działa. Spedytor międzynarodowy musi znać przepisy obowiązujące we wszystkich krajach, na których terenie organizuje usługi transportowe.

Warto jeszcze wspomnieć o kilku cechach, jakie powinien mieć spedytor:

 • Osoby na tym stanowisku muszą się wykazać dbałością o detale oraz nie mieć problemów z braniem odpowiedzialności.
 • Dobry spedytor nie może zrzucać odpowiedzialności na innych za błędy w transporcie, ale zadbać, aby zostały one wyeliminowane.
 • Nie bez znaczenia jest cierpliwość oraz umiejętność pracy w zespole. W tym wypadku chodzi także o współpracę z niecierpliwymi klientami.
 • W zawodzie spedytora niezwykle ważna jest również odporność na stres.

Czy tak duże wymagania i odpowiedzialność niosą za sobą odpowiednio wysokie zarobki? Pensje w zawodzie spedytora są atrakcyjne, choć należy mieć na uwadze, że ich rozrzut jest naprawdę duży. Każda firma stawia inne wymagania przed spedytorem i narzuca różny zakres obowiązków. W efekcie różnice między płacami mogą być naprawdę duże w zależności od konkretnego przedsiębiorstwa.

Ile zarabia spedytor?

Zarobki spedytorów są zależne od całej masy czynników. Dużą rolę odgrywa doświadczenie oraz przedsiębiorstwo, w jakim wykonuje się pracę. W poszczególnych firmach zakres obowiązków może być dla spedytora różny.

Ile może zarobić spedytor w Polsce?

 • Zgodnie z Ogólnopolskim Badaniem Wynagrodzeń spedytor w naszym kraju zarabia średnio 6 200 zł brutto. Jest to mediana zarobków mieszczących się w zakresie od 5 170 zł do 7 590 zł brutto. Zgodnie z badaniami ten przekrój zarobków dotyczy specjalistów spedycji o średnim stopniu doświadczenia.
 • Zdecydowanie mniej zarobią początkujący spedytorzy. Według badań ich pensje plasują się w przedziale od 4 190 zł do 5 790 zł brutto.
 • Doświadczeni spedytorzy zarabiają w Polsce od 6 010 zł do 9 470 zł brutto.
 • Warto nadmienić, że około 25% osób na tym stanowisku zarabia ponad 10 000 zł.

Najlepsi specjaliści mogą więc liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenia. Warto też nadmienić, że coraz częściej przedsiębiorstwa poszukują spedytorów zdalnych, czyli pracujących z domu.

Zarobki w zawodzie a lokalizacja

Średnia pensja na stanowisku spedytora wynosi w naszym kraju 5 170– 7 590 zł brutto. Warto zaznaczyć, że mniejszą kwotę zarobi osoba początkująca, czyli młodszy spedytor. Zarobki, na jakie może liczyć, sięgają około 6 000 zł brutto. Pracownicy zaś z wieloletnim doświadczeniem i dobrymi wynikami otrzymują nawet 9 500 zł brutto.

Wyraźne różnice widoczne są również w poszczególnych regionach Polski, a także między wypłatą, jaką otrzymuje spedytor międzynarodowy, a spedytor krajowy. Zarobki tego pierwszego są wyższe, chociażby z uwagi na ceny usług transportowych w krajach zagranicznych, dzięki którym łatwiej zyskać wysoką marżę. Różnice występują także na poziomie powierzonych zdań, jakie wykonuje spedytor międzynarodowy. Zakres obowiązków z reguły jest bardziej obszerny.

Video

Spedytor międzynarodowy - zarobki

Zgodnie z nazwą zawodu, spedytor międzynarodowy zajmuje się organizacją transportu pomiędzy przedsiębiorstwami znajdującymi się w obcych państwach. Zarobki spedytora międzynarodowego są wyższe od spedytorów krajowych. Wynika to z kilku czynników. Najważniejszym jest wymóg znajomości języków obcych oraz przepisów zagranicznych. Potężna wiedza jest odpowiednio opłacana przez pracodawców. Co więcej, często występujący system prowizyjny wynagrodzeń zależny od obrotów firmy pozwala mocno wywindować pensje.

Zarobki spedytorów międzynarodowych:

 • Szacuje się, że średnie zarobki spedytorów międzynarodowych wynoszą około 6 600 zł brutto.
 • W niektórych przypadkach pensje mogą sięgać nawet 10 000 zł brutto.
 • Warto zaznaczyć, że najbardziej doświadczeni specjaliści cenieni w branży zarobią jeszcze więcej.

Spedytor morski - zarobki

Spedytor morski zajmuje się organizacją transportu towarów drogą morską. To niezwykle odpowiedzialne zajęcie, ponieważ transport morski ma określone zasady funkcjonowania.

Video

W przypadku błędów w spedycji nie da się szybko naprawić wpadek. Statki transportowe nie kursują w mgnieniu oka i organizacja wysyłek towarów drogą morską jest niezwykle skomplikowanym procesem logistycznym.

W efekcie spedytorzy pracujący w miastach portowych cieszą się jednymi z najwyższych zarobków. Oczywiście w tym wypadku to spedytorzy morscy ciągną średnie do góry. Według różnych źródeł średnie zarobki spedytorów morskich wynoszą około 7 200 zł brutto. To bardzo dobre wynagrodzenie, ale warto pamiętać, że najbardziej doświadczeni będą zarabiali dużo więcej.

Asystent spedytora - zarobki

Pierwszym krokiem w karierze spedytora może być funkcja asystenta. Asystent spedytora ma bardzo podobne obowiązki do spedytora, choć przede wszystkim zajmuje się wsparciem w zakresie organizacji i monitoringu transportu. Szczególnie w dużych firmach asystenci przejmują część obowiązków spedytora i między innymi dbają o relacje z klientami, czy zajmują się pozyskaniem podwykonawców. Wśród zadań asystenta spedytora jest sporządzanie raportów oraz zestawień.

Video

Zarobki asystentów spedytora są oczywiście niższe od pensji, na jakie mogą liczyć spedytorzy. Ogólnopolskie Badania Wynagrodzeń wskazują na wynagrodzenia w przedziale od 3 780 zł do 5 400 zł brutto. Mediana zarobków wyniosła na początku 2023 roku około 4 310 zł. Jak widać, zarobki asystenta spedycji są znacznie niższe niż pensje spedytorów. Wynika to z przejściowego charakteru stanowiska. Rola asystenta jest przeznaczona przede wszystkim dla początkujących adeptów tego zawodu i ma na celu zdobycie doświadczenia.

Spedytor - wymagania pracodawców

Obok odpowiedniego wykształcenia, najczęściej kierunkowego lub dowolnego wyższego.

Pracodawcy oczekują takich umiejętności oraz cech jak:

 • Znajomość języków obcych – swobodne posługiwanie się w mowie i w piśmie językiem angielskim jest obecnie podstawą, szczególnie w przypadku firm działających w transporcie międzynarodowym. Dodatkowym atutem będzie znajomość innych języków europejskich: francuskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego.
 • Odporność na stres  - jest to praca z klientem i pod presją czasu. To czynniki niezwykle stresogenne, dlatego niezbędna jest zdolność radzenia sobie z emocjami.
 • Umiejętności handlowe i negocjacyjne – dzięki nim możliwe będzie pozyskiwanie klientów oraz wypracowywanie najkorzystniejszych warunków umowy.
 • Odpowiedzialność – spedytor bierze odpowiedzialność za to, że towar dotrze na miejsce w określonym czasie i nienaruszonym stanie. Dodatkowo stanowisko spedytora wymaga kontaktu z kierowcą oraz zleceniodawcą na każdym etapie trwania transportu.
 • Biegła obsługa komputera – bez niego i bez telefonu ta praca byłaby praktycznie niemożliwa.
 • Umiejętność podejmowania decyzji – zdarzają się sytuacje, w których konieczna jest szybka analiza zaistniałej sytuacji i ustalenie optymalnego rozwiązania.
 • Dobra organizacja pracy – zakres obowiązków spedytora wymaga od niego dobrego radzenia sobie z ustalaniem priorytetów i koncentracji, a także wielozadaniowości.

Kim jest spedytor mieszany i jakie ma obowiązki?

Spedytor mieszany ma nieco szerszy zakres zadań niż tzw. czysty spedytor. Poza opieką nad przewozem towarów zajmuje się on dodatkowymi czynnościami obejmującymi usługę magazynowania, sprzedaży przesyłki, awizowania jej, przeprowadzenie cesji lub podjęcie należności za wykonaną usługę.

Spedytor międzynarodowy doświadczenie i umiejętności

Przyjrzyjmy się najpierw zadaniom, za jakie odpowiedzialny jest spedytor międzynarodowy. Obowiązki na tym stanowisku obejmują obsługę klientów zagranicznych, przygotowywanie ofert, ustalanie warunków umowy, pozyskiwanie nowych zleceniodawców i przewoźników, sporządzanie raportów, rozdysponowywanie ładunków, ustalanie najkorzystniejszej trasy, ewentualna organizacja doładunków.

Cechy psychofizyczne spedytora krajowego

Doświadczenie i kwalifikacje nie są wystarczające do tego, by być dobrym spedytorem. Bardzo ważna w tym zawodzie jest podzielność uwagi, wyobraźnia przestrzenna, łatwość w nawiązywaniu kontaktów, umiejętność szybkiego kojarzenia faktów, poczucie odpowiedzialności, dobra pamięć, opanowanie, charyzma i optymizm.

Video

Kompetencje miękkie i zdolności interpersonalne

W ramach porady dla początkującego spedytora zaznaczymy, jak ważna jest w tym zawodzie umiejętność nawiązywania i utrzymywania kontaktów z innymi ludźmi oraz zdolność pracy w zespole. Spedytor stanowi jedno z ogniw łańcucha całego procesu. Bez klienta, przewoźnika i kierowcy jego obowiązki nie miałyby żadnego sensu. Wysoka kultura osobista, komunikatywność oraz asertywność są cechami, które powinien pielęgnować w sobie każdy spedytor.

Przeciwwskazania zdrowotne w zawodzie spedytora

Istnienie jakichkolwiek przeciwwskazań uzależnione jest od powierzonych pracownikowi obowiązków. Jeśli spedytor ma w ich zakresie bezpośredni udział w pakowaniu i załadunku/rozładunku towaru, jego zdrowie fizyczne będzie miało znaczenie. W przypadku czystego spedytora najczęściej obowiązują te same zasady, co przy każdej pracy biurowej i przeciwwskazaniem mogą się okazać:

Przeciwwskazania w zawodzie spedytora

 • duże wady wzroku, które nie są skorygowane odpowiednimi szkłami
 • niedosłuch znacznego stopnia
 • zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego
 • niektóre choroby psychiczne

Perspektywy zatrudnienia i ścieżka kariery spedytora

Doświadczony spedytor, czy spedytorka nie narzekają na brak ofert pracy w swoim zawodzie. Wystarczy spojrzeć na ogłoszenia o pracę. Zamieszczają je firmy logistyczne, transportowe, handlowe, przedsiębiorstwa transportu kolejowego oraz agencje obsługujące linie promowe i lotnicze. Bieżącą liczbę ofert na stanowisko spedytora możesz porównać z innymi zawodami w Aplikuj.pl.

Warto pamiętać, że praca jako spedytor może być bardzo rozwojowa. Ścieżka kariery uzależniona jest zwykle od wielkości firmy oraz jej struktury. W dużych przedsiębiorstwach pracownik zaczyna jako junior spedytor, potem specjalista ds. spedycji, kierownik działu, a następnie ma szansę objąć jedno ze stanowisk managerskich.

Przyszłość branży

Branża TSL (Transport Spedycja Logistyka) od lat cieszy się świetną pozycją. Nawet w obliczu tak trudnej dla wszystkich pandemii, nie odnotowała ona znaczących strat. Pomimo chwili kryzysu, szybko odzyskała siły i aktualnie działa na pełnych obrotach. Bezsprzecznie jest to branża z przyszłością. Zarówno krajowe, jak i międzynarodowe relacje handlowe wymagają jej stałego wsparcia.

Gdzie szukać pracy i jak napisać CV spedytora?

Bogatym źródłem ofert w branży spedycyjnej zmajdziecie na strona Aplikuj.pl. Dobrze jest też bezpośrednio zgłaszać się do firm. Wiele z nich posiada na swoich stronach zakładkę „kariera” z aktualnymi ogłoszeniami.

Niniejszy artykuł wyjaśnia jak zostać spedytorem, jakie trzeba mieć kwalifikacje i predyspozycje. Wartościowe CV z pewnością pomoże Ci uzyskać wymarzone stanowisko. CV jest Twoją wizytówką, zatem musi być ono napisane czytelnie, schludnie, wszystkie punkty powinny być uporządkowane, a Twoje wykształcenie, zdobyte doświadczenie i mocne strony muszą dowodzić, że sprawdzisz się na tym stanowisku lepiej, niż Twoi konkurenci.

Spedycja to niezwykle ważna gałąź rynku. Od spedytorów zależy czy towary będą sprawnie przemierzały szlaki komunikacyjne i czy na czas trafią w miejsca przeznaczenia. Nie dziwi więc fakt, że zarobki spedytorów mogą być naprawdę imponujące. Należy jednak pamiętać, że ta praca zdecydowanie nie jest dla każdego. Warto dobrze przemyśleć wybór takiej ścieżki kariery.

Najczęściej zadawane pytania

Czym zajmuje się spedytor?

Spedycja to jedna z gałęzi branży TSL. Spedytor zajmuje się organizacją transportu oraz zawieraniem umów z klientami i przewoźnikami.

Ile może zarobić spedytor?

Doświadczony spedytor może zarobić ponad 7000 zł.

3 komentarze

Krzysztof

Krzysztof

Zarobki spedytora zależą jednak od wielu kwestii. Rozpoczynając od wykształcenia i doświadczenia kończąc na znajomości języków i kompetencjach miękkich. W tej branży bardzo ważny jest rozwój. Przykładowo ja jestem teraz w trakcie drugiego semestru podyplomówki na WSKZ-ecie z logistyki, transportu i spedycji i bardzo sobie chwalę. :)
Tomek

Tomek

Bardzo dobry wpis, niestety jest pewien ,,błąd", a mianowicie spedytor nie zajmuje się pozyskiwaniem nowych klientów, gdyż od tego powinien być dział handlowy z handlowcami. Kolejna sprawa to trzeba się grubo zastanowić czy bycie 24/7 pod telefonem jest wartych dużych pieniędzy? Z mojego punktu widzenia nie ma takiej kwoty, która wynagradzałaby telefony o 03:00 od kierowców. Sam pracuję jako spedytor i bardzo sobie chwalę ten zawód, lecz jest to niestety ostra tyrka psychiczna (znacie jakiegoś czynnego spedytora w wieku 60 lat? Bo ja ani jednego ;))) ) Na pewno popracuję jeszcze z kilka lat na tym stanowisku ale nie wyobrażam sobie siedzieć w tej branży do emerytury. Tak czy siak na pewno polecam spróbować!
Izabella

Izabella

Szczególnie międzynarodowy zarabia ciekawe stawki. Oczywiście wszystko zależy od firmy ale przecież przepływ towarów i transport nigdy się nie skończy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka