Praca za granicą

Agencje pracy Słowenia - biura pracy w Słowenii

6 marca 2020

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 6 głosów

6 głosów

4 komentarze
Agencje pracy Słowenia - biura pracy w Słowenii
Szukanie zatrudnienia za granicą nie należy do łatwych, ale pewne instytucje znacząco ułatwiają to zadanie. Prywatne agencje pośrednictwa pracy pomagają w znalezieniu atrakcyjnego zatrudnienia i nierzadko pomagają także w procesie przeprowadzki do innego państwa. Pośrednicy na całym świecie zyskują na znaczeniu i wiele firm powierza właśnie im procesy rekrutacji. Nie inaczej jest w Słowenii.

Osoby zainteresowane pracą w Słowenii zapewne będą chciały skorzystać z ofert agencji pracy. Jednak przed podjęciem współpracy warto zapoznać się z kilkoma ważnymi kwestiami. Aplikant powinien wiedzieć, w jaki sposób działają takie biura oraz na co powinien uważać.

Oczywiście agencje pracy nie są jedyną możliwością poszukiwania pracy na Słowenii. Sprawdźmy więc jakie jeszcze opcje mają osoby poszukujące pracy oraz o czym powinny wiedzieć przed skontaktowaniem się z pośrednikiem.

Na co zwracać uwagę poszukując agencji pracy w Słowenii?

Na słoweńskim rynku funkcjonuje wiele międzynarodowych oraz lokalnych agencji pośrednictwa pracy. Przed nawiązaniem współpracy z jedną z nich należy przede wszystkim sprawdzić legalność jej działania. Większość biur pracy sama eksponuje odpowiednie certyfikaty oraz informacje o wpisach do stosownego rejestru. Agencje mają także w zwyczaju chwalić się ewentualnymi nagrodami, które nie tylko potwierdzają legalność ich działania, ale także świadczą o jakości usług.

Słoweński rząd prowadzi rejestr agencji pośrednictwa pracy. Informacji na temat konkretnych biur można szukać na stronie internetowej słoweńskiej administracji:

Rejestr słoweńskich agencji pracy

W przypadku pośredników działających i posiadających swoje biura na terenie Polski można przejrzeć Krajowy Rejestr Agencji Zatrudnienia (KRAZ). Spis legalnie działających biur pracy znajduje się na stronie: http://stor.praca.gov.pl

Najważniejszą kwestią przy współpracy z agencją pośrednictwa pracy jest świadomość opłat, jakie może pobierać pośrednik. Przede wszystkim agencja nie może naliczać opłat za świadczenie swoich usług w zakresie poszukiwania pracy od osób poszukujących. Pośrednicy czerpią zarobki od firm, dla których poszukują pracowników. W efekcie jeżeli agencja zażąda opłaty rejestracyjnej, to oznacza, że postępuje nieuczciwie. Nie oznacza to, że pośrednik nie może pobierać żadnych opłat. Aplikant może zostać na przykład obciążony kosztami badań lekarskich czy tłumaczenia dokumentów. Agencje pełnią także dodatkowo płatne usługi, jak zakwaterowanie, organizacja transportu do pracy czy współfinansowanie wyżywienia.

Szukasz pracy?

Pracownik budowlany

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Brzeg
 • 6 100-8 500 zł / mc
Dodana

Pracownik budowlany

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Opole
 • 6 100-8 500 zł / mc
Dodana

Praca na sortowni paczek - Kraków PODGÓRZE OD ZARAZ

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Kraków
 • 29-30 zł / h
Dodana
Aplikuj bez CV

**PRACA DODATKOWA** TYGODNIÓWKI**33,50zł/h* Wyry **

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Łaziska Górne
 • 30-33 zł / h
Dodana

(PS) Sprzedawca do cukierni

SGP APT Sp. z o.o.

 • Poznań
Dodana

Wszystkie dodatkowe opłaty powinny być wyszczególnione w umowie podpisywanej z agencją pracy. Należy więc bardzo dokładnie zaznajomić się z podpisywanymi dokumentami. Im bardziej szczegółowa umowa, tym lepiej, ponieważ pozwoli uniknąć ewentualnych nieporozumień w przyszłości.

Alternatywy dla biur pośrednictwa pracy w Słowenii

Osoby poszukujące zatrudnienia w Słowenii nie muszą zdawać się tylko na agencje pracy. Przebywając na miejscu, warto odwiedzić Urząd ds. Zatrudnienia. Publiczna organizacja pomaga bezrobotnym w poszukiwaniu pracy i posiada dostęp do kompleksowej listy ofert. Urzędnicy pomogą także w sprawach organizacyjnych związanych z zaaklimatyzowaniem się w kraju.

Słowenia jest także objęta siecią EURES. Europejskie Służby Zatrudnienia działają na terenie całej Europy i pomagają jej mieszkańcom w emigracji zarobkowej. Doradcy EURES pomagają w znalezieniu ofert pracy oraz dysponują informacjami potrzebnymi do sprawnego wyjazdu za granicę. Z pewnością skorzystanie z ich usług jest dobrym pomysłem.

Oprócz korzystania z agencji publicznych można również posiłkować się lokalną prasą oraz telewizją i radiem. Pracodawcy chętnie ogłaszają się w lokalnych mediach, więc w blokach ogłoszeniowych można się natknąć na ciekawe oferty pracy. Ostatnią metodą jest przeglądanie portali z ogłoszeniami o pracę. Warto jednak mieć na uwadze, że często oferty pracy są publikowane przez same agencje pracy. W Słowenii działa również ciekawa forma aktywizacji zawodowej i pomocy imigrantom:

Video

Jakie agencje pracy działają w Słowenii?

Na słoweńskim rynku można znaleźć wiele agencji pracy znanych zarówno na rynkach międzynarodowych, jak i firm funkcjonujących lokalnie. Nie sposób wskazać najlepszych z nich, ale można zwrócić uwagę na kilka firm, od których warto rozpocząć poszukiwania.

Manpower - jeden z gigantów międzynarodowego rynku pośrednictwa pracy działający także w Słowenii. Pośrednik oferuje przede wszystkim prace tymczasowe i oferty na posady niższego szczebla.

Elite Recruitment Group - agencja pracy działająca w Słowenii oraz na terenie wschodniej Europy. Pośrednik specjalizuje się w rekrutacji pracowników dla przemysłu kolejowego.

TRESCON Slovenia - biuro pośrednictwa pracy będące częścią międzynarodowej grupy CFR. Pośrednik skupia się przede wszystkim na rekrutacji kadry kierowniczej dla klientów z różnych branż. Nie brakuje także ofert dla wykwalifikowanych fachowców.

Outstaff Slovenia - prężnie działająca firma rekrutująca pracowników na potrzeby słoweńskich firm z różnych branż. Firma poszukuje zarówno pracowników niższego szczebla, jak i specjalistów do zasilania kadr kierowniczych.

Partner Consulting - firma rekrutacyjna zajmująca się głównie poszukiwaniem pracowników z branży księgowości, handlu, administracji oraz automotive. Pośrednik poszukuje zarówno pracowników niższego szczebla, jak i wykwalifikowanych fachowców.

Adecco - kolejny gigant rynku pośrednictwa pracy. Agencja znana między innymi z polskiego rynku i działająca praktycznie na całym świecie. Firma współpracuje z wieloma firmami, co owocuje szeroką bazą ofert.

Trenkwalder - międzynarodowa agencja pośrednictwa pracy poszukująca pracowników na stałe oraz do pracy tymczasowej. Biuro operuje w praktycznie wszystkich branżach rynku.

Axent - prężnie działająca agencja na rynku słoweńskim. Pośrednik poszukuje pracowników różnego szczebla dla firm reprezentujących niemal wszystkie branże - http://http://www.axent.si/

Naton - agencja pośrednictwa pracy działająca na terenie wschodniej i południowej Europy. Pośrednik poszukuje osób do pracy w firmach z różnych branż.

ATAMA - doświadczona agencja pracy działająca w Słowenii od 1998 roku. Pośrednik zajmuje się zarówno rekrutacją pracowników na stałe posady, jak i organizacją pracy tymczasowej.

Tak się prezentuje kilka lepiej ocenianych agencji pracy w Słowenii. Przedstawione firmy mogą stanowić punkt zaczepienia przy poszukiwaniach zatrudnienia. Najważniejsze, że osoby poszukujące pracy nie muszą się ograniczać do jednego pośrednika i bez przeszkód mogą sprawdzić oferty różnych biur.

Podsumowanie:
  • Na słoweńskim rynku funkcjonuje wiele międzynarodowych oraz lokalnych agencji pośrednictwa pracy.
  • Należy bardzo dokładnie zaznajomić się z podpisywanymi dokumentami, w celu uniknięcia ewentualnych nieporozumień w przyszłości.
  • Alternatywą dla agencji pracy są Urząd ds. Zatrudnienia, sieć EURES, lokalna prasa, media oraz portale z ogłoszeniami o pracę.
  • Na słoweńskim rynku można znaleźć wiele agencji pracy, m.in. Manpower, Elite Recruitment Group, TRESCON Slovenia, Outstaff Slovenia, Partner Consulting oraz Adecco.

To może Cię również zainteresować

Praca Słowenia

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

4 komentarze

Grzegorz

Grzegorz

Warto poznać różne agencje pośrednictwa pracy na słoweńskim rynku i wybrać tę, która najlepiej odpowiada potrzebom danego przedsiębiorstwa. Cieszy mnie, że artykuł porusza także kwestię legalności oraz opłat, jakie mogą pobierać pośrednicy.
Andrzej

Andrzej

Przydatne wskazówki na temat wyboru agencji pracy w Słowenii. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na legalność działania pośrednika oraz na doprecyzowanie szczegółów związanych z dodatkowymi opłatami w umowie.
Sobieraj

Sobieraj

Dobrze wiedzieć, że oprócz agencji pośrednictwa pracy istnieją także inne możliwości poszukiwania zatrudnienia w Słowenii. Warto skorzystać z pomocy Urzędu ds. Zatrudnienia czy Europejskich Służb Zatrudnienia EURES.
Month

Month

Ciekawy artykuł, wiele przydatnych informacji na temat poszukiwania pracy w Słowenii. Dobrze, że została poruszona kwestia legalności agencji pracy oraz ostrzeżenie przed nieuczciwymi pośrednikami.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.