Twoje wsparcie w rekrutacji

Agencje pracy Luksemburg - biura pracy w Luksemburgu

Agencje pracy Luksemburg - biura pracy w Luksemburgu
Poszukiwania pracy za granicą nie są łatwe. W szczególności poszukując pierwszy raz zatrudnienia w takim państwie, jak Luksemburg można mieć problemy z odnalezieniem się na lokalnym rynku pracy. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest skorzystanie z pomocy agencji pośrednictwa pracy.

Biura pracy najczęściej oferują pracę tymczasową, ale często z możliwością późniejszego dłuższego zatrudnienia. Część z nich poszukuje także konkretnych pracowników na stałe dla swoich klientów. Agencje pracy pomagają w wielu formalnościach i nierzadko organizują cały wyjazd. Przed podpisaniem umowy z pośrednikiem warto się zapoznać z kilkoma ważnymi wytycznymi pozwalającymi uniknąć przykrych sytuacji.

Jak wybrać agencję? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Jakie są alternatywy dla prywatnych biur pracy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Na co zwracać uwagę wybierając biuro pracy w Luksemburgu?

Najważniejszą rzeczą przy wyborze prywatnej agencji pracy jest sprawdzenie jej legalności. Biura pracy muszą posiadać stosowne zezwolenia, czym najczęściej same się chwalą we własnych biurach oraz na stronach internetowych. Potwierdzeniem rzetelności funkcjonowania danej agencji będą także ewentualne nagrody. W przypadku polskich agencji pracy rejestr legalnych biur (KRAZ) można sprawdzić na stronie: http://stor.praca.gov.pl.

To Cię powinno też zainteresować: Luksemburg praca

Legalne agencje pośrednictwa pracy nie mogą też pobierać żadnych wstępnych opłat od osób poszukujących pracę. Pośrednicy otrzymują wynagrodzenie od pracodawców i mogą jedynie pobierać opłaty za ewentualne koszta rekrutacji czy dodatkowe usługi. Przykładowo biuro pracy może zażądać opłaty za badania lekarskie czy tłumaczenie dokumentów. Z wynagrodzenia może także potrącać opłaty za zakwaterowanie bądź transport do miejsca pracy.

Wszystkie ewentualne opłaty muszą zostać wyszczególnione na umowie zawartej z pośrednikiem. Osoby szukające pracy powinny bardzo szczegółowo zapoznać się z postanowieniami umowy. To pozwoli uniknąć ewentualnych nieporozumień w czasie wyjazdu za granicę.

Alternatywy dla agencji pracy w Luksemburgu

Osoby przebywające już w Luksemburgu powinny zacząć poszukiwania pracy od odwiedzenia agencji ADEM (L’Agence pour le développement de l’emploi). Lokalny odpowiednik urzędu pracy działa bezpośrednio pod nadzorem Ministerstwa Pracy. W tym miejscu pracownicy uzyskają szczegółowe informacje na temat rynku pracy, wymogów dotyczących kwalifikacji zawodowych oraz otrzymają dostęp do największej w kraju bazy ofert pracy. ADEM posiada stronę internetową zawierającą szereg przydatnych informacji pod adresem: https://adem.public.lu.

Luksemburg jako państwo europejskie został objęty działaniem sieci EURES. Europejskie Służby Zatrudnienia powstały w celu usprawnienia migracji pracowników między krajami europejskimi. Doradcy EURES pomagają w określeniu kompetencji zawodowych oraz w znalezieniu ofert pracy. U doradców EURES można też pozyskać wszystkie potrzebne do wyjazdu informacje.

Oczywiście każdy może spróbować swoich sił, przeglądając oferty na stronach internetowych. Należy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach może być konieczna znajomość języka luksemburskiego, francuskiego bądź niemieckiego.

Jakie agencje pracy działają w Luksemburgu?

Luksemburg jest niewielkim państwem, a co za tym idzie, nie ma w nim miejsca na liczne biura pracy. Mimo to znajdziemy kilka agencji, które prężnie działają na tym małym rynku pracy.

Adecco - gigant branży pośrednictwa pracy. Agencja znana na całym świecie funkcjonuje także w Luksemburgu. Pośrednik posiada dostęp do szerokiej bazy ofert.

Manpower - kolejny z liderów rynku pośrednictwa pracy. Międzynarodowa agencja rekrutująca pracowników do pracy tymczasowej oraz stałej. Firma działa w wielu branżach.

Randstad - agencja pracy znana dobrze także z polskiego rynku. Pośrednik skupia się głównie na pracach tymczasowych niższego szczebla, ale zdarzają się także oferty dla bardziej wykwalifikowanych pracowników.

Startpeople - biuro pośrednictwa pracy o międzynarodowej renomie. Agencja szuka osób do pracy w najróżniejszych sektorach rynku. Firma posiada oferty głównie dla fachowców w swoich dziedzinach.

Tempo-Team - agencja pośrednictwa pracy funkcjonująca na terenie Europy w tym Luksemburga. Pośrednik poszukuje do pracy tymczasowej oraz stałej fachowców z całego kontynentu. Wśród ofert można znaleźć wiele stanowisk technicznych.

DO Recruitment Advisors - biuro pracy z Luksemburga specjalizujące się w wyszukiwaniu i rekrutacji ekspertów z różnych dziedzin. Agencja posiada wiele ofert na stanowiska średniej i wyższej kadry.

Michael Page - międzynarodowa agencja pracy posiadająca dostęp do sporej ilości ciekawych ofert z różnych branż. Biuro szczególny nacisk kładzie na obsługę sektora bankowego.

Fast Recruitment - Luksemburg jest krainą banków i ta agencja zajmuje się rekrutacją wykwalifikowanego personelu na potrzeby sektora finansowego. Pośrednik poszukuje fachowców z całego świata.

Badenoch & Clark - agencja pracy poszukująca pracowników na potrzeby przedsiębiorstw z różnych branż. Firma rekrutuje między innymi osoby do pracy w bankach i firmach finansowych. Nie brakuje jednak ofert z sektora handlu, budowlanego czy inżynierii i produkcji.

Tak się prezentuje kilka agencji prężnie działających na rynku pracy w Luksemburgu. Nie sposób wskazać najlepszych, ale można nakierować na pośredników, od których warto zacząć poszukiwania. Warto pamiętać, że osoby szukające pracy nie muszą się ograniczać do jednej agencji i nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić ofertę kilku biur.

Oceń ten wpis
Agencje pracy Luksemburg - biura pracy w Luksemburgu
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.