Praca za granicą

Agencje pracy Luksemburg - biura pracy w Luksemburgu

13 stycznia 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 14 głosów

14 głosów

12 komentarzy
Agencje pracy Luksemburg - biura pracy w Luksemburgu
Poszukiwania pracy za granicą nie są łatwe. W szczególności poszukując pierwszy raz zatrudnienia w takim państwie, jak Luksemburg można mieć problemy z odnalezieniem się na lokalnym rynku pracy. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji jest skorzystanie z pomocy agencji pośrednictwa pracy.

Biura pracy najczęściej oferują pracę tymczasową, ale często z możliwością późniejszego dłuższego zatrudnienia. Część z nich poszukuje także konkretnych pracowników na stałe dla swoich klientów. Agencje pracy pomagają w wielu formalnościach i nierzadko organizują cały wyjazd. Przed podpisaniem umowy z pośrednikiem warto się zapoznać z kilkoma ważnymi wytycznymi pozwalającymi uniknąć przykrych sytuacji.

Jak wybrać agencję? Na co zwracać uwagę przy wyborze? Jakie są alternatywy dla prywatnych biur pracy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Na co zwracać uwagę wybierając biuro pracy w Luksemburgu?

Najważniejszą rzeczą przy wyborze prywatnej agencji pracy jest sprawdzenie jej legalności. Biura pracy muszą posiadać stosowne zezwolenia, czym najczęściej same się chwalą we własnych biurach oraz na stronach internetowych. Potwierdzeniem rzetelności funkcjonowania danej agencji będą także ewentualne nagrody. W przypadku polskich agencji pracy rejestr legalnych biur (KRAZ) można sprawdzić na stronie: http://stor.praca.gov.pl.

Legalne agencje pośrednictwa pracy nie mogą też pobierać żadnych wstępnych opłat od osób poszukujących pracę. Pośrednicy otrzymują wynagrodzenie od pracodawców i mogą jedynie pobierać opłaty za ewentualne koszta rekrutacji czy dodatkowe usługi. Przykładowo biuro pracy może zażądać opłaty za badania lekarskie czy tłumaczenie dokumentów. Z wynagrodzenia może także potrącać opłaty za zakwaterowanie bądź transport do miejsca pracy.

Wszystkie ewentualne opłaty muszą zostać wyszczególnione na umowie zawartej z pośrednikiem. Osoby szukające pracy powinny bardzo szczegółowo zapoznać się z postanowieniami umowy. To pozwoli uniknąć ewentualnych nieporozumień w czasie wyjazdu za granicę.

Alternatywy dla agencji pracy w Luksemburgu

Osoby przebywające już w Luksemburgu powinny zacząć poszukiwania pracy od odwiedzenia agencji ADEM (L’Agence pour le développement de l’emploi). Lokalny odpowiednik urzędu pracy działa bezpośrednio pod nadzorem Ministerstwa Pracy. W tym miejscu pracownicy uzyskają szczegółowe informacje na temat rynku pracy, wymogów dotyczących kwalifikacji zawodowych oraz otrzymają dostęp do największej w kraju bazy ofert pracy. ADEM posiada stronę internetową zawierającą szereg przydatnych informacji pod adresem: https://adem.public.lu.

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

Video

Luksemburg jako państwo europejskie został objęty działaniem sieci EURES. Europejskie Służby Zatrudnienia powstały w celu usprawnienia migracji pracowników między krajami europejskimi. Doradcy EURES pomagają w określeniu kompetencji zawodowych oraz w znalezieniu ofert pracy. U doradców EURES można też pozyskać wszystkie potrzebne do wyjazdu informacje.

Oczywiście każdy może spróbować swoich sił, przeglądając oferty na stronach internetowych. Należy jednak pamiętać, że w wielu przypadkach może być konieczna znajomość języka luksemburskiego, francuskiego bądź niemieckiego.

Jakie agencje pracy działają w Luksemburgu?

Luksemburg jest niewielkim państwem, a co za tym idzie, nie ma w nim miejsca na liczne biura pracy. Mimo to znajdziemy kilka agencji, które prężnie działają na tym małym rynku pracy.

Adecco - gigant branży pośrednictwa pracy. Agencja znana na całym świecie funkcjonuje także w Luksemburgu. Pośrednik posiada dostęp do szerokiej bazy ofert.

Video

Manpower - kolejny z liderów rynku pośrednictwa pracy. Międzynarodowa agencja rekrutująca pracowników do pracy tymczasowej oraz stałej. Firma działa w wielu branżach.

Randstad - agencja pracy znana dobrze także z polskiego rynku. Pośrednik skupia się głównie na pracach tymczasowych niższego szczebla, ale zdarzają się także oferty dla bardziej wykwalifikowanych pracowników.

Startpeople - biuro pośrednictwa pracy o międzynarodowej renomie. Agencja szuka osób do pracy w najróżniejszych sektorach rynku. Firma posiada oferty głównie dla fachowców w swoich dziedzinach.

Tempo-Team - agencja pośrednictwa pracy funkcjonująca na terenie Europy w tym Luksemburga. Pośrednik poszukuje do pracy tymczasowej oraz stałej fachowców z całego kontynentu. Wśród ofert można znaleźć wiele stanowisk technicznych.

DO Recruitment Advisors - biuro pracy z Luksemburga specjalizujące się w wyszukiwaniu i rekrutacji ekspertów z różnych dziedzin. Agencja posiada wiele ofert na stanowiska średniej i wyższej kadry.

Michael Page - międzynarodowa agencja pracy posiadająca dostęp do sporej ilości ciekawych ofert z różnych branż. Biuro szczególny nacisk kładzie na obsługę sektora bankowego.

Fast Recruitment - Luksemburg jest krainą banków i ta agencja zajmuje się rekrutacją wykwalifikowanego personelu na potrzeby sektora finansowego. Pośrednik poszukuje fachowców z całego świata.

Badenoch & Clark - agencja pracy poszukująca pracowników na potrzeby przedsiębiorstw z różnych branż. Firma rekrutuje między innymi osoby do pracy w bankach i firmach finansowych. Nie brakuje jednak ofert z sektora handlu, budowlanego czy inżynierii i produkcji.

Tak się prezentuje kilka agencji prężnie działających na rynku pracy w Luksemburgu. Nie sposób wskazać najlepszych, ale można nakierować na pośredników, od których warto zacząć poszukiwania. Warto pamiętać, że osoby szukające pracy nie muszą się ograniczać do jednej agencji i nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić ofertę kilku biur.

To może Cię również zainteresować

Luksemburg praca

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

12 komentarzy

Damian

Damian

Warto zwracać uwagę na agencje specjalizujące się w rekrutacji pracowników do sektora bankowego. To dla nas bardzo ważne, żeby mieć dobrych specjalistów w tym obszarze.
Nikola

Nikola

Cieszę się, że w artykule podano adres strony internetowej ADEM. Teraz będę mogła szybciej znaleźć informacje na temat ofert pracy i wymagań dotyczących kwalifikacji.
kier. aurtobuu pryw.

kier. aurtobuu pryw.

Słyszałam, że Luksemburg to świetne miejsce do pracy, więc fajnie, że w artykule podano tak wiele przydatnych informacji dla osób szukających pracy w tym kraju.
Małgorzata Mikler

Małgorzata Mikler

Na pewno będę pamiętać o tym, żeby dokładnie zapoznać się z umową, jeśli zdecyduję się skorzystać z usług biura pracy. Dzięki za poradę!
Daria

Daria

Dobrze, że w artykule podano agencje, które skupiają się na rekrutacji ekspertów. Zawsze poszukujemy najlepszych pracowników, więc będę miał teraz większy wybór wśród specjalistów.
Tycjusz

Tycjusz

Jestem mile zaskoczona liczbą agencji pracy działających w Luksemburgu. Jest w czym wybierać, co zwiększa moje szanse na znalezienie dobrej pracy.
Beata.

Beata.

Dobre rady dla osób, które chcą znaleźć pracę w Luksemburgu. Zdecydowanie warto skorzystać z pomocy agencji państwowej ADEM, na pewno będą miały więcej informacji na temat rynku pracy.
Diana

Diana

Cieszy mnie, że w artykule wymieniono alternatywy dla biur pracy. Niektórzy nie chcą korzystać z pośrednictwa i szukają pracy samodzielnie, a wtedy taka baza ofert na stronie ADEM będzie bardzo pomocna.
Michał Karp

Michał Karp

Jako pracodawca, zwracam uwagę na to, że biura pracy, które pobierają opłaty od osób szukających pracy, nie są godne zaufania. Cieszę się, że w artykule podano takie informacje, dzięki temu będę mógł uniknąć współpracy z takimi pośrednikami.
Aldona

Aldona

Bardzo dobrze, że w artykule podano spis agencji pracy, które działają na rynku w Luksemburgu. Teraz nie będę musiała szukać w ciemno, tylko wiem, które biura są godne uwagi.
Kamila Płątek

Kamila Płątek

Informacje dotyczące legalności biur pracy są bardzo cenne. Często nie wiedziałam, na co zwracać uwagę, ale teraz już mam jasność. Teraz będę mogła wybrać najlepszą agencję pośrednictwa pracy i szybciej znaleźć pracę.
Halina

Halina

Bardzo przydatne informacje dla osób szukających pracy w Luksemburgu. Podoba mi się szczegółowe omówienie alternatyw dla biur pośrednictwa pracy, na pewno skorzystam z tych porad.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.