Agencje pracy i praca za granicą

Znajdź pracę w Holandii: Oferty pracy i warunki pracy w Holandii

11 lipca 2023

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 5 głosów

5 głosów

9 komentarzy
Znajdź pracę w Holandii: Oferty pracy i warunki pracy w Holandii
Szukasz pracy w Holandii z zakwaterowaniem? Dowiedz się, jak znaleźć oferty pracy, poznaj warunki pracy w Holandii i korzyści z pracy z agencją. Szukasz pracy w Holandii z zakwaterowaniem? Dowiedz się, jak znaleźć oferty pracy, poznaj warunki pracy w Holandii i korzyści z pracy z agencją.

Oferty pracy – Holandia

Praca w Holandii kojarzy się głównie z ogrodnictwem – hodowlą i pielęgnacją przepięknych, kolorowych tulipanów. Liczne oferty pracy w Holandii dotyczą także rolnictwa – uprawa truskawek, zieleniny, ale także pomoc w gospodarstwach. Oprócz tego w Holandii nie brakuje angaży dla opiekunek, pracowników produkcji czy wykwalifikowanych robotników i budowlańców. Tak jak w każdym kraju, również w Holandii osoby ze znajomością języka i odpowiednimi kwalifikacjami mogą znaleźć zatrudnienie na wyższych stanowiskach – w biurach, korporacjach czy jako inżynierowie.

Kraj tulipanów daje Polakom sporo możliwości, jeśli chodzi o rozwój kariery zawodowej. Praca w Holandii bez języka jest jak najbardziej możliwa – w wielu sektorach zatrudnienia nie jest on w ogóle wymagany, a często osobami nadzorującymi pracę są Polacy albo osoby znające język polski. Wraz z upływem czasu i przebywaniem poza granicami, nawet najbardziej oporni uczniowie przyswajają podstawowe zwroty i wyrażenia, a przede wszystkim nabywają cenne doświadczenie. Takie osobiste podniesienie kwalifikacji może skutkować rychłym awansem i poprawą zarobków.

Agencje pracy Holandia

Rynek pracy w Holandii jest odmienny od rodzimego. Emigrujący rodacy napotykają na swojej drodze liczne agencje pracy, które rozdysponowują stanowiska pomiędzy swoich kandydatów. Najczęściej nie pobierają za to żadnej opłaty od zainteresowanych, jednak zysk czerpią z prowizji od zatrudnienia. Przykładowo – agencja oferuje zatrudnionemu najniższą krajową, podczas gdy zleceniodawca danej pracy oferuje stawkę o kilka euro wyższą. Najistotniejszą kwestią w podjęciu współpracy z taką agencją jest sprawdzenie jej rzetelności. Dzięki temu zniwelujemy ryzyko, że natrafimy na agencję, która nie będzie wypłacać pieniędzy na czas lub zapewniać podstawowej opieki socjalnej.

W związku z powyższym, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej postanowiło wspierać rodaków emigrujących i wystosowało odpowiednie kroki, aby zniwelować ryzyko oszustw ze strony agencji pracy w Holandii. Na stronie internetowej Ministerstwa publikowane są linki do holenderskich stron internetowych, które pomagają ocenić wiarygodność agencji pracy. Przed podpisaniem umowy z daną agencją pracy warto zweryfikować, czy znajduje się ona w obowiązkowym rejestrze prowadzonym przez Izbę Przemysłowo-Handlową oraz czy nie ma jej wśród agencji, które zostały ukarane z powodu nie przestrzegania układu zbiorowego pracy dla pracowników tymczasowych w Holandii.

Agencje pracy w Holandii najczęściej są pośrednikami w zatrudnianiu pracowników do prac na roli, w gospodarstwach, do opieki nad osobami starszymi czy do prac budowlanych. Dzięki temu obcokrajowcy mogą podjąć pracę w Holandii bez języka, a w przypadku rzetelnej agencji, mogą liczyć na nieocenioną pomoc organizacyjną przy załatwianiu formalności. Takie agencje często oferują bowiem zakwaterowanie, pomoc w założeniu kont bankowych, uzyskaniu świadczeń zdrowotnych czy nawet dojazdach z Polski do Holandii i z powrotem.

Szukasz pracy?
Dodana

OPERATOR MASZYN

Eaton Automotive Systems Sp. z o.o.

  • Bielsko-Biała
Dodana

Mechanik - monter - Szwecja

Baltix.se sp. z o.o.

  • Szwecja
Dodana

Kierownik Magazynu

Aranżacja Realizacja Światła Andrzej Groda

  • Bielsko-Biała
Dodana

Elektronik w Dziale Utrzymania Ruchu

Eaton Automotive Systems Sp. z o.o.

  • Bielsko-Biała
Dodana

Zarobki w Holandii

Praca w Holandii jest doceniana przez emigrujących Polaków również ze względu na atrakcyjny system wynagradzania. Oferty pracy są zróżnicowane z uwagi na region, sezon czy oferowane zarobki. Popularne są prace w sadach owocowych, przy tulipanach i drzewkach, a także przy pieczarkach, truskawkach, szparagach czy sałatach. W przemyśle również często można znaleźć wolne stanowiska, np. na taśmach produkcyjnych, przy pakowaniu czy etykietowaniu. Polacy cenieni są także przez Holendrów jako znakomici fachowcy – spawacze, budowlańcy, mechanicy czy hydraulicy. Zarobki uzależnione są od posiadanych umiejętności, doświadczenia i zaangażowania. Często można się spotkać z pracą na akord, która czasem bywa niezwykle opłacalna, a czasem niesie ryzyko wyzysku.

W Holandii obowiązują stawki minimalne. Uzależnione są od wieku pracowników. Ustawowa płaca minimalna brutto obowiązująca w Holandii od 1 stycznia 2018 zakłada, że osoby pracujące 40h w tygodniu, posiadającel 22 lata i więcej, powinny otrzymywać co najmniej € 9,11/h. Ponadto stawki uzależnione są od sektorów zatrudnienia. Inną stawkę otrzymają pracownicy sezonowi, inną produkcyjni, a jeszcze inni specjaliści.

Rynek pracy w Holandii – co warto wiedzieć?

Wybierając zatrudnienie w Holandii warto pamiętać, że w kraju tym popularne są nieco inne formy zatrudnienia. Dla emigrantów jednym z popularniejszych rozwiązań są kontrakty zerowe. Są to specyficzne umowy, które nie mają określonych godzin pracy, ale mogą posiadać określoną liczbę godzin pracy. Działa to na korzyść pracownika, któremu zatrudniający musi zagwarantować przynajmniej minimalną i określoną przez niego liczbę godzin.

Wybierając się do Holandii w celu podjęcia pracy zarobkowej, konieczne jest ubieganie się o nadanie numeru identyfikacyjnego, czyli numeru zwanego sofi czy też numeru BSN. Sofi przyznawany jest imigrantom przyjeżdżającym na okres do czterech miesięcy, z kolei numer BSN przyznawany jest osobom, które na przybyły na dłuższy pobyt. Wówczas niezbędne jest zgłoszenie się do Wydziału Spraw Obywatelskich w Urzędzie Gminy. Dzięki temu możliwe będzie nabycie uprawnień do obowiązkowego w Holandii ubezpieczenia zdrowotnego, którego koszt uzależniony jest od firmy i wybranego pakietu.

Znajdź pracę w Holandii z zakwaterowaniem!
Zdobądź wymarzoną pracę w Holandii, korzystając z dostępnych ofert i atrakcyjnych warunków pracy. Ciesz się wynagrodzeniem i możliwościami rozwoju!

Jak znaleźć pracę w Holandii z zakwaterowaniem?

Jeśli jesteś zainteresowany pracą w Holandii z zakwaterowaniem, istnieje kilka sposobów, które mogą Ci pomóc w znalezieniu odpowiedniej oferty pracy. Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z dostępnymi ofertami pracy w Holandii. Możesz skorzystać z różnych źródeł, takich jak internetowe portale z ogłoszeniami pracy, agencje zatrudnienia lub strony internetowe specjalizujące się w rekrutacji pracowników z zagranicy.

Warto również skonsultować się z agencjami pracy w Holandii, które specjalizują się w zatrudnianiu pracowników zagranicznych. Agencje te często oferują kompleksową pomoc w znalezieniu pracy oraz zakwaterowaniu. Mogą pomóc w znalezieniu ofert pracy odpowiednich dla Twoich kwalifikacji i doświadczenia, a także zadbać o zapewnienie zakwaterowania w pobliżu miejsca pracy.

Przed wyjazdem do Holandii warto również przygotować się do procesu rekrutacyjnego. Przygotuj swoje CV i list motywacyjny w języku angielskim lub niderlandzkim, dostosowane do wymagań holenderskiego rynku pracy. Dobrze jest również poszerzyć swoje umiejętności i kwalifikacje, które mogą zwiększyć Twoje szanse na znalezienie pracy w Holandii. Na przykład, jeśli planujesz pracować w sektorze ogrodnictwa, możesz rozważyć udział w kursie z zakresu hodowli roślin lub pielęgnacji ogrodów.

Warunki pracy w Holandii

Warunki pracy w Holandii są zazwyczaj korzystne dla pracowników. Holenderskie prawo pracy zapewnia szereg praw i ochronę dla pracowników, w tym minimalne wynagrodzenie, limit godzin pracy, płatne urlopy i inne świadczenia socjalne. Czas pracy w Holandii jest ograniczony do 40 godzin tygodniowo, chociaż istnieją różne wyjątki dla niektórych sektorów i zawodów.

Pracownicy w Holandii mają również prawo do płatnego urlopu, który wynosi co najmniej 20 dni roboczych w roku. Dodatkowo, w niektórych sektorach, pracownicy mają prawo do dodatkowego urlopu, zwolnień związanych z chorobą czy płatnych świąt. Holenderskie prawo pracy stawia duży nacisk na równowagę między pracą a życiem prywatnym, dlatego pracownicy mają możliwość korzystania z elastycznych rozwiązań, takich jak praca zdalna czy godziny pracy dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Praca w Holandii kusi atrakcyjnym wynagrodzeniem, wielością ofert oraz możliwością podjęcia pracy sezonowej, co jest szczególnie atrakcyjne np. dla studentów. Przed wyjazdem warto zapoznać się ze specyfiką rynku pracy w Holandii, sposobem działania agencji pracy oraz wybrać odpowiedni region, w którym możliwe będzie odnalezienie najbardziej pożądanego zawodu. Pamiętaj też, że wyjeżdżając do pracy w Holandii bez języka, wcale nie jesteś na straconej pozycji – pracodawcy wciąż poszukują rąk do pracy!

5 ciekawostek i dodatkowych informacji o pracy w Holandii

  • Holandia jest jednym z niewielu krajów, które oferują elastyczne godziny pracy. Co więcej, prawie połowa pracowników w tym kraju pracuje na niepełny etat, co jest wyjątkowym zjawiskiem na świecie
  • Holandia jest drugim największym eksporterem żywności na świecie, pomimo tego, że jest to niewielki kraj. To oznacza, że sektor rolnictwa i ogrodnictwa oferuje wiele możliwości zatrudnienia. 
  • Zgodnie z holenderskim prawem pracy, maksymalny czas pracy wynosi 9 godzin dziennie i 45 godzin tygodniowo. Jednak średni tydzień pracy w Holandii wynosi 29 godzin, co jest najniższym wynikiem wśród krajów OECD. 
  • Statystyki pokazują, że prawie 75% kobiet w Holandii pracuje na niepełnym etacie, co jest najwyższym odsetkiem w Europie. 
  • Około 90% populacji w Holandii mówi po angielsku, co ułatwia komunikację i zrozumienie na miejscu pracy dla osób z innych krajów. 

To może Cię również zainteresować

Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę znaleźć pracę w Holandii z zakwaterowaniem?

Tak, istnieje wiele ofert pracy w Holandii, które oferują zakwaterowanie dla pracowników.

Jakie są warunki pracy w Holandii?

Warunki pracy w Holandii są korzystne, obejmują minimalne wynagrodzenie, ograniczenie godzin pracy i płatne urlopy.

Jak mogę znaleźć pracę w Holandii z zakwaterowaniem?

Możesz skorzystać z internetowych portali z ogłoszeniami pracy, agencji zatrudnienia lub specjalistycznych stron rekrutacyjnych.

Czy warto pracować z agencją pracy w Holandii?

Praca z agencją pracy może być korzystna, ponieważ oferują one wsparcie w znalezieniu pracy i zapewnienie zakwaterowania.

Jakie są godziny pracy w Holandii?

W Holandii czas pracy wynosi zazwyczaj 40 godzin tygodniowo, z elastycznymi rozwiązaniami i uwzględnieniem równowagi między pracą a życiem prywatnym.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Mateusz Strykowski

Stażysta

Jako copywriter współpracuje z Aplikuj.pl, tworząc treści głównie związane z prawem pracy i wszystkim, co wiąże się z zarządzaniem firmą.  

9 komentarzy

Perła

Perła

Holandia to ciekawy kierunek, szczególnie do pracy sezonowej. Dużo Polaków zapewne tam pracuje i ma doświadczenie.
Fiolen2001

Fiolen2001

Holandia jest bardzo popularnym kierunkiem u nas tak jak skandynawskie kraje. Poza sezonem jednak to już jest przesyt. No i ten kowid.
Grzegorz

Grzegorz

Obecnie w Niderlandach dużo Polaków jest, ale najwięcej gdy do normalnych pracowników dochodzą wszyscy sezonowi pracownicy na winobrania itp.
Pikna

Pikna

W Holandii na szparagi można jechać oraz wszelakie zbieractwo i jest to dobra rzecz gdy ktoś lubi pracę sezonową, ale faktycznie trzeba korzystać ze sprawdzonych wzorców.
Tomasz

Tomasz

Osobiście bym nie wyjechał do pracy do Holandii, bo mam pracę u nas w kraju pewną i dobrze płatną. Znam znajomych, co tam wyjeżdżają w celach zarobkowych i zawsze ich wyjazd jest pewny i bezpieczny. Mają kontakt z agencją pracy w Holandii i ich wyjazd jest pewny.
bbmm

bbmm

Istnieje wiele powodów, dla których warto współpracować z zagranicznymi agencjami zatrudnienia, w tym fakt, że zagraniczne agencje rekrutacyjne mają już istniejącą pulę talentów, która albo chce się przenieść, albo pracować w obszarze, w którym potrzebny jest personel.
Titanic

Titanic

Nie każda agencja rekrutacyjna może świadczyć pełne usługi rekrutacyjne za granicą, aby dostosować się do potrzeb Twojej firmy. W Holandii jednak działa kilka znanych agencji.
Masza

Masza

Ten rynek jest pewnie mniej przetrzebiony przez Polaków, podobnie jak Francja i Belgia. Jak się coś komuś opłaca to przecież Holandia czy Szwajcaria dobre kierunki.
Holland

Holland

Praca za granicą jest oczywiście dla nas opłacalna, ale zawsze bywa że są to zajęcia, których inni mieszkańcy danego kraju by nie robili za taką stawkę. No ale dla nas w euro to opłacalne jest.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka