Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1028        SUBSKRYBUJE: 7257
Tematy, które interesują czytelników:  Wypowiedzenie umowy, CV list motywacyjny, Headhunter, Outsourcing

Korepetycje? Może założysz firmę?

Korepetycje? Może założysz firmę?

Od września do końca roku szkolnego korepetytorzy nie narzekają na brak zajęć. Ci, którzy chcą pracować również w sezonie letnim także muszą przygotować się na sporą ilość zajęć, a wszystko dlatego, że nie brakuje uczniów, którzy muszą lub chcą poprawić swoje wyniki w nauce.

Jeżeli skończyłeś studia lub liczne kursy i posiadasz wiedzę, to może czas pomyśleć o prowadzeniu firmy, dzięki której będziesz mógł oferować korepetycje zarówno uczniom, jak i studentom?


Dlaczego powinieneś założyć firmę?

Wiele osób oferuje korepetycje, ale nie prowadzi działalności gospodarczej. W efekcie muszą oni swoją działalność ukrywać przed urzędem skarbowym, bo nie mogą wystawić faktury za swoje usługi klientowi. Taka działalność jest ryzykowna, co więcej nie pozwala na swobodne reklamowanie się. W efekcie grupa potencjalnych klientów jest dość ograniczona.

Chcąc traktować udzielanie korepetycji jako pracę, powinieneś założyć działalność gospodarczą. Przez pierwsze dwa lata możesz opłacać niższe składki ZUS, przede wszystkim jednak zwiększy się twój komfort psychiczny – nie będziesz musiał obawiać się kontroli z urzędu skarbowego.


Zwiększ swoją wiarygodność

Rynek korepetycji wciąż nie jest nasycony, a klientów – niezależnie od roku – nie brakuje. Jeżeli zależy ci na zdobywaniu kolejnych uczniów, powinieneś zadbać o swoją wiarygodność. Zakładając firmę, będziesz traktowany inaczej niż osoby, które jedynie dorabiają sobie w ten sposób. Wystarczy, że sam odpowiesz sobie na pytanie, czy swoje dziecko posłałbyś do legalnie funkcjonując szkoły, czy też wysłał na nauczanie domowe.

Zwiększając swoją wiarygodność, możesz liczyć na wyższe zarobki. Skoro rodzice i uczniowie będą obdarzać cię większym zaufaniem, to nie będziesz miał problemu ze znalezieniem chętnych na oferowane usługi. 

Zapozja się również z artykułem: Własna firma. Jak pozyskać środki na start? 
 


Bez kłopotu podczas współpracy z firmami…

Korepetycje możesz udzielać zarówno w swoim mieszkaniu, jak i oferować dojazd do ucznia. Problem jednak w tym, że gdy wystąpisz o akredytację kuratorium oświaty i zaczniesz organizować kursy, w których udział będzie mogło brać kilka lub kilkanaście osób, to pojawi się pytanie o pomieszczenie. Mając firmę, łatwiej będzie ci podpisać umowę o wynajem pomieszczeń ze szkołą czy inną placówką.

Wynajmując pomieszczenie i chcąc je dostosować do swoich potrzeb, będziesz potrzebował środków. Prowadząc firmę, będziesz mógł zawnioskować o kredyt, a jego uzyskanie będzie jedynie formalnością.


…i przy zatrudnianiu pracowników

Prowadząc firmę, będziesz mógł również rozważyć zatrudnienie nauczycieli zainteresowanych prowadzeniem korepetycji. Gdy uczniów będzie przybywać, w pewnym momencie zauważysz, że nie jesteś w stanie prowadzić zajęć samodzielnie. Wówczas przyda ci się pomoc, a zatrudnianie bez prowadzenia działalności gospodarczej nie jest możliwe. W znalezieniu najlepszych pracowników z Katowic pomoże ci nasz serwis, wystarczy się zarejstrować i opublikować ogłoszenie: praca-katowice.info/pracodawca

Być może zdecydujesz się rozszerzyć paletę oferowanych zajęć. Jeżeli ukierunkowałeś się na oferowanie korepetycji z przedmiotów ścisłych, ale rodzice twoich uczniów poszukują korepetycji również z języka angielskiego, to dobrym pomysłem będzie zaproszenie do współpracy wykwalifikowanego nauczyciela tego właśnie języka. 

 

 

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze do wpisu

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.