5 błędów, które popełniasz w social media szukając pracy w Katowicach

5 błędów, które popełniasz w social media szukając pracy w Katowicach
Bez wątpienia internet jest jednym z głównych źródeł, w którym poszukujemy informacji. Jako pracodawca z pewnością właśnie tam szukałbyś informacji o potencjalnych pracownikach. Czego mógłbyś się dowiedzieć o kandydatach z social mediów?

Czasy, gdy ogłoszeń o pracę szukało się przed wszystkim w lokalnej prasie, już dawno minęły. Dziś wygodniejszym sposobem jest przejrzenie portali ogłoszeniowych w internecie. Również aplikacji nie musimy roznosić osobiście – wystarczy przesłać CV i list motywacyjny, korzystając z poczty elektronicznej. Spore możliwości mamy również, jeżeli chodzi o zaprezentowanie siebie w internecie. Prowadzenie kont w mediach społecznościowych nie musi jednak wyjść nam na dobre, gdy poszukujemy zatrudnienia – wiele zależy od tego, jakie informacje na nich zamieszczamy. Sprawdź, czy nie popełniasz poniższych błędów szukając pracy w Katowicach. 


1) Publikujesz prywatne zdjęcia

Choć pochwalenie się zdjęciami z zagranicznych wczasów to nic złego, to jednak sam przyznasz, że jako potencjalny szef nie chciałbyś oglądać kandydatki np. w strojach bikini. Zwróć uwagę, czy publikowane przez ciebie zdjęcia nie zostaną źle odebrane przez pracodawcę, gdy zajrzy on na twój profil. Jeżeli chcesz się pochwalić prywatnymi zdjęciami, to z pewnością mediach społecznościowe nie są najlepszym do tego miejscem.


2) Jesteś zbyt aktywny

Komentujesz każdy wpis znajomych? Nieustannie masz coś do powiedzenia, zatem umieszczasz kolejne wpisy? Co pomyślałbyś o takiej osobie, gdyby zaaplikowała ona na wolne stanowisko do twojej firmy? Jeżeli nie chcesz zostać odebrany, jako osoba gadatliwa, która interesuje się dosłownie wszystkim, zwróć uwagę na swoją aktywność w social mediach. Pamiętać, że zbyt duża aktywność jest równie niepożądana jak jej brak. Czytaj także: Rekrutacja i twoje słabe strony - jak o nich mówić?


3)  Zdarzało ci się pisać o pracy

Na twoim koncie znajdują się wpisy, w których poruszasz temat pracy? Pamiętaj, że pracodawcom zależy na dyskretnych pracownikach – żaden nie chce, aby osoba przez niego zatrudniona dzieliła się informacjami z miejsca pracy z całą społecznością internetu. Zanim zatem przygotujesz kolejny wpis dotyczący twojej pracy, powinieneś zastanowić się, czy rzeczywiście warto.
Być może działasz w branży kreatywnej, a profil w mediach społecznościowych traktujesz jako miejsce, gdzie możesz chwalić się swoimi pracami. Wówczas nie ma przeciwskazań, jeżeli będziesz publikował prace lub linki do nich, pod warunkiem oczywiście, że będą to twoje prace.

To Cię powinno też zainteresować: Szukam pracy! Jak zrobić to skutecznie?


4) Rekruter  lub potencjalny szef wśród znajomych?

Być może pomyślałeś, że twoje szanse na otrzymanie pracy zwiększy fakt, że wśród znajomych będziesz miał rekrutera lub nawet właściciela firmy, do której aplikowałeś. Wysyłanie zaproszeń takim osobom to poważny błąd – możesz zostać uznany za osobę namolną. Wówczas twoje szanse na otrzymanie zaproszenia na kolejny etap rekrutacji wyłącznie stopnieją do zera. Nie o to ci chodzi, prawda? Zatem pamiętaj, aby nie popełnić powyższych błędów, które mogą kosztować cię kolejne miesiące bezowocnego szukania pracy.


5) Obraźliwe wpisy?

Być może zdarzyło ci się kiedyś napisać coś pod wpływem emocji. Taki wpis nie musi zostać ciepło przyjęty przez potencjalnego pracodawcę – możesz wydać się osobą wybuchową, która nie radzi sobie ze swoimi emocjami. Przekleństwa na twoim profilu w social media również nie zrobią dobrego wrażenia na twoim potencjalnym pracodawcy. Zanim zatem coś opublikujesz, przemyśl to – zastanów się, jak wpis odbiorą osoby trzecie, które cię nie znają.

 

Infografika portalu Praca Katowice: 5 błędów, które popełniasz w social media szukając pracy w Katowicach

 

Szukasz pracy w Katowicach? Sprawdź aktualne oferty dla handlowca, kierowcy, informatyka i pracownika fizycznego

Oceń ten wpis
5 błędów, które popełniasz w social media szukając pracy w Katowicach
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

Juki
2019-12-05, 14:43
Znając błędy będziemy skuteczniejsi - poczytać wiele fajnych porad nigdy nie zawadzi i będzie bardzo korzystne w skuteczniejszym znalezieniu nowej pracy.
Sasanka
2019-05-02, 14:29
Każdy lubi być doceniany, a szybki e-mail lub notatka dziękująca ankieterowi za jego czas da ci kolejną szansę na zrobienie dobrego wrażenia. Im więcej praktyki tym mniej błędów.
Szymon Mazur
2019-04-17, 08:39
Mówiąc o tym, jak zmienić pracę, eksperci zalecają wybór odpowiedniego czasu na to zadanie. W każdym przypadku występuje „spokojny sezon”, którego początek trudno znaleźć wolne miejsca.
Pantek
2019-04-16, 16:28
Nagła utrata pracy to dla większości ludzi duży stres. Kiedy ogłaszają zwolnienie za kilka dni lub tygodni, wielu ludzi uważa, że ​​życie „upadło”. I to jest zrozumiałe.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.