!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Poszukiwanie pracownika

Dlaczego pracodawcy preferują zatrudnianie pracowników mobilnych?

7 marca 2022

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 9 głosów

9 głosów

6 komentarzy

Dlaczego pracodawcy preferują zatrudnianie pracowników mobilnych?
Pracodawca chcący zatrudnić pracownika ma konkretne wymagania. Coraz więcej przedsiębiorców wymaga, by kandydat ubiegający się o stanowisko deklarował mobilność zawodową, czyli np. możliwość zmiany miejsca zamieszkania.

Mobilność zawodowa ma wiele definicji. Najprościej jednak mówiąc, to umiejętność dostosowania się pracownika do pracodawcy czy szerszej – do rynku pracy. Pracownik mobilny to taki, który nieustannie się dokształca lub zdobywa nowe umiejętności i jest otwarty na zmiany – nie boi się np. przeprowadzki do miasta na drugim końcu kraju lub za granicę, by móc kontynuować swoją karierę zawodową. Ponieważ większość firm stawia na intensywny rozwój, nie powinno dziwić, że coraz więcej pracodawców poszukuje właśnie takich, otwartych podwładnych.


Rozwój technologii i nowe rozwiązania

Jednym z głównych powodów, dla których pracodawcy poszukują mobilnych pracowników, jest rozwój nowych technologii. Firmy wdrażające nowoczesne rozwiązania poszukują najczęściej osób, dla których nie będzie problemem podróżować między oddziałami czy placówkami, by wspomagać zatrudnionych tam pracowników czy uczyć ich korzystania z nowych programów. W takiej sytuacji pracownik mobilny jest odpowiedzialny za sprawne działanie poszczególnych placówek firmy.

Pojawiające się regularnie nowinki technologiczne sprawiają, że pracownicy są też zmuszeni do tego, by brać udział w konferencjach czy spotkaniach biznesowych, na których mogą wymieniać się informacjami. A zainteresowanie nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi nie jest przypadkowe – w ten sposób pracodawcy mogą zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.


Dostosowanie się do potrzeb rynku

Zdarza się, że firma, by przetrwać gorsze okresy, musi zająć się działalnością, z którą nie miała dotychczas stycznością. I w takich przypadku zatrudnienie pracowników mobilnych jest bardzo dobrym rozwiązaniem, bo są oni zainteresowani zdobywaniem nowych umiejętności i nie uciekają od szkoleń czy kursów podnoszących kwalifikacje.

Dzięki dostosowaniu się do potrzeb rynku firma zaczyna działać na nowym obszarze, może również zaoferować rozwiązania, których dotychczas nie miała w stałej ofercie. W ten sposób rozszerza się również jej rynek zbytu. Również pracownicy czerpią korzyści – nie tylko zachowują swoje miejsca pracy, lecz także zdobywają nowe uprawnienia.


Przygotowanie do pracy nowych pracowników

Mobilność zawodowa pracowników nie zawsze jest równoznaczna z tym, że są oni zobowiązani do podróżowania po kraju czy świecie. Czasem pracodawca wymaga zmiany stanowiska lub chce przenieść podwładnego do innego działu. Taka mobilność jest bardzo popularna i najczęściej mowa o niej wówczas, gdy firma się rozwija. W takim przypadku pracodawca może dokonać wewnętrznych przesunięć, by na czele nowego np. oddziału stanęła osoba doświadczona.

Z uwagi na rozwój technologii i potrzeby pracodawców, kandydaci poszukujący zatrudnienia coraz częściej muszą pamiętać o tym, by otwierać się na potrzeby przedsiębiorców. Ci, którzy będą w stanie dostosować się do wymagań pracodawców, mają największe szanse na znalezienie zatrudnienia.

To może Cię również zainteresować

Mobilność. Czy to dobre rozwiązanie w czasie kryzysu?

Podziel się

6 komentarzy

Markus

Markus

Teraz pokazały czasy, że można pracować mobilnie i jest to normalna i tak samo skuteczna forma pracy jak są na to warunki
Jakub

Jakub

Wiele ludzi działa w taki sposób i to jest już pewna norma. Wiele zawodów związanych jest z taką komunikacją więc często w pracy liczy się skuteczność działań realizowana niekoniecznie w miejscu pracy.
Zeon M

Zeon M

Powinno się zatrudniać pracowników mobilnych. Wszystko jest w tym artykule rozsądnie napisane.
Tulipan

Tulipan

Na dzisiejszym rynku cyfrowym oczywistym miejscem do reklamowania pracy jest jedna z wielu internetowych ofert pracy. Bez wątpienia są to wielkie zasoby. Dobrze je wykorzystać.
Rumcyk

Rumcyk

Możesz znaleźć pracowników później, gdy Twoja firma będzie mogła samodzielnie szkolić obiecujących kandydatów, przypisując tę ​​pracę swoim specjalistom. Możliwości jest dużo.
Borygo

Borygo

W wielu przypadkach liczy się efekt a nie miejsce wykonywania pracy. To także daje impuls dla pracowników mobilnych, do tego że liczy się efekt a swoboda im dana jest motywująca.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.