Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1050        SUBSKRYBUJE: 7273
Tematy, które interesują czytelników:  List motywacyjny, Umowa na czas nieokreślony, Cel zawodowy, L4 na dziecko

Praca w Internecie

Praca w Internecie
Jest kryzys, firmy upadają, tysiące osób poszukuje pracy. Mało kto wie jak łatwo znaleźć prostą i pr...

Nic dziwnego, ponieważ internet jest aktualnie jedną z najszybciej rozwijających się branż - można powiedzieć, że kryzys nie dotknął jej w ogóle. O pracę w internecie bardzo łatwo, jednakże trzeba reprezentować odpowiedni poziom umiejętności i odrobinę sprytu.

Wiele firm poszukuje pracowników lub freelancerów do zadań takich jak budowa aplikacji internetowych, tworzenie grafiki, pozycjonowanie w Google, copywriting czy też prowadzenie FanPage i kreowanie internetowego PR.

Praca, która jest dla każdego to przepisywanie tekstów własnymi słowami czyli copywriting. Do tej pracy nie potrzeba wiele umiejętności - jedynymi wymaganiami są tutaj znajomość zasad ortograficznych oraz sumienność. Praca jest przyjemna i dla wprawionych osób dobrze płatna. Copywriter bez problemu może zarobić kwotę nawet kilkunastu złotych na godzinę. Jest to dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę, że sami zarządzamy własnym czasem, a praca przed komputer też do najbardziej wymagających nie należy.

Pozostałe zawody związane z rozbudową internetu lub promocją w nich firm związane są z większą wiedzą. Do budowy stron i portali internetowych musimy biegle znać się na programowaniu. Do projektowania grafiki wymagany jest artystyczny zmysł oraz znajomość oprogramowania typu Photoshop. Pozycjoner natomiast powinien odznaczać się kreatywnością i sprytem w pozyskiwaniu linków do stron.

Zarabiać pieniądze w internecie możemy również robiąc to co lubimy i dzielić się tym z innymi. Wiele osób zarabia krocie na prowadzonych przez siebie blogach. Najważniejsze w tym przypadku jest zebranie własnej grupy czytelników, których potrafimy zainteresować i zainspirować własną osobą i hobby.

Znalezienie dobrej pracy w internecie nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy poświęcić dzień lub nawet tydzień, aby przystosować się do wykonywania jednego ze zleceń, na które aktualnie jest popyt. Praca w internecie ma wiele zalet. Jest przede wszystkim wygodna i dobrze płatna, dlatego warto poświęcić trochę czasu, aby zagłębić się w temacie.

Praca w Internecie
3.5
20 głosów

Zobacz inne porady dla pracodawców

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.