Twoje wsparcie w rekrutacji

Czym jest i jak działa Start-Up?

Czym jest i jak działa Start-Up?
Chociaż start-upy to zjawisko, które istnieje już od wielu lat, nadal bardzo wiele osób nie zdaje sobie do końca sprawy, jakie zjawisko opisuje to pojęcie. Tymczasem zdecydowanie warto poznać start-upy oraz najważniejsze cechu, które charakteryzują taką formę działalności. Jest to wiedza, która okaże się szczególnie przydatna u użyteczna przede wszystkim z punktu widzenia wszystkich początkujących przedsiębiorców, którzy zastanawiają się w jaki sposób rozwijać swoją firmę oraz zdobyć stabilną pozycję na ryku.

Nie da się ukryć, że istnieje kilka błędnych wyobrażeń, które dotyczą start-upów. Warto na przykład pamiętać, że tego typu przedsiębiorstwa oraz organizacje nie muszą być wcale związane z obszarem nowoczesnych technologii. Chociaż najczęściej kojarzą się z działalnością w internecie, nie jest to wcale koniecznością i start-up można założyć i rozwijać w praktycznie każdej dziedzinie. Kolejna kontrowersja związana jest z wiekiem oraz doświadczeniem przedsiębiorców angażujących się w tego typu działalności. Wbrew obiegowej opinii nie muszą być oni wcale młodzi oraz mało zaawansowani wiedzą. Forma działalności, którą jest start-up może stać się bardzo korzystnym rozwiązaniem także dla osób posiadających konkretne doświadczenie oraz dla przedsiębiorstw, które działają na rynku od wielu lat.

Wszytko zależy tak naprawdę od konkretnej sytuacji oraz tego, czy start-up jest rozwiązaniem najbardziej korzystnym pod względem strategii rozwoju. Kolejne wątpliwości związane ze start-upami budzi kwestia tego, kiedy właściwe dana organizacja, czy też przedsiębiorstwo, które zaczęło działanie od takiej formy, przekształca się w zwykłą firmę. Wbrew pozorom ten moment można dosyć precyzyjnie określić i wyznacza go zazwyczaj osiągnięcie zysku, przejęcie przez inną firmę lub fuzja. Taka sytuacja oznacza zazwyczaj, że start-up okazał się udanym przedsięwzięciem i wybrał odpowiednią strategię swojego rozwoju.

Start-Up to niskie koszty

Na pewno do prawdziwych przekonań dotyczących start-upów należą niskie koszty rozpoczęcia takiej działalności. Chociaż jest ona zazwyczaj stosunkowo ryzykowna i często kończy się niepowodzeniem, na pewno jest dostępna także dla wszystkich osób nie mających dużych środków finansowych. Jest to jedna z cech start-upów, która przekłada się na ich popularność. Nie da się ukryć, że połączenie niskich kosztów sfinansowania takiej działalności, częste powiązanie z nowoczesnymi technologiami oraz spore ryzyko, sprawiają że jest to rozwiązanie wybierane bardzo często przez młodych ludzi, którzy chcą zdobywać doświadczenie w prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa, ale także testować różne innowacyjne rozwiązania. Osoby o sceptycznym podejściu do takiej formy przedsiębiorstwa powinien przekonać fakt, że Google i Facebook zaczynały właśnie jako start-upy.

Jak widać start-up to bardzo ciekawe zjawisko. Warto je bliżej poznać, a także zrozumieć zasady, które rządzą tego typu przedsiębiorstwem. Można okazać się to bardzo pomocne w czasie planowania strategii dla nowo powstającej firmy.

Artykuł przygotowali eksperci z portalu pracy www.kopalniapracy.pl prezentującego oferty pracy z Katowic dla osób kreatywnych.

Oceń ten wpis
Czym jest i jak działa Start-Up?
Ocena: 4.0, liczba głosów: 18

Opinie

Leopold
2019-05-25, 18:37
Czym jest i jak działa Start-Up? Przydatne informacje w artykule. Start-Up to niskie koszty...
Gambrinus
2019-05-03, 14:37
Sporo ciekawych projektów zrealizowanych parę lat wcześniej odniosło sukces. To bardzo dobrze, że ludzie przedsiębiorczy z pomysłem potrafią tak zadziałać korzystnie.
Jonek
2019-04-19, 09:35
Dużo się słyszy o nowych innowacyjnych realizacjach wielu nowych firm, które po jakimś czasie stworzyły produkt i usługę i osiągnęły sukces i na tym zarobiły. Dobra opcja.
Utrecht
2019-04-02, 12:28
Wiele innowacyjnych pomysłów w realizacji jako start upy przeradza się w pręznie działające firmy. Najlepiej znaleźć taką niszę, gdzie jest mała konkurencja i wystartować z tym.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.