Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 28868        SUBSKRYBUJE: 7169
Tematy, które interesują czytelników:  Co wpisać do CV, Prawa pracownika, Delegacja, Freelancer, Spóźnienie do pracy, Znajomość języków obcych, Motywacja, Marketing internetowy, Relokacja pracowników, Praca w IT, Kredyt, Kwestionariusz osobowy, Praca

Dofinansowanie dla firm 2018 - jak je otrzymać?

Dofinansowanie dla firm 2018 - jak je otrzymać?
Założenie własnej firmy to marzenie wielu osób, które cenią sobie niezależność i mają dość pracy na cudzy rachunek. Nowy przedsiębiorca musi mieć pomysł, ale nie tylko – niezbędny jest biznesplan, chęci i znajomość podstawowych wymogów formalnych. Niestety warunkiem koniecznym, jest także posiadanie kapitału. Na szczęście istnieją pogramy wsparcia, które w prosty sposób pomagają zdobyć przedsiębiorcom potrzebne środki na każdym etapie działalności. Sprawdź, jak je otrzymać!

 

Dofinansowanie na otwarcie firmy

Rozwój przedsiębiorczości wśród obywateli to jeden w wyznaczników efektywnej polityki ekonomicznej państwa. Jak podają badania, Polacy coraz chętniej sięgają po kreatywne rozwiązania i próbują swoich sił w biznesie. Niestety nawet pomysły z największym potencjałem mogą zostać zablokowane przez brak kapitału początkowego. Większość kosztów pojawia się już na starcie, dlatego każda nowa firma musi dysponować zapleczem finansowym.

Co w sytuacji, gdy przedsiębiorca nie posiada wystarczających oszczędności, nie chce dzielić własnej firmy pomiędzy wspólników, a pożyczka od rodziny lub znajomych nie wchodzi w grę? W takim przypadkach warto zapoznać się z aktualnymi programami pomocy finansowej dla otwierających się firm. Od wielu lat popularnym źródłem pieniędzy są dofinansowania unijne dla firm. Co jakiś czas analitycy sytuacji gospodarczej w pastwach członkowskich przygotowują optymalne oferty wsparcia przedsiębiorczości, zazwyczaj dedykowane dla określonych branż, rejonów czy grup beneficjentów. Warto zastanowić się, która z dotacji sprawdzi się w konkretnym przypadku.

Wszystkie informacje o dotacjach są regularnie podawane do publicznej wiadomości. Można je znaleźć w Powiatowych i Wojewódzkich Urzędach Pracy, Urzędzie Marszałkowskim, regionalnych jednostkach wdrażania programów unijnych, Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich oraz oczywiście na tematycznych stronach internetowych. Obecnie najpopularniejszym programem jest EUROPA2020, który w imię zrównoważonego rozwoju przeznaczył na przedsiębiorców dotacje w wysokości 20 mld euro. Innym korzystnym rozwiązaniem są organizacje pozarządowe, takie jak Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Fundusze pożyczkowe, a także wszechstronna pomoc z Powiatowego Urzędu Pracy.


Dofinansowanie firmy z urzędu pracy

Dużą rolę w świadczeniu pomocy finansowej dla przedsiębiorstw pełnią Powiatowe Urzędy Pracy. Dotacja z tego typu placówki musi dotyczyć kwestii poprawy sytuacji zatrudnienia w danym rejonie, zatem obejmuje mieszkańców konkretnego powiatu. Korzystając z takiej pomocy finansowej, przedsiębiorca może liczyć na szereg różnych profitów i to na każdym stadium prowadzenia działalności.

To Cię powinno też zainteresować: Kredyt dla firm - czy to dobre rozwiązanie?

Przede wszystkim Urzędy Pracy oferują dotację na otwarcie działalności, sięgającą nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Aby ją otrzymać, trzeba spełniać określone warunki – między innymi w ciągu minionych 12 miesięcy nie prowadzić żadnej działalności gospodarczej, być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna oraz nie figurować w rejestrach dłużników.

O środki może ubiegać się także firma, która istnieje na rynku już dłuższy czas. Powiatowe Urzędy Pracy chętnie przyznają dofinansowania dla przedsiębiorców w obszarze organizacji działu personalno-kadrowego. Programy dotyczą więc chęci do zawierania umów o zorganizowanie stażu i późniejsze przedłużenie umowy o pracę, stworzenia nowych miejsc pracy, doposażenia stanowiska dla osób niepełnosprawnych oraz gotowości do zatrudnienia obcokrajowców. Współpraca z urzędami pracy cieszy się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców i, według raportów, stanowi znaczny udział sukcesu efektywnej aktywizacji ludności w Polsce.


Dofinansowania dla firm

Dofinansowania dla firm to ważny element wpływający na wzrost przedsiębiorczości w Polsce. Każda działalność, bez względu na rozmiar, zasięg oraz branżę, podlega prawom rynkowym i trendom zachowań konsumenckich. Nawet niewielkie zmiany pociągają poważne konsekwencje dla mniej elastycznych firm, zwłaszcza w środowisku o dużej konkurencji.

Nie każdego przedsiębiorcę stać na regularne inwestycje i podnoszenie wartości rynkowej zakładu. Warto więc dowiedzieć się, jak zdobyć dofinansowanie na rozwój firmy w postaci środków na zatrudnienie nowych pracowników, specjalistyczne szkolenia, restrukturyzację miejsca pracy, zakup profesjonalnego sprzętu czy wzmocnienie działań marketingu operacyjnego.

Oprócz wspomnianego wsparcia oferowanego przez urzędy pracy i dotacje unijne, przedsiębiorcy mogą także skorzystać z pożyczek bankowych. W ciągu minionych lat, Polska znacznie podniosła standard kredytów biznesowych. Obecnie niemal każdy bank posiada w swojej ofercie preferencyjne kredyty dla przedsiębiorców, dopasowane do profilu działalności. Nie można zapomnieć o wkładzie państwa, które również inwestuje w przedsiębiorczość obywateli. Oprócz dotacji, dofinansowania i pożyczek, dostępne są także fundusze krajowe, przeznaczane na cel rozwoju określonych rejonów i branż.

W roku 2018, na szczególne wsparcie finansowe mogą liczyć mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz ośrodki badawczo-rozwojowe, zwłaszcza prowadzące działalność na rzecz wzrostu informatyzacji i cyfryzacji gospodarki, dynamizacji obszarów wiejskich, a także ochrony środowiska i aktywności proekologicznej.

Chcesz rozwijać swoją firmę? Nie bój się sięgać po oferty zapomóg finansowych, jakie zapewnia państwo i jego poszczególne segmenty. Dofinansowania dla firm w 2018 roku są obiecujące i w niemal każdej branży można odnaleźć kanały finansowania, które pomogą Twojej firmie prężnie rozkwitać.
Oceń ten wpis
Dofinansowanie dla firm 2018 - jak je otrzymać?
Ocena: 3.5, liczba głosów: 9

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.