!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Własna firma

Start-up, czyli rozwiązanie dla przedsiębiorczych

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 21 głosów

21 głosów

6 komentarzy

Start-up, czyli rozwiązanie dla przedsiębiorczych
W dzisiejszych czasach stawia się na przedsiębiorczość, a ci, którzy mają pomysł na własny biznes, mogą liczyć na środki finansowe od inwestorów. By start-up ruszył, niezbędna jest idea. Dlaczego w ostatnich latach takie przedsiębiorstwa cieszą się ogromnych zainteresowaniem? Kto i kiedy powinien zainteresować się właśnie start-upem?

Współczesny przedsiębiorca to człowiek młody, wykształcony i mający pomysł na własny biznes. A środki na jego realizację? Najczęściej są potrzebne, ale ci, którzy mają innowacyjne pomysły, mogą liczyć na pomoc i to niekoniecznie banków, naliczających co miesiąc wysoką ratę. Start-upy to przedsiębiorstwa powstające z myślą o tym, by znaleźć swojego anioła biznesu.

Większość start-upów jest ukierunkowana na działalność w branżach związanych z nowoczesnymi technologiami, choć z założenia mogą one działać w każdym sektorze gospodarki. Warto przy tym zauważyć, że większość takich podmiotów nie działa na rynku od wielu lat, tylko kilku miesięcy. Co więcej ich założyciele szukają inwestorów zainteresowanych tym, by zrealizować zamierzony cel, czyli wdrożyć pomysł.


Własna działalność czy start-up?

Choć założenie start-upu wiąże się z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, nie można zapomnieć, że należy rozróżnić założenie firmy od start-upu. W pierwszym przypadku przedsiębiorca najczęściej nie poszukuje źródeł finansowania swojego pomysłu lub decyduje się sięgnąć np. po pożyczkę z banku, by zakupić niezbędne urządzenia czy maszyny. Można zatem powiedzieć, że taki przedsiębiorca radzi sobie na rynku.

Inaczej jest w przypadku omawianych start-upów. Większość takich zostaje założona przez osób mające innowacyjny pomysł, ale nie mających odpowiednich środków na jego rozwój. W praktyce osoby te są zainteresowane pozyskaniem inwestorów i właśnie od nich zależy to, czy firma w dalszych miesiącach będzie mogła działać na rynku.


Kiedy start-up zmienia się w przedsiębiorstwo?

Na całym świecie z powodzeniem co roku powstaje i utrzymuje się przynajmniej kilkadziesiąt start-upów. Wszystko dlatego, że ich właściciele i pomysłodawcy jednocześnie znajdują źródła finansowania. Warto przy tym zauważyć, że chwila, w której start-up jest przejmowany przez większy podmiot działający na rynku lub osiąga pierwsze zyski, przestaje być start-upem – zaczyna być zwykłym przedsiębiorstwem.

Osiągnięcie zysku jest też pierwszym krokiem do tego, by start-up był rentowny, czyli przynosił przedsiębiorcy zysk. Ponieważ większość tego typu podmiotów nie jest w stanie utrzymać się długo na rynku, warto podkreślić, że ich historia jest krótka – albo następuje ich dynamiczny rozwój, albo przestają istnieć.


Miliony w start-upach

Współcześnie większość powstających start-upów jest związana – jak wspomniano – z nowoczesnymi technologiami. Trzeba zauważyć, że część z nich to prawdziwe żyły złota. Do tych należą m.in.: Facebook, Nasza Klasa czy Google. Ponieważ wymienione przykłady to ogromne pieniądze, jakie popłynęły zarówno do pomysłodawców, jak i inwestorów, w praktyce zainteresowanie start-upami wśród tych drugich jest olbrzymie. I nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie sytuacja ulegnie zmianie.

Podziel się

6 komentarzy

Marolka

Marolka

Bardzo wiele firm zyskało dzięki temu - oczywiście nie jest to dla wszystkich.
Olka

Olka

Rozpoczęcie działalności to proces, który wymaga ogromnej ilości przemyśleń i dokładnego zbadania. Najpierw musisz dobrze przyjrzeć się swoim mocnym i słabym stronom oraz umiejętnościom. STart up ma wtedy szansę.
quqiz

quqiz

Sporo start-upów jakie osiągnęły sukces na rynku to dzisiaj wiodący gracze na rynku, którzy odsprzedali swoje udziały większym potentatom i dzięki temu jeszcze bardziej się rozwijają więc jest to ważna opcja.
Jarek

Jarek

Ciekawy artykuł. Przydatne informacje. Teraz dopiero wiem, że założenie start-upu wiąże się z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej...
Pazdan

Pazdan

Wiele innowacyjnych pomysłów jakie przerodzą się w konkretne przedsięwzięcie wiąże się z sukcesem. Można wtedy działać dalej lub na korzystnych warunkach odkupić się komuś.
Hurek Janusz

Hurek Janusz

Sporo ludzi trafiających w niszę z pomysłem i działaniem wiele zyskuje i realizując taki start up jest potem liderem w swoim sektorze. To bardzo ciekawa opcja.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.