!function(t,h,e,j,s,n){t.hj=t.hj||function(){(t.hj.q=t.hj.q||[]).push(arguments)},t._hjSettings={hjid:2313813,hjsv:6},s=h.getElementsByTagName("head")[0],(n=h.createElement("script")).async=1,n.src="https://static.hotjar.com/c/hotjar-"+t._hjSettings.hjid+".js?sv="+t._hjSettings.hjsv,s.appendChild(n)}(window,document);

Agencje pracy i praca za granicą

Czy korzystać z agencji zatrudnienia, szukając pracownika w Bytomiu?

7 marca 2022

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 30 głosów

30 głosów

8 komentarzy

Czy korzystać z agencji zatrudnienia, szukając pracownika w Bytomiu?
Agencje zatrudnienia działają na polskim rynku od dawna i proponują szeroki wachlarz usług. Ich podstawowe zadanie sprowadza się jednak do działania na rzecz osób poszukujących zatrudnienia i pracodawcy. Jeżeli chodzi o tych drugich, to są oni odpowiedzialni za znalezienie najlepszych osób na wolne stanowisko.

Jesteś pracodawcą? Możesz zatem zastanawiać się, czy podpisanie umowy z agencją zatrudnienia jest uzasadnione.


Szukanie na własną rękę czy przez agencję zatrudnienia?

Zdecydowałeś się zamieścić ogłoszenie na jednym z lokalnych portalów skoncentrowanych na tematyce pracy, ale przeraziła cię liczba aplikacji, które otrzymałeś? Musisz wiedzieć, że najgorsze jeszcze przed tobą – po zapoznaniu się z kandydaturami i wyborze potencjalnych pracowników, konieczne będzie zorganizowanie rozmów kwalifikacyjnych. To będzie prawdziwa lekcja cierpliwości, bo specjaliści podkreślają, że w ostatnim czasie kandydaci nagminnie nie przychodzą na rozmowy, i to mimo że wcześniej potwierdzili swoją obecność. Dlaczego tak się dzieje?

Specjaliści uważają, że współcześnie możemy mówić o rynku pracowników. Oznacza to, że przedsiębiorcy prowadzący firmy mają coraz większy problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów na poszczególne stanowiska. Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się skorzystać z usług agencji zatrudnienia.


Jakie korzyści płyną ze skorzystania z agencji zatrudnienia?

Jeżeli nie możesz znaleźć pracownika we własnym zakresie lub po prostu chciałbyś powierzyć to zadanie specjalistom, sprawdź, jak korzyści płyną z nawiązania współpracy z agencją zatrudnienia. Przykładowe to:

 

  • Oszczędność czasu – to chyba najistotniejsza kwestia. Jeżeli poszukujesz pracownika samodzielnie, musisz liczyć się z koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu. Kilka godzin zajmie ci przejrzenie aplikacji, które spłyną na firmową skrzynkę pocztową, kolejne będziesz musiał poświęcić na przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych.
     
  • Otrzymanie najlepszych kandydatur i niezbędnej pomocy – po przeprowadzeniu rekrutacji, specjaliści zatrudnieni w agencjach zatrudnienia przedstawiają swojemu klientowi, czyli tobie, aplikacje najlepszych kandydatów. Rezultatem pracy specjalistów jest to, że możesz wybierać wśród kilku osób, które spełniają twoje oczekiwania.
     
  • Szybkość przeprowadzenia rekrutacji – jeżeli pracownik jest ci potrzebny dość szybko, musisz pamiętać, że agencje zatrudnienia mają aktualne bazy osób poszukujących zatrudnienia. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność dawania ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych.


Ile to kosztuje?

Zastanawiasz się, ile kosztuje skorzystanie z usług agencji zatrudnienia? Nie będzie ci trudno znaleźć atrakcyjnej dla oferty. Dlaczego? Z uwagi na konkurencję na rynku, najlepsze agencje zatrudnienia nie pobierają wynagrodzenia do momentu znalezienia idealnego dla ciebie pracownika. W rezultacie zatem nie tracisz – płacisz dopiero za efekty.

Wynagrodzenie specjalistów najczęściej jest ustalane indywidualnie. Podobnie rzecz ma się z zapisami, które znajdą się w umowie. W praktyce oznacza to, że możesz oczekiwać wpisania do umowy punktu, na podstawie którego będziesz mógł ponownie i bezpłatnie skorzystać z pomocy specjalistów, jeżeli zatrudniony pracownik się nie sprawdził. Wszystko to sprawia, że szukając nowej osoby do zespołu, powinieneś rozważyć skorzystanie z pomocy agencji zatrudnienia.

To może Cię również zainteresować

Agencja pracy - czy warto skorzystać z jej usług?

Podziel się

8 komentarzy

Asia

Asia

Na Śląsku działają agencje co posiadają możliwość organizacji wyjazdów do pracy za granicę w popularnych kierunkach.
user

user

Praca za granicą ma wielkie znaczenie na obecnym rynku. Dzisiaj Europa jest bardziej otwarta dla wszystkich. Można mieszka tam i czerpać korzyści.
Zenon R.

Zenon R.

Wszędzie dobrze szukać pracy za pośrednictwem wielu podmiotów i na tej podstawie szukać najlepszej pracy gdziekolwiek na świecie.
Kazik

Kazik

Szukając pracy warto znaleźć taka agencję, która nie bierze żadnych opłat do momentu, kiedy nie znajdzie odpowiedniej pracy.
Moria

Moria

Za granicą agencja pracy może poradzić sobie ze szczegółami i dokumentacją, które mogą okazać się przytłaczające dla twojego obecnego personelu. W Bytomiu działają dobre agencje.
Jogi

Jogi

Jeśli zostanie Ci zaoferowana nowa praca, Twoja agencja musi również przekazać Ci pełne pisemne dane nowej pracy w ciągu trzech dni. Warto korzystać z każdych możliwości.
Edward

Edward

Łatwo na GŚ znaleźć robotę przez agencje, których działa tutaj sporo. Każda chyba forma zatrudnienia jest korzystna dla szukającego pracę. Ja tak zdobyłem swoją obecną.
Femia

Femia

W Bytomiu jak i na całym Górnym Śląsku dobre jest to iż można szukać pracy nie tylko w samym konkretnym mieście ale i w wielu miejscowościach obok. Katowice, Gliwice czy Tychy to tylko przykłady.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Na tej stronie korzystamy z plików cookie, aby zadbać o jak najlepsze doświadczenia naszych użytkowników.
Kontynuując po wyświetleniu tej wiadomości, potwierdzasz, że wyrażasz na to zgodę.