Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 31085        SUBSKRYBUJE: 7197
Tematy, które interesują czytelników:  Kontrahent, Stres w pracy, Work-life balance, Praca w soboty

Czy korzystać z agencji zatrudnienia, szukając pracownika w Bytomiu?

Czy korzystać z agencji zatrudnienia, szukając pracownika w Bytomiu?
Agencje zatrudnienia działają na polskim rynku od dawna i proponują szeroki wachlarz usług. Ich podstawowe zadanie sprowadza się jednak do działania na rzecz osób poszukujących zatrudnienia i pracodawcy. Jeżeli chodzi o tych drugich, to są oni odpowiedzialni za znalezienie najlepszych osób na wolne stanowisko.

Jesteś pracodawcą? Możesz zatem zastanawiać się, czy podpisanie umowy z agencją zatrudnienia jest uzasadnione.


Szukanie na własną rękę czy przez agencję zatrudnienia?

Zdecydowałeś się zamieścić ogłoszenie na jednym z lokalnych portalów skoncentrowanych na tematyce pracy, ale przeraziła cię liczba aplikacji, które otrzymałeś? Musisz wiedzieć, że najgorsze jeszcze przed tobą – po zapoznaniu się z kandydaturami i wyborze potencjalnych pracowników, konieczne będzie zorganizowanie rozmów kwalifikacyjnych. To będzie prawdziwa lekcja cierpliwości, bo specjaliści podkreślają, że w ostatnim czasie kandydaci nagminnie nie przychodzą na rozmowy, i to mimo że wcześniej potwierdzili swoją obecność. Dlaczego tak się dzieje?

Specjaliści uważają, że współcześnie możemy mówić o rynku pracowników. Oznacza to, że przedsiębiorcy prowadzący firmy mają coraz większy problem ze znalezieniem odpowiednich kandydatów na poszczególne stanowiska. Wszystkie powyższe czynniki sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się skorzystać z usług agencji zatrudnienia.


Jakie korzyści płyną ze skorzystania z agencji zatrudnienia?

Jeżeli nie możesz znaleźć pracownika we własnym zakresie lub po prostu chciałbyś powierzyć to zadanie specjalistom, sprawdź, jak korzyści płyną z nawiązania współpracy z agencją zatrudnienia. Przykładowe to:

 

  • Oszczędność czasu – to chyba najistotniejsza kwestia. Jeżeli poszukujesz pracownika samodzielnie, musisz liczyć się z koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu. Kilka godzin zajmie ci przejrzenie aplikacji, które spłyną na firmową skrzynkę pocztową, kolejne będziesz musiał poświęcić na przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych.
     
  • Otrzymanie najlepszych kandydatur i niezbędnej pomocy – po przeprowadzeniu rekrutacji, specjaliści zatrudnieni w agencjach zatrudnienia przedstawiają swojemu klientowi, czyli tobie, aplikacje najlepszych kandydatów. Rezultatem pracy specjalistów jest to, że możesz wybierać wśród kilku osób, które spełniają twoje oczekiwania.
     
  • Szybkość przeprowadzenia rekrutacji – jeżeli pracownik jest ci potrzebny dość szybko, musisz pamiętać, że agencje zatrudnienia mają aktualne bazy osób poszukujących zatrudnienia. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność dawania ogłoszeń na portalach ogłoszeniowych.


Ile to kosztuje?

Zastanawiasz się, ile kosztuje skorzystanie z usług agencji zatrudnienia? Nie będzie ci trudno znaleźć atrakcyjnej dla oferty. Dlaczego? Z uwagi na konkurencję na rynku, najlepsze agencje zatrudnienia nie pobierają wynagrodzenia do momentu znalezienia idealnego dla ciebie pracownika. W rezultacie zatem nie tracisz – płacisz dopiero za efekty.

Wynagrodzenie specjalistów najczęściej jest ustalane indywidualnie. Podobnie rzecz ma się z zapisami, które znajdą się w umowie. W praktyce oznacza to, że możesz oczekiwać wpisania do umowy punktu, na podstawie którego będziesz mógł ponownie i bezpłatnie skorzystać z pomocy specjalistów, jeżeli zatrudniony pracownik się nie sprawdził. Wszystko to sprawia, że szukając nowej osoby do zespołu, powinieneś rozważyć skorzystanie z pomocy agencji zatrudnienia.

Oceń ten wpis
Czy korzystać z agencji zatrudnienia, szukając pracownika w Bytomiu?
Ocena: 5.0, liczba głosów: 30

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.