Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 4173        SUBSKRYBUJE: 7529
Tematy, które interesują czytelników:  Urlop wypoczynkowy, Trzynastka, Jak zmienić pracę

Samochód, telefon, laptop, czyli pracownicze dodatki

Samochód, telefon, laptop, czyli pracownicze dodatki
Prowadząc firmę, jesteś zobowiązany dostarczyć swoim pracownikom wszystkich niezbędnych im narzędzi pracy. Jeżeli prowadzisz duże przedsiębiorstwo, to być może stawiasz na pracownicze dodatki. Takie sprawiają, że posada jest jeszcze bardziej atrakcyjna.

O pracowniczych dodatkach napisano dużo. Wiadomo, że to właśnie one sprawiają, że posada jest jeszcze bardziej atrakcyjna z punktu widzenia pracowników. Faktem jest jednak, że nie wszyscy pracodawcy mogą sobie pozwolić na to, aby wręczyć podwładnym np. kluczyki do samochodu, który będzie przez nich użytkowany zarówno w celach zawodowych, jak i prywatnych. Jeżeli twoja firma dopiero się rozwija, to naturalne, że musisz ograniczyć wydatki. Jak zatem dysponować takimi pracowniczymi dodatkami?


Samochód – tylko na kadry zarządzającej?

Budując firmę, zależy ci na pozyskaniu specjalistów, prawda? To właśnie osoby mające styczność z klientami i te, które zarządzają w twoim imieniu całym zespołem, powinny mieć dostęp do wszelkich niezbędnych narzędzi – służby samochód jest jednym z nich.
Większość pracodawców kluczyki do służbowego samochodu wręcza kadrze zarządzającej i handlowcom. Do prywatnych celów pojazd mogą użytkować jednak wyłącznie ci pierwsi. Trzeba przy tym pamiętać, że np. managerowie nie zawsze mają stały czas pracy i często też muszą podróżować między zakładem pracy a klientami. W efekcie wręczenie im kluczyków do firmowego pojazdu jest jak najbardziej uzasadnione.

Jeżeli chodzi o samochody służbowe, to nie sposób nie zauważyć, że najczęściej dostęp do nich mają handlowcy, czyli osoby odpowiedzialne za utrzymanie kontaktu z dotychczasowymi klientami i zabieganie o nowych oraz zbieranie zamówień. Tylko jednak największe firmy są w stanie udostępnić pojazdy swoim handlowcom po godzinach pracy do ich własnego użytku.


Firmowy sprzęt również tylko dla niektórych pracowników?

Trudno wyobrazić sobie dziś sprawnie działającą firmę bez firmowego sprzętu. Na co dzień korzystamy z komputerów i laptopów, ale również tylko nieliczni pracownicy mają dostęp do takiego, czyli firmowego, sprzętu po godzinach pracy. Którym pracownikom powinieneś pozwolić użytkować firmowy sprzęt również do celów prywatnych? Okazuje się, że najczęściej również kadra zarządzająca zakładem pracy i pracownicy mający kontakt z klientami mają dostęp do takiego sprzętu.

Jeżeli chodzi o firmowe laptopy, to musisz pamiętać, że w te sposób pracownicy otrzymują dostęp do ważnych danych, które są na nich zapisane. Z tego względu tak istotne jest to, abyś zastanowił się, czy pracownik, któremu zamierzasz wręczyć taki sprzęt, faktycznie jest wystarczająco odpowiedzialny.

To Cię powinno też zainteresować: Obowiązki pracodawcy - co musi Twój szef?


Służbowy telefon to najpopularniejszy pracowniczy dodatek

Co ciekawe, pracodawcy najchętniej udostępniają swoim pracownikom służbowe telefony. Nie powinno to dziwić, jeżeli wziąć pod uwagę fakt, że w ten sposób mogą być z nimi w stałym kontakcie. Dodatkowo telefon często jest wykorzystywany do kontaktu z klientami, nie można też zapomnieć, że wręczenie takiego dodatku nie kosztuje firmy wiele, bo może ona liczyć na atrakcyjne warunki ze strony operatora sieci komórkowej.

Telefony służbowe najczęściej są wręczane pracownikom, którzy muszą być w ciągłej gotowości do pracy. Często są to pracownicy fizyczni, którzy biorą udział np. przy usuwaniu awarii.

Jako pracodawca powinieneś pamiętać pracownicze dodatki mogą zmobilizować pracownika do pracy, pozwalają mu również pozostać w stałym kontakcie z tobą. Jeżeli będziesz sprawnie nimi dysponował, możesz jedynie zyskać.

Oceń ten wpis
Samochód, telefon, laptop, czyli pracownicze dodatki
Ocena: 3.5, liczba głosów: 10

Zobacz inne porady

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.