Czy to Twoja firma?

CIECH S.A. praca

Warszawa

Od ponad siedemdziesięciu lat jesteśmy dumni z naszej roli jako lidera w przemyśle chemicznym. Jako CIECH S.A., nasza historia sięga roku 1945, kiedy to rozpoczęliśmy naszą działalność, stając się jednym z filarów polskiej gospodarki. Przez te lata wypracowaliśmy pozycję drugiego w Europie producenta sody kalcynowanej i oczyszczonej, a także największego producenta środków ochrony roślin i soli warzonej w Polsce. Nasze produkty, w tym soda kalcynowana, soda oczyszczona, sól, środki ochrony roślin, pianki PUR, krzemiany i inne produkty chemii organicznej, są wynikiem zaangażowania naszych 3521 pracowników. Każdego dnia dążymy do tego, aby nasze rozwiązania były synonimem innowacyjności i najwyższej jakości. Dzięki CIECH Ventures inwestujemy w przyszłość, wspierając start-upy takie jak DePoly, które prowadzą przełomowe prace w dziedzinie recyklingu chemicznego tworzyw sztucznych. Jesteśmy obecni na ponad 100 rynkach międzynarodowych, co świadczy o naszej globalnej skali działania. Nasze zakłady produkcyjne w Polsce, Niemczech i Rumunii to centra innowacji i doskonałości operacyjnej, które umożliwiają nam utrzymanie silnej pozycji konkurencyjnej. Jako jedna z największych polskich firm eksportowych i inwestorów zagranicznych, nieustannie rozwijamy naszą działalność, aby sprostać wymaganiom i oczekiwaniom naszych klientów. Zaangażowanie w jakość i profesjonalizm to także podstawa naszych usług. CIECH Serwis i Remonty Sp. z o.o. to przykład naszej dedykacji w zakresie świadczenia usług utrzymania ruchu zakładów produkcyjnych, gdzie dbałość o szczegóły i niezawodność są na pierwszym miejscu. Jako firma z jednym akcjonariuszem – KI Chemistry s. à r. l. z siedzibą w Luksemburgu – cieszymy się stabilnością finansową, która pozwala nam planować długoterminowy rozwój i inwestycje. W CIECH S.A. łączymy tradycję z nowoczesnością, dążąc do ciągłego doskonalenia i innowacji. Jesteśmy przekonani, że nasza przyszłość będzie równie jasna jak nasza historia, a nasze produkty i usługi będą nadal przyczyniać się do poprawy jakości życia i rozwoju przemysłu na całym świecie. Zapraszamy do współpracy i bycia częścią naszej nieustannie rozwijającej się historii.

CIECH S.A. najczęściej poszukuje kandydatów
- w kategoriach zawodowych:
inżynieria / technologia / technika księgowość / ekonomia badania i rozwój sprzedaż / zakupy bhp / ochrona środowiska

Oferty pracy CIECH S.A.

Obecnie pracodawca nie ma aktywnych ofert pracy.

Praca alert - powiadomienia

Praca CIECH S.A.

Firma najczęściej oferuje

 • Dodatkowe ubezpieczenie
 • Dofinansowanie do nauki języka obcego
 • Elastyczny czas pracy
 • Karnety na siłownię
 • Karta MultiSport
 • Owoce w pracy
 • Prywatna opieka medyczna
 • Spotkania integracyjne
 • Szkolenia, kursy, konferencje
 • Ubezpieczenie grupowe

Podane powyżej benefity nie są oficjalnym elementem oferty pracy. Zostały wyselekcjonowane na podstawie historycznych ogłoszeń za pomocą algorytmów sztucznej inteligencji.
Data aktualizacji: 04.12.2023

Mapa CIECH S.A.

Siedziba główna

CIECH S.A. poszukuje najczęściej pracowników na stanowiska

 • Przedsiębiorstwo święci od dawna liczne rynkowe sukcesy dzięki czemu dostarcza swoje produkty do ponad 100 krajów na całym świecie. Firma dostarcza swoim klientom wysokiej jakości sodę kalcynowaną, sodę oczyszczoną, sól, środki ochrony roślin, żywice oraz pianki czy krzemiany i opakowania szklane. Spółka CIECH S.A. zarządza ośmioma zakładami produkcyjnymi zlokalizowanymi w Polsce, Niemczech oraz w Rumunii. Przedsiębiorstwo zwraca na siebie uwagę branżowych fachowców oraz osób pracujących w branży. Przyjrzyjmy się, jak prosperuje CIECH i co ma do zaoferowania potencjalnym pracownikom.

  Video

  Historia firmy CIECH S.A.

  Spółka CIECH może się pochwalić bardzo bogatą historią sięgającą 1945 roku gdy na ziemiach polskich powołano do życia Centralę Importowo-Eksportową Chemikaliów i Aparatury Chemicznej. Od samego początku działalności przedsiębiorstwo eksportowało swoje produkty do 12 różnych krajów. Zakłady produkowały przede wszystkim sodę kalcynowaną, karbid oraz biel cynkową. Początkowo siedziba spółki znajdowała się w Łodzi, a od 1946 roku centrala była zlokalizowana w Warszawie.

  Lata 60. przyniosły zmianę nazwy na Centralę Handlu Zagranicznego CIECH, co było skrótem dotychczasowej nazwy. Kolejne dwie dekady przyniosły wzrost eksportu. W 1976 roku niemal 95% polskich towarów chemicznych było eksportowanych przez CIECH, a Polska stała się drugim największym eksporterem siarki na świecie.

  Zmiana ustroju w Polsce przyniosła poważne zmiany dla CHZ CIECH. W 1990 roku firma mająca monopol na dostarczanie ropy naftowej dla polskich rafinerii utraciła wyłączność. To wymusiło poważne zmiany i przekształcenie firmy CIECH w wolnorynkowy koncern chemiczny. Warto odnotować, że na tym etapie CIECH był jedną ze 100 największych firm świata według amerykańskich rankingów.

  Lata 90. przyniosły proces budowania silnej grupy kapitałowej mającej skupiać w sobie największych producentów chemicznych w Polsce. W efekcie w okolicach 2000 roku CIECH S.A. skupiał w sobie ośmiu dużych producentów chemikaliów. Duże przemiany zostały zwieńczone w roku 2005 debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W latach 2006 i 2007 grupa zakupiła rumuńską spółkę US Govora oraz niemieckiego producenta sody Sodawerk Stassfurt. W ten sposób marka CIECH ugruntowała swoją pozycję w Europie.

  CIECH S.A. w związku z kryzysem gospodarczym w 2012 roku stanął na krawędzi upadłości, ale plan restrukturyzacyjny przyniósł pozytywne efekty i firma odzyskała pozycję na rynku. Co więcej w 2014 roku przedsiębiorstwo uzyskało cennego inwestora w postaci Kulczyk Investments co pozwoliło na realizację planów. Efekty nowych działań pojawiały się szybko, a w 2016 roku CIECH S.A. zadebiutowało także na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie.

  Kolejne lata przyniosły budowę warzelni soli w Niemczech, co wywindowało markę CIECH do pozycji jednego z liderów producentów soli warzonej. Zakup hiszpańskiej spółki Proplan zajmującej się dystrybucją środków ochrony roślin otworzył przed polską firmą rynki Europy Południowej. Przedsiębiorstwo ciągle rozwija swoje struktury i wygląda na to, że jego przyszłość zapowiada się bardzo dobrze.

  Video

  Działalność firmy CIECH S.A.

  Grupa CIECH działająca pod przewodnictwem spółki CIECH S.A. zajmuje się przede wszystkim produkcją chemikaliów, ale jej podmioty realizują także inne zadania. Firmie udało się stworzyć silną grupę posiadającą zarówno zakłady produkcyjne, jak i oddziały handlowe czy logistyczne. Obecnie w skład koncernu wchodzi dziesięć spółek zlokalizowanych w Polsce oraz Niemczech i Rumunii.

  Oferta Grupy CIECH obejmuje cztery główne kategorie produktów:

  • Soda i sól - zakłady produkcyjne CIECH wytwarzają na szeroką skalę sodę oczyszczoną, sodę kalcynowaną, chlorek wapnia oraz sól.
  • Środki ochrony roślin - w ofercie marki CIECH znalazły się wysokiej jakości środki służące rolnikom do ochrony upraw. Portfolio firmy obejmuje produkty chwastobójcze, grzybobójcze, zaprawy nasienne oraz produkty uzupełniające.
  • Produkty szklane i krzemiany - CIECH posiada zakłady produkujące lampiony ozdobne do świec i zniczy oraz słoiki. Firma produkuje również krzemiany w postaci szkła wodnego czy szklistych krzemianów.
  • Chemia organiczna - Grupa CIECH od ponad pół wieku rozwija technologie produkcji żywic oraz produktów pochodnych pokroju między innymi pianki poliuretanowej.

  W skład Grupy CIECH wchodzą spółki:

  • CIECH Soda Polska
  • CIECH Soda Deutschland
  • CIECH Soda Romania
  • CIECH Sarzyna
  • CIECH Vitrosilicon
  • CIECH Pianki
  • CIECH Nordiska
  • CIECH Trading
  • CIECH Cargo
  • CIECH R&D

  Nie wszystkie spółki składające się na Grupę CIECH zajmują się produkcją. Ostatnie trzy firmy z listy mają odmienne zadania. CIECH Trading jest największym polskim dystrybutorem surowców, produktów chemicznych i odczynników. Spółka prowadzi sprzedaż produktów na rynku krajowym oraz zagranicznym. CIECH Cargo zajmuje się kolejowym i samochodowym przewozem towarów. Firma świadczy także usługi obsługi i utrzymania bocznic kolejowych oraz naprawy wagonów czy wykonywania projektów z udziałem sprzętu ciężkiego. CIECH R&D to zaś centrum badawcze pracujące nad przygotowaniem nowych i ulepszeniem obecnych produktów.

  Grupa CIECH w liczbach:

  • 3,5 mld zł - przychód ze sprzedaży w 2019 roku;
  • 578 mln zł - wartość EBITDA w 2019 roku;
  • 3 705 - liczba zatrudnionych pracowników w 2019 roku;
  • 8 - zakładów produkcyjnych w Polsce, Niemczech (1) i Rumunii (1);
  • 100 - liczba rynków, na które trafiają produkty CIECH;
  • 120 - liczba projektów badawczo-rozwojowych;
  • 41 mln zł - wydatki na inwestycje przyjazne środowisku w 2019 roku.

  Struktura zatrudnienia w Grupie CIECH

  Grupa CIECH zatrudniała w 2019 roku 3 705 osób, z czego około tysiąca to pracownicy zatrudnieni w zagranicznych spółkach grupy. Zgodnie z opublikowanym raportem rocznym spółki zatrudniały 2 814 mężczyzn oraz 891 kobiet.

  Zatrudnienie w Grupie CIECH z podziałem na obszary działalności:

  • Obszar produkcji, sprzedaży i zakupów - 68%
  • Obszar finansowy - 3,9%
  • Marketing, IT, HR - 3,5%
  • Obszar prawny i ochrony środowiska - 0,8%
  • Inwestycje, R&D - 17%
  • Zarządzanie i administracja - 2,8%
  • Pozostałe - 4%

  Jak widać największą grupę pracowników w przedsiębiorstwie stanowią osoby na produkcji i w działach handlowych. To oni odpowiadają za jakość produktów firmy i odpowiednią dystrybucję. Dużą część zajmują również pracownicy działu rozwoju, więc CIECH daje możliwość budowania kariery chemikom oraz inżynierom związanym z branżą.

  Praca w firmie CIECH S.A.

  Grupa CIECH kusi pracowników kilkoma czynnikami. Przede wszystkim mowa o cenionym na świecie i bardzo doświadczonym przedsiębiorstwie, które posiada osiem zakładów produkcyjnych oraz ośrodki rozwojowe. Firma w swoich materiałach obiecuje szkolenia pozwalające na rozwój osobisty i zawodowy oraz możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia od najlepszych specjalistów w branży chemicznej. Bogata struktura organizacyjna ma dawać szansę na budowanie atrakcyjnej ścieżki kariery.

  Aktualne oferty pracy w Grupie CIECH można znaleźć pod adresem internetowym: https://ciechgroup.com/kariera/oferty-pracy/. Przedsiębiorstwo publikuje ogłoszenia związane z wolnymi etatami we wszystkich swoich oddziałach. W przypadku nie znalezienia interesującej oferty firma zachęca do złożenia spontanicznej aplikacji. Przesłane CV zostanie wzięte pod uwagę gdy tylko zwolni się stanowisko odpowiadające kwalifikacjom danego kandydata.

  Rekrutacja w Grupie CIECH odbywa się na zasadach określonych w Kodeksie Dobrych Praktyk w Rekrutacji, bowiem grupa należy do koalicji "Przyjazna Rekrutacja". W niektórych spółkach jest realizowany program "Poleć Pracownika" dzięki czemu pracownicy mają realny wpływ na kształt zespołu oraz funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

  Etapy procesu rekrutacji w Grupie CIECH:

  1. Zbieranie aplikacji od kandydatów.
  2. Selekcja nadesłanych aplikacji.
  3. Spotkanie kandydata z przedstawicielem HR i potencjalnym przełożonym.
  4. Informacje zwrotne do osób biorących udział w spotkaniu.
  5. Kolejne spotkanie z rekomendowanymi kandydatami.
  6. Informacje zwrotne do kandydatów z drugiej tury spotkań.
  7. Zamknięcie procesu rekrutacji.
  8. Złożenie oferty współpracy.
  9. Powitanie w Grupie CIECH.

  Opinie o Grupie CIECH

  Kandydaci do pracy przed aplikowaniem często starają się poznać potencjalnego pracodawcę. W tym celu korzysta się między innymi z portali zbierających opinie o pracodawcach. Wielu byłych i obecnych pracowników korzysta ze stron internetowych do wyrażenia swoich opinii na temat firm, w których są zatrudnieni.

  Trzeba jednak mieć świadomość, że często takie strony są miejscem wylewania żalów. Warto więc podchodzić do wypowiedzi z dozą ostrożności. Mimo to często da się wyciągnąć pewne wnioski. Grupa CIECH również jest komentowana w sieci, a opinie na temat firmy są zróżnicowane.

  Możemy przeczytać zarówno o zbyt niskich zarobkach, jak i o satysfakcjonujących pensjach. Wiele zależy od wymagań danej osoby, więc w tej kwestii najlepiej sprawdzić samemu co firma oferuje. Z wypowiedzi można wywnioskować, że przynajmniej dla początkujących pracowników w branży, CIECH będzie kopalnią doświadczeń, które będzie można wykorzystać w rozwoju kariery. Praca w jednym z największych przedsiębiorstw chemicznych z pewnością będzie się dobrze prezentować w CV.

  Źródło: www.absolvent.pl

  Kontakt z firmą CIECH S.A.

  Kandydaci do pracy w CIECH S.A. mają możliwość aplikowania i kontaktowania się z firmą za pośrednictwem ofert publikowanych na stronie podlinkowanej powyżej. Tymczasem w innych sprawach można się skontaktować z przedsiębiorstwem za pomocą danych kontaktowych do centrali.

  Dane kontaktowe do siedziby CIECH S.A.:

  ul. Wspólna 62

  00-684 Warszawa, Polska

  tel. +48 22 639 11 00

  e-mail: ciech@ciechgroup.com

  Na stronie internetowej Grupy CIECH pod adresem: www.ciechgroup.com można znaleźć szczegółowe dane kontaktowe do wszystkich spółek wchodzących w skład koncernu. Warto również odwiedzić kanał na YouTube firmy, w którym można zobaczyć czym zajmuje się Grupa CIECH. Spółka CIECH Sarzyna prowadzi także swój profil na Facebooku, co także może być cennym źródłem informacji o firmie.

  Facebook ikona
  YouTube ikona
  LinkedIn ikona

   

  https://www.facebook.com/CiechSarzyna/

   

   

  https://www.youtube.com/channel/UCf2Lw7Q0mvDoLXyBDA-Lqpg

   

   

  https://www.linkedin.com/company/ciech-sa/

   

   

  Grupa CIECH dzięki bogatemu doświadczeniu stała się cenioną marką na rynkach globalnych. Przedsiębiorstwo plasuje się w czołówce firm branży chemicznej i zdaje się być kuszącym pracodawcą. Po opiniach w sieci ciężko wywnioskować, na ile faktycznie firma pozwala budować karierę, ale z pewnością dostarczy bardzo cennego w branży doświadczenia.

Statystyki odwiedzin opublikowanych ogłoszeń i profilu pracodawcy

Odwiedziny w ostatnich 9 miesiącach

Profil firmy:
CIECH S.A.
najczęściej odwiedzają kandydaci z miast:

 1. Warszawa
 2. Bielsko-Biała
 3. Gdynia
 4. Toruń

Data aktualizacji: 01.07.2024

Pracodawcy w Warszawie