Czy to Twoja firma?

SĄD OKRĘGOWY W SOSNOWCU praca

Sosnowiec

Jako SĄD OKRĘGOWY W SOSNOWCU, jesteśmy dumną częścią systemu sprawiedliwości w Polsce, z głębokimi korzeniami w historii i tradycji. Nasze początki sięgają 1920 roku, kiedy to po raz pierwszy otworzyliśmy nasze drzwi dla mieszkańców Sosnowca. Choć nasza działalność została przerwana w 1950 roku, to z radością powróciliśmy do służby społeczności w 2021 roku, kontynuując misję zapewnienia sprawiedliwości i równości wobec prawa.


Znajdując się w sercu województwa śląskiego, jesteśmy szóstą jednostką organizacyjną wymiaru sprawiedliwości w regionie, co świadczy o naszym znaczącym miejscu w lokalnym krajobrazie sądownictwa. Nasze działania koncentrują się na rozpoznawaniu spraw z szerokiego zakresu prawa – od cywilnego, poprzez rodzinne i opiekuńcze, aż po karne, prace i ubezpieczenia społeczne. Zajmujemy się także prowadzeniem rejestru dzienników i czasopism, co jest istotnym elementem naszej codziennej pracy.

Jako instytucja publiczna, nie działamy w warunkach konkurencji rynkowej, a nasze finansowanie pochodzi z budżetu państwa. To zapewnia nam stabilność i pozwala skupić się na najważniejszym – sprawiedliwym i rzetelnym orzekaniu. Nasze usługi są dostępne dla wszystkich obywateli, a nasze postępowania są prowadzone zarówno w pierwszej, jak i w drugiej instancji, zawsze z należytą starannością i uwagą.

Chociaż nie możemy się pochwalić misją czy zestawem wartości w tradycyjnym rozumieniu tych terminów, to naszym przewodnim celem jest zawsze działanie na rzecz dobra wspólnego i ochrona praw obywatelskich. Nasze zaangażowanie w sprawiedliwość, uczciwość i równość stanowi fundament naszej codziennej pracy.

W Sądzie Okręgowym w Sosnowcu łączymy szacunek do tradycji z nowoczesnym podejściem do wymiaru sprawiedliwości. Jesteśmy tu, by służyć społeczności i zapewniać, że każdy głos zostanie wysłuchany, a każda sprawa rozpatrzona z należytą uwagą i kompetencją. Zapraszamy do kontaktu i korzystania z naszych usług, gdyż naszym największym zobowiązaniem jest służba Państwu i prawu.

SĄD OKRĘGOWY W SOSNOWCU najczęściej poszukuje kandydatów
- w kategoriach zawodowych:
medycyna / farmacja / zdrowie administracja biurowa / praca biurowa prawo i administracja państwowa doradztwo / konsulting / audyt inżynieria / technologia / technika

Oferty pracy SĄD OKRĘGOWY W SOSNOWCU

Praca alert - powiadomienia

Praca SĄD OKRĘGOWY W SOSNOWCU

Oferty pracy, które mogą cię zainteresować

Mapa SĄD OKRĘGOWY W SOSNOWCU

Siedziba główna

SĄD OKRĘGOWY W SOSNOWCU poszukuje najczęściej pracowników na stanowiska

Statystyki odwiedzin opublikowanych ogłoszeń i profilu pracodawcy

Odwiedziny w ostatnich 12 miesiącach

Profil firmy:
SĄD OKRĘGOWY W SOSNOWCU
najczęściej odwiedzają kandydaci z miast:

  1. Katowice
  2. Sosnowiec
  3. Warszawa
  4. Dąbrowa Górnicza
  5. Gliwice
  6. Jaworzno
  7. Bielsko-Biała
  8. Wrocław
  9. Będzin
  10. Mysłowice

Data aktualizacji: 01.05.2024

Pracodawcy w Sosnowcu