Czy to Twoja firma?

ITPUNKT sp. z o.o. praca

Katowice

Jesteśmy ITPunkt, Twoim zaufanym partnerem w świecie technologii informacyjnych. Nasza historia rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy to grupa pięciu przyjaciół postanowiła przekształcić swoją pasję do IT w biznes, który odmieniłby oblicze branży na Śląsku. Od tego czasu, nasza firma nieustannie się rozwija, zdobywając uznanie i zaufanie klientów. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi w Polsce osiągnęliśmy status Titanium Partnera Dell, a nasze przychody rosną z roku na rok, świadcząc o stabilności i zaufaniu, jakim nas obdarzają klienci. W ITPUNKT stawiamy na innowacyjność i jakość. Jako autoryzowany partner wdrożeniowy Dell, oferujemy najnowsze rozwiązania technologiczne, które pomagają naszym klientom osiągać ich cele biznesowe. Nasze usługi obejmują wdrażanie rozwiązań Dell, wirtualizację systemów, implementację systemów Unix/Linux, sieci LAN, WAN, VPN, a także sieci SAN/NAS. Zajmujemy się również oprogramowaniem Microsoft, systemami backupowymi, rozwiązaniami Big Data oraz outsourcingiem usług IT. Nasza misja to zapewnienie bezpieczeństwa danych i bezawaryjnej pracy wdrożonych sprzętów. Dzięki natychmiastowej reakcji na ewentualne incydenty i awarie, nasi klienci mogą spać spokojnie. Wierzymy w fachowe doradztwo i perfekcyjne dopasowanie rozwiązań do potrzeb naszych klientów, co przekłada się na obniżenie kosztów i zwiększenie efektywności ich pracy. Jesteśmy dumni z naszego zespołu, który liczył już 20 specjalistów w 2010 roku. Każdy z naszych pracowników to ekspert w swojej dziedzinie, gotowy służyć pomocą i wiedzą. Nasze indywidualne podejście do klienta i wyspecjalizowany zespół to nasza przewaga konkurencyjna, która pozwala nam tworzyć rozwiązania takie jak Aurora Infrastructure i Aurora Service Desk, a także rozwiązania MultiCloud, kontenerowe i hiperkonwergentne. Nasza współpraca ze światowej klasy producentami, takimi jak Dell, Microsoft, Oracle, Cisco czy VMware, umożliwia nam dostarczanie usług na najwyższym poziomie. Posiadamy certyfikat ISO 27001:2013, który jest potwierdzeniem naszego zaangażowania w zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i jakości. W ITPUNKT wiemy, że sukces naszych klientów to także nasz sukces. Dlatego codziennie pracujemy nad tym, by dostarczać rozwiązania, które są nie tylko innowacyjne, ale także niezawodne i bezpieczne. Zapraszamy do współpracy i dołączenia do grona zadowolonych klientów, którzy zaufali naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi. Razem możemy więcej!

ITPUNKT sp. z o.o. najczęściej poszukuje kandydatów
- w kategoriach zawodowych:
obsługa klienta / call center sprzedaż / zakupy it (informatyka)

Oferty pracy ITPUNKT sp. z o.o.

Obecnie pracodawca nie ma aktywnych ofert pracy.

Praca alert - powiadomienia

Praca ITPUNKT sp. z o.o.

Mapa ITPUNKT sp. z o.o.

Siedziba główna

ITPUNKT sp. z o.o. poszukuje najczęściej pracowników na stanowiska

 • ITPunkt to spółka dostarczająca usługi informatyczne oparte na najnowocześniejszych rozwiązaniach dostępnych na rynku. Współpracuje przy tym ze światowej klasy producentami – markami takimi jak Dell, Microsoft, Oracle, Cisco lub VMware, dbając przy tym o pełny wachlarz certyfikatów kompetencyjnych, zapewniających o kompletnej wiedzy i umiejętności najlepszego wykorzystania dostępnego oprogramowania.

  Od 2010 roku firma ITPunkt jest również autoryzowanym partnerem wdrożeniowym firmy Dell (DPS), co jest najlepszym potwierdzeniem kompetencji ekspertów spółki. Kilkakrotnie – w tym w 2018 i 2019 roku – wyróżniana była tytułem Partnera Roku Dell EMC.

  ITPunkt logo

  ITPunkt – nowoczesność i renoma

  Dzięki indywidualnemu podejściu do klientów oraz wyspecjalizowanemu zespołowi z dużą wiedzą i doświadczeniem z usług ITPunktu skorzystało już wiele firm, w tym jedne z największych przedsiębiorstw działających w naszym kraju, jak Auchan, Arcelor Mittal, Forte, Coccodrillo czy Grupa Azoty.

  Firma przykłada dużą wagę do bezpieczeństwa danych swoich klientów, a także bezawaryjności wdrożonych rozwiązań. W 2019 roku ITPunkt zdobył certyfikat ISO 27001:2013 w zakresie projektowania i integracji systemów IT, sprzedaży i dostawy rozwiązań informatycznych oraz wdrożeń, serwisu i wsparcia IT dla firm i instytucji. Certyfikat poświadcza zgodność systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji z międzynarodowymi normami.

  Zdjęcie biuro ITPunkt

  Zdjęcie z biura ITPunkt. Źródło: itpunkt.pl

  Działalność ITPunkt sp. z o. o.

  Flagową współpracą spółki jest wdrażanie rozwiązań marki Dell. Z tytułem partnera Titanium ITPunkt może klientom oferować wiele korzyści, z których najważniejszą są atrakcyjne rabaty. Poza tym firma zajmuje się wirtualizacją systemów, wdrażaniem wielu różnych rozwiązań technologicznych: systemów Unix/Linux, sieci LAN, WAN, VPN, sieci SAN/NAS, oprogramowania Microsoft, systemów backupowych, rozwiązań Big Data, a także outsourcingiem usług IT.

  Wśród produktów DELL dla firm ITPunkt wyróżnia trzy główne kategorie: serwery DELL EMC PowerEdge, pamięć masową DELL oraz wysokowydajne urządzenia sieciowe DELL, pozwalające na zarządzanie dostępem do informacji.

  Nagroda ITPunkt

  Kolejna przyznana ITPunkt przez Dell Technologies nagroda Partnera Roku. Źródło: itpunkt.pl

  W przypadku rozwiązań Microsoft ITPunkt koncentruje się na systemach operacyjnych z rodziny UNIX i Linux (m.in. AIX, RedHat, Debian, Ubuntu i SuSE) – projektuje je, wdraża, administruje nimi i zapewnia ich bezpieczeństwo. Podobnie to działa w przypadku sieci LAN / WAN / VPN, służących do komunikacji wewnętrznej w firmach, oraz środowisk DAS / SAN / NAS, które umożliwiają pracownikom dostęp do zasobów organizacji.

  ITPunkt ma swojej ofercie także rozwiązanie Aurora Infrastructure w wersjach Standard oraz Enterprise, obie na zasadzie abonamentu miesięcznego, który obejmują monitoring oraz wsparcie techniczne.

  Hortonworks Hadoop to z kolei nowoczesna platforma zarządzająca Big Data, czyli umożliwiająca zbieranie, analizę i przetwarzanie dużych zbiorów danych, co jest coraz częściej doceniane i wykorzystywane przez współczesny biznes. System ten jest szczególny ze względu na dużo niższe od konkurencji wymagania techniczne – nie potrzebuje wysoko wydajnych serwerów ani dedykowanych macierzy dyskowych.

  Kompleksowa obsługa i outourcing ITPunkt

  Wiele firm stale korzysta ze wsparcia ITPunkt. W ramach outsourcingu usług informatycznych poza rozwiązaniami IT firma oferuje między innymi:

  • bieżące wsparcie użytkowników w obsłudze systemów i aplikacji,
  • konfigurację urządzeń (np. drukarek i skanerów), Wi-Fi (WLAN) oraz oprogramowania (np. Symfonia, Płatnik, JAVA pod wymogi bankowości elektronicznej),
  • instalację oprogramowania antywirusowego,
  • migrację baz danych i konfigurację dostępu do nich, tworzenie nowych użytkowników,
  • obsługę systemów pocztowych,
  • konfigurację backupu danych,
  • administrację stron internetowych,
  • bieżącą konserwację sprzętu,
  • diagnostykę uszkodzonych komputerów i drukarek.

  Z założenia usługa ma pokrywać pełne zapotrzebowanie na wsparcie informatyczne firmy oraz de facto oznacza pełną odpowiedzialność spółki za stabilność i bezpieczeństwo cyfrowe jej klientów. Oprócz ich obsługi firma ITPunkt utrzymuje ekspercki wizerunek na rynku, uczestnicząc w eventach branżowych, konferencjach i targach IT.

  Video

  ITPunkt stawia w swoich działaniach na cztery filary. Pierwsze dwa to „fachowe doradztwo”, zapewniające klientowi wsparcie w dobraniu rozwiązań do wymagań jego firmy, oraz „perfekcyjne dopasowanie”, czyli personalizowanie ich podczas implementacji tak, by korespondowały ze specyfiką i potrzebami przedsiębiorstwa. Na kolejnym etapie współpracy pojawiają się „bezpieczeństwo i spokój”, pod którym kryje się troska o niezawodność systemów i szybkie reagowanie w przypadku problemów, oraz „obniżenie kosztów” dzięki outsourcingowi obsługi informatycznej.

  Oddziały ITPunkt

  Firma ITPunk ma klientów działających na terenie całej Polski. Warto wiedzieć, że choć spółka ma główną siedzibę w Rudzie Śląskiej (ul. Szyb Walenty 26A), to otworzono również kilka oddziałów w innych częściach kraju. Znajdują się one w:

  • Krakowie,
  • Warszawie,
  • Poznaniu,
  • Wrocławiu.

  Natomiast część pracowników pracuje zdalnie, więc mając stosowne kwalifikacje i doświadczenie, o pracę w ITPunkt można się starać niezależnie od miejsca zamieszkania. Podczas okolicznościowych imprez pracowniczych zatrudnieni w różnych oddziałach mają okazję się poznać i integrować.

  ITPunkt rekrutacja i kariera

  Przyjęcie pracownika odbywa się standardowo w kilkuetapowym procesie rekrutacyjnym ITPunkt. Po zebraniu zgłoszeń na oferty pracy wybierane są osoby zaproszone na rozmowę z rekruterem. Dalej następuje sprawdzenie kompetencji i umiejętności kandydata oraz ustalenie warunków zatrudnienia, po czym zostaje on przyjęty do pracy stacjonarnej lub zdalnej w zależności od oferty.

  Zatrudnienie w ITPunkt to szansa na stabilną pracę i zdobycie cennych doświadczeń zawodowych przy obsłudze informatycznej klientów różnych branż. Wśród nich znajdują się popularne firmy i sieci, dzięki czemu nie brakuje wyzwań projektowych.

  Warto wiedzieć!
  Standardowo w pracy dla ITPunkt wynagrodzenie składa się z podstawy i premii, a stosunek pracy jest nawiązywany na podstawie umowy o pracę na czas określony po odbyciu okresu próbnego.

  Praca ITPunkt

  Interesuje Cię kariera w jednej z największych firm informatycznych na Śląsku? Aktualne oferty pracy w ITPunkt z pewnością znajdziesz na stronie internetowej spółki w zakładce O firmie – Praca. Firma precyzuje tam lokalizację, opis stanowiska, wymagania, dodatkowe atuty oraz swoją ofertę. Niekiedy ogłoszenia o pracy w ITPunkt można spotkać również w popularnych portalach ogłoszeniowych.

  Jak przedstawiają się warunki zatrudnienia w ITPunkt? W firmie funkcjonuje wspomniany system premiowy, jest także możliwość udziału w szkoleniach branżowych. Pracownicy chwalą sobie przede wszystkim właśnie atrakcyjne wynagrodzenie, przyjazną atmosferę w pracy i możliwości rozwoju. 

  Na oferty pracy tej firmy liczy niejeden specjalista. Choć nie ma na stronie informacji na temat aplikacji spontanicznych, zawsze można spróbować wysłać wiadomość o chęci współpracy, zaznaczając w tytule, jakim stanowiskiem byłbyś najbardziej zainteresowany.

  Pracownik ITPunkt przy pracy

  Źródło: itpunkt.pl

  By wziąć udział w rekrutacji, CV wraz z odpowiednią klauzulą i listem motywacyjnym należy przesyłać e-mailowo na główny adres spółki: handel@itpunkt.pl.

  Pracownicy nie zostawili zbyt wielu opinii na temat firmy, jednak te, które się pojawiły, są bardzo pozytywne. Dobra atmosfera i otwartość sprzyja wzajemnemu wspieraniu się, dzieleniu się wiedzą oraz rozwojowi. Firma umożliwia awanse oraz przejście do innych zespołów, by uczyć się nowych rzeczy.

  Chcesz skontaktować się z firmą ITPunkt Sp. z o. o.?

  W celach uzyskania informacji o poszczególnych rekrutacjach najlepiej kontaktować się Informacje kontaktowe znajdujemy na stronie firmy w zakładce Kontakt. ITPunkt podaje jedynie ogólny numer telefonu oraz e-mail firmy – nie ma więc możliwości skontaktować z konkretnym działem bez pośrednictwa sekretariatu. Możemy jedynie zadzwonić do oddziałów w różnych miastach.

  Centrala ITPunkt

  Tel. +48 32 797 0320
  e-mail: handel@itpunkt.pl
  Adres korespondencyjny: ul. Szyb Walenty 26A, 41-700 Ruda Śląska

  Oddział Wrocław (ul. Legnicka 57W/13, 54-203 Wrocław)

  tel. +48 32 797 0320 w. 5, fax. +48 32 797 0319
  e-mail: handel.wroclaw@itpunkt.pl

  Oddział Kraków (ul. Dobrego Pasterza 13/5, 31-416 Kraków)

  tel. +48 32 797 0320 w. 4, fax. +48 32 797 0319
  e-mail: handel.krakow@itpunkt.pl

  Oddział Warszawa (ul. Krasnowolska 82L, 02-849 Warszawa)

  tel. +48 32 797 0320 w. 3, fax. +48 32 797 0319
  e-mail: handel.warszawa@itpunkt.pl

  Oddział Poznań (ul. Drobnika 12-14, 60-693 Poznań)

  tel. +48 790 290 623
  e-mail: handel.poznan@itpunkt.pl

  Zdjęcie siedziby ITPunkt

  Siedziba ITPunkt w Rudzie Śląskiej.

  ITPunkt Sp. z o. o. w Krajowym Rejestrze Sądowym

  ITPunkt spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarejestrowana w Rudzie Śląskiej przy ul. Szyb Walenty 26A (41-700), widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym od 2009 roku. Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje na temat firmy.

  REGON: 241200873
  NIP: 6412477789
  KRS: 0000333285
  Członkowie reprezentacji:

  • Szulik Łukasz – Prezes Zarządu
  • Dymek Tomasz Arkadiusz – Wiceprezes Zarządu
  • Węgrzyk Jacek Bogdan – Wiceprezes Zarządu
  • Tomczak Jacek Tomasz – Wiceprezes Zarządu
  • Mrowiec Tomasz Remigiusz – Wiceprezes Zarządu

Pracodawcy w Katowicach