Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 31528        SUBSKRYBUJE: 7306
Tematy, które interesują czytelników:  Umowa kontraktowa, Praca w ciązy, Przepisy BHP, Zatrudnianie cudzoziemców, Umowa lojalnościowa, Impreza integracyjna, Rozmowa kwalifikacyjna ubiór, Kreator CV

A może zostaniesz brokerem ubezpieczeniowym?

A może zostaniesz brokerem ubezpieczeniowym?
Jego rola sprowadza się do pomocy osobom poszukującym najlepszego ubezpieczenia. Broker ubezpieczeniowy, bo o nim mowa, to specjalista, który powinien przedstawić oferty towarzystw ubezpieczeniowych i walczyć o korzystną umowę w imieniu swojego klienta.

Gdy mowa o branży ubezpieczeń, większość konsumentów wie, kim jest agent ubezpieczeniowy, niewielu jest zaś w stanie odpowiedzieć, czym na co dzień zajmuje się broker ubezpieczeniowy. Tymczasem różnica jest znacząca. O ile agent ubezpieczeniowy reprezentuje interesy towarzystwa ubezpieczeniowego, o tyle broker ubezpieczeniowy ma za zadanie – w imieniu swojego klienta – wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki z ubezpieczycielem. W praktyce zatem gra on do tej samej bramki, co jego klient.

W ostatnich latach zainteresowanie działalnością brokerów ubezpieczeniowych wyraźnie wzrosło. Powodów jest wiele, a jednym z nich nieufność wobec towarzystw ubezpieczeniowych i ich przedstawicieli. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, że brokerzy ubezpieczeniowi oferują swoje usługi głównie firmom. Właściciele takich często nie mają czasu, by skrupulatnie analizować dostępne oferty. A dobre ubezpieczenie jest nieocenione.


By zabezpieczyć swoje interesy

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że przed podjęciem decyzji o współpracy z jakimkolwiek podmiotem niezbędne jest sprawdzenie jego oferty i porównanie jej z innymi, konkurencyjnymi. W ten sposób najłatwiej można wynegocjować korzystne dla siebie warunki. Problem leży jednak w tym, że większość przedsiębiorców nie ma czasu na to, by porównywać oferty wszystkich ubezpieczycieli działających na rynku. Tymczasem dobre ubezpieczenie ma niebagatelne znaczenie.

Prowadzenie firmy zawsze wiąże się z ryzykiem. Jeżeli przedsiębiorca nie dopilnuje istotnych kwestii lub jego pracownicy popełnią błąd, to musi on liczyć się z koniecznością zapłaty odszkodowania. To może być na tyle wysokie, że przedsiębiorca będzie miał problem z jego uregulowaniem. W praktyce zatem dobre ubezpieczenie często jest koniecznością.

To Cię powinno też zainteresować: Katalog zawodów - dlaczego dobrze do niego zajrzeć?


Minimum formalności

Co zyskuje przedsiębiorca, decydując się na współpracę z brokerem ubezpieczeniowym? Przede wszystkim oszczędza czas i pieniądze. To broker porównuje oferty ubezpieczeń, biorąc pod uwagę oczekiwania swojego klienta. To również on występuje w imieniu zainteresowanego do towarzystwa ubezpieczeniowego i negocjuje warunki współpracy. W praktyce zatem przedsiębiorca jedynie podpisuje gotowe dokumenty.

Tego typu kompleksowa obsługa sprawia, że brokerzy najczęściej muszą się na bieżąco dokształcać. Ważna jest każda zmiana wprowadzana przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Niezbędne jest też ciągłe śledzenie produktów poszczególnych podmiotów. Poza tym przydaje się wiedza z zakresu szacowania ryzyka, bo to właśnie od tego, jakie istnieją szanse na wystąpienie szkody zależy to, czy i za ile ubezpieczyciel zgodzi się podpisać umowę.


Specjalista działający od zaplecza

Wykonywanie zawodu brokera ubezpieczeniowego z całą pewnością nie jest łatwe, ale jest opłacalne. Większość specjalistów działających w branży nie szuka klientów – to klienci znajdują ich. Największy odsetek zainteresowanych to osoby, które do danego brokera trafiają, bo otrzymali o nim informacje od znajomych przedsiębiorców.

Ubezpieczenia, co warto podkreślić, to branża, która wciąż intensywnie się rozwija. Dziś jeszcze nie wszyscy przedsiębiorcy mają świadomość tego, jakie korzyści mogą osiągnąć, decydując się na wykupienie ubezpieczenia. I właśnie dlatego w najbliższych latach – z całą pewnością – pracy dla brokera ubezpieczeniowego nie zabraknie.

Oceń ten wpis
A może zostaniesz brokerem ubezpieczeniowym?
Ocena: 3.5, liczba głosów: 14

Zobacz inne porady

Opinie

Irena RT
2019-05-19, 15:20
Z internetu wiem, że broker ubezpieczeniowy to osoba pośrednicząca między klientem a towarzystwem ubezpieczeniowym. To zawód niezbyt popularny, ale z przyszłością. Zapoznałam się z informacjami umieszczonymi w tym artykule i jestem zadowolona, bo wiem, co pragnęłam wiedzieć.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.