Firma? A może w inkubatorze?

Firma? A może w inkubatorze?
Jeżeli jesteś osobą myślącą o porzuceniu ciepłej posady na rzecz własnej działalności, to z całą pewnością nie powinieneś działać pochopnie. Zanim podejmiesz decyzję o tym, by stać się przedsiębiorcą, sprawdź, dlaczego warto zainteresować się akademickimi inkubatorami.

Prowadzenie firmy można rozważać na różnych płaszczyznach. Większość osób rozpoczynających przygodę z prowadzeniem własnej działalności jest przekonana o tym, że będą mogły spełnić swoje marzenia o finansowej niezależności. Rzeczywistość bywa jednak mniej różowa. A skoro tak, warto sprawdzić, czy prowadzenie działalności gospodarczej rzeczywiście się opłaca.

By otworzyć firmę, osoby wykonujące pracę na etacie wcale nie muszą rezygnować z posady. Ci, którzy jednak chcą poświęcić się całkowicie rozwijaniu swojego pomysłu, ale obawiają się problemów finansowych, powinni pomyśleć o działalności w ramach inkubatorów. Te podmioty funkcjonują na rynku od wielu lat i są nieocenionym wsparciem dla przedsiębiorczych i kreatywnych osób.

Gdy nie jesteś pewien swoich sił

Już na głównej stronie internetowej www.inkubatory.pl można znaleźć informacje o tym, dla kogo przeznaczone są Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Myli się ten, kto uważa, że jedynie dla tych osób, które nie są pewne, czy osiągane z prowadzenia działalności gospodarczej przychody będą wystarczające do pokrycia wszystkich kosztów jej prowadzenia. Działalność w ramach inkubatorów jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zdobyć siedzibę w prestiżowej lokalizacji czy potrzebują szeregu porad.

By działać w ramach inkubatora, osoba zainteresowana jest zobowiązana do wnoszenia cyklicznych opłat. Kwota 250 zł nie jest jednak sporym wydatkiem, zwłaszcza że przedsiębiorca nie musi opłacać składek do ZUS, liczyć się z kosztami nawiązania współpracy z biurem rachunkowym czy nawet kosztami porad prawnych, jeżeli takich potrzebuje. Wszystko to, i znacznie więcej, otrzymuje w ramach uiszczanej opłaty.

Dlaczego warto sprawdzić?

Nawiązanie współpracy z inkubatorem jest korzystne, gdy potencjalny przedsiębiorca nie jest pewien swoich zdolności. Zdarza się, że rozwinięcie skrzydeł trwa, a brak środków może doprowadzić do konieczności zamknięcia firmy. Przed takimi sytuacjami skutecznie chroni działanie w ramach inkubatora, gdyż możliwe jest zminimalizowanie wydatków.

Choć inkubator nie jest odpowiedni dla każdego początkującego przedsiębiorcy, nie warto już na wstępnie odrzucać możliwości skorzystania z niego. To, czy będzie on przydatny, warto rozważyć po szczegółowym zapoznaniu się z korzyściami, jakie oferuje. A tych jest całkiem sporo, choćby kompleksowe wsparcie szkoleniowe z zakresu przedsiębiorczości, dostęp do przydatnych informacji np. na temat źródeł finansowania firmy czy możliwość korzystania z dobrze wyposażonej siedziby inkubatora.

Dla przedsiębiorczych studentów i absolwentów

Gdy mowa o inkubatorach, nie sposób nie wspomnieć o Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Te pomagają głównie studentom i absolwentom uczelni, bo właśnie przy uczelniach działają. Ich cel sprowadza się do promowania przedsiębiorczości wśród ludzi młodych. W praktyce oznacza to, że każdy zainteresowany może uzyskać szereg porad, dzięki którym łatwiej będzie mu rozpocząć pracę na własny rachunek.

Potencjalni przedsiębiorcy, którzy zgłoszą się do Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości mogą być pewni, że otrzymają kompleksową pomoc i wsparcie. Wskazać należy nie tylko na możliwość czerpania z doświadczenia osób tam zatrudnionych i pomagających odnaleźć się na rynku, lecz także na dostęp do lokalu czy sprzętu. Dla osób młodych to również szansa na samodzielne stworzenie swojego przyszłego miejsca pracy.


 

Oceń ten wpis
Firma? A może w inkubatorze?
Ocena: 3.8, liczba głosów: 15

Opinie

monika smak
2021-09-30, 12:29
Jeżeli myśli się o założeniu firmy to wszystkie ciekawe informacje są ważne i należy je przemyśleć czy można je osobiście wykorzystać.
Kazik
2021-09-22, 12:28
Może takie rozwiązanie być korzystne nie przeczę. Jak widać wielu ludzi się z tym zgadza. Warto o tym pamiętać.
Walczak
2019-12-11, 09:59
Możliwości jest wiele. Sporo ludzi jak widać wiele na tym zyskało. Wszystkie za i przeciw trzeba rozpatrzyć i wdrożyć to u siebie. Może właśnie to jest rozwiązane, które przyniesie sukces firmie?
Dera
2019-05-25, 17:42
Nie miałem pojęcia nic co związane jest z tytułem artykułu. Firma? A może w inkubatorze? Można skorzystać z tej opcji.
Moskal
2019-05-03, 14:22
Z pewnością wiele ludzi skorzystało z takiej formy odbicia się od zera do sukcesu swojej firmy. Warto poznać historię innych firm, które stały się liderami w swojej branży.
Usia
2019-04-19, 09:15
Bardzo dobrze napisany tekst. Sporo jak widać firm zyskało na tym i zrealizowało swoje działania i osiągnęło na tym polu sukces. Wsparcie i pomoc mają znaczenie.
Aneta
2019-04-02, 16:28
To dobre rozwiązania dla wszystkich obrotnych przedsiębiorców. Jak widać wielu się udało zrealizować swoje pomysły i osiągnąć sukces wśród dużej obecnie konkurencji.
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.