Najwięksi pracodawcy na Pomorzu

Praca P.H.U. Depo Sp. z o.o. - kompleksowa obsługa spedycyjna, celna i magazynowa.

23 czerwca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 17 głosów

17 głosów

6 komentarzy
Praca P.H.U. Depo Sp. z o.o. - kompleksowa obsługa spedycyjna, celna i magazynowa.
Agencja Celna DEPO Sp. z o.o. funkcjonuje w Gdańsku od 2001 roku. Od tego czasu firma reprezentuje swoich klientów przed Urzędami Celnymi oraz zapewnia kompleksową obsługę w zakresie spedycji, cła oraz magazynowania.

Przedsiębiorstwo realizuje zarówno pomniejsze zlecenia, jak i skomplikowane projekty logistyczne wymagające zaangażowania wielu środków transportu. Przez lata firma rozszerzała zakres swoich usług, oferując klientom coś więcej niż tylko funkcję agencji celnej. DEPO Sp. z o.o. dzięki zakresowi swojej działalności jest interesującym pracodawcą dla mieszkańców Pomorza, którzy chcieliby się związać z m.in. branżą spedycji.

Organizacja transportu towarów jest niezwykle ważna dla regionu, który dysponuje międzynarodowymi portami morskimi. Warto się przyjrzeć nieco bliżej działalności firmy DEPO Sp. z o.o. oraz temu, co może zaoferować potencjalnym pracownikom.

Działalność firmy DEPO Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo DEPO Sp. z o.o. jest przede wszystkim agencją celną. Firma dysponuje dwoma centrami logistycznymi z m.in. nowoczesnym magazynem klasy A z trzema rękawami przeładunkowymi, rampą oraz 3500 miejscami paletowymi. Obiekt oddany do użytku w 2014 roku mieści się zaledwie kilometr od Gdańskiego Terminalu Kontenerowego, więc posiada bardzo dogodną lokalizację.

Skład celny prowadzony przez firmę pozwala na przechowywanie towarów w długich okresach czasu. Do klienta należy decyzja o terminie wyprowadzenia towarów ze składu i ich odprawieniu.

DEPO Sp. z o.o. w ramach swojej działalności oferuje m.in.:

 • zabezpieczenie długu celnego;
 • procedurę uproszczoną odpraw;
 • zgłoszenia celne SAD;
 • deklaracje INTRASTAT;
 • noty tranzytowe;
 • przygotowanie deklaracji akcyzowych;
 • sporządzenie wniosków takich, jak EORI, czy PDR;
 • sporządzenie dokumentów do różnych instytucji państwowych;
 • procedury naprawcze;
 • przygotowanie karnetów TIR, ATA oraz listów przewozowych CMR.

Przedsiębiorstwo oferuje również usługi spedycyjne. DEPO Sp. z o.o. organizuje transport towarów z oraz do portu, a także przeładunki kontenerów. Firma zajmuje się również organizacją transportu różnymi rodzajami pojazdów w zakresie krajowym, a także międzynarodowym.

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana
Dodana

DEPO Sp. z o.o. korzysta z dwóch centrów logistycznych. Pierwsze to wspomniane powyżej Centrum Logistyczne Kasztanowa o powierzchni 2000 m2, przy którym mieści się także centrala firmy. Drugie to Centrum Logistyczne Sienna. Obiekt ma łącznie przestrzeń magazynową ok. 21 000 m2 rozłożoną na magazyny różnego typu przeznaczone do składowania rozmaitych towarów, od materiałów sypkich po kontenery. Przedsiębiorstwo ciągle rozbudowuje przestrzeń magazynową oraz park maszynowy, co pozwala mierzyć się z nowymi wyzwaniami.

Ciekawą częścią działalności firmy DEPO Sp. z o.o. jest kompleksowa obsługa importu samochodów ze Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Kanady. Przedsiębiorstwo posiada licencję na zakup aut z aukcji firm ubezpieczeniowych w USA, więc może przeprowadzić proces importu pojazdu już od etapu zakupu go na aukcji.

Firma może zorganizować zakup samochodu, kompleksowy transport oraz wszystkie formalności i dokumenty. Samochody uszkodzone podlegają ekspertyzie biegłego rzeczoznawcy, a klient może otrzymać zakupiony w USA samochód pod same drzwi.

Źródło: www.agencjadepo.pl

Praca w firmie P.H.U. Depo Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo P.H.U. Depo Sp. z o.o. działa w branży niezwykle potrzebnej w regionach posiadających ośrodki transportu międzynarodowego. W Gdańsku znajduje się jeden z największych portów morskich tej części Europy, więc firma logistyczna i agencja celna w jednym jest interesująca nie tylko dla klientów, ale także dla potencjalnych pracowników.

Niestety spółka nie prowadzi swojej zakładki kariery na oficjalnej stronie. W efekcie nie wiemy, co dokładnie ma do zaoferowania kandydatom do pracy. Ewentualnych ofert pracy w firmie P.H.U. Depo Sp. z o.o. należy szukać na portalach poświęconych rynkowi pracy pokroju Aplikuj.pl. Trzeba jednak zaznaczyć, że w ostatnim czasie nie pojawiało się wiele ogłoszeń od tego pracodawcy, co pozwala sądzić, że rotacja w firmie jest niewielka. Zresztą spółka informuje za pośrednictwem swojej strony internetowej, że zatrudnia 30 doświadczonych pracowników, więc nie mówimy tu o pracodawcy dużym, ale potrzebującym fachowców.

Jeżeli już przedsiębiorstwo poszukuje pracowników, to przede wszystkim szuka osób do obsługi przestrzeni magazynowych. Zatrudnienie w tej firmie mogą znaleźć magazynierzy o różnym stopniu kwalifikacji. Niewątpliwie swoje miejsce w firmie znajdą specjaliści od logistyki i spedycji oraz osoby znające doskonale przepisy celne.

Opinie o pracy w firmie P.H.U. Depo Sp. z o.o.

Wiele osób szukając zatrudnienia, chce przed aplikowaniem poznać pracodawców. W tym celu najczęściej zasięga się opinii byłych lub obecnych pracowników, a umożliwiają to serwisy gromadzące takie opinie. Trzeba jednak pamiętać, aby podchodzić do wpisów w sieci z pewnym dystansem, ponieważ często przybierają one formę wylewania żalów.

Przedsiębiorstwo P.H.U. Depo Sp. z o.o. jest również komentowane w sieci i z opinii pracowników wynika, że firma ma kilka problemów charakterystycznych dla tego typu spółek. Największym wydaje się być zarząd niemający wspólnego pomysłu na rozwój firmy. To prowadzi do pewnego chaosu organizacyjnego i niestety jest to bardzo częste zjawisko w firmach tych rozmiarów.

Pracownicy donoszą także o sporej rotacji pracowników, więc zaprzecza to wrażeniu powodowanemu przez małą ilość ofert pracy. Wygląda jednak na to, że nowe osoby często zasilają szeregi firmy, ale też często je opuszczają. Jednak nie brakuje również pozytywnych ocen, więc ciężko wyciągnąć złoty środek. Patrząc na opinie o P.H.U. Depo Sp. z o.o., to firma jest dobrym miejscem do zdobycia doświadczenia w branży, ale nadaje się przede wszystkim do bycia przystankiem w rozwoju kariery, a nie stacją docelową.

Źródło: gowork.pl

Kontakt z firmą P.H.U. Depo Sp. z o.o.

Osoby chcące się skontaktować z firmą P.H.U. Depo Sp. z o.o. mogą skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na witrynie firmy http://www.agencjadepo.pl/ w zakładce Kontakt. Można również skorzystać z tradycyjnych danych kontaktowych.

Siedziba Depo Agencja Celna Centrum Logistyczne 1

ul. Kasztanowa 9

80-540 Gdańsk

Tel. 58 344 01 18

e-mail: biuro@agencjadepo.pl

Centrum logistyczne 2

ul. Sienna 52

80-604 Gdańsk

Tel. +48 887 786 222

DEPO AGENCJA I SKŁAD CELNY - kontakt do poszczególnych działów:

AGENCJA CELNA:

Kierownik Agencji Celnej

Tel. 538 632 600

Agent Celny

Tel. 530 350 142

DZIAŁ HANDLOWY:

Kierownik Działu Handlowego

Tel. 530 875 536

Specjalista ds. obsługi Klienta

Tel. 603 630 629

SPEDYCJA:

Spedycja

Tel. 530 295 424

PREZES:

Tel. 691 767 709

P.H.U. Depo Sp. z o.o. reprezentuje niezwykle ważną branżę dla regionu Pomorza. Nie ma się co dziwić, że przedsiębiorstwo przykuwa uwagę nie tylko klientów, ale także potencjalnych pracowników. Opinie w sieci na temat firmy są skrajnie różne, dlatego najlepiej samemu się przekonać, co firma ma do zaoferowania. Z pewnością pozwoli ona zdobyć cenne doświadczenie zawodowe.

Podsumowanie:
 • DEPO Sp. z o.o. to firma logistyczna i agencja celna z dwoma centrami logistycznymi, oferująca kompleksową obsługę importu samochodów z USA i Kanady oraz usługi spedycyjne, w tym transport towarów z i do portu oraz organizację transportu w kraju i za granicą.
 • Praca w firmie to przede wszystkim zatrudnienie w przestrzeniach magazynowych, jednak potrzebni są również specjaliści od logistyki, spedycji i znajomości przepisów celnych.
 • Opinie pracowników o firmie P.H.U. DEPO Sp. z o.o. są mieszane, z relacjami o problemach organizacyjnych i rotacji pracowników, ale również pozytywnymi ocenami.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

Zenon Pruch

Zenon Pruch

Nie powiem, żeby wszystko było tutaj idealnie, ale zdecydowanie widać, że firma stara się rozwijać i inwestować w przyszłość. Jest to dla mnie ważne.
Agnieszka

Agnieszka

Firma DEPO Sp. z o.o. wygląda na stabilną i dobrze prosperującą, więc z pewnością warto zainteresować się przebiegiem ich rekrutacji.
Urszula

Urszula

Mam działalność w branży logistycznej i muszę powiedzieć, że firma DEPO Sp. z o.o. wykonuje swoją pracę bardzo profesjonalnie. Zawsze mogę liczyć na ich usługi.
Maria

Maria

Nie wiem, dlaczego ta firma nie zamieszcza ofert pracy na swojej stronie internetowej, ale ciekawi mnie praca w magazynie. Zastanawiam się, czy warto aplikować.
Heminga

Heminga

Pracuję w firmie DEPO Sp. z o.o. od ponad roku i jestem bardzo zadowolony z warunków pracy oraz atmosfery panującej w firmie.
Buggy

Buggy

Informacje zawarte w opisie są bardzo pomocne w poznaniu wszystkich cech i działalności firmy. Dobre miejsce do pracy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.