Najwięksi pracodawcy w Łódzkiem

Praca P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O. - nowoczesna produkcja mięs i wędlin

1 lipca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 11 głosów

11 głosów

6 komentarzy
Praca P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O. - nowoczesna produkcja mięs i wędlin
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Mark's jest firmą, która od 1991 roku dynamicznie rozwija swoje zakłady oraz sieć dystrybucji mięs i wędlin. Firma zajmuje się produkcją, a także hurtową i detaliczną dystrybucją produktów na bazie wieprzowiny, wołowiny oraz drobiu.

Firma od swojego powstania dynamicznie się rozwijała, a po wejściu Polski do Unii Europejskiej zaczęła poszerzać zasięgi swoich produktów o kraje Europejskie. Dziś przedsiębiorstwo posiada swoje dwa zakłady produkcyjne zajmujące się produkcją wędlin oraz rozbiorem mięsa. Dzięki temu jest w stanie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Duże zakłady mięsne wydają się atrakcyjnym miejscem pracy dla osób związanych z branżą. Warto przyjrzeć się bliżej działalności firmy oraz temu, co ma do zaoferowania potencjalnym pracownikom.

Historia firmy P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O.

Dziś spółka P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O. jest prężnie działającym reprezentantem branży mięsnej, ale początki firmy były dość skromne i sięgają 1989 roku. Wtedy to narodził się pomysł w głowach założycieli, Grażyny i Marka Marszałkowskich, aby otworzyć mały zakład masarski na potrzeby własnego sklepu. Utworzenie firmy Marko i otwarcie zakładu masarskiego miało miejsce w 1991 roku.

Produkcja ruszyła 15 czerwca 1991 roku, a zakład zatrudniał wtedy 30 osób. Kolejne lata przyniosły inwestycje w rozwój oraz poszerzanie asortymentu. Firma w 1996 roku składała się już z zakładu masarskiego, zakładu produkcji konserw i przetworów owocowo warzywnych oraz zakładu produkcji drzewnej.

W latach 2001-2004 przedsiębiorstwo otworzyło nowe hale produkcyjne, zwiększając swój asortyment wyrobów mięsnych i wędliniarskich. W tym okresie zatrudnienie wynosiło już przeszło 1000 osób. Firma zainwestowała także w sieć sklepów firmowych zlokalizowanych na terenie południowej i południowo-zachodniej Polski.

W 2010 roku nazwę firmy zmieniono na P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O. i pod nią przedsiębiorstwo funkcjonuje do dziś. Produkty firmy trafiają na rynek nadal pod marką Marko. Spółka po restrukturyzacjach posiada obecnie zakład produkcji wędlin oraz zakład rozbioru mięsa. W 2020 roku firma zdobyła pierwsze miejsce na regionalnej liście Diamentów Forbesa.

Działalność firmy P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O.

Przedsiębiorstwo P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O. w swoich początkach podejmowało się wytwarzania różnych produktów, ale trzonem działalności pozostawało przetwórstwo mięsa. Firma oferowała zarówno produkty mięsne, jak i wędliny.

Szukasz pracy?
Dodana

Projektant Konstrukcji Budowlanych

SMART-HR

  • Mińsk Mazowiecki
Dodana
Dodana
Dodana

Dziś spółka zarządza dwoma zakładami produkcyjnymi. Jeden zajmuje się wytwarzaniem wędlin, zaś drugi rozdrabnianiem mięs. Oprócz tego przedsiębiorstwo prowadzi 26 sklepów firmowych rozlokowanych na terenie południowej oraz południowo-zachodniej Polski.

Marka Marko oferuje przede wszystkim mięsa i wędliny z wieprzowiny oraz wołowiny. Producent wytwarza różnego rodzaju wędliny, od standardowych szynek, przez kiełbasy, po kaszanki. W swojej ofercie posiada również gotowe dania mięsne, także w słoikach oraz konserwy i pasztety. Jak widać, asortyment jest dość szeroki, a wiele z produktów jest eksportowanych na rynki zagraniczne.

Video

Przedsiębiorstwo z siedzibą we wsi Walichnowy jest jednym z większych lokalnych pracodawców. Niestety nie komunikuje bezpośrednio, co ma do zaoferowania swoim pracownikom.

Praca w firmie P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O.

P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O. jest firmą, która przez lata mocno się rozwinęła i inwestowała ciągle w rozbudowę oraz unowocześnianie swoich zakładów. Dziś jest jednym z większych pracodawców w swoim regionie, ale przy tym nie komunikuje niestety, co ma do zaoferowania swoim pracownikom.

Przedsiębiorstwo nie prowadzi zakładki kariery na swojej witrynie internetowej www.marks.biz.pl. Nie chwali się zatem warunkami zatrudnienia, jakie ma do zaoferowania. Firma poszukując pracowników, ogłasza się na portalach poświęconych ofertom pracy takich, jak np. Aplikuj.pl. Wykorzystuje w tym celu także swój oficjalny profil w serwisie Facebook.

Niestety w publikowanych ofertach pracy nie można wyczytać zbyt wiele o tym, co firma oferuje. Zamiast tego w ogłoszeniach widnieje informacja o tym, że szczegóły zostaną podane tylko zainteresowanym. Trzeba jednak zaznaczyć, że oferty pracy w P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O. pojawiają się dość sporadycznie. Przynajmniej na portalach poświęconych rynkowi pracy. To może wskazywać na małą rotację oraz zadowolenie pracowników.

Opinie o pracy w firmie P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O.

Wiele osób poszukujących pracy chce poznać przed aplikowaniem potencjalnych pracodawców. Niestety zazwyczaj nie mogą oni wejść do danego zakładu i odpytać pracowników o warunki zatrudnienia. Zamiast tego z pomocą przychodzą portale zbierające opinie o pracodawcach.

Czytając opinie byłych i obecnych pracowników, należy mieć na uwadze, że często przybierają one formę wylewania żalów. Mimo to czasami da się wychwycić cenne informacje. Jak to jest w przypadku firmy P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O.?

Okazuje się, że rzeczowych opinii na temat tego przedsiębiorstwa praktycznie nie ma. Głównie na temat firmy wypowiadają się klienci oceniający produkty. Można znaleźć kilka starszych wpisów, ale te właśnie noszą na sobie znamiona wylewania żalów i ciężko z nich wyłapać faktyczny stan rzeczy. W efekcie ciężko powiedzieć jakim pracodawcą jest P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O. Najlepiej samodzielnie przekonać się na rozmowie kwalifikacyjnej, co pracodawca ma do zaoferowania.

Kontakt z firmą P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O.

Zarówno osoby zainteresowane pracą w firmie P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O., jak i pozostali interesanci mają możliwość skontaktowania się ze spółką za pośrednictwem ogólnodostępnych danych kontaktowych. Firma na swojej witrynie internetowej podała kontakt do wszystkich ważnych działów:

P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O.

Walichnowy

Prusak 23

98-420 Sokolniki woj. łódzkie

Sekretariat:

Tel. +48 62 78 32 801 - 804

Fax. +48 62 78 32 805

email: marks@marks.biz.pl

Dział Kadr:

Tel. +48 62 78 32 871

Pozostałe dane znajdziecie na stronie www.marks.biz.pl. Możecie również odwiedzić oficjalny profil firmy w serwisie Facebook, do którego link znajduje się poniżej.

https://www.facebook.com/Marks-Sp-z-oo-Walichnowy-2083696915045153/

Firma P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O. jest jednym z większych pracodawców w swoim regionie. Niestety ciężko określić, co ma do zaoferowania pracownikom oraz czy jest dobrym pracodawcą. Mimo to zakłady spółki mogą być dobrym miejscem do zdobycia doświadczenia zawodowego w branży przetwórstwa mięsnego.

Podsumowanie:
  • Przedsiębiorstwo P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O. jest firmą z branży mięsnej, która od początku swojego istnienia inwestowała w rozwój i poszerzanie asortymentu.
  • Firma zarządza dwoma zakładami produkcyjnymi i posiada sieć 26 sklepów firmowych na terenie południowej i południowo-zachodniej Polski.
  • Przedsiębiorstwo nie komunikuje bezpośrednio, co ma do zaoferowania swoim pracownikom, a oferty pracy pojawiają się dość sporadycznie na portalach poświęconych rynkowi pracy.
  • Opinie na temat firmy P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O. są mało rzeczowe, a głównie pochodzą od klientów oceniających produkty.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

Praca

Praca

Good morning!you are worried about a recruiting company with an offer of cooperation, we can offer you workers from Asia, Turkey and other countries of Central Asia. our company has been on the labor market for more than 8 years and we are recruiting personnel in different industries and around the world, if you are interested in any offer, you could contact us to be able to discuss everything in detail.thank you in advance and we are waiting for your answer ! Our contacts +905350121877. ‪+7 966 002‑71‑30
Tacyt

Tacyt

Chciałbym w końcu znaleźć dobrą pracę, ale czy to przedsiębiorstwo jest tą, którą szukam? Z braku informacji ciężko to powiedzieć. Zamieszczone oferty pracy są mało precyzyjne. Może to wskazywać na małą rotację kadry, ale nie wiadomo na pewno.
Kaya

Kaya

Interesująca historia firmy i imponujące, że zatrudnia ponad tysiąc osób. Jednak powinni bardziej informować o swoich ofertach pracy, wtedy bardziej przyciągnęliby potencjalnych pracowników. Na pewno warto zerknąć na ich produkty.
StaraNowaPraca

StaraNowaPraca

Nie lubię, kiedy firmy nie podają informacji o swoich warunkach zatrudnienia. Chętnie poznałbym opinie pracowników, ale z tego co widzę, trudno je znaleźć. Mam mieszane uczucia co do aplikowania do pracy w tej firmie.
Pamp67

Pamp67

Słyszałem, że P.P.H.U. "MARK'S" SP. Z O.O. jest jednym z większych pracodawców w swoim regionie. Byłbym zainteresowany aplikowaniem, ale szkoda, że nie zamieszczają szczegółów na swojej stronie internetowej. Powinni coś z tym zrobić.
Admin222

Admin222

Chciałbym pracować w tej firmie. Z tego co słychać jest wielu zadowolonych picowników ze względu na wszystkie warunki.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.