Najwięksi pracodawcy w Łódzkiem

Praca DOZ S.A. DIRECT SP. K. - największy pracodawca na rynku aptecznym

1 lipca 2021

5 z 5

Ocena: 5 z 5 | 16 głosów

16 głosów

6 komentarzy
Praca DOZ S.A. DIRECT SP. K. - największy pracodawca na rynku aptecznym
Osoby decydujące się na obranie ścieżki kariery związanej z branżą farmaceutyczną zazwyczaj zaczynają od pracy w aptekach. Na rynku jest coraz więcej sieci aptecznych, a jedna z najprężniej działających należy do spółki DOZ S.A.

Sieć DOZ Apteki jest obecnie największym pracodawcą na rynku aptecznym. Przedsiębiorstwo zarządza ponad tysiącem placówek, w których zatrudnione jest przeszło 4500 pracowników. Część z punktów aptecznych działa w systemie franczyzy. Wszystkie obsługują miesięcznie około 4,5 miliona pacjentów.

Tak duża sieć przyciąga uwagę potencjalnych pracowników, którzy chcą się realizować w branży aptecznej oraz przemyśle farmaceutycznym. Warto przyjrzeć się bliżej spółce wywodzącej się z Łodzi.

Działalność spółki DOZ S.A.

Spółka DOZ S.A. powstała w 2001 roku, a od 2007 roku prowadzi własny serwis www.doz.pl będący obecnie największym sklepem internetowym oferującym środki farmaceutyczne. Najważniejszą częścią działalności spółki jest jednak prowadzenie sieci aptek DOZ Apteki.

Przedsiębiorstwo prowadzi zarówno własne punkty apteczne, jak i działa na mocy umów franczyzowych. W ten sposób firma zapewniła sobie jeszcze bardziej dynamiczny rozwój sieci. Spółka posiada swoją centralę w Warszawie oraz w Łodzi skąd się wywodzi. W stolicy województwa łódzkiego znajduje się także spółka DOZ S.A. DIRECT SP. K. odpowiedzialna za hurtowy handel farmaceutykami oraz zaopatrzenie podmiotów należących do sieci firmy.

Video

Szukasz pracy?

MYSŁOWICE - Kompletacja zamówień 30.00 zł/br. Spożywka

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Mysłowice
 • 30-31 zł / h
Dodana

MYSŁOWICE - Kompletacja zamówień 30.00 zł/br. Spożywka

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Bieruń
 • 30-31 zł / h
Dodana
Dodana

MYSŁOWICE - Kompletacja zamówień 30.00 zł/br. Spożywka

TWG Polska Sp. z o.o.

 • Chełm Śląski
 • 30-31 zł / h
Dodana

Konsultant , praca zdalna

Maurice Delbar Staffing Outsourcing Solutions Sp. z o. o.

 • Raszyn
Dodana

DOZ S.A. może się pochwalić siecią liczącą ponad 1000 aptek własnych i franczyzowych. Punkty należące do spółki mieszczą się na terenie całej Polski, dzięki czemu marka DOZ Apteki jest już dość dobrze ugruntowana w świadomości klientów.

Niewątpliwie ważnym krokiem w rozwoju firmy było uruchomienie sklepu internetowego www.doz.pl w 2007 roku. W ten sposób przedsiębiorstwo nie tylko zaistniało na rynku e-commerce, ale zaczęło dynamicznie pozyskiwać klientów i rozrastać się do pozycji lidera sprzedaży internetowej farmaceutyków. Przedsiębiorstwo zdecydowało się także rozwijać własne linie leków oraz środków farmaceutycznych, które trafiają do oferty sieci DOZ Apteki.

Ważną częścią działalności firmy jest udzielanie licencji na mocy umów franczyzowych. W ten sposób spółka zapewnia sobie dynamiczny rozwój sieci.

Współpraca franczyzowa jest nawiązywana w pięciu krokach:

 1. Spotkanie z właścicielem apteki.
 2. Weryfikacja kontrahenta.
 3. Podpisanie umowy franczyzowej.
 4. Szkolenia właściciela apteki oraz personelu.
 5. Uruchomienie apteki pod marką DOZ Apteki.

DOZ S.A. szczyci się pracą zgodną z duchem społecznej odpowiedzialności biznesu CSR. W ramach tej działalności apteki sieci posiadają miejsca odpoczynku dla seniorów oraz kąciki zabaw dla dzieci. Spółka uczestniczy w licznych akcjach społecznych promujących zdrowie.

Przedsiębiorstwo organizuje cykliczny DOZ Maraton Łódź oraz zajmuje się prowadzeniem organizacji DOZ Fundacja, która m.in. pomaga w uzyskaniu dostępu do leków najuboższym. Przedsiębiorstwo czynnie działa w zakresie szerzenia wiedzy o zdrowiu, czego efektem są własne wydawnictwa. Spółka wydaje regularnie magazyny: DOZ Magazyn dbam o zdrowie oraz Magazyn 60+. W Łodzi funkcjonuje również centrum logistyczne firmy DOZ Direct obsługujące hurtową dystrybucję towarów farmaceutycznych.

Praca w firmie DOZ S.A.

DOZ S.A. od lat zbiera doświadczenia w prowadzeniu sieci aptek, dzięki czemu jest obecnie największym pracodawcą w branży. Firma dzięki zarządzaniu siecią składającą się z ponad 1 000 punktów aptecznych może się pochwalić zatrudnieniem na poziomie przeszło 45000 pracowników. Do tego ponad 300 osób jest zatrudnionych w biurach znajdujących się w centralach firmy w Łodzi, Warszawie, Gdańsku i Konstantynowie Łódzkim.

Przedsiębiorstwo na swojej witrynie internetowej zachęca do podjęcia pracy, obiecując między innymi bogate świadczenia dodatkowe, możliwość rozwoju kariery oraz liczne szkolenia podnoszące kwalifikacje. Pracownicy mają dostęp do prywatnej opieki medycznej oraz kart sportowych. Nie brakuje zniżek na asortyment aptek, a także dodatkowych świadczeń socjalnych, jak choćby wyprawek dla dzieci pracowników na różne okazje.

Spółka publikuje aktualne oferty pracy w swoich strukturach na specjalnie przygotowanych stronach poświęconych pracy w centrali oraz w aptekach sieci DOZ Apteki.

Praca w centrali:

Praca w aptekach:

Osoby zainteresowane pracą w aptekach sieci DOZ Apteki mogą także przeglądać portale poświęcone rynkowi pracy. Na stronach takich, jak Aplikuj.pl, można znaleźć oferty pracy m.in. dotyczące zatrudnienia w branży farmaceutycznej i aptekarskiej.

Warto podkreślić, że spółka DOZ S.A. cyklicznie od 2017 roku zdobywa nagrodę Great Place to Work. Ta powinna być potwierdzeniem tego, iż sieć oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Opinie o pracy w firmie DOZ S.A.

Kandydaci do pracy bardzo często starają się, jak najwięcej dowiedzieć o potencjalnym pracodawcy. Niewątpliwie najlepszym sposobem byłoby odwiedzenie danej firmy i porozmawianie z pracownikami, ale takie rozwiązanie jest zazwyczaj niemożliwe.

Rozwiązaniem stają się serwisy zbierające opinie o pracodawcach. Warto jednak podchodzić do publikacji w sieci z pewnym dystansem, ponieważ serwisy tego typu często przybierają formę miejsc do wylewania żalów. Chociaż czasem z licznych wpisów da się wyciągnąć pewne wnioski. Jak wygląda sprawa w odniesieniu do firmy DOZ S.A.?

Opinie na temat pracy w DOZ S.A. są naprawdę zróżnicowane. Od skrajnie negatywnych po bardzo pochwalne. W przypadku aptek bierze się to przede wszystkim z różnych właścicieli placówek franczyzowych. Mimo to raczej w odniesieniu do pracy w punktach aptecznych opinie są pozytywne. Nieco gorzej wypadają opinie na temat pracy w centralach. Tutaj również zależy o jakich działach mowa, ale pojawiają się informacje o dużej rotacji, nieadekwatnych zarobkach do odpowiedzialności oraz problemach z niektórymi przełożonymi. Wygląda to na standardowe problemy polskich firm. Wiele wskazuje na to, że praca w DOZ S.A. może być dobrym pomysłem, przynajmniej w celu zebrania doświadczenia w branży aptecznej.

Źródło: goldenline.pl

Kontakt z firmą DOZ S.A.

Osoby zainteresowane pracą w firmie DOZ S.A. oraz w placówkach sieci DOZ Apteki, mogą się kontaktować z firmą za pośrednictwem danych zawartych w ofertach pracy. Pacjenci chcący zaczerpnąć informacji mogą skorzystać z formularza kontaktowego na stronie https://dozsa.pl/kontakt/dla-pacjentow/ lub z całodobowej infolinii pod numerem tel. 800 110 110. Interesanci mają także możliwość skorzystania z adresu mailowego pomoc@doz.pl.

W przypadku innych spraw można skorzystać z danych kontaktowych do biur firmy DOZ S.A.

Centrala firmy DOZ S.A.

Aleje Jerozolimskie 134

02-305 Warszawa

Tel. 22 329 65 00

E-mail: sekretariat@doz.pl

Biuro w Łodzi DOZ S.A.

ul. Kinga C. Gillette 11

94-406 Łódź

Tel. 42 200 74 39

E-mail: sekretariat@doz.pl

Spółka DOZ S.A. prowadzi również swoje oficjalne profile w social mediach. Dzięki nim możecie się nieco bliżej zapoznać z działalnością przedsiębiorstwa.

https://www.facebook.com/DOZSAPL/
https://www.instagram.com/doz.pl/

Przedsiębiorstwo DOZ S.A. może się pochwalić statusem największego pracodawcy w branży aptekarskiej i co za tym idzie, zwraca na siebie uwagę potencjalnych pracowników. Firma ma pewne problemy, ale wygląda na to, że są to charakterystyczne bolączki dużych przedsiębiorstw. Dla osób zainteresowanych pracą w branży może to być cenny przystanek w rozwoju kariery zawodowej.

Podsumowanie:
 • DOZ S.A. is a pharmaceutical company based in Łódź, Poland that operates its own chain of pharmacies as well as a franchising model.
 • The company has over 1,000 pharmacy locations throughout Poland and is also the largest employer in the industry, with over 45,000 employees.
 • In addition to its retail operations, DOZ S.A. also runs an online pharmacy and produces its own line of pharmaceutical products.
 • DOZ S.A. is committed to corporate social responsibility and is involved in various initiatives promoting health and wellbeing, such as the DOZ Marathon and the DOZ Foundation, which helps provide access to medication for low-income individuals.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

Śląska

Śląska

Niektóre komentarze na temat DOZ S.A. są mocno przesadzone. Mój czas pracy jest dobrze zorganizowany, a wynagrodzenie adekwatne do wykonywanych obowiązków. Polecam zatrudnienie w tej firmie.
przybyl3@onet.eu

przybyl3@onet.eu

Bardzo podziwiam podejście spółki DOZ S.A. do społecznej odpowiedzialności biznesu. Ich działania w tym zakresie na pewno przyciągają klientów i pracowników, którzy chcą mieć wpływ na rzeczywistość.
warszawiak

warszawiak

Cieszę się, że firma DOZ S.A. oferuje wiele możliwości zatrudnienia, również dla osób bez doświadczenia. Zastanawiam się nad aplikowaniem na jedno z dostępnych stanowisk.
Urszula Bogacka

Urszula Bogacka

Z przyjemnością przeczytałem ten artykuł, ponieważ szukam pracy w branży farmaceutycznej. DOZ S.A. wydaje się być świetnym miejscem do rozpoczęcia kariery w tej dziedzinie.
Tobiasz

Tobiasz

Pracuję w DOZ Aptekach od kilku lat i jestem bardzo zadowolony z mojego zatrudnienia. Firma oferuje wiele możliwości rozwoju kariery, a atmosfera w pracy jest przyjazna i pomocna.
Mateo

Mateo

Szukam zawsze informacji na ich temat. Czasami ogłaszają nabór. Im więcej się wie na ich temat tym lepiej można się przedstawić podczas rozmowy.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.