Najwięksi pracodawcy w Lubuskiem

Praca Gedia Poland - polska komórka międzynarodowego koncernu automotive

6 lipca 2021

3 z 5

Ocena: 3 z 5 | 20 głosów

20 głosów

1 komentarz
Praca Gedia Poland - polska komórka międzynarodowego koncernu automotive
Gedia Poland Sp. z o.o. jest częścią dużego koncernu działającego w branży automotive. Przedsiębiorstwo posiada bogate doświadczenie w obróbce stali i aluminium. Firma zaopatruje w elementy karoserii oraz podwozi znane marki samochodowe. W portfolio Grupy Gedia znajdują się komponenty do produkcji samochodów takich marek jak: Audi, BMW, Chevrolet, Daimler, Fiat, Ford, PSA, Porsche, Scania, Seat, Skoda, Suzuki, Vauxhall, Volvo oraz VW

Jak widać, przedsiębiorstwo współpracuje z wieloma liczącymi się producentami samochodów. Swój udział ma w tym także polska fabryka zlokalizowana w Nowej Soli. Firmy z branży automotive zaliczają się do największych pracodawców i zwracają na siebie uwagę osób chcących się związać z branżą motoryzacyjną.

Nie inaczej jest ze spółką Gedia Poland Sp. z o.o., która jako część międzynarodowego koncernu jest kuszącym pracodawcą. Warto się bliżej przyjrzeć działalności firmy oraz temu, co ma do zaoferowania potencjalnym pracownikom.

Historia firmy Gedia Poland Sp. z o.o.

Gedia Poland Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy Gedia. Jej korzenie sięgają 1910 roku, gdy w Attendorn powstało przedsiębiorstwo Gebrüder Dingerkus. Początkowo firma zajmowała się produkcją biżuterii, aby w 1925 roku dołączyć do portfolio naczynia emaliowane. Dopiero w 1951 roku firma przeniosła swoje działania w obszar rynku motoryzacyjnego.

Koncern Gedia zwrócił swoją uwagę na rynek polski w latach 90. minionego stulecia. W 1998 roku zakończono budowę zakładu produkcyjnego w Nowej Soli. W marcu tego roku utworzono spółkę Gedia Poland Sp. z o.o. i rozpoczęto budowę systemu jakości w fabryce.

Video

Szukasz pracy?

Spawacz MAG

IK Hofmann GmbH

  • Niemcy
Dodana
Dodana

Pracownik produkcji

Randstad Polska Sp. z o.o.

  • Wrocław
Dodana
Dodana

Kierowca kat.C

Wutkowski Sp. z o.o.

  • Śliwice
Dodana

Rok 1999 przyniósł firmie pierwsze ważne zlecenie, jakim była dostawa części do fabryk Forda. Nowe milenium przedsiębiorstwo rozpoczęło od umów z Opel Polska oraz Magyar Suzuki Corporation. Od 2002 roku polska fabryka wytwarzała komponenty także dla Volkswagena oraz Porsche. Niedługo po tych markach do klientów spółki dołączyły BMW, Volvo oraz Skoda.

W latach 2010-2012 prowadzono proces przebudowy oraz rozbudowy polskich zakładów, a w międzyczasie postępowała robotyzacja procesów produkcji. Procesy rozbudowy przedsiębiorstwa zakończono w 2016 roku otwarciem nowoczesnej hali z liniami do tłoczenia na zimno i na gorąco.

Działalność firmy Gedia Poland Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwo Gedia Poland Sp. z o.o. zajmuje się obróbką stali oraz aluminium w procesach tłoczenia na zimno i na gorąco, zgrzewania, spawania oraz cięcia laserowego. Firma działa w branży automotive i przede wszystkim opracowuje oraz produkuje elementy konstrukcji karoserii oraz podwozia na potrzeby budowy samochodów najbardziej cenionych marek.

Spółka musi podążać na bieżąco za zmieniającymi się technologiami w motoryzacji, co oznacza ciągłe inwestycje w sprzęt oraz kompetencje pracowników. Grupa Gedia zatrudnia na świecie około 4000 osób, a polskie zakłady są jednymi z większych w strukturach koncernu.

Gedia Poland Sp. z o.o. stara się brać udział we wsparciu lokalnej społeczności poprzez angażowanie się w projekty edukacyjne, sportowe oraz kulturowe.

Video

Firma współorganizuje różne wydarzenia, a także prowadzi praktyki dla uczniów i studentów oraz umożliwia pisanie prac magisterskich na tematy procesów produkcyjnych w firmie.

Praca w firmie Gedia Poland Sp. z o.o.

Gedia Poland Sp. z o.o., jak wiele firm z branży automotive przyciąga uwagę potencjalnych pracowników. Zatrudnienie w takich firmach pozwala zdobyć cenne doświadczenie procentujące w dalszym rozwoju kariery. Co ma do zaoferowania pracownikom Gedia Poland Sp. z o.o.?

Przede wszystkim na swojej stronie internetowej http://mojagedia.pl/oferty-pracy/ przedsiębiorstwo publikuje aktualne oferty pracy. Zainteresowani zatrudnieniem w tej spółce mogą również przeglądać serwisy internetowe poświęcone rynkowi pracy. Portale pokroju Aplikuj.pl publikują oferty pracy, a wśród nich mogą się znaleźć także ogłoszenia pochodzące od Gedia Poland.

W ofertach pracy można wyczytać, że firma oferuje nagrodę stażową, premię letnią i zimową oraz fundusz socjalny. Pracownicy mogą także liczyć na szkolenia zawodowe poszerzające ich kwalifikacje. Jeżeli nie znajdziecie wśród aktualnych ofert dotyczącej interesującego Was stanowiska, to firma zachęca do składania spontanicznych aplikacji. Te można złożyć za pomocą adresu mailowego praca@pl.gedia.com lub zostawiając CV w specjalnej skrzynce na portierni głównej zakładów na ul. Staszica 2 w Nowej Soli.

Opinie o pracy w firmie Gedia Poland Sp. z o.o.

Szukając pracy wiele osób przed złożeniem aplikacji wyszukuje, jak najwięcej informacji na temat potencjalnego pracodawcy. Najczęściej korzysta się z portali gromadzących opinie o pracodawcach. Portale pozwalające na publikowanie wpisów pracowników zyskały dużą popularność, ale należy pamiętać, aby podchodzić do wpisów na nich z pewnym dystansem. Często przybierają one formę wylewania żalów, ale da się czasem wyciągnąć z powtarzających się opinii pewne wnioski.

Firma Gedia Poland Sp. z o.o. jest również komentowana w sieci i wpisy mają różny wydźwięk. Wygląda jednak na to, że firma zmaga się ze zwykłymi problemami dużych zakładów produkcyjnych. Część osób podkreśla, że Gedia Poland nie jest ani najlepszym pracodawcą w branży, ani też najgorszym.

Firma pozwala zdobyć doświadczenie, które jest cenne w dalszym rozwoju kariery. Różne dodatki funkcjonują w firmie i choć nie są bardzo wysokie, to mimo wszystko są. Także możliwości awansu dla osób ambitnych istnieją, więc mamy raczej obraz przeciętnej firmy produkcyjnej ze wszystkimi wadami i zaletami pracodawców z branży automotive.

Źródło: gowork.pl

Źródło: goldenline.pl

Kontakt z firmą Gedia Poland Sp. z o.o.

Kandydaci do pracy w firmie Gedia Poland Sp. z o.o. mają możliwość skorzystania z danych kontaktowych podanych powyżej. Na stronie firmy www.mojagedia.pl znajdują się także kontakty bezpośrednio do działów zajmujących się zasobami ludzkimi w spółce. W pozostałych sprawach można korzystać z ogólnodostępnych danych kontaktowych widocznych poniżej.

Gedia Poland Sp. z o.o.

ul. Stanisława Staszica 2

67-100 Nowa Sól

woj. lubuskie

Polska

tel. +48 (68) 458 05 00

Wydział W3 oraz centrum zarządzania zasobami ludzkimi (rekrutacyjno-szkoleniowe):

ul. Przemysłowa 7

67-100 Nowa Sól

tel. 68 458 04 69;

68 458 02 95

Przedsiębiorstwo prowadzi również swój oficjalny profil na portalu Facebook. Warto go odwiedzić, aby bliżej przyjrzeć się działalności firmy.

https://www.facebook.com/GediaPoland/

Gedia Poland Sp. z o.o. jest częścią prężnie działającego koncernu z branży automotive. Firma przyciąga uwagę potencjalnych pracowników i wiele wskazuje na to, że jest ona przeciętnym pracodawcą, który pozwoli zdobyć cenne doświadczenie potrzebne do dalszego rozwoju kariery. Firma zdaje się mieć standardowe problemy, a przy tym daje możliwości rozwoju kwalifikacji swoim pracownikom.

Podsumowanie:
  • Gedia Poland Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowej Grupy Gedia, działającej w branży automotive, gdzie zajmuje się obróbką stali oraz aluminium, produkcją elementów karoserii i podwozia.
  • Grupa Gedia zatrudnia globalnie około 4000 osób, a polskie zakłady są jednymi z większych w strukturach koncernu, z angażowaniem się w projekty edukacyjne, sportowe oraz kulturowe.
  • Firma oferuje swoim pracownikom m.in. nagrodę stażową, premie oraz szkolenia zawodowe, pozwalając również zdobyć doświadczenie procentujące w dalszym rozwoju kariery.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

1 komentarz

Michał

Michał

Nie polecam...

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.