Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Grupa Maspex - jeden z liderów rynku spożywczego w Europie Środkowo-Wschodniej

27 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 10 głosów

10 głosów

6 komentarzy
Praca Grupa Maspex - jeden z liderów rynku spożywczego w Europie Środkowo-Wschodniej
Grupa Maspex z siedzibą w Wadowicach jest obecnie jednym z największych producentów produktów spożywczych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Przedsiębiorstwo wytwarza swoje produkty w 15 nowoczesnych zakładach na terenie Polski i za granicą.

Firma zajmuje pozycję lidera na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji i w Rumunii. Grupa Maspex święci także sukcesy na Węgrzech, w Bułgarii oraz na Litwie i Łotwie. Przedsiębiorstwo znajduje się również w czołówce producentów makaronów i produktów instant. Firma w 30 lat od swojego powstania urosła w poważny koncern międzynarodowy, który z powodzeniem podbija kolejne rynki.

Sukcesy Grupy Maspex nie tylko przyciągają uwagę nowych klientów i kontrahentów, ale również zwraca uwagę kandydatów do pracy. Firma dzięki prowadzeniu licznych zakładów stała się dużym pracodawcą. Sprawdźmy, co ma do zaoferowania swoim klientom i potencjalnym pracownikom Grupa Maspex.

Historia Grupy Maspex

Grupa Maspex działa na rynku od 30 lat. W 1990 roku na polskim rynku zadebiutowała firma Maspex, która rozpoczęła śmiały marsz w stronę sukcesu. Dziś koncern odpowiada za dostarczanie na sklepowe półki najbardziej cenionych marek spożywczych.

W latach 1991-1993 firma skupiała się na konfekcjonowaniu i dystrybucji produktów instant: zabielaczy do kawy Coffeta i kakao DecoMorreno. Do 1995 roku rozszerzono ofertę produktów instant, a firma zgromadziła aktywa do inwestycji w zakup spółki Polska Żywność w Olsztynku. Tym samym Grupa Maspex stała się właścicielem marki Kubuś.

Tuż przed rozpoczęciem nowego milenium Grupa Maspex dokonała niezwykle ważnych inwestycji. W latach 1998-1999 przedsiębiorstwo otworzyło swoje oddziały na Węgrzech, w Czechach, Rumunii oraz na Słowacji. Ważnym wydarzeniem było wykupienie spółki Tymbark wraz z marką soków i napojów Tymbark. W 2003 roku doszło do zakupu spółki i marki Lubella oraz Polski Lek. Tym samym przedsiębiorstwo weszło na rynek makaronów i wyrobów zbożowych, oraz suplementów diety.

W międzyczasie Grupa Maspex weszła na rynek rosyjski i ukraiński oraz dokonała zakupu kolejnych spółek. W skład grupy trafiły między innymi Walmark, Olympos, czy Plusssz Vitamin. W 2010 roku przedsiębiorstwo podpisało umowę z Dariuszem Tiger Michalczewskim i pozyskało licencję na wykorzystanie oznaczenia Tiger. Tak rozpoczęto działalność w kategorii napojów energetycznych.

Źródło: https://maspex.com/maspex,historia,11.html

Grupa Maspex ciągle rozwijała swoje struktury w Polsce i za granicą. Rok 2015 przyniósł zakup marek Łowicz, Krakus, Kotlin, Włocławek, Fruktus, Tarczyn i DrWitt. Ostatnie lata zaowocowały budową nowoczesnych centrów logistycznych oraz zakładów produkcyjnych. W efekcie Grupa Maspex stała się prawdziwym gigantem na rynku posiadającym jedne z najbardziej rozpoznawalnych marek spożywczych.

Szukasz pracy?

Praca Niemcy | Pomocnik montera rusztowań | 2000 € na rękę | od zaraz

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • 10 000-14 000 zł / mc
 • Katowice
Dodana

Kucharz / Kucharka

GastroAgency s.r.o.

 • 1 900-2 500 € / mc
 • Austria
Dodana

Elektryk w Canpack Netherlands w Helmond

OTTO Special Staffing

 • 21 € / h
 • Holandia
Dodana

Technik Serwisu ds. urządzeń HVAC

SMART-HR

 • Gorzów Wielkopolski
Dodana

Tapicer->bez doświadczenia->do przyuczenia

Randstad Polska Sp. z o.o.

 • Kępno
Dodana

Działalność Grupy Maspex

Grupa Maspex działa prężnie w branży spożywczej z dużym naciskiem na produkty instant, soki i napoje oraz makarony i wyroby zbożowe. Obecnie przedsiębiorstwo posiada 15 zakładów produkcyjnych w Polsce i za granicą oraz nowoczesne centra logistyczne.

Producent szczyci się, że jego produkty są obecnie dostępne na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy. Spółka współpracuje z odbiorcami w Europie, USA, Kanadzie oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Sprzedaż zagraniczna ma obecnie stanowić około 1/3 obrotów firmy.

Grupa Maspex w liczbach:

 • 5,08 mld zł - skonsolidowane przychody firmy w 2019 roku
 • 1,8 mld litrów - roczna ilość wytwarzanych soków, nektarów i napojów
 • 240 tys. ton - roczna ilość produkowanych makaronów i wyrobów zbożowych
 • 150 tys. ton - roczna ilość produkowanych dżemów i przetworów
 • 19 - przeprowadzone akwizycje przez 30 lat działalności (11 za granicą)
 • ponad 60 - ilość krajów, do których trafiają produkty Grupy Maspex

Grupa Maspex w swojej 30-letniej historii realizowała plan pozyskiwania znanych marek i rozwijania ich. W efekcie przedsiębiorstwo może się pochwalić naprawdę bogatą ilością marek, które bardzo dobrze znają wszyscy Polacy.

Wybrane marki należące do Grupy Maspex:

 • Soki i napoje: Tymbark, Capri, Kubuś, Tarczyn, DrWitt i Tiger;
 • Makarony i produkty zbożowe: Lubella i Malma;
 • Sosy, przetwory owocowe i dania gotowe: Łowicz;
 • Produkty Instant: DecoMorreno, Puchatek, Cremona i Ekland;
 • Ketchupy: Kotlin i Włocławek;
 • Przetwory warzywne: Krakus i Fruktus;
 • Produkty Polskiego Leku.

Koncern spożywczy stara się prowadzić biznes odpowiedzialny społecznie, co oznacza między innymi dbanie o środowisko, ale także udział w akcjach charytatywnych. Firma między innymi od lat wspiera działania mające na celu rozwój najmłodszych. Prowadzony jest między innymi program społeczny kierowany do przedszkolaków "Kubusiowi Przyjaciele Natury". W ramach programu przedszkolaki są uczone dbania o środowisko na co dzień. Udział w zajęciach wzięło już ponad 4 mln dzieci.

Przedsiębiorstwo założyło również Fundację Maspex zajmującą się prowadzeniem programów stypendialnych dla dzieci pracowników firmy. Instytucja pomaga młodzieży w zdobywaniu nauki na zagranicznych uczelniach.

Praca w Grupie Maspex

Grupa Maspex posiada kilkanaście zakładów produkcyjnych oraz centra logistyczne i centralę w Wadowicach. W efekcie przedsiębiorstwo zatrudnia pracowników na rozmaite stanowiska i o różnych kompetencjach. Firma potrzebuje zarówno pracowników produkcji, jak i mechaników, elektromechaników, inżynierów i magazynierów oraz specjalistów ds. logistyki. Oczywiście w tak dużym przedsiębiorstwie nie brakuje miejsca dla handlowców, specjalistów IT czy pracowników administracji.

Osoby zainteresowane zatrudnieniem w Grupie Maspex mogą zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy za pośrednictwem strony internetowej: https://maspex.com/kariera,oferty-pracy.html. W tym samym miejscu można także wysłać spontaniczną aplikację. Osoby dodane do bazy kandydatów będą brane pod uwagę przy kolejnych rekrutacjach.

Rekrutacja do pracy w Grupie Maspex składa się z pięciu etapów:

 1. Ogłoszenie rekrutacji
 2. Selekcja aplikacji
 3. Rozmowa telefoniczna
 4. Spotkanie
 5. Decyzja o przyjęciu

Opinie o Grupie Maspex

Wiele osób przed aplikowaniem do danej firmy stara się czegoś o niej dowiedzieć. Najlepszym sposobem byłaby rozmowa z pracownikami, ale to najczęściej nie jest możliwe, więc większość posiłkuje się portalami gromadzącymi opinie na temat pracodawców.

Bardzo często wypowiedzi w sieci są niczym innym, jak wylewaniem żalów, ale też spośród wpisów byłych i obecnych pracowników da się wyciągnąć cenne informacje. Na temat Grupy Maspex można znaleźć sporo wpisów i większość wskazuje na kilka spraw. Przede wszystkim zarobki, jak na lidera rynku zdają się być zaskakująco niskie, co podkreślają pracownicy wszystkich działów. Pozytywnym zaskoczeniem są liczne szkolenia oraz okazje do zdobywania wiedzy i doświadczenia.

Pracownicy produkcji podkreślają ciężką pracę, co niestety jest cechą charakterystyczną branży. Podkręcanie norm stało się nieodzownym elementem produkcji. Wygląda na to, że praca w Grupie Maspex będzie szczególnie dobra dla osób chcących zdobyć doświadczenie i atrakcyjne wpisy w CV.

Źródło: www.absolvent.pl

Kontakt z Grupą Maspex

Grupa Maspex jako lider rynku produktów spożywczych zwraca na siebie uwagę. Osoby zainteresowane zatrudnieniem w tej firmie mogą aplikować za pośrednictwem ofert pracy i strony podanej powyżej. Osoby mające inne sprawy do Grupy Maspex mają możliwość skorzystania z kilku dróg komunikacji.

Dane kontaktowe do Grupy Maspex:

Dział Obsługi Klienta Biznesowego

Strefowa 13

43-100 Tychy

tel. +48 (032) 324 15 00

e-mail: m.logistic@maspex.com

Sekretariat

Chopina 10

34-100 Wadowice

tel. +48 (prefix) 33 873 19 24

fax +48 (prefix) 33 873 83 51

e-mail: sekretariat10@maspex.com

Dział Eksportu

Chopina 10

34-100 Wadowice

tel. +48 (prefix) 33 873 10 75

e-mail: export@maspex.com

Rzecznik Prasowy

Dorota Liszka

Chopina 10

34-100 Wadowice

tel. +48 (prefix) 33 873 80 14

e-mail: d.liszka@maspex.com

Dział Human Resources

Chopina 10

34-100 Wadowice

tel. +48 (prefix) 33 873 19 24

e-mail: hr@maspex.com

Inspektor Ochrony Danych Osobowych

tel. +48 33 870 88 28

e-mail: iod@maspex.com

Na stronie internetowej www.maspex.com można znaleźć także formularz kontaktowy do firmy. Grupa Maspex nie udziela się sama w social mediach, ale w najpopularniejszych serwisach można znaleźć oficjalne profile najważniejszych marek firmy.

Grupa Maspex, choć jest liderem w swojej branży, to nie oferuje najlepszych zarobków na rynku. Mimo to praca dla tej firmy może się okazać bardzo cenną lekcją i przynieść wpis do CV, który będzie przynosił spore profity w przyszłości.

Podsumowanie:
 • Grupa Maspex, działająca na rynku od 30 lat, stała się jednym z największych pracodawców w Polsce dzięki licznej sieci zakładów produkcyjnych i nowoczesnych centrów logistycznych, a także nabytej licznej ofercie marek spożywczych.
 • Przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji produktów instant, soków i napojów oraz makaronów i wyrobów zbożowych, z dostępnością na całym świecie, z wyjątkiem Antarktydy.
 • Grupa Maspex angażuje się również w działalność odpowiedzialną społecznie, włączając w to m.in. program społeczny "Kubusiowi Przyjaciele Natury" kierowany do przedszkolaków, a także prowadzenie programów stypendialnych dla dzieci pracowników firmy.
 • Osoby zainteresowane pracą w Grupie Maspex mogą zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy na stronie internetowej przedsiębiorstwa oraz wysłać spontaniczną aplikację.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

6 komentarzy

Molin

Molin

Interesuję się pracą w branży spożywczej i Grupa Maspex wydaje mi się jednym z najlepszych pracodawców. Ciekawi mnie oferta pracy dla specjalistów ds. logistyki oraz handlowców, więc na pewno przejrzę ich oferty na stronie internetowej.
Mariola

Mariola

Jako pracodawca zawsze podziwiam firmy, które rozwijają się dynamicznie i potrafią zadowolić zarówno klientów, jak i pracowników. Grupa Maspex na pewno stała się jednym z ważniejszych graczy na rynku spożywczym i mam nadzieję, że będzie nadal się rozwijać.
Salomea

Salomea

Słyszałem wiele dobrych opinii o Grupie Maspex jako pracodawcy i myślę, że właśnie tam jest moja szansa na rozwój kariery zawodowej. Na pewno sprawdzę oferty pracy na ich stronie internetowej.
Sobolewski

Sobolewski

Zawodowo jestem bezrobotny od kilku miesięcy i szukam pracy. Grupa Maspex wydaje się być bardzo atrakcyjnym pracodawcą ze względu na duży zakres działalności oraz wiele ofert pracy na różnych stanowiskach.
Konrad26

Konrad26

Jestem pracownikiem Grupy Maspex od kilku lat i nie żałuję swojego wyboru. Praca w tym przedsiębiorstwie daje wiele możliwości rozwoju, a atmosfera pracy jest bardzo dobra.
Klemens

Klemens

Maspex jest znaną firmą, ale konkretnie w przypadku ph to rejony pracy są zajęte i aby dojść na taki poziom to jest bardzo trudno.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.