Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Delko - jeden z wiodących dystrybutorów produktów drogeryjnych

8 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 18 głosów

18 głosów

5 komentarzy
Praca Delko - jeden z wiodących dystrybutorów produktów drogeryjnych
W 1995 roku właściciele kilkunastu hurtowni chemii gospodarczej i kosmetyków z całej Polski postanowili wejść w układ tworząc wspólnie jedną markę Delko. Tak powstała spółka akcyjna, której celem miało być uzyskanie statusu jednego z liderów rynku dystrybucji produktów drogeryjnych.

Dziś Grupę Kapitałową Delko tworzy 13 dystrybutorów-hurtowników, którzy działają na terenie całego kraju. Równocześnie pozostają oni głównymi akcjonariuszami spółki Delko S.A. pełniącej rolę nadrzędnej spółki całej grupy. Wspólne działania hurtowników sprawiły, że firma szybko przebiła się do czołówki dystrybutorów i do dziś utrzymuje wysoką pozycję na rynku. Warto się więc przyjrzeć jej ofercie dla klientów oraz perspektywom dla pracowników.

Działalność firmy Delko

Spółka akcyjna Delko powstała w celu konsolidacji rynku hurtowego i zapewniania większej jakości usług w dystrybucji produktów drogeryjnych. Obecnie dystrybucja produktów Delko jest prowadzona przez 13 dystrybutorów posiadających swoje siedziby na terenie całej Polski.

Sama Grupa Kapitałowa Delko składa się ze spółki matki Delko S.A., operatora programu franczyzowego Blue Stop Sp. z o.o. oraz z ośmiu hurtowni:

 • CosmeticsRDT sp. z o.o.
 • Delkor sp. z o.o.
 • Delko ESTA sp. z o.o.
 • Delko Otto sp. z o.o.
 • Doktor LEKS S.A.
 • Nika sp. z o.o.
 • Ama sp. z o.o.
 • Frog MS Delko sp. z o.o.

Delko zajmuje się dystrybucją środków chemii gospodarczej, kosmetyków oraz produktów higieny osobistej. Rozbudowana sieć hurtowni oraz magazynów pozwala na sprawne dostarczanie produktów do klientów i partnerów biznesowych.

Przedsiębiorstwo stworzyło także marki własne będące dużym atutem Delko.

Firma wprowadziła na rynek produkty w ośmiu głównych liniach:

 • Filip
 • Oskar
 • Delikato
 • Teak
 • Delko Professional
 • Filip Fresh
 • Taniuś
 • Blue

Oprócz tego Delko współpracuje z największymi i najbardziej znanymi producentami produktów drogeryjnych. Firma wprowadziła do swojej oferty także innowacyjną deskę do prasowania Flip 3D. Niewykluczone, że marka w przyszłości rozszerzy swoją ofertę o inne akcesoria.

Szukasz pracy?
Dodana
Dodana

MŁODSZY OPERATOR/KA LINII PRODUKCYJNEJ - Zapewniamy bezpłatny transport

Adecco Poland Sp. z o.o.

 • Skawina
 • 4 400-5 200 zł / mc
Dodana
Aplikuj bez CV

KSIĘGOWY (K/M)

AUDIT HR Sp. z o.o.

 • Zielona Góra
Dodana

Specjalista ds. obsługi klienta digitalowego

WhitePress

 • Bielsko-Biała
 • 4 600-5 200 zł / mc
Dodana

Grupa Kapitałowa Delko radzi sobie z roku na rok coraz lepiej i umacnia pozycję na rynku. Zgodnie z raportem finansowym za 2019 rok przychody netto ze sprzedaży produktów wyniosły 751,3 mln zł, co stanowi wzrost w porównaniu do 633,4 mln zł uzyskanych rok wcześniej. Przedsiębiorstwo mogło się pochwalić wynikiem EBITDA na poziomie 30,3 mln zł, zaś zysk netto ogółem osiągnął pułap 13,3 mln zł. Delko uzyskało najlepsze wyniki finansowe w swojej historii mimo wysokich kosztów związanych z przejęciem nowych spółek.

Nowe spółki posiadające własne sieci sklepów detalicznych pozwolą na kolejne wzrosty zysków z działalności Grupy Kapitałowej Delko. To nie koniec inwestycji Delko, ponieważ firma planuje w 2020 roku dokończenie procesów przejęcia kolejnych spółek prowadzących działalność hurtową. Dojdzie tym samym do kolejnego zwiększenia potencjału handlowego grupy. Wygląda więc na to, że przyszłość firmy rysuje się pozytywnie.

Delko w swojej historii zdobyło także cenne wyróżnienia, jak tytuł "Gazeli Biznesu" w latach 2002, 2003, 2006 - 2009, czy wyróżnienie "Hermesy" w 2005 roku.

Struktura zatrudnienia w firmie Delko

Grupa Kapitałowa Delko ma w swoich szeregach podmioty zajmujące się dystrybucją produktów drogeryjnych. Oznacza to, że poszczególne podmioty posiadają przede wszystkim magazyny, działy spedycji oraz oddziały sprzedaży. Grupa generuje łącznie w przeliczeniu na pełny etat ponad 1 534 etatów.

Mogłoby się wydawać, że w hurtowniach większą część zespołu będą stanowić mężczyźni. Tymczasem w 2019 roku Delko S.A. zakupiło spółki posiadające własne sieci sklepów detalicznych. Tym samym przeszło 1060 etatów przypada na kobiety, które stanowią główną siłę roboczą w sklepach drogeryjnych. Przedsiębiorstwo chwali się również, że zarobki kobiet i mężczyzn są w Delko niemal identyczne i na większości stanowisk nie notuje się różnic.

Praca w firmie Delko

Delko ze względu na swój profil działalności poszukuje głównie pracowników na stanowiska przedstawicieli handlowych oraz magazynierów. Poszczególne spółki należące do Grupy Kapitałowej Delko poszukują osób do pracy na własną rękę, a spółka matka nie prowadzi rekrutacji dla konkretnych dystrybutorów.

Osoby chcące znaleźć zatrudnienie w Delko muszą się posiłkować ogłoszeniami publikowanymi przez konkretne hurtownie. Wszystkie spółki wchodzące w skład grupy posiadają swoje strony internetowe, na których można znaleźć aktualne oferty pracy. Wystarczy na witrynach dystrybutorów wejść w zakładki Kariera, aby zapoznać się z wakatami.

Szukając pracy w Delko, należy odwiedzić witryny:

 • www.delko-krakow.pl
 • www.ama.waw.pl
 • www.nika.kielce.pl
 • www.doktorleks.com.pl
 • www.esta.pl
 • www.delkootto.pl
 • www.cosm.pl
 • www.delkor.pl

Opinie o firmie Delko

Każdy poszukując pracy, stara się poznać danego pracodawcę przed aplikowaniem. Najlepszym sposobem byłoby porozmawianie z pracownikami, ale to zazwyczaj nie jest możliwe, więc kandydaci do pracy posiłkują się internetem. W sieci można znaleźć wiele serwisów zajmujących się zbieraniem opinii o pracodawcach. W efekcie firmy powinny się starać dbać o pracowników, aby ci nie psuli wizerunku przedsiębiorstwa.

Oczywiście wypowiedzi publikowane w sieci bardzo często przybierają formę wylewania żali i trzeba je traktować z pewną dozą rezerwy. Mimo to wśród opinii byłych i aktualnych pracowników zazwyczaj da się wypatrzeć pewne powtarzające się wzorce dające obraz pracodawcy.

Źródło: www.gowork.pl

W przypadku Delko można znaleźć opinie byłych pracowników na temat poszczególnych spółek. Niestety aktualnych opinii jest niewiele i nie do końca dają obraz pracy w całej Grupie Delko. Wśród niewielu wpisów można wyczytać, że pensje na magazynach są możliwie najniższe, a praca nie należy do łatwych. Struktura zatrudnienia w podmiotach Grupy Delko nie daje również możliwości rozwoju i awansu. Wygląda na to, że praca w hurtowniach Delko przede wszystkim może być krótkim przystankiem na drodze rozbudowy kariery.

Kontakt z firmą Delko

Osoby poszukujące zatrudnienia w firmie Delko mogą się kontaktować z poszczególnymi hurtowaniami za pośrednictwem witryn internetowych podanych powyżej. W przypadku innych spraw można się kontaktować ze spółką matką Grupy Delko, czyli z firmą Delko S.A.

Dane kontaktowe Delko S.A.:

Gostyńska 51

63-100 Śrem

Tel. 61-283-77-31

e-mail: office@delko.com.pl

Biuro handlowe:

ul. Matuszewska 14

03-876 Warszawa

Tel. 022 490 26 26

e-mail: info@delko.com.pl

Szczegóły na temat działalności oraz poszczególnych oddziałów Grupy Kapitałowej Delko można znaleźć na stronie internetowej: www.delko.com.pl. Warto także odwiedzić Delko S.A. w social mediach. Na oficjalnym facebookowym profilu firmy można przede wszystkim zapoznać się z produktami markowymi spółki.

Facebook ikona

 

https://www.facebook.com/delkosa/

 

 

Delko S.A. stworzyło prężnie funkcjonującą sieć dystrybucji produktów drogeryjnych. Połączenie sił hurtowników okazało się bardzo dobrym ruchem. Niestety wygląda na to, że pod względem zatrudnienia Grupa Kapitałowa Delko nieco odstaje od współczesnych standardów i wymogów pracowników. Mimo to praca w hurtowniach Delko, szczególnie w roli przedstawicieli handlowych może być ciekawym przystankiem w rozwoju kariery i sposobem na zdobycie doświadczenia.

Podsumowanie:
 • Delko Spółka akcyjna powstała w celu konsolidacji rynku hurtowego i zapewnienia większej jakości usług w dystrybucji produktów drogeryjnych.
 • Grupa Kapitałowa Delko rozwija swoją działalność, planując kolejne przejęcia spółek prowadzących działalność hurtową, co pozwoli na kolejne wzrosty zysków.
 • Delko posiada w swoim portfolio marki własne oraz współpracuje z największymi i najbardziej znanymi producentami produktów drogeryjnych.
 • W Delko pracuje ponad 1 534 etatów, a kobiety stanowią główną siłę roboczą w sklepach drogeryjnych. Zarobki kobiet i mężczyzn są niemal identyczne i na większości stanowisk nie notuje się różnic.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Ewa Sztuczka-Mazur

Social Media Manager

Social Media Manager w branży HR, autorka tekstów, copywriterka, specjalistka Facebook ADS, wokalistka i pszczelarka.
Obecnie w Aplikuj.pl odpowiedzialna głównie za treści z obszaru miękkiego HR oraz prawa pracy.

5 komentarzy

Dalia

Dalia

Bardzo cieszę się z wyników finansowych Grupy Delko. To dobry prognostyk dla całego rynku. Firma jest znanym i cenionym graczem, a planowane przejęcia przedsiębiorstw hurtowych powinny przynieść kolejne sukcesy.
Witek

Witek

Cieszę się, że firma ma tak rozbudowaną sieć dystrybucji i że w przyszłości planuje rozwijać swój asortyment. Mam nadzieję, że zwiększenie potencjału handlowego przyniesie także więcej ofert pracy.
Staszek

Staszek

Przyznam, że miałem nadzieję, że Delko to dobre miejsce do pracy, ale po przeczytaniu opinii na temat zatrudnienia w tym przedsiębiorstwie nie jestem już taka pewna. Mam nadzieję, że firma coś zmieni w swoim podejściu do pracowników.
Hania

Hania

Pracowałem na magazynie w jednej z hurtowni Delko i niestety nie mogę polecić tej pracy. Pensje są naprawdę niskie, a ciężka praca i monotonia dają się we znaki. Niestety też nie ma dużych możliwości awansu.
Olek

Olek

Fajny opis firmy. Przydałoby się też aby więcej przekazać o charakterze pracy i stanowiskach oraz możliwościach do pracy tu.

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.

Dbamy o Twoją prywatność

Serwis wykorzystuje pliki cookies, czyli pliki tekstowe, które za zgodą Użytkownika są przechowywane na komputerze lub urządzeniu mobilnym Użytkownika, co może wiązać się również z przetwarzaniem danych osobowych Użytkownika. Pliki cookies przetwarzane przez Aplikuj.pl Paweł Strykowski, zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej pod adresem: ul. Legionów 26/28, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 5471567654, REGON: 070776507, w celu umożliwienia korzystania z Serwisu, jak również na potrzeby analizy zachowań Użytkownika w Serwisie, personalizacji prezentowanych Użytkownikowi treści oraz reklam, zapewnienia działania funkcji mediów społecznościowych oraz do zarządzania Serwisem. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies, jak również dostęp do panelu zarządzania ustawieniami cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych zawartych w plikach cookies jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych wyrażona poprzez akceptację wykorzystania plików cookies (art. 6 (1)(a) RODO).

Zgoda udzielona poprzez wybór opcji "Wyrażam zgodę" oznacza akceptację wszystkich wykorzystywanych w Serwisie plików cookies. Zgoda Użytkownika może być w każdym momencie zmieniona poprzez kliknięcie w link umieszczony w Polityce Prywatności.

Użytkownikom przysługują następujące prawa: prawo do żądania dostępu do swoich danych, prawo do ich sprostowania, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym przysługujących Użytkownikowi praw, można znaleźć w naszej Polityce Prywatności.

Dostosowuję swój wybór

Dokonaj szczegółowego wyboru poniższych ustawień, aby zapisać indywidualne ustawienia prywatności. Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Pliki cookies niezbędne do świadczenia usług drogą elektroniczną Zawsze aktywne
Narzędzia statystyczne i marketingowe Google Tag Manager, Google Analytics, Google Ads, Facebook Piksel (remarketing)
Narzędzie analityczne HotJar Statystyka