Twoje wsparcie w rekrutacji

Praca Delko - jeden z wiodących dystrybutorów produktów drogeryjnych

Praca Delko - jeden z wiodących dystrybutorów produktów drogeryjnych
W 1995 roku właściciele kilkunastu hurtowni chemii gospodarczej i kosmetyków z całej Polski postanowili wejść w układ tworząc wspólnie jedną markę Delko. Tak powstała spółka akcyjna, której celem miało być uzyskanie statusu jednego z liderów rynku dystrybucji produktów drogeryjnych.

Dziś Grupę Kapitałową Delko tworzy 13 dystrybutorów-hurtowników, którzy działają na terenie całego kraju. Równocześnie pozostają oni głównymi akcjonariuszami spółki Delko S.A. pełniącej rolę nadrzędnej spółki całej grupy. Wspólne działania hurtowników sprawiły, że firma szybko przebiła się do czołówki dystrybutorów i do dziś utrzymuje wysoką pozycję na rynku. Warto się więc przyjrzeć jej ofercie dla klientów oraz perspektywom dla pracowników.

Działalność firmy Delko

Spółka akcyjna Delko powstała w celu konsolidacji rynku hurtowego i zapewniania większej jakości usług w dystrybucji produktów drogeryjnych. Obecnie dystrybucja produktów Delko jest prowadzona przez 13 dystrybutorów posiadających swoje siedziby na terenie całej Polski.

Sama Grupa Kapitałowa Delko składa się ze spółki matki Delko S.A., operatora programu franczyzowego Blue Stop Sp. z o.o. oraz z ośmiu hurtowni:

 • CosmeticsRDT sp. z o.o.
 • Delkor sp. z o.o.
 • Delko ESTA sp. z o.o.
 • Delko Otto sp. z o.o.
 • Doktor LEKS S.A.
 • Nika sp. z o.o.
 • Ama sp. z o.o.
 • Frog MS Delko sp. z o.o.

Delko zajmuje się dystrybucją środków chemii gospodarczej, kosmetyków oraz produktów higieny osobistej. Rozbudowana sieć hurtowni oraz magazynów pozwala na sprawne dostarczanie produktów do klientów i partnerów biznesowych.

Przedsiębiorstwo stworzyło także marki własne będące dużym atutem Delko.

Firma wprowadziła na rynek produkty w ośmiu głównych liniach:

 • Filip
 • Oskar
 • Delikato
 • Teak
 • Delko Professional
 • Filip Fresh
 • Taniuś
 • Blue

Oprócz tego Delko współpracuje z największymi i najbardziej znanymi producentami produktów drogeryjnych. Firma wprowadziła do swojej oferty także innowacyjną deskę do prasowania Flip 3D. Niewykluczone, że marka w przyszłości rozszerzy swoją ofertę o inne akcesoria.

Grupa Kapitałowa Delko radzi sobie z roku na rok coraz lepiej i umacnia pozycję na rynku. Zgodnie z raportem finansowym za 2019 rok przychody netto ze sprzedaży produktów wyniosły 751,3 mln zł, co stanowi wzrost w porównaniu do 633,4 mln zł uzyskanych rok wcześniej. Przedsiębiorstwo mogło się pochwalić wynikiem EBITDA na poziomie 30,3 mln zł, zaś zysk netto ogółem osiągnął pułap 13,3 mln zł. Delko uzyskało najlepsze wyniki finansowe w swojej historii mimo wysokich kosztów związanych z przejęciem nowych spółek.

Nowe spółki posiadające własne sieci sklepów detalicznych pozwolą na kolejne wzrosty zysków z działalności Grupy Kapitałowej Delko. To nie koniec inwestycji Delko, ponieważ firma planuje w 2020 roku dokończenie procesów przejęcia kolejnych spółek prowadzących działalność hurtową. Dojdzie tym samym do kolejnego zwiększenia potencjału handlowego grupy. Wygląda więc na to, że przyszłość firmy rysuje się pozytywnie.

Delko w swojej historii zdobyło także cenne wyróżnienia, jak tytuł "Gazeli Biznesu" w latach 2002, 2003, 2006 - 2009, czy wyróżnienie "Hermesy" w 2005 roku.

Struktura zatrudnienia w firmie Delko

Grupa Kapitałowa Delko ma w swoich szeregach podmioty zajmujące się dystrybucją produktów drogeryjnych. Oznacza to, że poszczególne podmioty posiadają przede wszystkim magazyny, działy spedycji oraz oddziały sprzedaży. Grupa generuje łącznie w przeliczeniu na pełny etat ponad 1 534 etatów.

Mogłoby się wydawać, że w hurtowniach większą część zespołu będą stanowić mężczyźni. Tymczasem w 2019 roku Delko S.A. zakupiło spółki posiadające własne sieci sklepów detalicznych. Tym samym przeszło 1060 etatów przypada na kobiety, które stanowią główną siłę roboczą w sklepach drogeryjnych. Przedsiębiorstwo chwali się również, że zarobki kobiet i mężczyzn są w Delko niemal identyczne i na większości stanowisk nie notuje się różnic.

Praca w firmie Delko

Delko ze względu na swój profil działalności poszukuje głównie pracowników na stanowiska przedstawicieli handlowych oraz magazynierów. Poszczególne spółki należące do Grupy Kapitałowej Delko poszukują osób do pracy na własną rękę, a spółka matka nie prowadzi rekrutacji dla konkretnych dystrybutorów.

Osoby chcące znaleźć zatrudnienie w Delko muszą się posiłkować ogłoszeniami publikowanymi przez konkretne hurtownie. Wszystkie spółki wchodzące w skład grupy posiadają swoje strony internetowe, na których można znaleźć aktualne oferty pracy. Wystarczy na witrynach dystrybutorów wejść w zakładki Kariera, aby zapoznać się z wakatami.

Szukając pracy w Delko, należy odwiedzić witryny:

 • www.delko-krakow.pl
 • www.ama.waw.pl
 • www.nika.kielce.pl
 • www.doktorleks.com.pl
 • www.esta.pl
 • www.delkootto.pl
 • www.cosm.pl
 • www.delkor.pl

Opinie o firmie Delko

Każdy poszukując pracy, stara się poznać danego pracodawcę przed aplikowaniem. Najlepszym sposobem byłoby porozmawianie z pracownikami, ale to zazwyczaj nie jest możliwe, więc kandydaci do pracy posiłkują się internetem. W sieci można znaleźć wiele serwisów zajmujących się zbieraniem opinii o pracodawcach. W efekcie firmy powinny się starać dbać o pracowników, aby ci nie psuli wizerunku przedsiębiorstwa.

Oczywiście wypowiedzi publikowane w sieci bardzo często przybierają formę wylewania żali i trzeba je traktować z pewną dozą rezerwy. Mimo to wśród opinii byłych i aktualnych pracowników zazwyczaj da się wypatrzeć pewne powtarzające się wzorce dające obraz pracodawcy.

Źródło: www.gowork.pl

W przypadku Delko można znaleźć opinie byłych pracowników na temat poszczególnych spółek. Niestety aktualnych opinii jest niewiele i nie do końca dają obraz pracy w całej Grupie Delko. Wśród niewielu wpisów można wyczytać, że pensje na magazynach są możliwie najniższe, a praca nie należy do łatwych. Struktura zatrudnienia w podmiotach Grupy Delko nie daje również możliwości rozwoju i awansu. Wygląda na to, że praca w hurtowniach Delko przede wszystkim może być krótkim przystankiem na drodze rozbudowy kariery.

Kontakt z firmą Delko

Osoby poszukujące zatrudnienia w firmie Delko mogą się kontaktować z poszczególnymi hurtowaniami za pośrednictwem witryn internetowych podanych powyżej. W przypadku innych spraw można się kontaktować ze spółką matką Grupy Delko, czyli z firmą Delko S.A.

Dane kontaktowe Delko S.A.:

Gostyńska 51

63-100 Śrem

Tel. 61-283-77-31

e-mail: office@delko.com.pl

Biuro handlowe:

ul. Matuszewska 14

03-876 Warszawa

Tel. 022 490 26 26

e-mail: info@delko.com.pl

Szczegóły na temat działalności oraz poszczególnych oddziałów Grupy Kapitałowej Delko można znaleźć na stronie internetowej: www.delko.com.pl. Warto także odwiedzić Delko S.A. w social mediach. Na oficjalnym facebookowym profilu firmy można przede wszystkim zapoznać się z produktami markowymi spółki.

Facebook ikona

 

https://www.facebook.com/delkosa/

 

 

Delko S.A. stworzyło prężnie funkcjonującą sieć dystrybucji produktów drogeryjnych. Połączenie sił hurtowników okazało się bardzo dobrym ruchem. Niestety wygląda na to, że pod względem zatrudnienia Grupa Kapitałowa Delko nieco odstaje od współczesnych standardów i wymogów pracowników. Mimo to praca w hurtowniach Delko, szczególnie w roli przedstawicieli handlowych może być ciekawym przystankiem w rozwoju kariery i sposobem na zdobycie doświadczenia.

Oceń ten wpis
Praca Delko - jeden z wiodących dystrybutorów produktów drogeryjnych
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.