Najwięksi pracodawcy w Polsce

Praca Rainbow Tours - kariera w świecie podróży

14 lipca 2020

4 z 5

Ocena: 4 z 5 | 13 głosów

13 głosów

5 komentarzy
Praca Rainbow Tours - kariera w świecie podróży
Branża turystyczna od czasu zmiany ustroju politycznego w Polsce rośnie na naszym rynku w siłę. Polacy nie tylko mogą swobodnie podróżować za granicę, ale także coraz więcej osób stać na wakacje w tropikach. Sytuacja dała wielkie pole do popisu biurom turystycznym. W tej branży zdobycie zaufania klientów nie jest łatwe, a jedną z firm, którym się to udaje jest Rainbow Tours.

Rainbow Tours S.A. jest jednym z największych tak zwanych touroperatorów na polskim rynku. Spółka nie tylko zajmuje się sprzedażą wycieczek zagranicznych, ale na szeroką skalę organizuje imprezy turystyczne i dba o planowanie oraz organizację wyjazdów milionów klientów. Rainbow Tours stało się jednym z najważniejszych graczy na rynku turystycznym w Polsce, co przyciąga klientów oraz potencjalnych pracowników chcących rozpocząć karierę w tej atrakcyjnej branży. Przyjrzyjmy się więc bliżej czołowemu touroperatorowi z Łodzi.

Historia firmy Rainbow Tours

Rainbow Tours S.A. jest dziś jednym z liderów polskiego rynku turystycznego, a swoje początki ma w 1990 roku, czyli tuż po zmianie ustrojowej w kraju. Grupa przedsiębiorców założyła tuż po upadku komunizmu firmę Rainbow Polska Sp. z o.o. Rok później kolejni biznesmeni powołali do życia spółkę Globtroter s.c., która w 1996 roku przekształciła się w Globtroter Sp. z o.o.

Te dwie spółki dały w 2000 roku fundament pod budowę marki Rainbow Tours. Firmy połączyły się w jedną spółkę Rainbow Polska Sp. z o.o. i zaczęły używać znanej do dziś nazwy handlowej. W 2004 roku spółka przekształciła się w Rainbow Tours S.A. i rozpoczęła budowę sieci swoich biur obsługi klienta. Sieć sprzedaży dynamicznie się rozrastała, aż w 2007 roku spółka zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rainbow Tours urosło w siłę i z czasem stało się członkiem Polskiej Izby Turystyki, a od 2010 roku uczestniczy w programie Rzetelna Firma. Spółka jest również jednym z założycieli Polskiego Związku Organizatorów Turystyki.

Działalność firmy Rainbow Tours

Rainbow Tours przez 30 lat swojego istnienia skrupulatnie szlifował ofertę i tworzył sieci kontaktów biznesowych pozwalających na oferowanie możliwie jak najciekawszych wycieczek. Touroperator zajmuje się nie tylko organizacją zwykłych wycieczek, ale także ma w swojej ofercie ciekawe rejsy, przeloty czarterowe, wycieczki fakultatywne oraz masę interesujących atrakcji turystycznych.

Przedsiębiorstwo przygotowuje bogatą ofertę atrakcji, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Klienci mogą zaplanować urlop w najpiękniejszych kurortach wakacyjnych bądź skorzystać z ofert last minute. Oferta biura podróży Rainbow Tours obejmuje długie wakacje oraz krótkie wypady w ciekawe miejsca.

Dużą zaletą Rainbow Tours są pracujący dla firmy przewodnicy oraz rezydenci, którzy biorą pod opiekę turystów korzystających z usług biura. Rainbow Tours zdało sobie sprawę, że dużym atutem są właśnie specjaliści, dlatego firma prowadzi swoją własną Akademię Rainbow szkolącą nowe pokolenia pracowników branży turystycznej.

Video

Szukasz pracy?

Diagnosta laboratoryjny

Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny

 • Jaworze
Dodana
Dodana

Posadzkarz – Praca Niemcy – Niemiecka umowa lub B2B

Pracownicy Budowlani Sp. z o.o.

 • Szczecin
Dodana
Aplikuj bez CV

Poszukujemy pracownika na stanowisko operatora maszyn

GRUPA CONTRAIN

 • Pabianice
 • 4 700-5 500 zł / mc
Dodana

Pracownik fizyczny do laboratorium

NEW ZINC Sp. z o.o.

 • Czechowice-Dziedzice
Dodana

W Akademii Rainbow prowadzone są kursy i szkolenia na pracowników obsługi turystycznej oraz kursy językowe z naciskiem na turystykę.

Adepci akademii mogą wziąć udział między innymi w szkoleniach na:

 • Pilota wycieczek
 • Animatora czasu wolnego
 • Rezydenta turystycznego
 • Animatora Dance&Fitness
 • Animatora imprez dla dzieci

Informacje o działalności Akademii Rainbow można znaleźć na stronie internetowej: www.akademiarainbow.pl.

Raporty finansowe publikowane przez Rainbow Tours S.A. pokazują, że firma z roku na rok radzi sobie coraz lepiej i może się pochwalić stabilną sytuacją w tej dość zdradliwej branży, jaką jest turystyka. W 2019 roku firma odnotowała wzrosty dochodów względem 2018 roku, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Także mając na uwadze ostatnią ciężką sytuację dla przemysłu turystycznego.

Wybrane dane finansowe Rainbow Tours (w tys. zł)

  2019 2018
Przychody ze sprzedaży 1 745 960 1 599 106
Zysk (strata) na działalności operacyjnej 38 809 13 300
Zysk (strata) przed opodatkowaniem 35 510 10 006
Zysk (strata) netto 28 595 7 560
Całkowite dochody (ogółem)   26 160 15 124

 

Sukcesy branżowe firmy Rainbow Tours

Rainbow Tours w swojej historii odnosiło wiele sukcesów na rynku, co potwierdzały liczne nagrody i wyróżnienia dla biura. Przedsiębiorstwo zgromadziło na swoim koncie wiele nagród świadczących o wysokiej jakości funkcjonowania firmy. Dzięki temu zarysował się obraz biura podróży, któremu klienci mogą zaufać. Dotyczy to także osób myślących o zatrudnieniu w Rainbow Tours.

Wybrane nagrody firmy Rainbow Tours S.A.:

"Orły Wprost" - w 2019 roku Rainbow Tours zostało wyróżnione w prestiżowym plebiscycie tygodnika Wprost.

"Effie Awards" - statuetka dla Rainbow Tours w kategorii Performance Marketing/ E-commerce za efekty współpracy firmy z Bluerank.

"MIXX Awards 2017" - brąz dla Rainbow Tours w kategorii "Best Use of Technology".

"Róża Kolumba 2016" - zwycięstwo w kategorii Media internetowe plebiscytu Wiadomości Turystycznych.

"Business Traveler 2015" - nagroda przyznana na podstawie ankiet wypełnianych przez biznesmenów.

"Diamenty Forbesa" - nagroda dla Rainbow Tours w kategorii spółek z przychodami powyżej 250 mln zł.

Tak się prezentuje skromna część wielu nagród, jakie Rainbow Tours zgromadziło na swoim koncie. Patrząc na poczynania i kierunek rozwoju biura jeszcze niejedna statuetka może znaleźć swoje miejsce w centrali firmy.

Praca w firmie Rainbow Tours

Osoby poszukujące pracy w sektorze turystycznym z pewnością zwracają uwagę na Rainbow Tours. Nie ma się co dziwić, ponieważ firma stała się rozpoznawalną marką. Biuro podróży posiada ponad 100 placówek własnych w największych miastach Polski. W całej Polsce działa ponad 350 sprzedawców, a firma ma w swoich szeregach także pilotów wycieczek, animatorów czy rezydentów.

Video

Rainbow Tours w swoich materiałach marketingowych obiecuje możliwości rozwoju, specjalistyczne szkolenia w kraju i za granicą oraz konkursy czy programy motywacyjne. Pracownicy mogą liczyć również na tańsze wakacje dla siebie i swojej rodziny. Zainteresowani pracą w Rainbow Tours mogą znaleźć aktualne oferty pracy pod adresem: https://rainbowtours.dolaczdonas.pl/praca

Warto nadmienić, że firma stara się utrzymać nowoczesny charakter i co za tym idzie, posiada własny dział IT pomagający sprawnie operować marce w sieci. Przedsiębiorstwo poszukuje dzięki temu fachowców IT z naciskiem na programistów i testerów. Ofertę można znaleźć pod adresem: https://r.pl/praca-w-it.

Jeżeli nie znajdziecie interesującej oferty w swoim mieście, to firma zachęca do złożenia spontanicznej aplikacji na adres mailowy: rekrutacje@r.pl. Kandydatura zostanie wzięta pod uwagę gdy tylko zwolni się miejsce pracy.

Opinie o firmie Rainbow Tours

Przed aplikowaniem warto się rozeznać w temacie warunków i atmosfery panującej u potencjalnego pracodawcy. Nie zawsze można porozmawiać z pracownikami, dlatego kandydaci sięgają po pomoc portali gromadzących opinie na temat pracodawców.

Warto pamiętać, aby do opinii wypisywanych w sieci podchodzić z pewną dozą rezerwy. Można jednak z nich często wyciągnąć wnioski dające obraz pracodawcy. W przypadku Rainbow Tours można znaleźć mieszane opinie na temat pracy. Wiele wpisów dotyczących między innymi placówek biura ma dość pozytywny oddźwięk. Z drugiej strony pracownicy centrali wskazują na nie najlepsze zarządzanie oraz brak docenienia pracy najlepszych sprzedawców.

Wygląda na to, że praca w Rainbow Tours przede wszystkim może przynieść cenne doświadczenie w branży turystycznej i sprzedaży tego typu produktów. Wielu pracowników chwali sobie także towarzyszące pracy podróże, czy to w ramach pracy, czy szkoleń bądź nagród. Najwyraźniej szukając pracy w branży turystycznej, warto spróbować swoich sił w Rainbow Tours.

Źródło: www.absolvent.pl

Kontakt z firmą Rainbow Tours

Kandydaci do pracy w Rainbow Tours w sprawach kontaktu z biurem mogą się posiłkować podanymi wyżej adresami zawierającymi oferty pracy. Interesanci chcący pozyskać informacje odnośnie oferty firmy mają możliwość skorzystania z infolinii dostępnej cały tydzień w godzinach od 8:00 do 22:00.

Infolinia Rainbow Tours:

42 680 38 51

e-mail: callcenter@R.pl

Na stronie internetowej www.r.pl w zakładce Kontakt można znaleźć również formularz kontaktowy oraz szczegółowe dane wszystkich działów firmy Rainbow Tours.

Najważniejsze dane kontaktowe Rainbow Tours:

Sekretariat:

Tel. 42 680 38 20

Dział transportu autokarowego i pilotażu:

Tel. 42 680 38 95

Fax. 42 680 38 90

Dział rezerwacji grupowych / Dział incentive – wyjazdy dla firm:

Tel. 42 680 38 10

Dział księgowości:

Tel. 42 680 38 70

Fax. 42 680 38 79

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych:

Tel. 42 680 38 51

e-mail: rodo@R.pl

W przypadku firmy takiej, jak Rainbow Tours warto śledzić social media. Biuro podróży publikuje w swoich kanałach wiele ciekawych informacji i materiałów związanych z działalnością oraz podróżami.

Facebook ikona
YouTube ikona
LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/RainbowToursSA

 

 

https://www.youtube.com/user/mediarainbowtours

 

 

https://www.linkedin.com/company/rainbow-tours_2/

 

 

Rainbow Tours jest jednym z czołowych graczy na rynku turystycznym w Polsce i to kusi klientów oraz potencjalnych pracowników. Wiele wskazuje na to, że warto podjąć pracę w Rainbow Tours. Nawet jeżeli nie będzie ona zajęciem na dłużej, to pozwoli zdobyć cenne doświadczenie oraz atrakcyjny wpis do CV.

Podsumowanie:
 • Rainbow Tours S.A. is one of the leading tour operators in the Polish market, with its origins dating back to 1990, soon after the country's political transformation.
 • The company offers not only ordinary tours, but also interesting cruises, charter flights, optional excursions and a wide range of tourist attractions.
 • Rainbow Tours has a network of customer service offices and a team of skilled guides and residents taking care of tourists, and it runs its own Rainbow Academy providing training for new employees in the tourism industry and language courses.
 • The company has been honoured with numerous awards and recognitions for high quality services and achievements in the industry, including the prestigious "Orły Wprost" award in 2019.

Autor

Artykuł został opracowany i zmodyfikowany przez kilku autorów. Poniżej podajemy dane redaktora lub autora, który dokonał ostatniej modyfikacji.

Patrycja Kosek

Dziennikarz

Marketing specialist w WhitePress. Copywriter w Aplikuj.pl Dziennikarz w bielsko.biala.pl. Ponad 10 lat doświadczeń.
Moja praca kręci się wokół treści. Tworzę, przerabiam, sprawdzam, poprawiam, zlecam i weryfikuję. Planowanie i budowanie contentu sprawia mi przyjemność, tak samo jak poznawanie rozmaitych metod komunikacji i efektywne ich wykorzystanie. 

5 komentarzy

Traktor

Traktor

Jako właściciel firmy, cieszę się widząc, że inne firmy na rynku odnajdują sukces i osiągają dobre wyniki finansowe. Rainbow Tours to przykład na to, że w Polsce można prowadzić biznes na wysokim poziomie. Gratuluję firmie i życzę dalszych sukcesów.
Devil2

Devil2

Czytając ten artykuł, zauważyłem, że Rainbow Tours to firma godna uwagi. Zainteresowała mnie zwłaszcza ich Akademia Rainbow, która z pewnością mogłaby mi pomóc w rozwoju kariery w branży turystycznej. Szkoda, że nie ma w moim mieście biura Rainbow Tours, ale może uda mi się znaleźć jakąś pracę zdalną.
Piszczek

Piszczek

Słyszałam wiele pozytywnych opinii o Rainbow Tours i bardzo chciałabym znaleźć tam pracę. Zdaję sobie jednak sprawę, że miejsca pracy w takiej branży są ograniczone, dlatego trzeba walczyć o swoje. Ogólnie artykuł bardzo mnie zainteresował i zrobił na mnie dobre wrażenie.
Zenon

Zenon

Jestem pracownikiem Rainbow Tours od 5 lat i z przyjemnością stwierdzam, że firma świetnie się rozwija. Rozbudowana sieć biur, ciekawe oferty, wielu zadowolonych klientów. Cieszę się, że pracuję w tak stabilnej firmie.
Lenox

Lenox

Praca w turystyce zawsze się kojarzy z korzyściami typu wycieczki i podróże. Chciałbym wiedzieć czy tak jest na prawdę?

Dodaj komentarz

Wszystkie pola muszą być prawidłowo wypełnione

Komentarz został dodany

Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających wulgarne słowa, adresy www oraz adesy e-mail i numery telefonów.