Twoje wsparcie w rekrutacji

Praca Rainbow Tours - kariera w świecie podróży

Praca Rainbow Tours - kariera w świecie podróży
Branża turystyczna od czasu zmiany ustroju politycznego w Polsce rośnie na naszym rynku w siłę. Polacy nie tylko mogą swobodnie podróżować za granicę, ale także coraz więcej osób stać na wakacje w tropikach. Sytuacja dała wielkie pole do popisu biurom turystycznym. W tej branży zdobycie zaufania klientów nie jest łatwe, a jedną z firm, którym się to udaje jest Rainbow Tours.

Rainbow Tours S.A. jest jednym z największych tak zwanych touroperatorów na polskim rynku. Spółka nie tylko zajmuje się sprzedażą wycieczek zagranicznych, ale na szeroką skalę organizuje imprezy turystyczne i dba o planowanie oraz organizację wyjazdów milionów klientów. Rainbow Tours stało się jednym z najważniejszych graczy na rynku turystycznym w Polsce, co przyciąga klientów oraz potencjalnych pracowników chcących rozpocząć karierę w tej atrakcyjnej branży. Przyjrzyjmy się więc bliżej czołowemu touroperatorowi z Łodzi.

Historia firmy Rainbow Tours

Rainbow Tours S.A. jest dziś jednym z liderów polskiego rynku turystycznego, a swoje początki ma w 1990 roku, czyli tuż po zmianie ustrojowej w kraju. Grupa przedsiębiorców założyła tuż po upadku komunizmu firmę Rainbow Polska Sp. z o.o. Rok później kolejni biznesmeni powołali do życia spółkę Globtroter s.c., która w 1996 roku przekształciła się w Globtroter Sp. z o.o.

Te dwie spółki dały w 2000 roku fundament pod budowę marki Rainbow Tours. Firmy połączyły się w jedną spółkę Rainbow Polska Sp. z o.o. i zaczęły używać znanej do dziś nazwy handlowej. W 2004 roku spółka przekształciła się w Rainbow Tours S.A. i rozpoczęła budowę sieci swoich biur obsługi klienta. Sieć sprzedaży dynamicznie się rozrastała, aż w 2007 roku spółka zadebiutowała na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Rainbow Tours urosło w siłę i z czasem stało się członkiem Polskiej Izby Turystyki, a od 2010 roku uczestniczy w programie Rzetelna Firma. Spółka jest również jednym z założycieli Polskiego Związku Organizatorów Turystyki.

Działalność firmy Rainbow Tours

Rainbow Tours przez 30 lat swojego istnienia skrupulatnie szlifował ofertę i tworzył sieci kontaktów biznesowych pozwalających na oferowanie możliwie jak najciekawszych wycieczek. Touroperator zajmuje się nie tylko organizacją zwykłych wycieczek, ale także ma w swojej ofercie ciekawe rejsy, przeloty czarterowe, wycieczki fakultatywne oraz masę interesujących atrakcji turystycznych.

Przedsiębiorstwo przygotowuje bogatą ofertę atrakcji, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Klienci mogą zaplanować urlop w najpiękniejszych kurortach wakacyjnych bądź skorzystać z ofert last minute. Oferta biura podróży Rainbow Tours obejmuje długie wakacje oraz krótkie wypady w ciekawe miejsca.

Dużą zaletą Rainbow Tours są pracujący dla firmy przewodnicy oraz rezydenci, którzy biorą pod opiekę turystów korzystających z usług biura. Rainbow Tours zdało sobie sprawę, że dużym atutem są właśnie specjaliści, dlatego firma prowadzi swoją własną Akademię Rainbow szkolącą nowe pokolenia pracowników branży turystycznej.

W Akademii Rainbow prowadzone są kursy i szkolenia na pracowników obsługi turystycznej oraz kursy językowe z naciskiem na turystykę.

Adepci akademii mogą wziąć udział między innymi w szkoleniach na:

  • Pilota wycieczek
  • Animatora czasu wolnego
  • Rezydenta turystycznego
  • Animatora Dance&Fitness
  • Animatora imprez dla dzieci

Informacje o działalności Akademii Rainbow można znaleźć na stronie internetowej: www.akademiarainbow.pl.

Raporty finansowe publikowane przez Rainbow Tours S.A. pokazują, że firma z roku na rok radzi sobie coraz lepiej i może się pochwalić stabilną sytuacją w tej dość zdradliwej branży, jaką jest turystyka. W 2019 roku firma odnotowała wzrosty dochodów względem 2018 roku, co pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Także mając na uwadze ostatnią ciężką sytuację dla przemysłu turystycznego.

Wybrane dane finansowe Rainbow Tours (w tys. zł)

  2019 2018
Przychody ze sprzedaży 1 745 960 1 599 106
Zysk (strata) na działalności operacyjnej 38 809 13 300
Zysk (strata) przed opodatkowaniem 35 510 10 006
Zysk (strata) netto 28 595 7 560
Całkowite dochody (ogółem)   26 160 15 124

 

Sukcesy branżowe firmy Rainbow Tours

Rainbow Tours w swojej historii odnosiło wiele sukcesów na rynku, co potwierdzały liczne nagrody i wyróżnienia dla biura. Przedsiębiorstwo zgromadziło na swoim koncie wiele nagród świadczących o wysokiej jakości funkcjonowania firmy. Dzięki temu zarysował się obraz biura podróży, któremu klienci mogą zaufać. Dotyczy to także osób myślących o zatrudnieniu w Rainbow Tours.

Wybrane nagrody firmy Rainbow Tours S.A.:

"Orły Wprost" - w 2019 roku Rainbow Tours zostało wyróżnione w prestiżowym plebiscycie tygodnika Wprost.

"Effie Awards" - statuetka dla Rainbow Tours w kategorii Performance Marketing/ E-commerce za efekty współpracy firmy z Bluerank.

"MIXX Awards 2017" - brąz dla Rainbow Tours w kategorii "Best Use of Technology".

"Róża Kolumba 2016" - zwycięstwo w kategorii Media internetowe plebiscytu Wiadomości Turystycznych.

"Business Traveler 2015" - nagroda przyznana na podstawie ankiet wypełnianych przez biznesmenów.

"Diamenty Forbesa" - nagroda dla Rainbow Tours w kategorii spółek z przychodami powyżej 250 mln zł.

Tak się prezentuje skromna część wielu nagród, jakie Rainbow Tours zgromadziło na swoim koncie. Patrząc na poczynania i kierunek rozwoju biura jeszcze niejedna statuetka może znaleźć swoje miejsce w centrali firmy.

Praca w firmie Rainbow Tours

Osoby poszukujące pracy w sektorze turystycznym z pewnością zwracają uwagę na Rainbow Tours. Nie ma się co dziwić, ponieważ firma stała się rozpoznawalną marką. Biuro podróży posiada ponad 100 placówek własnych w największych miastach Polski. W całej Polsce działa ponad 350 sprzedawców, a firma ma w swoich szeregach także pilotów wycieczek, animatorów czy rezydentów.

Rainbow Tours w swoich materiałach marketingowych obiecuje możliwości rozwoju, specjalistyczne szkolenia w kraju i za granicą oraz konkursy czy programy motywacyjne. Pracownicy mogą liczyć również na tańsze wakacje dla siebie i swojej rodziny. Zainteresowani pracą w Rainbow Tours mogą znaleźć aktualne oferty pracy pod adresem: https://rainbowtours.dolaczdonas.pl/praca

Warto nadmienić, że firma stara się utrzymać nowoczesny charakter i co za tym idzie, posiada własny dział IT pomagający sprawnie operować marce w sieci. Przedsiębiorstwo poszukuje dzięki temu fachowców IT z naciskiem na programistów i testerów. Ofertę można znaleźć pod adresem: https://r.pl/praca-w-it.

Jeżeli nie znajdziecie interesującej oferty w swoim mieście, to firma zachęca do złożenia spontanicznej aplikacji na adres mailowy: rekrutacje@r.pl. Kandydatura zostanie wzięta pod uwagę gdy tylko zwolni się miejsce pracy.

Opinie o firmie Rainbow Tours

Przed aplikowaniem warto się rozeznać w temacie warunków i atmosfery panującej u potencjalnego pracodawcy. Nie zawsze można porozmawiać z pracownikami, dlatego kandydaci sięgają po pomoc portali gromadzących opinie na temat pracodawców.

Warto pamiętać, aby do opinii wypisywanych w sieci podchodzić z pewną dozą rezerwy. Można jednak z nich często wyciągnąć wnioski dające obraz pracodawcy. W przypadku Rainbow Tours można znaleźć mieszane opinie na temat pracy. Wiele wpisów dotyczących między innymi placówek biura ma dość pozytywny oddźwięk. Z drugiej strony pracownicy centrali wskazują na nie najlepsze zarządzanie oraz brak docenienia pracy najlepszych sprzedawców.

Wygląda na to, że praca w Rainbow Tours przede wszystkim może przynieść cenne doświadczenie w branży turystycznej i sprzedaży tego typu produktów. Wielu pracowników chwali sobie także towarzyszące pracy podróże, czy to w ramach pracy, czy szkoleń bądź nagród. Najwyraźniej szukając pracy w branży turystycznej, warto spróbować swoich sił w Rainbow Tours.

Źródło: www.absolvent.pl

Kontakt z firmą Rainbow Tours

Kandydaci do pracy w Rainbow Tours w sprawach kontaktu z biurem mogą się posiłkować podanymi wyżej adresami zawierającymi oferty pracy. Interesanci chcący pozyskać informacje odnośnie oferty firmy mają możliwość skorzystania z infolinii dostępnej cały tydzień w godzinach od 8:00 do 22:00.

Infolinia Rainbow Tours:

42 680 38 51

e-mail: callcenter@R.pl

Na stronie internetowej www.r.pl w zakładce Kontakt można znaleźć również formularz kontaktowy oraz szczegółowe dane wszystkich działów firmy Rainbow Tours.

Najważniejsze dane kontaktowe Rainbow Tours:

Sekretariat:

Tel. 42 680 38 20

Dział transportu autokarowego i pilotażu:

Tel. 42 680 38 95

Fax. 42 680 38 90

Dział rezerwacji grupowych / Dział incentive – wyjazdy dla firm:

Tel. 42 680 38 10

Dział księgowości:

Tel. 42 680 38 70

Fax. 42 680 38 79

Kontakt do Inspektora Ochrony Danych:

Tel. 42 680 38 51

e-mail: rodo@R.pl

W przypadku firmy takiej, jak Rainbow Tours warto śledzić social media. Biuro podróży publikuje w swoich kanałach wiele ciekawych informacji i materiałów związanych z działalnością oraz podróżami.

Facebook ikona

YouTube ikona

LinkedIn ikona

 

https://www.facebook.com/RainbowToursSA

 

 

https://www.youtube.com/user/mediarainbowtours

 

 

https://www.linkedin.com/company/rainbow-tours_2/

 

 

Rainbow Tours jest jednym z czołowych graczy na rynku turystycznym w Polsce i to kusi klientów oraz potencjalnych pracowników. Wiele wskazuje na to, że warto podjąć pracę w Rainbow Tours. Nawet jeżeli nie będzie ona zajęciem na dłużej, to pozwoli zdobyć cenne doświadczenie oraz atrakcyjny wpis do CV.

Oceń ten wpis
Praca Rainbow Tours - kariera w świecie podróży
Ocena: 0, liczba głosów: 0

Opinie

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.